Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

slm beyfendi oncelikle geçmiş olsun.. bende ortopedik ayakkabı kullanıyorum kısalıktan dolayı.fakat aksamamı onlemiyor çunkü hareket kalçada başladığı için evet kısalık onleniyor ama adınm sırasında yürüyüş bozukluğunu onleyemiyoruz sizde de anı sorun var mı
bende spor yapıorum acaba bu paptığımız spor kalçamız için bir sorun oluşturuyor mu bir bilgiye sahip misiniz. dahada ilerlemesine falan.kalçanın dahada yukaruya doğru kaymasına gibi

yaprak hn ,öncelikle geçmiş olsun.Nasılsınız?Amelıyattan memnun musunuz? Sizi skolyozdan amelıyat eden Dr Azmi Hamzaoğlu muydu? ve nerede amelıyat oldunuz?Azmi hoca evet çok ıyı bir doktordur .Seneler öncesi çapa'da doç iken bizim bır ahbabımızın kızına başarılı skolyoz amelıyatı yapmıştı. Şuan kendisi çok iyi.Ama kalça protezlerini yapmıyor deniyordu.Bildiğim kadarıyla bır ekıp halinde çalışıyorlarmış.'Florance'de ' ekıpte protez amelıyatını yapan dr'u biliyorum, Prf.A.G...Kalça Protez amelıyatını gerçekten ona olan kışıyle bızzat konuştunuz mu?SSknın geçtiği hangı hastanede yapıyormuş? Cevaplarsanız sevinirim.sağlıklı günler.....

bende 29 yaşındayım 2 oğlum var şu anda 6 aylık hamileyim.ağrılarım hatta varis problemlerim yogun bir şekilde arttı artık son aylara doğru.çok ayakta kalırsam bacağımı neredeyse hiç hareket ettiremiyorum .otursam varislerim ağrıyor.ağrılarla geçip gidiyor günler.ama kilo almaktan kaynaklandı ağrılar varisler .doğumdan sonra herşey normal seyrine dönüyor önceki doğumlarımda olduğu gibi.
o zamanları sadece dizlerim ağrırı merdiven çıkmazdım özellikle kış mevsiminde soğuk falan alır üşütürsem yine hareket edemezdim ama bu yıl osteo bflex diye bir ilça kullandım.ve hiç ağrım olmadı çok şükür.biraz pahalı ama 3 ay kullansanız yani kışın o bile yetiyor ,bütün yılı ağrısız geçirebilirsiniz.

Bende de tek taraflı sağ kalçamda çıkık var. Buna bağlı 5-6 cm sağ bacakta kısalık. Herhangi bir operasyon geçirmedim. 1977 doğumluyum ve aksama dışında da bir şikayetim yok. Pilates, yüzme, kondisyon bisikleti ile
ilerde oluşacak kireçlenmeyi geciktirmeye çalışıyorum. Uzun süre ayakta durmak ve yürüyüş gibi kalçaya yük bindiren ve aşınmayı arttıracak etkinliklerden kaçınıyorum. Onun yerine pilates,yüzme ,bisiklet gibi kalçaya
yük bindirmeden ama kalçayı hareket ettiren ve çevre kasları güçlendiren hareketler yapıyorum. Ve hiçbir hareketimde kısıtlama hissetmiyorum. Uzun yıllarda bunu devam ettirebilmeyi umuyorum.Benim için bu durum engel değil estetik bir endişenin ötesine geçmedi şimdiye kadar. Şimdiye kadar aynı rahatsızlığı olan biriyle de hiçbir arkadaşlığım olmadı. Bu siteyi tesadüfen görünce yazdıklarınızı okudum ve artık kendimi yalnız da hissetmiyorum. Ve gerekmedikçe sırf estetik kaygılar ile, bıçak altına yatmamanızı öneriyorum..

