Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

Cenk akbostanciya gittim botoksa.Ankara'da..Bu isin duayeni.
Ama siz de biliyorsunuzdur,ilacımcızi sigorta kapsamindan ciķardılar.o yuzden bir suredir oraya gidemiyorum ne yazık ki

Şu an ağrın sızın var mı ameliyat olalı çok zaman olmuş bende avn hastasıyım kıvranıyorum ama ameliyattan da çekiniyorum önerirmisin?

Kalça prodezi

barut__mustafa

ben2 kalçadan oldum. 1 ameliyat 5 senedir 2ameliyatı 1sene oldu şuan iyi korkulacak birşey. Yok isterseniz arayın 5362638982

Öncelikle herkese merhaba , Benim sol kalçam çocuklugumda gecirdigim bi dusme sonucu cıktı ,oyle boyle 24 e kadar geldim.. Ufak bi aksamam ve bacakta hafif bi incelme disinda herhangi bi problemim yoktu taki son 1.5 sene oncesine kadar. Hayatimda yasadigim bazi psikolojik olaylar neticesinde kendimi bacagimi fazla yordum vekendimi eve hapsettim.Bir anda bacagimin şekli semali bozulmaya basladi ve incelme kemik erimesi ve kisalma ileri derece artti, İnanin hayatim zehir zemberek oldu pantolon dahi giyemez oldum ve suan zOr yurur durumdayim, 1 senedir istanbuldayim suan 27 yasındayım. O hastane bu doktor derken biri perthes dedi biri femur basi kirigi dedi, En son gorustugum bır Prof tam teşhısının sekonder koksartroz oldugunu soyledı benim sorum sizlere şu olacak , şayet ameliyat olursam bu kısalik, kalcada ve ayni zamanda bacaktaki sekil bozuklulugnu incelmeyi giderecek mi. Yani bacagimin yapisi eski halini alip saglam kalca ve bacak gibi dolgun olacakmi , benim aklmdaki tek endise bu şuanda lutfen ameliyat olanlariniz yada guzel bilgi sahibi olanlariniz bu mesajimi durustce ve ozenerek cevaplarsa cok sevinirim. Hayatim 1.5 senedir alt ust olmus durumda eve mahkum kaldim neredeyse sosyal hayati unuttum.. Bakkala bile zor gidiyrum şhorttan baska birsey giyemiyorum. Allah kimseye yasatmasin Sagligiyla imtihan olmak cok zor.. Allah yardimcimiz olsun,

Merhabalar,
30 yaşımdayım ve bundan 5-6 sene önce her iki kalçama aynı ameliyat ile kalça protezi takıldı.
JRA tanısı ile hareket kısıtlılığı ve ağrılı süreçlerden dolayı;
ameliyat sonrası süreç biraz zor geçse de fizik tedavi yüzme ve yürüyüşler ile bu zamana kadar yapamadığım bir çok hareket ve aktiviteyi yapar hale geldim yaşam kalitemi muazzam ölçüde etkiledi.
Her ne kadar genç yaşta önerilmese de ..
hayatımın bu en aktif döneminde doğru karar verdiğimi şimdi daha net anlıyorum.

wolky1
Geçmiş olsun benimde dkc.kalca protezi oldum.4 ay önce.ayagimda kısalma incelme en farkı ne ararsan vardı.bu kısalık incelik düzeldi.ama kalçada ki dolgunluk farkı biraz kaldı.yamukluga gelirsek ki ben ameliyat olmadan önce farkında değildim.hem belde hem dizde yamukluk var.ikisinicinde fizik tedaviye gidicem.diz için yüksek ihtimalle ortez kullanicam sanırım.bel içinde fizik tedavi.sadece topallama için deseydin kesinlikle olma son ana kadar bekle derdim lakin son ana gelmişsin.maddi durumun iyide robotik ameliyatı tercih et.
Ben şuan koltuk değneği ile topallamiyorm degneksoz direk ameliyatlı tarafa yatiyrm sebebi hem beldeki hem dizideki yamukluk üstüne bide koruma iç güdüsü var.simdiden geçmiş olsjn

