Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

iyiyim demekte göreceli.iyiyim derken hiç ağrın yokmu, hiç aksaman yok mu ki büyük ihtimal aksaman vardır.bundan kurtulmak istemedin mi hiç?

Merhaba benim 10 aylık bebeğimde kalça çıkıklığı var.2 aylıkken fark edildi palvik bandajı kullandık ve daha sonraki ultrason kontrollerinde kalça çıkıklığı olmadığı söylendi. Kızım 9 aylık olunca tekrar ortopedi doktorlarının kontrollerinde kalça çıkıklığı olduğu söylendi.Şu anda alçıda ve daha 3 yada 8 ay alçıda kalınacağı söyleniyor. Kızım bebekliğini yaşayamıyor. Anne olarak çok büyük acı duyuyorum. Daha önce yanlış bilgi verilmeseydi kızım belkide şu anda düzelmiş olurdu. Herkese Allah'tan şifalar diliyorum. Kızımın durumunda olan varsa lütfen cevap yazsın.Şimdiden teşekkürler.

merhaba bende DKÇ liyim 19 yaşında sağ taraf ameliyat oldu platin takıldı sol duruyor şimdi sağ ayağımı fazla kaldıramıyorum ağır konik polinöropatide var kalça kireçlendi koltuk değneğini ameliyattan sonra iyileştim diye bıraktım keşke bırakmasaydım omurilik dengesi bozuldu skolyoz oluştu ayaktayken çekilen görüntü korkunç 20 senede boy10 cm kadar kısaldı 4 senedir koltuk değneği kullanıyorum bir senede koltuk değneğinin sol tarafa geleni uzattım belki bir faydası olur diye omuriliğe şimdi yine aynı seviyeye getirdim ameliyat olmasakda çift koltuk değneğini muhakkak kullanmak gerekiyor rabbim doktorlarımızın ilmini arttırsın hepimize şifa ihsan etsin

bu biraz insanın hayata bakışı ile ilgili galiba.bende sağ kalça çıkıklığı vardı 9 yaşında ameliyat oldum.şu an ender bir durum olmadığı sürece ağrı yok ALLAH a şükür hayatımı kısıtladığım birşey yok bisiklet sürerim, istediğim kadar yürür ve koşarım.tek sorun çok az aksamam var.dikkat edince aksamıyorum bile yorulunca ben farkında olmadan oluyormuş.bu da beni rahatsız ediyor bunun için ameliyat olmayı düşünüyorum ama henüz araştırma aşamasındayım.tamamen aksamamam varken kendimi neden buna mahkum edeyim,neden yetineyim diyorum.ama tabiki yetinmeyi bilmeyip sağlığımı tamamen kaybetmekte istemiyorum risk faktörlerini öğrenip ona göre ameliyat olmayı düşünüyorum çok fazla riskliyse bende kendimi iyiyiym diye şartlandıracam:)ALLAH hepimize HAYIRLISIYLA şifa versin

arkadaşlar bende de kalça çıkığı var ama benim ağrım yok çok şükür doktorla görüştüm ameliyat gerkli değil sana dedi çift taraflı olmasından dolayı ameliyat gerekmez demişti doktorun dediğine göre tek taraflı kalça çıkı olanlarda ağrı olurmuş. allah hepimize şifa versin

doktorların bu çelişkili ifadelerine sinirlenmemek elde değil.çift taraflı kalça çıkığı olup da ağrıdan yürüyemeyenleri de biliyorum.çift taraflı olması ile ağrının bir alakası yok.çünkü kalça kemiğin olması gereken yerde değil bunun neticesinde de ayağında kireçleme olur ve ağrıların gerçekleşir.ama ikisi aynı oranda çıkık olduğu için bazen yürümede bir aksama ve problem olmaz hatta o yüzden kalça çıkıklığı probleminin bile olduğunu anlamaz ancak yaşı ilerler çocuk doğurur, kilo alır bakarki ağrıları var doktora gider yıllar sonra öğrenirki ayağında kalça çıkıklığı varmış.seninde ilerleyen yaşlarda çocuk doğurunca,kilo alınca vs durumlarda bu problemlerler karşılaşma ihtimalın çok yüksek. o yüzden ilerki yaşlarına yatırım yap kendine olabilecek en iyi şekilde bak diye tavsiye ediyorum.ALLAH sana da HAYIRLISIYLA şifa versin...