Bende de çift taraflı kalça çıkıklığı var. Hiç bunu kendime engel olarak görmemiş olmamla birlikte, bir ay öncesinde Dr. Fahri Erdoğan'da ameliyatını gerçekleştiren bir tanıdığımız vasıtasıyla "Neden olmasın" sorusuyla kendimi baş başa buldum. Bunun üzerine, eğer olacaksa şansım varsa kullanırım diyerek internet üzerinde araştırmaya gittim. Burada yazılanları okuduktan sonra, birçok arkadaş gibi ben de şaşkınlıkla karşıladım bu durumu. Bilmiyordum bu kadar olduğunu doğrusu ben de. Ameliyat olma önerisi yıllar öncesinde defalarca karşıma çıkmasına rağmen, bunu ciddi tepkilerle reddetmiştim. Ancak umut olarak gördüğüm bu şansı değerlendirmede kendimde olumsuz bir kararlılık görmedim. Üniversite mezunuyum, hareket ve yoğunluk gerektiren bir işe sahibim. Ağrı, sızı yapmıyor bu rahatsızlık bana, sadece görünüş içindi ameliyat olma isteğim, çünkü bahsettiğim kişi bir hafta içinde ayağa kalkıp normal aktivitelerini yapmaya başlamıştı. Bu olaydan aldığım cesaret, aksine burada kırılmış durumda. Ciddi bir ikilemdeyim. Bu hastalık bana hiçbir zaman olumsuz bir şey katmadı, hatta hiç araştırmadım bile, bana engel teşkil etmiyor çünkü. Hatta ben bunu engel olarak bile görmüyordum. Bu kadar olumlu neden yanında, ameliyat faktörünü ne derece düşünmeliyim, daha yaşım 20. Her ne kadar çok etkilemese de, gölgemle ve sokaktaki vitrinlerle yüzleştiğimde karşılaştığım hüzünden de alamıyorum kendimi. Fikirleriniz benim için çok önemli. Sağlıcakla kalın.

Cümlemize acil şifalar diliyorum. yürüme oturma problemleri(çözüme ulaşmasını istediğim en büyük sorunum) ve dış görünüşümden rahatsızlık duyduğum için doktora başvurdum. Bir erkeğe göre anormal şekilde kalçam dışarı doğru çıkık özellikle plastik ve tahta sandalye üzerinde 10 saniye oturmam inanılmaz derecede rahatsızlık veriyor. Ayakta duramıyorum giydiğim kıyafetler diğer insanlara alay konusu olacak kadar abesk duruyor yürürken aksaklık yanımdaki kişilere yetişememe sorunum dengemi kaybedip yanımdaki kişinin üstüne yıkılacakmış gibi olmam soğuk havalarda bu şikayetlerin iyice artması artık dayanılmaz oldu. omuzlarımda boynumda ve sırtımdada öne doğru eğilme ve sürekli gerginlik kasılma durumuda var zaman zaman sol elimde uyuşmada oluyor. İlk doktora askerdeyken gözüktüm doktor bana gelişme döneminde kadınlık homonunun fazla salgılanması(östorejen hormonu olması lazım emin deilim) ile vücutta bu tip anormallikler olabileceğini söylerek tahlile gönderdi hormon testleri normal çıkınca röntgen çektirdi ve mekanik ağrı diyerek birliğime geri gönderdi mecbur sızlansakta zorlansakta spora zorlandım.Askerden sonra özel bir hastahanede aynı şikayetlerle başvurdum boyun emarı ve kalça rontgeni çekildi önemli bir sorun yok senin vucud yapın böyle denerek piskiyatriye görün dediler(tek derdim görünümüm ve piskolojik olsa estetik cerrahına giderim ama gelinde diploma doktorlarına anlatın bunu) sizden ricam bu konuda bana tavsiye verebileceğiniz ortepedi uzmanı varmı gün geçtikçe hem ağrı sızı ve aksaklık olarak hemde fiziki görünüş olarak kötüye gitmekteyim. Halk arasında(popodan bacak ) diyerek dalga konusu olmamda piskolojik açıdan iyice yıpratmaya başladı inanın kendimle çelişkiye düşmeye başladım bu kadar sorunu sıkıntıyı kafamdan uydurup hayalmi kuruyorum her işin başı gibi sağlık konusundada güzel yurdumdan umudu kesmeye başladım yazık.

