Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

selam cümleten benim her iki kalcamda cıkıklık var bende 33 yasındayım gecmis yaslarda yani 20 yaslarda agrım yoktu fazla yürüdügüm zaman oluyodu uzun yolda yoruluyodum simdi ise 10 dakka ayakta durdumu agrılarım baslıyo doktora gittim dedi biz böyle ameliyatları önerdigimiz yas 40-45 arası dedi Allah kolaylık versin agrısıda kötü oluyo tüm hasta olan arkadaslara gecmis olsun diyorum ama sükür halimize diyorum genede neleri var...

yurdagul;
yurdagül bendede ciftr taraflı kalca cıkıklıgı var agrımda yas ilerledikce arttı yahu o nasıl doktor kemik olacak yerinde degilse sende sorun yok der analamadım bende 20 yasındatyken topallasam bile ayagım pek agrımıyodu ama suan 33 yasındayım 10 -15 dakka yürüdümü agrım baslıyo sen baska doktora daha görün cünkü kalca cıkıgı bu kendi yuvasında degilse baska yerde yuva yapar oda kemigi cürütür..saygılar

birde su sorun var sakat raporu alacam iki traflı kalca cıkıklıgı var bende heyete girdim adam diyo direk ameliyat sen ameliyat olursun dedi bana..ama doktor diyo bu hastalıklardaki ameliyatları biz ne kadar gec olursan okadar iyidir dedi mesela 40-45 yas arası gelde bu heyetteki adama anlat nitekim bende kızdım rapor almadan cıktım

birde su sorun var sakat raporu alacam iki traflı kalca cıkıklıgı var bende heyete girdim adam diyo direk ameliyat sen ameliyat olursun dedi bana..ama doktor diyo bu hastalıklardaki ameliyatları biz ne kadar gec olursan okadar iyidir dedi mesela 40-45 yas arası gelde bu heyetteki adama anlat nitekim bende kızdım rapor almadan cıktım

MERHABA arkadaşlar
bende 2 yaşında ateşli hastalıktan hastaneye goturmus aılemm onun oncesınde ıkı abcagımda rahat kullandıgımı soyluyorlarr
ateslı hastalık ıcın gıttıgımz devlet hastanesınde doğuştan ıkı kalça çıkık dedılerrr
biz bunun uzerıne ısparda egırdır dunya kemık hastanesıne gıttık amelıyat surecım orda basladı kalcamda fömür başı diye bı bolum yokmus sol bacagmda bu olanagı baardılar fakat yanlıs odktor seçımınden dolayıı sağ bacagımda 3 cm kısalk dızımde donma ve zorluklar basladı 15 sene sureklı ıspartyaa gıdıp geldık fıızk tedavı amelıyatlar operasyonlar hıc bıtmedı yanı kısacası cocuklugum gıttı elımden orda yapılan son emelıyattan sonra kemıklerının gelısımı durunca oda 20 yasında duruyormus ozmn gelın son emelıyatını olsun dedılerr suan tam 20 yasındayım sag kalcam hafıften hıssetırıyor kendını artık zorluk vermeye basladı ozel bı gıda fırmasında danışmanım işime ara vermek zorunda kaldım halıyle sıgortamda durdu babamın sıgortasına gecebılmem ıcın bu ayın sonunu beklıyorum

arkadaşlarr herkzın hayatı gıbı benımde hayatım engellerle doluyduy cogunu zamanla cogunuda cevremdekı arkadaslarımla aştım sayılır gulumsemek cok onemlı gulebıldıgın kadar engellerı aşabılıyosun yanında annen ve baban olduktan sonra enggeller acı vermıyor

bildıgınz uzman alanında gelişmiş ortapedi doktoru varmı nerde olursa olsun onemlı degıl yeterkı alanında uzman olsun sonucta bu bır hayattt evlenmek ıcın amelıyat olmayı beklıyorum

herkeze huzurlu gunlerr..