GLY;
merhaba bende bu siteye yeni üye oldum .Bendede tek tarafflı kalça çıkıklığı var.Geçen sene bende nejat güneye gittim ameliyat dedi ama ben çok korktuğum için olmadım.Sizi de bu doktor ameliyat ettiği için daha ayrıntılı bilgi alabilirim sanırım sizden. teşekkür

merhabalar 23 yaşındayım benimde doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığım vardı ve sol tarafım düzelmedi sağ bacağım düzeldi çok şükür. 1 yaşından 8 yaşına kadar defalarca operasyon geçirdim ama sol bacagım düzelmedii. yaklaşık 2 ay önce ameliyat oldum hala tedavi sürecim devam ediyor uzun bir süreç ama Allah hepimizin yardımcısı olsun

arkadaşlar çok şükür bende çift taraflı kalça çıkığı var ama bir sıkıntı yaşamıyorum işlerimi yaparken yürürken ki ben çok fazla yürüyen biriyimde yürümeyi çok severim.bana sağlık raporunda engelim için dereceyi çok düşük veriyorlar birkaç defa başvuru yaptım istediğim dereceyi alamadım allah hepimize şifa versin benden tavsiye bol yürümek yürümek en iyi çözüm ben kendimde bunu farkettim yürümeyi azalttığım zamanlarda bende sıkıntı yaşıyorum allah yardımcımız olsun

Merhabalar. 14 yıl önce DR. bahattin Ünsaç tarafından ameliyat oldum. Sol kalça çıkığıyım, platin takıldı. Şu an 38 yaşındayım ve yeni ağrılarım başladı. Egzersiz konusunda bilgiis olan arkadaşlar varmı, eliptik bisiklete binmenin sakıncası olabilirmi? Kimi,leri olmaz diyor kimileride başlayan kireçlenmeler için bisiklete binmek faydalıdır diyor. Sol kalçamda yeniden kireçlenmenin başladığını farkettim. Önerebileceğiniz egzersizler varmı.

Yapabileceğiniz en iyi egzersiz yürüyüş ve yüzmedir.

hazangulu65 öncelikle merhaba. uzun zamandır siteye girmiyordum. yazdığınızı yeni okudum. evet bende çift taraflı dkç var ve iki kalçaya protez takıldı. prof.dr.nejat güney yaptı ameliyatlarımı. daha öncesindede başka doktorlara muayene olmuştum. hepside aynı şeyi söylediler. benim çocukken geçirmiş olduğum başarısız ameliyatlar nedeniyle doktorum ameliyatın zor olacağını söylemişti. birde eğer bu yaşlarda ameliyat olursan daha çabuk iyileşirsin demişti. ameliyatlarım çok şükür iyi geçti. dediğim gibi çocukken geçirmiş olduğum başarırız ameliyatlar nedeniyle başarı oranı biraz düştü. ama yinede çok çok iyiyim şimdi. hareketlerimde çok rahatlama var ve ağrılarım yok oldu. yürürken kalçayı tam olarak sabitleyemediğim için çok az sağa sola oynuyor. birde 40 yıllık yürüme alışkanlığını değiştirmekte zor oluyor açıkçası. ameliyat olmak konusunda bende çok zor karar verdim. ama doktorumu buldum. şimdi iyiki ameliyat olmuşum diyorum. herkese acil şifalar diliyorum.