Merhaba kader arkadaşlarım, doğuştan çift taraflı kalça çıkığıyım evliyim ve 8 yaşında kızım var 2 seneye kadar sorunsuz bir hayatım, varla yok arası görülen bir aksamam vardı .Bir anda dayanılmaz ağrılar ve ev hapsi başladı :( kızım ve kocamla dışarı çıkamaz ve hiç bir işimi göremez hale geldim ,hem fizyolojik hem psikolojik çok zor günler geçirdim sosyal hayatım sıfıra indi.Ve tabiki hiç aklıma getirmediğim ameliyat gerçeğiyle yüzleştim.yaşımın çok genç olduğunu ve dayanmamı kilo vermemi söyledi doktorlar,8 kilo verdim ama hiç birşey değişmedi ağrıdan uyuyamadığım yastığımın sırılsıklam olduğu geceler başladı ,eğer bir çare varsa bunu denemeliyim dedim veee 13 ekimde sol kalçama total kalça protezi takıldı şu anada 2 ay oldu tek bastonla dışarı çıkabiliyorum umduğumdan çok çok iyiyim 10 gün sonra fizik tedaviye başlıyacağım 2 yada 3 ay sonra diğerindende olacağım artık korkmuyorum allah hepimizin yardımcısı olsun herkese acil şifalar:)

ametis çok haklısın herhalde unutuyoruz hikayelerimizi anlatırken ben hemen hatamı düzeltiyorum ben izmir bozyaka ssk da oldum ameliyatımı ,doktorum bayram mavuşoğlu çok memnunum işini çok güzel yapıyor,biraz ilgisiz ama olsun ben ii olayımda ilgilenmeyiversin:)acil şifalar ağrısız günler diliyorum .

Bu gün doktora gittim ...kalça çıkıklığı

Ben 7 aylıkken dünyaya gelmişim 15 gün sonra sol kalçamda şişlik oluşmuş ve 15 günlükken ameliyat olmuşum. birazda yaramaz olduğumdan küçükken 2 üç kere bacağım çıktı. ilkokul 1. sınıfta iken eğirdir kemik hastanesine gittim.maddi durumuz ve sağlık güvencemiz olmadığı için ameliyat olamadım.
Bugün sabah doktara gittim.senin kalçan mahvalmuş ameliyat şart dedi.bende tamam dedim yalnız ameliyatı 40 yaşında olabilirsin şimdi gençsin dedi bi anlam veremedim. tavsiyesi olanları yazabilir.ne yapmalıyım.yaşım 21...

merhabalar, bu siteyi nette gezinirken gördüm burdaki msjların büyük bir bölümünü okudum benim gibi bu dertten muzdarip olanları okuyunca üye olmak istedim.Rabbim herkese acil şifalar versin, ağrılarını dindirsin,yürüme zorluğu vermesin,kimseye muhtaç etmesin :)

Herkese merhaba ve acil şifa dileklerimle.. :)
Ben de varım! :)

1.5 yaşımda doğuştan kalça çıkığı tanısıyla (sağ kalça) ameliyat olmuşum. Şuan 19 yaşındayım ve 5 sene önce kalça kireçlenmesi teşhisi konuldu. 3 ay önce doktora gittiğimde ilerlemiş olduğu söylendi. Ameliyat, yaşımdan ötürü önerilmedi. Belimde de kalçamdan ötürü bir kemik eğrildiği için bel ağrısı sorunum var. Egzersizler verildi kireçlenme için ama kalça çıkığı sorunum olduğu için maalesef bu egzersizleri tam manasıyla yapabilmek oldukça güç. Oldukça yoğun biçimde ağrılarım, kalçamda kasılmalar var. Yürüdükçe yorulduğumda bacağımda güçsüzleşme hissi oluyor. Bacağımda da kramplarla karşılaşıyorum.

