Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Çıkığı olan kim var?

merhaba bende 24 yaşındayım doğustan 2 taraflı kalça çıkıklığım var :( ilk 8 yasında farkedildi fakat bişi yapamayız denildi.12 yasında ankaraya gittik orada da olumlu seyler olmayınca öyle böyle sabretmeye dayanmaya çalıştım.fakat şuan öyle cok agrılarım oluyor ki yolda yüreyemiyorum ayakta duramıyorum belim hele kopuyor sanıyorum bazen çok feci agrılarım oluyor.agrı kesici ve kas gevşeticilerle yada merhemlerle idare etmemi söylüyor doktorlar yada çok mecbur kalırsam ameeliyat diyende oldu ancak yakın zmanda yine dayanamayıp 2 doktor görüşü aldım ağrılarım oldugunu söyledim kontrol muayene oldum bana söyledikleri kalça kemiklerimin en fazla 2 ameliyatı kaldırabilecegini bu yüzden 40-50li yaşlara kadar sabretmek zorunda oldugumu ameliyat olursam ve protezler uygun olmazsa 2 şansımında cok erkenden kaybedilecegini söylediler.. fakat cok agrı ve acı cekiyorum bildiğiniz acıyı agrıyı dindirmek için iğne olsun baska yöntemler var mı en erken 16 sene nasıl bu agrılarla yasayabilirim dayanabilirim??? Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun inş :(

ELİF75;

elif hanım benim durumum da aynı sizin gibi baze seyrekte olsa sol ayağıma çok yüklendiğimde hafif bir arı oluyokalçamda hareket kısıtlılığı var çorap giymek ve tırnak kesmek benim için tam eziyet kalça protezi düşünüyorum doktorla görüstüm zorunluluğu yok ama istersen ameliyat olabilirsin dedi benim öğrenmek istediğim ameliyattan sonra rahat hareket edebiliyormusun bacağındaki kisalık gittimi birde kalçamda dışarı doğru bir kemik var sanırım sizdede aynıydı o düzeldimi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim ameliyat olma konusunda çok kararsızım

Merhaba

Ben 47 yaşındayım. Doğuştan sağ kalça çıkığım var ve 13 yaşında ameliyat oldum.. Herşey şimdiye kadar iyiydi, zaman zaman ağrılarım vardı ama rahatsızlık vermiyordu. Kısalık oluştu ki olması normal, doğumlar, kilolar yaşam standartları yani çok hareketlilik tez canlılık derken :)) ama şimdi dizlerim kireçleme ve yürümemi engelliyor, Rabbimin bugünlerine şükür diyorum ve şikayet etmiyorum tabiki.. artık ayakkabımı giymekte zorlanıyorum..hele hele çorabımı giyemiyorum. Başkasından yardım istemeye istemeye gözüne bakıyorsun.. Allah razı olsun eşim ve yavrularımda çevremdeki insanlardan.. Vee ayağımda kısalık var tabiki 3-5 cm. Görüntü yani aksama benim için hiçç problem değil. Çünkü ben sadece bir mağazanın önünden geçerken parlak camlardan aksadığımı farkediyorum ve kendime dediğim aa ben aksıyormuşum :))) Her sene doktor kontrolüne gittiğimde yaşımın erken olduğunu ve 50-55 yaşına gelince ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Halbuki son geldiğim doktor söylendi. En güzel çağlarını ağrı sızılarla başkalarına muhtaç olarakmı geçireceksin diye ve haklı.. şimdi tıp ilerledi artık protezlerin ömrü uzadı dedi ve ben ameliyat olmaya karar verdim. Allahım izin verirse inşallah 1 ay içinde sağ kalça protezi takılacak ya nasip diyip kalkıştık bakalım. Doktorumuda araştırdım, hatta esas tavsiye eden arkadaş çift kalça protezi oldu, üstelik peşpeşe ve çok iyiyim diyor, herşey çok güzel oldu diyor.. İnşallah herkesin istediği gibi gönlünce olur herşey.. Sağlığımızdan öte koymasın rabbim.. Doktorumuzun adı, Prof.Dr.Hasan YILDIRIM.. Ankara Onkoloji Hastanesinde görevli. Önce rabbime sonra doktoruma güvenerek inşallah herşey güzel olacak.. Ve hiçbir zaman görüntünüzle aksamanızla ilgilenmeyin. Önemli olan ağrısız sızısız bir kaliteli bir yaşam sürebilmek.. Çünkü beterin beteri var.. Biraz demagoji olarak algılanabilir yazılarım belki ama gerçekten iki kolu olmayan, gözleri görmeyen arkadaşlarım var, onları gördükçe şükretmemek imkansız..