Benim de doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığım var. Bu güne kadar herhangi bir cerrahi müdahale geçirmedim.İleriki yaşlarda protez amaliyatı olmam gerekecek. dr amilyatı gec olmamı ıstedı bu konuda ne kadar gec olursam benım ıcın o kadar ıyı oldunu soyle dı bu konuyu deyınen arkadasıma sonsuz teskur ederım iyigünler :)

Merhaba!Bu akşam gördüm bu siteyi.Bende de Doğuştan kalça çıkıklığı var.Küçükken Eğirdir'de ameliyat oldum ama durumumda değişiklik olmadı.Geçen yıla gelene kadar gayet normaldi yaşamım.Ama iki yıldır ara ara ağrılarım oluyor.Herkes gibi bana da 40 yaşından önce ameliyat önermiyor doktorlar.Hele biri senin kalça kemiğin çok küçük kalmış sana kalça protezi olmaz dedi.Sürünürsün dedi.Gözüm öyle çok korktu ki anlatamam.Ben ayakkabı yaptırmaya karar verdim.Acaba ayakkabı yapılınca ağrılar azalır mı?Ya da şu an dayanabildiğim bu ağrılarım artacak mı?Belli bir yaşa gelmiş olup da hayatını eskisi gibi normal şekilde sürdürebilen var mı merak ediyorum.Çünkü geçen hergün yürüyemeyeceğim günler yaklaşıyor mu kaygısı oluşturuyor bende.Bu konuda aydınlatırsanız aynı derdi yaşayanlar sevinirim.

Arkadaşlar kalça çıkıklığı olup da anne olanlar da var.Çocuğunuzda da aynı sorun oluştu mu?Hamilelik süreciniz nasıl geçti?Doğumdan sonra yürüyüşünüzde farklılıklar oldu mu?Yazar ve paylaşırsanız sevinirim.

kalça çıkığı anne olmaya engel değil. benim 2 çocuğum var ve hamileyken sadece bol bol dinlenmek gerek. ömür boyu fazla kilo almadan yaşamak gerek diye biliyorum. bana bu hastalığın çocuklarda da olabileceğini söylemişlerdi, bu yüzden özellikle bebekken çok iyi bakıldı,bir şey çıkmadı çok şükür.
Zaten doğumdan sonra ilk muayenede kalça çıkığına da bakılıyor ve eğer bir sorun varsa 2 bez bağlamayı öneriyorlar. yani çocuk bezini iki tane üstüste bağlıyorsun,kalça yerine otursun diye. Eskiden yani bizim gibi bir grup insan var ki kalça çıkığını ömür boyu çekiyoruz, eskiden geç farkediliyormuş ve bu hastalıkta önemli olan erken farketmek.şimdi böyle bir hastalık yok artık adı bile değişmiş gelişimsel kalça çıkığı olmuş.
yani kısacası korkma ve kaygılama bu konuda. Allah yardımcın olsun

Teşekkür ederim Dilek Deniz Hanım.Bana da hamileleik sürecinin çok zor geçtiği ve çocuklarımda da olabileceği söylendiği için endişelrim var.İçime su serptiniz.Peki hamilelikten önceki kadar rahat yürüyebiliyormusunuz?Yani hamilelikten sonra yürümeniz bozuldu mu?Yanıtlarnız sevinirim.

Hamilelikten sonra yürüyüşümde hiç bir değişiklik olmadı. Ama 30 yaşını geçtikten sonra ağrılarım arttı ve yürümem bozuldu. Hamilelikle ilgisi ytok ama yaşla ilgisi var YÜRÜME DEĞİŞİKLİĞİNİN.