Sizin önerileriniz neler olur?
Neşeyle kalın. :)

mrb arkadaslar..benımde çift taraflı kalça çıkıgım var..25 yasındayım ızmır dokuz eylul unv hastanesınde vasfi hoca bana amelıyat ıcın yatısımı verdı gecen hafta ama ben korktugum ıcın olmak ıstemedım amelıyat.agrılarım cok fazla yuruken kalcam kıtlenıyor 8 cm kadar kısalık var ıkı taraftada ..onceden amelıyat olmayı dusunmuyodum ama bu yasıma kadar hep ezıklıgını yasadım evlencektım evlenemedım evlencegım kısının aılesı benıı bole oldugum ıcın ıstemez dıye gunlerce agladım hayattan koptum okadar zor gunler gecırdımkı benı sızler anlarsınız ..amelıyat olan arkadaslar ltfen benı ve benım gıbı olan arkadslarımıza bıraz bılgı verın amelıyat sonrası sakat olurmuuz aksama tamamıyle gecıyormu sızın verecegınız bılgıler cok onemlı benım ıcın sımdıden tskrler..allah hepımızın yardımcısı olsun...

mhb ceren geçmiş olsun enson tedavini yapan dr. Denizli' demi aceba!
bende tedavi olmak istiyorum

Renkly geçmiş olsun ameliyatla ilgili önceden uzun uzun yazdım ama şu soruna net cevap veriyim Aksaman tamamen geçmez bunu doktorunda söylemiştir %70 bir düzelme oluyor.Ameliyat için acele etmesen daha yaşın çok genç sağlıcakla kal.

benimde sağ kalçada çıkıklak vardı amaliyat oldum vedediğin gibi kireçlenme var ama spor yapıyorum sağ ayağım 5 cm kısa kendineiyi bak görüşemk dileğiyle bol bol spor yap giz saten007@hotmail.com

Merhaba bendede doğuştan iki taraflı kalça çıkıklığı var ve hiçbir tedavide görmedim iyikide görmemişim diyorum buradaki mesajları okuyunca çünkü babama kızardım niye baktırmadın zamanında diye oda anlamış demekki ogünün şartlarında bir ameliyatla daha kötü durumlara düşebileceğimi. Sadece aksamam ve uzun yürüyüşlerde yorulmam haricinde bir sıkıntı çekmedim bugüne kadar yaşımda şuan 38. yiğenimdede oluştu tektaraflı fakat onu erken farkedip ameliyat ettirdik 2-3 yaşında şuan iyi ilkokula başladı. Yani anlayacağınız bu durumun tedavisi çoçuk yaşta olursa düzelme olasılığı çok yüksek ilerleyen yaşlarda ise kendinize eziyetten öte gitmiyor anladığım kadarıyla.

Arkadaşlar bunun tam belirtileri nelerdir internette aradığımda bebeklerde doğumsal kalça çıkığı çıkıyor yetişkinler için bir bilgi yok. 5. doktora gittim birşey yok diyorlar. Kimi sıkıntın kireçlenmeden kimisi kas zayıflığından diyor kimis normal senin vücud yapın diyor ama gözle göülür şekilde her geçen gün kalçam dışarı doğru kayıyor bacaklarımın hareketini sağlayan eklem belime kadar geldi nerdeyse bundan bir kaç ay öncesine kadar yürürken kalçamda kasılma olurken son zamanlarda kalça ile birlikte belimdede kasılmalar oluyor. Soğuk havalarda durum daha beter kesin teşhis koyabilecek bir uzman tavsiye edebilirmisiniz. Sokakta yürürken yürüyüş şeklimi farkedip 10 yaşında cocuk bile alay ederken en iyi okullarda okumuş doktorlar görüntüde bir anormallik yok diyor ben bu işin içinden çıkamıyorum bir insan kilo alır yağlar kalçada toplanır vücut yapısındandır derim ama bel kemiğimle bereber kalçam gün geçtikçe dışarı doğru kayıyor.Boyumdada 3.5 cm kısalma var tüm bunlar doktorlara normal geliyor nasıl iş kafayı yicem.

mrb arkadaşlar ben doğuştan çift taraflı kalça çıkığı vardı küçük yaşta tedeviyle problemim kalmadı uzun süre alçıda kaldığım için sağ bacağımda diğerine göre 3 santim incelik var ve bu durum beni rahatsız ediyor sorum şu bu incelik estetik amelyatla düzeltilebilrmi

prof.dr ali baktır tanıyan varmı doktora gelemk ıstıyorum bana onun hakkındabılgı verırmıısnız

slm.evet benim doktorum saygı değer hocam...kulakları çınlasın çok iyidi...