Mevlude hanim gecmis olsun bendede kalca protezi var simdi diger tarafimada olmasi gerekiyor vew suan corabimi kendim giyemiyorum (annem sagolsun) Son zamanlarda artik dr arastiriyorum ve szinde yakin yerlerde oturuyoruz onun icin bu mesaji size yazma geregi duydum siz her hangi bir dr arastimasi yada kafanizda her hangi birisi varmi bu konuyla alakali bilgilerinizi paylasirsaniz sevinirim
Ben birinci ameliyatimi yurtdisinda olmudtum burada biraz acemilik cekiyorum. Gecmis olsun acil sifalar diliyorum

Cicek3
Öncelikle gecmis olsun, ayrica ameliyatinizdan menmun kalmanizda cok sevindirici bu dr ssklilara da bakiyormu bu dr un adini cok duydum bildigim kadariyla özel eger öyle degilse düzeltin lütfen ameliyatin maliyati size ne oldu ve hangi hastanede oldunuz simdiden tesekkürler.Hangi protez cinsi takildi.

bende de kalça çıkığı varmış doğduğumda. altı yaşımda anlamış bizimkiler :) (bir sene geç gittim okula neyse zaten hiç sevmedim) ameliyat oldum ondan sonrası hiç tedavi görmedim biraz aksamam vardı bide kısıtlık. annem ve çevremdekiler sağolsun çok yardımcı oldular ben bunu hiç farketmedim. taki 29 yaşıma gelinceye kadar.hangi doktora gittiysem durum kötü diyor. protez ameliyatı olmalısın diyor. bende araştırmalar yapıyorum bu sitye o amaçla üye oldum. bana doktorlar hep güzel şeylerden bahsettiler ama kötü olanlarıda duyuyorum. olmakmı ii olmamamakmı özelmi i devletmi arkadaşlar protez ameliyat olanlar bana yardım edebilirmi

ve ben 6.12.2012 de dediğim hastane ve doktora oldum ameliyatımı. Çok şükür iyiyim, tabiki sıkıntılar yaşıyorsun, şu an iyiyim yavaş yavaş yürüteçle yürüyorum..zamana ihtiyaç.. şükür ağrım sızım yok.

arkadaslar izmirde kalca protezı amelıyatı konusunda guvenebılecegım doktor solermısınız bana ssk yapan doktor..lutfen bılgısı olan arkadaslardan rıca edıyorum yardımcı olun bana....

ben kalça protezi ameliyatı oldum yaklaşık 3 yıl oldu ameliyat olalı şu anda rahatım bi sıkıntım yok daha rahat hareket edebiliyorum

anladım ama hangı hastanede oldun ve hangı doktora amelıyat oldun onu solemıyosun ama..doktorun ısmını solermısın arkadasım gıdıp goruseyım..

siz hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama ben gaziantep te oldum ameliyatı burada özel bi hastanede doktorumun adı cenk cankuş

Mrb öncelikle geçmiş olsun kalça deyince dikkatimi çekti çünkü yaklaşık 6 yıldır kalça ağrısı ve sıkıntısı çekiyordum bende kalça protezi olmam için 50 sini bekleyenlerdendim :) ama bişey oldu ve bu süreç umut dolu bir yola girdi ve çok iyi gidiyor çok şükür nasıl diyceksiniz şöyle anlatim ben 6 yıldır kalçasında sorunu olan biriyim kalça kapsülüm yani diğer adıyla labrum yırtığı başalmasıyla başlayan ve erken teşhis konulmadığı ve hemen tedaviye başlanmadığı için devamında kalçe femur başındaki kıkırdaklar tamamen erimiş ve kemik diken diye adlandırılan iki eklem arasında kıkırdak olması gereken yerde ciddi bir sıkıntı oluştu ve yürüyemez hale geldim bastonla yürümeye çalışıyordum oturmam kalkmam hemen hemen imkansızdı bu süreç içinde hep ağrı kesiciler kondramin-s filan verildi onları kullanıyordum uzun bir süre böyle devam etmek zorunda kaldım devamın da mide kanaması geçirdim ilaçlar yapmıştı ve tekyol kalmıştı protez ama bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir vitamin ile tanıştım ve koşmaya başladım emar da çekildim ameliyata gerek kalmamış ve tıbbi takib gerekli deyince dahada mutlu oldum kullandığın ürün amerkadan geliyor cerrahpaşa karşısında nimet eczanesi var ordan temin ettik kulllandığım ve hala kullandığım forever living argi ve forever living fireedom . Forever living actıve-ha bu üçünü kulandım ve koşuyorum :)