Beni ameliyat eden doktor hastalık yoktur hasta vardır gibi bir söz etmişti her hastalık her insanın bünyesinde farklı seyredermiş.Kalça çıkıklığının da her insana verdiği rahatsızlık farklı olabiliyor.Bazı insanlar ağrısız bu rahatsızlıkla uzun yıllar yaşantısını sürdürürken bazı insanlarda genç yaşlarda ağrılar başlıyabiliyor. Ameliyat zorunlu olabiliyor protezin ömrü de değişebiliyor.O yüzden en doğru kararı doktorunuz verecektir hatta tek bir doktorla yetinmeyip bir kaç doktorla görüşüp fikirlerini almanızda fayda olduğunu düşünüyorum.Hepinize sağlıklı ağrısız günler dilerim.

allah yardımcınız olsun

CEREN;

bende 39 yaşında iki taraflı kalça çıkıgı olan biriyim. Bende yaşım küçükken ameliyat olmam için çok ısrar ettiler.İlkokulda iken aynı sınıfda ameliyat olan bir arkadaşım. peşpeşe iki sene ameliyat oldu peşpeşe. iki sene sonra geldiginde çocuk gittiginden daha kötü durumdaydı. Özellikle bu olay benim ameliyat olmamı engelledi. ailem her bu konuyu açtıgında ısrarla ve aglayarak reddettim. Onlarda kıyamadılar. şükür 39 yaşımdayım hala dogru dürüst bir agrım yok. tabiki aksıyorum ama hep saglam insanlar ne iş yapıyosa o işlerde çalıştım.zaten inşaatçıyım kendim.tabiki birazda kendimi kolluyorum.ve kendimi çok fazla zorlamamaya gayret ediyorum. şimdilik durumumdan memnunum şükür.tek sıkıntım özür oranlarının düşmesi. ilerleyen yaşlarda sıkıntı olusa ne yaparım bilmiyorum. herkese geçmiş olsun. hayırlı günler.

bende de çift taraflı kalça çıkığı var sağ taraf daha problemli ve sağ bacakta yaklaşık 3 cm kısalık var, askerlikten muafım çocuk yaşlardan beri tedavi oldum ama bu kadar oldu. şu anda anda ağrım yok ama ilerde oacakmış ve protez gerekecekmiş iş bulmakta problem rapor için başvuracağım açıkcası şu andada onun için araştırmaya başladım ama gerekli oranı çıkar mı ya da bizim için oran kaç onu bile bilmiyorum araştırmaya başlıyorum herkese geçmiş olsun...

uzun zamandır siteye girmemiştim bende de çift taraflı kalça çıkığı var 45 yaşındayım şimdilik ağrım yok ama uzun süre ayakta duramıyorum ve fazla yürüyemiyorum bu arada kilom da fazla geçenlerde bir tv kanalında prof.dr.fahri erdoğan çıkmıştı kalça ve diz protezleri konusunda uzmanmış bu doktora ameliyat olan arkadaş var mı ya da bu doktor veya tavsiye edebileceğiniz başka bir uzman hakkında bilgisi olan varsa lütfen bilgi verirse sevinirim ben yakın zamanda protez olmayı düşünüyorum şimdiden teşekkürler

Bende 41 yaşında çift taraflı kalça çıkığım var. Son bir yıl ağrılarım dayanılmaz olmaya başlamıştı. Ve ameliyat olmaya karar verdim. Benim ameliyatımı Prof. Dr Fahri Erdoğan yaptı. Hemde iki kalçayı da aynı anda. Ameliyat olalı 2,5 ay oldu. Çok şükür şu anda kalça ağrılarımdan eser kalmadı. Çift bastonla rahat yürüyebiliyorum. Benim tek sıkıntım ayaklarımın altının çok feci şekilde batma ve yanma hissi gibi olan acılarım. Bunun da sebebi kalçaların yerine oturtulmasıyla oluşan 4 cm lik bacaklarımın uzamasından dolayı oluşan sinir gerginliği. Bu acıların 2 ayda da geçebileceği 8 aydada geçebileceği bende sabırla bekliyorum bu acılarımın geçmesini. Ben Fahri beyden çok memnun kaldım gerek hastasına yaklaşımı gerekse ameliyat sonrası ilgisi çok iyi.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim çiçek3 size çok geçmiş olsun ben şu an emekliyim ameliyat ücreti ne kadar fahri bey hangi hastanede çalışıyor bu konularda da bilgi verebilir misiniz her şey için teşekkürler