Merhabalar,
Ben 39 yaşındayım. İsmim Emine. Bende doğuştan kalça çıkığı problemi olan biriyim. Ben dkç olduğumu 36 yaşında öğrendim. 36 yaşında ikinci oğlumun doğumundan 3 ay sonra sol bacağımda ki ağrı problemi ile doktora gittim ve doğuştan k.ç olduğumu söyledi. İnanasım gelmedi açıkçası. Benim bildiğim k.ç. olan kişi aksar dı. Yapabileceğim ne var dediğimde hızla kilo vermem gerektigini söyledi. Fazla kilolu olan biri değilim ama doğum sonrası kilolarım vardı biraz. 55 kiloya indim. Arasıra ağrılarım oluyor. Konuyla ilgili bilgi sahibi değilim. Eskiden olduğundan daha fazla ağrım olmaya başladı ve yavaş yavaş doktor arama çabasına girdim. Anladığım kadarıyla erken ameliyat olmak iyi değilmiş. Kireçlenmeyi engelleyebilecek birşeyler yapabilirmiyim. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Hepinize çok geçmiş olsun diyorum. Bayramınızı kutluyorum............

öncelikle geçmiş olsun.sizin muhtemelen iki bacağınızda da kalça çıkıklığı vardır bu durumda bazen kişi aksamaya biliyor, eğer sorun sadece bir bacakda oldumu kişi aksıyor.kalça çıkıklığı olduğunu bilmeyen kişi genelde doğumdan sonra durumun farkına varıyor.size doktorların yaptığı tavsiyeleri ileteyim: fazla doğum yapmayın, kilo almayın, ağır şeyleri kaldırmayın, kendinizi çok yormadan yürüyüş yapın....ama bütün bunlara uymanız sizin sadece ameliyat zamanınızı geciktiriyor yoksa yaşadığınız müddetçe bu ameliyattan kaçmanız mümkün değil er yada geç ameliyat olmanız gerekecek.ameliyatı olma sebibinz de şu: kalça kemiğiniz olması gereken yerde değil ve dolayısıyla yaş ilerledikçe kalçanızda kireçlenme oluyor kendinize çok iyi bakarsanız ayağınız 10 yılda değil 20 yılda kireçlenir o zaman da doktorlar kalçanızdaki kemiği alırlar onun yerine protez takarlar.protez de kemik olmadığı için ayağınız bir daha kireçlenme olmaz ama taktıkları protezi 15 20 yılda bir sıkılaştırmak gerekir yani 15 20 da bir ameliyat olmanız gerekecektir. bu yüzden kalça çıkıklığı problemi olan kişiyeler amaleyat sürelerini geciktirirler.geç yaşlarda ameliyat olursan ömründe 1 yada 2 yılda ameliyat olman gerkir. bu yüzden genel tavsiye kendinize iyi bakın 50 li yaşlarda bir defaya mahsus ameliyat olun şeklindedir ama ağrılarınız çok aşırıya giderse katlanılmayacak şekildeyse bence daha fazla da katlanmayın güvenilir bir doktorda ameliyatı gercekleştirin.birde şunu söylemek istiyorum eskiden takılan protezleri 10 15 yılda bir sıkılaştırmak için ameliyat etmek gerekiyordu.şimdilerde 25 yıl dayanan protezler bulunmuş ve tıp gelişiyor birkaç yıla kadar daha uzun ömürlü protezlerin yapılıp bu ameliyatın bir defa yapılacağını umut ediyorum.ALLAH hepimize HAYIRLISIYLA şifa versin...

merhaba

:D :(bende doğustan kalça çıkıgıyım lakın nedense ameliyat olmadım daha yasım 26ama ameliyata karşı korkuyorum ya bugüümü geri ararsam diye lakın Allah asükür geziyorum dolaşıyorum bunada şukür kardeşler kendinize ii bakın dert etmeyin

slm bendede kalça çıkığı varmış ama biz anlamadı hiç ağrım olmadı ama ben zaten romatizma hastasıyım ve o yüzde devamlı arılarım oluyodu bizde ondan dolayı ağrıyo diyoruz ortopedi dr gittim ve demezmi kalçaların aşınmış ve ameliyat olman gerek ve oldum 7ay oldu çok şükür iyim hiç aksamam kalmadı sol bacam kısalmıştı oda dengelendi.sadece ne tür egzersizler yapmam gerektiğini bilmiyorum yazarsanız sevinirim teşekürler herkese geçmiş olsun ben sebile