senın adına sevındım..ama benımkı ole ılacla falan gececek turden deıl kalca cıkıgı amelıyat olmam lazım..hıcmı ızmırde amelıyat olmus yada bıldıgı doktor olan yok ya..guvenebılcegım ıyı bı doktor arıyorum ızmırde..

Arkadaşlar bende doğuştan iki taraflı kalça çıkığı vardı ve bu zamanla inanılmaz ağrıların olamasına neden oluyordu 2011 yılında izmirde ameliyat oldum üç arayla iki taraflı şimdi çok iyiyim hiç yürüyemezken şimdi bol bol yürüyorum. Ameliyat olaçak arkadaşlar hiç kormayın iyi bir doktor bulmak şartı ile olmanızı tasfiye ederim. Herkese geçmiş olsun

Herkese iyi akşamlar ,

Bende de doğuştan kalça çıkıklığı var , fazla ayakta kaldığım zaman ağrı yapıyor , onun hariçinde sıkıntısı yok , bir kaç iyi doktora göründüm , eğer çok sıkıntın yoksa hiç olma ameliyat dediler ,çünkü en iyi kalçan kendi kalçan dediler, birde protezlerin ömrü 15 - 20 yıl arası olduğunu söylediler,

nurı arkadasım sen amelıyatını olmusun ıyı oldugunu soluyosun doktorun onemlı oldugunu soledın ama onemlı olan sen hangı hastane ve doktora amelıyat oldun...bılgı verde ben ve gıtmek ısteyen dıger arkadaslarda gıder belkı..

iyi akşamlar ben izmirde prf.dkt.Şükrü ARAÇ hocam tarafından ameliyat oldum herkese gecmişolsun

sukru arac ozel muayenesınde ne kadara ıkı tarafı amelıyat etttı ucretı ne kadar tuttu pekı..

murat321;
Kullandığınız ürünlerden memnun kaldınız sanırım. Hepsini beraber mi kullanmak gerekiyor ?

Nurii;
Öncelikle geçmiş olsun sizede. Şükrü ARAÇ'ta protez ameliyatı mı oldunuz ?

Herkese merhaba,
Sağ kalçamda doğuştan kalça çıkığı var. 1.5 yaşımda ameliyat olmuştum. Şuan 20 yaşındayım ve kalçada küreselliğin bozulduğunu, ameliyat gerektiğini söylediler. Osteotomi adı verilen kemik kesme cerrahisi tarzında bir şeymiş. Bu ameliyat biraz korkutuyor beni doğrusu, kemiğin kaynaması uzunca bir süreci alacağı için. Öte yandan yaşamıma devam etmek zorundayım. Bu ameliyatı olan var mı, ne düşünüyorsunuz?

ceren hanım selam bende iki taraflı kalça protezi oldum izmirde şu an çok iyiyim sizede tasviye ederim ALLAH hayırlı şifa versin

Merhaba arkadaşlar ben biraz gencim sanırım benimde 2 yaşında ateşli hastalık geçirmiş yanlış iğneden dolayı femur başım kaynamış yok şuan o kemiklerde yukarı yanlış görüntüde olduğum için 10 cm kısalık var 10 yaşımda baltalimanında ameliyat oldum ama başarısız geçti şimdi 15 yaşında tekrar gittik ya demirli ameliyat yaparız dediler yada ayakkabı kullan 20 yaşımda gel ol dediler bende demirden korktugum için 20 yaşımda protez olucam şuan psikolojim çok bozuk bu yazıları okudukçada moralim bir hayli bozuluyor neden ben diyorum kendi kendime nese herkese iyi günler

ben 23 yaşındayım çift taraflı kalça çıkığım var ve eylülde amaliyat olmayı düşünüyorumm doktorla görüştüm bir ay öncesi gün alacağım sadece