çiçek3;

Çok çok geçmiş olsun.Her geçen gün daha iyi olacak İnşallah. Amelıyatı nerde oldunuz.Sinir gerginliği ayağı düz uzatıp ayak tabanını kendınıze doğru çekme egzersızınde ; dizin arkasında gerilme olup acıyor mu?
Dr tam olarak geçecek dedi mi? Cevap verırsenız sevinirim.sağlıcakla kalın...

Fahri Bey İstanbul Cerrahi Hastanesinde ve Bakırköy Ethica Hastanesinde yapıyor ameliyatlarını. Ben ücret olarak sigortalı olarak 17.500 TL ödedim iki kalça için. Ben İstanbul Cerrahi Hastanesinde oldum ameliyatımı.
Magic50 dizimin arkasındaki gerginlik acısı ilk 15 gün oldu bende hareketlerimi aksatmadan hergün yapınca o gerginlik azaldı hatta geçti. Benim acılarım ayak tabanımdaki acılar. Elektrik çarpması gibi yanma ve batma acısı bu acılar. İlk önceleri uyuşmayla ve karıncalanmayla başlamıştı. Daha sonra karıncalanma hissi acı hissine dönüştü. Çok daha fazlaydı ama 2 aydan sonra biraz daha hafifledi bu acılar. En azından dayanılmaz olmaktan çıktı. Dr. bu acıların beklenen bir durum olduğunu ve zamanla tamamen geçeceğini söyledi. Bende bekliyorum o zamanın gelmesini. Acıyı hafifletmek için lyrica adında bir ilaç verdi gece bir tane alıyorum hiç olmazsa biraz rahat uyku uyuyorum.

arkadaşlar bence protez olmadan önce iyice düşünün ne kadar geç ameliyet olup protez taktırırsanınız okadar iyidir.çünkü protezlerin ömrü maksimum 20 yıldır.o yüzden çok ağrınınzvarsa olun hele gennç iseniz olmayın

Herkese geçmiş olsun benim kızım 5 aylık doğuştan sağkalça çığı var tedavisini uyguluyoruz haftaya kontrolü var geçen ayki kontrolde dr iyi demişti umarım iyileşir sizin yorumlarını okyunca cok canım sıkıldı
ALLAH'ım iyileşir inşallah kızım

çiçek hanım verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür eder allahtan size ve tüm hastalara şifalar dilerim

Selam Çiçek hn;
Öncelikle cvabınıza çok teşekkür ederim.Yalnız siz yaptırdığınız özel sağlık sigorta sından yararlandınız.Çünkü İstanbul Cerrahı'de sağlık güvencesi geçmıyor.Ağrılarınızın daha hafiflemesine sevindim.İnşallah ameliyattan memnun olarak uzun ö
mürlü protezle kazasız belasız güzel ,sağlıklı günler yaşarsınız. Sizinle görüşmek isterim.Bana e.maille ulaşırsanız sevinırım.

Ben ssk dan yararlandım. Evet önceden ssk geçmiyormuş ama yeni anlaşma yapmılar artık İstanbul cerrahidede ssk geçiyor bilginiz olsun isterim. İyi dilekleriniz için teşekkürler.