geçmiş olsun bana göre en iyi engersiz yürümek ve yüzmek.bunun dışında fizik tedavi merkezlerinin tavsiye ettiği hareketlerin düzenli olarak yapılması ve oranının ayarlanması problem olabiliyor.örneğin ben çok fazla bu hareketleri yaptığımda ağrım oluyordu ve bir zaman sonra bu hareketleri yapmayı bıraktım,çabuk sıkılabiliyor insan.bence en iyisi doğal fizik tedavi yöntemleri olan; yürümek ve yüzmek bunları hayatının bir parçası haline getirebilirsin.onun oranını ayarlamak da kolay bugun yürürsün 10 dkda ayağın ağrır yarın 15 dk da falan derken sağlıklı bir insandan çok daha iyi bir performansa sahip olabilirsin.kolay gelsin :)

çok teşekür ettim seninide mi kalça çıkığım var protez takılınca hiç aksaklık kalmıyo tabi iyi ellerde yapılırsa benim çok şükür hiç kalmadı
geçmiş olsun

benimde sağ bacağımda kalça çıkıklığı var.protez takılınca tamamen geçermi bilmiyorum bundan emin olmak istiyorum.şu an ağrım vs yok protez ameliyatı olursam ve aksamam devam ederse çok üzülürüm pisi pisine ameliyat olmuş olurum.bu konuda önerebileceğin bir doktor var mı? senin durumun tam olarak nasıldı da aksama geçti?

ya benim tamamen belim bükülmüştü 2 bastonla yürüyodum sol bacam 3santim kısalmıştı ve çok ağrılarım oldu ve merdiven inemez çıkamaz oldum ve sonunda ameliyata karar verdim .ben mersin tarsus ilçesinde ömer sayar hastanesi var özel olda ameliyatlarımı oldum.1hafta arayla iki bacamıda yaptı ve şu anda şükrediyorum doktoruma.doktor zaten hastanenin saibi adı ömer sayar çok iyi bir doktor.ben kendim bursada oturuyorum ve oraya gittik.

aksaman bu durumda tamamen gecebildimi. bu dr un ismini çokca burada duydum ama herkez aynı fikirde olmuyor bu yuzden benim de kafam çok fazla karıştı

benim ameliyat olan arkadaşlara sorum olucak kanal 1 tv.sinde ortp dr deniz algül öğlen saat 1 deperşembe günleride ortapedi ile ilgili bazen kalça protezi ile bilgiler veriyor ameliyatın ertasi günü ayağa kalkıp kalidyenle kendi tuvalet ihtiyacını veya diğer işlerini yapabildiğini söylüyor bu gerçekten doğrumu? ben 20 sene önce samatyada sağ kalçama platin ameliyatı olduğumda hiçde ertesi günü yürütmemişlerdi

slm arkadaşlar. ben yeni amelyat oldum kalça puretezi. ayın 13 de. şimdi hastaneden çıktım evdeyim. 1in ciyi eylülün 2 sinde olmuştum. 5 ay dolucak nerdeyse. o iyileşti. çokşükür tam olmasada. şimdi 2in ci iyileşmesini bekliyorum ağrılarımdan sızılarımdan kurtulucam inşallah. eski hayatımı yani hayat denirse unutucam. benden beterler var biliyorum neler yaşayanlar ama herkes kendi yaşadığını kendi çektiğini bilir. öyle 2in ci gün kalkılmıyor kişiye rahatsızlığa bağlı en az 4 dünde ayağının üstüne basa biliyorsun. ben mesela 6 günde basa bildim. yürüteçle 8 gün sonra yürüdüm daha dikişlerim alınmadı. p.tesi konturole gidicem nasipse. 2inci amelyatım daha hafifi geçti. Önce sol olmuştum şimdi sağ kalçamı oldum. cerrahpaşa tıpfakültesi hastanesinde oldum. prf dr FAHRİ ERDOĞAN YAPTI. burdan ona çok tşk ediyorum. orda ortopedide çalışan herkese benimle lgilenen ilgilenmeyen her kese çok ama çok tşk ediyorum. Hepsi harikaydılar memnunum . Arkadaşlar aklıma başka şey gelmiyor sizler yazın sorun ben cevaplıyayım olurmu size yardımcı olmak çok isterim eğer biraz olursam yardımcı inanın çok sevinirim.HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