ercy.üniv.kalça prtz.yaptı 2003 yılında...

geçmiş olsun bende tek taraflı kalça çıkığı vr 5 cm sağ ayağım kısa ilerisi noılur bilmem

Prof. Dr. Hacı Kutlu, yu tanıyan varmı arkadaşlar? internetten baktım Hacı KUTLU Kişisel Web Sitesi ameliyat olanlar çok memnun bende artık ağrılara dayanamıyorum. bende her iki tarafta kalça çıkıklığı var ve ağrılarım gün geçtikçe artıyor fazla yol yürüyemiyor ayakta duramıyorum. ameliyatla ağrılardan kurtulurmuyum dahamı kötü olurum bilmiyorum. endişeleniyorum. şimdi porselen protez takılıyormuş.. bilgisi olanlar paylaşmalarını bekliyorum..

slm bendede çif taraflı kalca cıkıklıgı var ama allaha cok sükür bana engel bir zorlugu yok bazen bacaklarım agrıyor okadarda olacak hiçte amaliyat olmadım düsünmedim bile ben bu halime alıstım allah beni böyle yaratmıs diyip kaderime boyun egdim normal hayatımda hic bir engeli yok ve .DERİMONT işinde çalısıyorum 15 senedir gercekten kendimi özürlü olarak hiç görmedim ve özürlüyüm diye gidipte bir haktan yararlanmak bile istemedim elim ayagım tutuyor ve benden daha kötü olanlar var hani derlerya beterin beteri var diye vergi indirimine müracat ettim oda tam bir eziyet yardımcı olacaklarına iyice zorlastırıyorlar herseyi neyse bu özürlü olmamın tek kötü yanı bana göre degil özürlü olmayanlara göre özürlüyüm diye bana kızlarını allahın emriylen istesekte vermiyorlar özürlü oldugum icin ama bilmiyorlarki bizleri özürlü yaratan ALLAH onları özürsüz yaratmıs ama onlarda bizlerde bir imtihan dünyasındayız sınavdayız yanı ben bu halima şükrediyorum allah ne verirse hakkımızda hayırlısını versin özürlü abilerim ablalarım kardeslerim sakın halinize isyan etmeyin bu dunya gelip gecici bugun varız yarın yokuz :eek:

kalça çıkıklıgı

fahrı erdoganda amelıyat olan varmı

Merhaba akadaşlar benim sizi tam anlamıyla anlamam zor,benim çok şükür bir sorunum yok ama babamı bildim bileli kalçasında problem var yaşı şuan 56,bu problemin ne olduğunu hep izlerdim ve onu rahatsız etmediğini sanırdım,ama araştırdıkça doktorlara beraber gitmeye başladıkça yıllardır ne acılarla boğuşup pes etmediğini anladım,tam olarak kalçasındaki sorun çıkık değil sanırım,bebek yaştayken eşekten düşmüş canı çok yanmış hatırlıyor,ardından yirmili yaşlara gelince doktora gitmiş doktor ona bu problem ne zaman seni çok engeller hale gelecek ozaman ameliyat ol demiş yani 50li yaşlarda,ardından yıllarca çalışmış,kendisi çiftçi,fakat özellikle son senelerde son 2 senedir hareket edebilmesi zorlaştı,ardından bende bu durumu araştırmaya başladım ve babamın yıllardır birlikte yaşadığı bu engelin ne olduğunu ona neler çektirdiğini ve nasıl tedavi edilebileceğini anlamaya çalışıyorum.En son izmirde Prof.Dr.Veli Lök'e gittik,güzel şeyler söyledi bu ameliyatın özellikle sadece ortapedi ameliyatları için kullanılan ameliyatanelerde ve uzman kişilece yapılması gerektiğini söyledi,kendisi İzmirde Kahramanlardaki mikrocerrahi Hastanesinde yapıyormus bu ameliyatı,tamamen özel 80000 olduğunu söyledi çift kalca protezi için,bende araştırmaya başladım,en sonda 4 sene önce kalça ameliyatı olan bir doktordan Prof. Dr.Şükrü Araç'ın numarasın aldım yakındada ona gidip fikir almayı düşünüyoruz,sanırım bu doktorda tamamen özelmiş,babam bağkurlu acaba bu ameliyatı bağkurdan yararlanarak özeldeki kadar sağlıklı olma şansımız ne kadar?Arkadaşlar birde izmirde başka iyi doktorların isimlerini verirseniz çok sevinir,birde istanbula gidip Prof.Dr.Fahri Erdoğanla görüşmeyi düşünüyoruz,anladığım kadarıyla bu ameliyatlarda işin ehli doktorlar çok önemli,hepinize acil şifalar dilerim...