Özellikle kalça çıkığı sorunu olan, anne ve babalara yazıyorum. Yeni doğan çocuklarınızı mutlaka hastanede kalça çıkığı varmı diye kontrol ettirin. Anne yada babada olduğunda çocukların birinde çıkma şansı çok fazla. O yüzden erken teşhis çok faydalıdır.

bende tektaraflı sağ kalça çıkığı amaliyatı oldum 5 cm kısalıkvar spor yapıyoruum sağ ayağımı kaslandırdım ve 5 cm uzunlukta ayakkabı giyiyorum aksamamaı önlüyor tabiki doktorların kalça protezi önerilerine şuan sıcak bakmıyorum

kalça çıkıklığı

arkdşlar bende kalça çıkığı var 21 yaşındayım 4 ay sonra ameliyat olacağım pelvik destek osteotomisi ile yardımcı oluym ekleyin 0506 744 75 45 alaattin06kartal@hotmail.com

kalça çıkığı ameliyatı olup iyileşenlere

neden kalça çıkığı ameliyatı olupta iyileştim düzeldi diyenler doktorlarının isimlerini verip tavsiye etmiyorlar bu şekilde yardımcı olmak çok mu zor??? oyazılanları okuyorum iyi oldum diyenlerden hiç biri doktorunun ismini verip tavsiye etmiyor reklam mı olacak diye düşünüyorlar acaba, böyle birşey nasıl reklam olur ki burda ameliyat olup iyileşmek isteyen bir sürü insan var nolur sanki söyleseler de bizde iyileşebilsek hani diyorum

Merhaba arkadaşlar; ben de katkıda bulunayım. Bende de kalça çıkığı var ve ağrı da yapıyor. Lakin olduğum skolyoz ameliyatından sonra başka ameliyat olmak istemiyorum.
Kalça çıkıklığı hamilelikte ve aşırı kilodan dolayı deforme olup ağrılar artabiliyor. Yaş ilerledikçe de heralde boş olan kalça kireçlenmeden vs olacakki ağrı yapıyor. Bu ameliyatı 30 yaşında bende olacağım. Şuan yapan bi Dr tanıyorum. Prfs Dr Azmi Hamzaoğlu omurga cerrahisinde sayılı Dr.'lardan bu işde yapıyor artık. Hem Ssk da geçerli. Bi gidin derim. taktığı protezlerin ömrü 30 yıl olduğunu biliyorum. Allah şifa ve sabır versin...

iyi günler ceren hanım..öncelikle geçmiş olsun..ALLAH yardımcınız olsun..benim sizden ricam şu elizatör tekniğini biliyorsanız açıklamanızı istiyorum.yardımcı olabileceğinizi düşündüm..benimde sağ kalça çıkığı var 5 cm kısalık oldu zamanla çok fazla dışa donuk değil ama sanırım bir 40 derece vardır..her ne kadar ortopetik ayakkabılar falanda kullansam kalçadan dolayı aksamayı onleyemiyoruz...şuana kadar hiçbir operasyon geçirmedim..birçok yere gittim eğridir de dahil ama ameliyatın çozum olmadığını ileride dahada zor durumda kalacağımı soylediler. yice zor durumda kaldıktanx sonra bildiğiniz gibi kalça protezi yapılacak..aslında benim çok fazla şikayetim yok aksama denge bozukluğu dışında.redirginliğim de yok değil aslında birçok yorumu okuduğumda çoğu olumsuz olaki bir operasyondan sonra daha kotu olmak ve şuanki hareket olanklarımında kısıtlanması gibi..ama şu baçak uzatma operasyonu kalça çıkığına uygulanıyor mu ve bildiğiniz gibi aksama kalçadan kaynaklanıyor her ne kadar KISALIĞI giderselerde aksamaya çözüm olmuyor sanırım..şimdiden yardımınız içn teşekkür eerim

aşırı yükleme olmadıktan sonra yok..hani birçok doktora sormuş olmama rağmen tedirginliğim bu kısalığımın zamanla artmasından endişemm boyle bir olasılık var mı...bacak uzatma diyorlar bu aksamayı onluyor mu bildiğimiz gibi bacak kalçadan harekete başladığı için kısalığı sıfıra indirsek dahi kalça olması gerktiği yuvasındaolmadığı için vucutta dengesizlik ve dengesiz yürümei engelleyemiyoruz sanırım

Üst Alt