kalcakireclenmesi protez amaliyati

ark merhaba ben hollandadan yaziyorum 28 yasindayim beni bilgilendirirseniz sevinirim ben son 2senedir diz kapagiimda cok siddetli egrilar cekiyordum doktora her gittigimde kilomu problem yapiyordu taki 3ayonceye kadar sonun da kalca emarisi yapildi ve sag kalcamda dogustan kalca cikikligi oldugunu ve kirecleme oldugunu soyledi vekalca protezini tavsiye etti ama cok gencsin dedi ama agrilarimi durdurmak icin2ayonce kasiktan igne yapti ve kalca kemigine yag siktiklarini soylediler cok rahatlatir dediler ama son 2 haftadir cok agrim oluyo bacagim kasiliyo toppalliyom ve uzun ayakta kalamiyorum ama bana hic baska yontemleri anlatmadi sadece protezi dedi ama ben burdaki doktorlaraa guvenemiyorum inanmiyorumda cunku 28 senedir hic rahatsizligim yoktu taki bu seneye kadar eger aranizda baska yontemle tedavi olan varsa lutfen yazsin beni bilgilendirin ltf

arkadaşlar bende de çift taraflı kalça çık.var fazla otur agrır sürekli ayakta kal agrır bagdaş yapamazsın ayagını lavaboya atamassın ...
kendimizi ayarlıycaz baksak bişi yok baksak fazla milletinde kafa gurcalanır duruşta bişi yok yürü aksarsın hafiften ne var sende bişiyok derler onlar gibi her şeyi iş yapmaya çagırırlar yapma küçümserler yani anlatamazsın anlayamazlar keyfi sanırlar....
bende kendi kendimin doktoru olmaya çalışıyorum agrılarım oluyo az da olsa kendi kendime masaj yapıyor agrı kesiler yaglar dinlenmeler vs.vs.

allahım hepimizi korusun veren de o alanda o sonuç imtihan bazan sabredemessekte :(
allahım affetsin bizleri korusun.

mrhaba benimde sağ bacağımda kalça çıkıklığı sorunu var 15 yaşına kadar tedavilere ve muayenelere gittim ama doktorların söylediği şeyler bana mantıklı gelmediği için ameleyat olmadım.aradan 11 yıl geçti nasıl gelişmeler olduğunu bilmiyorum.sağ bacağımda 3.5 sn kısalık var bağdaş kuramıyorum sağ ayağıma çorap giyerken zorlanıyorum.ama sağ bacağımda cok güçlü saatlerce koşabiliyorum,incelme yada başka bi sorun yok.sadece çok yorulduğumda biraz ağrısı oluyor birde hareketleri kıstlanıyor.kısa olduğu için aksama oluyor.ama vucut yapımda bu durumdan başka hiç bir sorun yok oldukça sağlıklı bu ameleyatı olsam kısalıktan ve kalça çıkıklığından kurtulabilirmiyim.daha büyük sorunlar oluşurmu. bilgi verirseniz sevinirim.

slm delioglan öncelikle geçmiş olsun. sen iyi bi doktora görün muayeneni ol ona göre ne isterse yap biz burda ne desek yardımcı olamayız. ama amelyatlar artık çok çok iyi geçiyor sorun yok piatinler güzel ben yeni oldum okumuşsundur. kısalığımda vardı o da halloldu çok şükür iyiyim . dr amel yat derse korkma artık herşey çok güzel tabiki emin ellerde . ALLAH yardımcın olsun. k.ib.

geçmiş olsun

ayfer tc;

arkadaşım noltrex iğneyi araştır bana olduğu gibi sanada çok faydası olacak eminim.allah şifalar versin

Üst Alt