bnde 20 yaındayım dogustan kalca cıkıklıgı var solayak3 cnm kısa hafıfte olsa topallmamoluyor bn bu durummdan sıkayatcıyım unıt okuyorum arkadaslarımın ııcnde sankı cevrede herkez bana bakıyo gıbı gelıyo psıkolojım cok bozuk bulundugum sehırde her yere gıttım olumsuz cvpaldım hep fahrı hocayıda tv programındagordum arastırdım ıı ye bnzıyo onun hakkında bılgı sahıbı olanlar yada amılyat olanlar bnmlefıkırlerını paylsırsasevınırım

slm bendede çift taraflı kalça çık var cnm cemile çok doğru söylüyor olmaman dan yanayım aşırı dayanılmaz ağrıların yoksa. banad at takmayanlarmı olmadı ağladım sızladım gizli köşelerde o soysuzlara üzüntümü belli etmedim tam tersi geretli cvpları verdim.hamdım ve piştim.işim ve çok mutlu 1yıllık evliyim.kendim gibi birini buldm yuva kurdum şükür.hayata sımsıkı tutun inancını kaybetme kazanan sen olursun şufani dünyada eğriside doğrusuda birğün olacak toprağa girmeyecekmi:confused: aeo.:):eek::eek:

slm cok güzel yorum yapmıssın agrı yoksa gereksiz amaliyat bencede iyi olayım derken allah korusun dahada kötü olursa ne olcak bendede var dedigin gibi insan bir zaman sonra herseye alısıyor :eek::eek:

allah ne muradın varsa versin :eek::eek: herkes keskem senın gibi düsünse derdide veren allah dermanıda veren allah :eek::eek:şufani dünyada eğriside doğrusuda birğün olacak toprağa girmeyecekmi bu güzel sözünden dolayı cok tesekkür ederim :eek::eek:

rica ederim sevliliye" bende budur rabbim sevdikleriyle sevdirsin yaradan unutmasın dünyaya geliş sebebimizi unutmadıkmı her şey kendiliğinden gelişiyor. kulu olsada hoş olmasada vesselam

ben 8 yaşımdayken çift taraflı kalça çıkığı ameliyatı oldum.izmir tepecik hastanesinde dr şükrü araç'a.ameliyatımın başarılı olduğu söylendi.normal bir çocuk gibi koştum oynadım.sonra ergenlik dönemine girince 80 kilo oldum ve ağrılarım başladı.hemen fazla kilomu verdim.ağrılarım geçti.kendim sağlık personeliyim arada kontrollerimi yaptırıyorum en son geçen yıl tomografi çektirip muayene oldummanisasporun klup doktoru engin bey).doktor kalça eklemimle bazı açma germe hareketleri yaptırdı.bacakların çok iyi durumda ameliyatını yapan kişiyi tebrik ederim dedi.iyi durumda olduğunu söylüyorlar.soğuk ve fazla kilo ağrı yapıyor.şu an 32 yaşındayım hamileyim kadın doğum uzmanı normal doğum bile yapabilirsin aksamıyosun dedi.beni soğuk çok etkiliyor arkadaşlar aşırı yürüme o zaman biraz aksıyorum.ameliyat olduğum doktor şu an dokuz eylül üniversitesinde prof dr. şükrü araç

Üst Alt