AMA yaş ilerledikçe ağrılar artar diyorlar ve ben olmak için karar vermiştim benimde en büyük korkum hamilelikte sıkıntı olur mu gene kafam karıştıı :(

benimde iki tarafta kalça çıkığı var ameliyat oldum küçükken ama biaz aksamam var ama çok şükür iyiyim hiç sorunum yok desem aksamadan başka yeridir allahıma şükrediyorum

Arkadaslar ömür boyu dayanabilcek bir protez su an test aşamasında imiş.28 mayıs 2013 tarihli atv ana haber de izledim.opr.dr.hacı kutlu anlatımıyla.birde aynı doktorun amaliyat yaptıgı hastaların kısa videoları var google den dr un adını yazìp videolar dan izleyin eminim korkulariniz azalcaktìr.bu doktora amaliyat olanlar varsa yazsinlar durumlarıni lütfen

Ayse gecmis olsun.nerde yaşıyosun bilmiyorum ama istanbulda hacı kutlu diye bir doktor var.çözümsüz bir sürü soruna kendi yontemleriyle cozum bulup iyilestiriyo.bir arastır internetten istersen.ama cocugunu yasi ilerlemeden tedavi ettir ne olursa olsun.

kalça çıkığı ameliyat olmuş arkadaşlar ltn.yazarmısınz

slm arkadaşlar, benimde doğuştan çift taraflı kalça çıkığım var 42 yaşındayım çok şükür ağrılarım yok.bende dr.araştırması içersindeyim ameliyatla aksamanın ve kısalığın giderildiği ve ilerki yaşlarda ağrı gibi sorunların kalmayacağını söyledi dr.larımız.ve bu ameliyatı yapan iyi dr.bulacağımı ümit ediyorum.tabiki endişelerimde var ameliyat olmuş arkadaşlarım varsa ltn.yazsınlar hangi dr.ta, ameliyat sonrası ve düzelme oldumu.şimdiden tşk.ederim.....

Herkese iyi akşamlar ,

benim sağ kalçam tam çıkık ve ameliyat olacam. Ama doktor araştırıyorum . Araştırdığım doktorlardan biri de prof. Dr.fahri erdoğan alanında iyi olduğunu söylüyorlar . Demem o ki sizlerden biri ya da tanıdığınız biri bu doktora ameliyat oldu mu? Olduysa nasıl geçti ameliyatı.

şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

ksrg;

inşallah inşallah çünkü protezlerin ömrü uzun olmuyormuş ve her değiştiğinde o bölge deforme oluyor ve daha bir sürü etkisi.inşallah ömür boyu dayanabilecek protez üretirler. bu kalça çıkığının tek çözümü protez onunda bir sürü zorluğu var zaten bari bu zorluğu olmasın.takibinde oluçam.teşekkürederim bilgilendirdiğinz için

kalça çıkığı ameliyatı olan varmı???

iyi günler arkadaşlar
çanakkalede yaşıyorum ve benim tek taraflı kalça çıkığı sorunum var. 2 yaşındayken cerrahpaşa tıp fakültesinde ameliyat oldum.Ama yaşım ilerledikçe bacağımdaki kısalıkta arttı şuanda 4cm sol bacağımda kısalık var sadece kışın soğuktan biraz ağrım oluyor ama benim asıl derdim bacağımdaki kısalık bunun için hangi doktora gidebilirim yada daha önceden ameliyat olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.tşk

tşkler nerede ameliyat oldunuz bacağınızda kısalık varmıydı şuanda ne durumdasınız

doktorum prog. fahri Erdoğan diye bi doktor var onunla hiç irtibata geçen oldumu cv sini okudum iyi başarılı gözüküyor

Sizlere ortopedi ile ilgili bir doktor önericem. Bugün tanıştım doç. Doktor kaya alkan hem insani olarak hemde mesleğinde iyi bir doktor.merdivenköy poliklınığı hastanesinde doktor. Onun bir kaç hastalarıylada tanıştım tabi ki tesadüf eseri ( belki tesadüf değildir. Allahım güzelyaradanımın çizmiş oldu kader) dir. Onlar yapılan ameliyatlardan memnunlar ve insanı olarakta çok iyi olduğunu ilgilendiğini söyledi ben de size belki faydası dokunur diye bilgilendirmek istedim. Ne demiş mevlana : ( Sen ne kadar çevrendekilere yararlı bir insansan o kadar Mevlanasın,

Üst Alt