Merhaba arkadaşlar. Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum Çift taraflı doğumsal kalça çıkığı rahatsızlığım vardı yaşım 34 1 sene önce sağ kalça sonra 1 buçuk ay önce de sol kalçadan ameliyat oldum şimdi sol dizimle sağ dizim arasında otururken fark ediyorum tabiki uzandığımda çok anlayamıyorum yeni ameliyat olduğum ayağım uzun gibi hissediyorum doktora sordum beni tatmin eden bir cevap vermedi asistan olduğu için sanırım konu ile bilgili deneyimli arkadaşlar tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim

Merhabalar ben de sağ kalçama 2 ay önce total kalça protezi ameliyatı oldum. Aynı doktora 11 yıl önce sol kalçadan olmuştum yarım cm kısalık vardı eşitlendi ve bir sorun yaşamadım. Ama şu an ki sağ kalça ameliyatımda bacak boyum uzadı doktorum boylarını ölçtüğünde eşit olduğunu söylüyor leğen kemiğim eğri olduğu için böyleymiş. Doktorum ve fizyoterapist bunun geçeceğini söyledi ama yine de çok endişeliyim. 6 ay sürüyormuş geçmesi lütfen daha önce bunu yaşayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi böyle kalan var mi ? Herkese şifalar dilerim.

burcin01 Öncelikle geçmiş olsun ben bugün hastanedeyim ve yarın Allah nasip ederse kalça protezi ameliyatı olacağım. Benim sıkıntı da her iki kalçada avn ama biliyorsunuzki öncelikle tek taraflı protez takılıyor ben önce kısalan bacağımdan amelyat olacam diğer bacağımdan da bir sene sonra olacağım zaman aradaki kısalık farkı gidiyor mu 2. Ameliyatta birde şuan n as lsınız ağrı sızı var mı? Yürümenizde aksaklık var mı? Tekrar geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba dkç 2 yaşında ameliyat geçirdim ancak 35 yaşında sağ kalçam protez gerektirdi. Ama protezin gireceği kemikte eğrilik olduğu için kısaltmalı kalça protezi ameliyatı oldum. 1 cm kemik çıkarıldı sonrasında protez yerleştirildi. Doktorum Ali Baktır. Ameliyatın zor ama başarılı geçtiğini söyledi. Ama normal protez ameliyatından 45 gün geriden geleceğimi, kemiğin kaynaması gerektiğini, röntgende ben de görüyorum 1 cm açıklık olduğunu ve 1,5 ay basmamı söyledi. 19 gün geçti basmıyorum günde 2 kez kalkıyorum. Sorunum her kalktığımda bacağımda ve ayağımda morluk, karıncalanma, batma hissi. Kan dolaşımından da olabilir ama canımı sıkıyor. Sizlerde morluk ne kadar sürmüştü acaba merak ediyorum. Hepimiz için geçmiş gitmiş olsun inşallah artık.

Hayır almadım, öğretmenim zaten, bu konuyla ilgili bilgim de yok, gerek duymadım.

Merhaba arkadaşlar babamın sağa kalça kireçlenmiş kalça protez amelyatı olması gerek sivas veya urfada önerebileceğiniz doktor varmı devlet hastanesinde olabilir il çok önemli değil bir doktora gıtmış doktor bu amelyatan sonra çorabını giyemezsin demiş bu konuda tecrübelerinizi yazabilirmisiniz babam 66 yaşında iyileşme durumu ne kadar bir zaman alır

Zaralı58
Benim babam da 60 yaşında oldu bu ameliyatı eskisinden çok daha iyi durumda, ameliyat eden doktora ve hastaya göre durum değişiyor bence, kayseride ali baktır yaptı ameliyatı, üstelik babam, ablam, ben ve halam hepimiz aynı doktora ameliyat olduk, geçmiş olsun.

Arkadaşlar kalça protez ameliyatı olucam 3 gün sonra doktorum SSK dan gelen malzeme onay yazısında yerli proteze onay çıktığını ithal proteze artık SSK nın onay vermediğini söyledi. İstersen özelde olabilirsin ithal protezle ameliyat dedi ama fiyatları bütçemiz karşılayamaz çünkü özelde fiyat çok yüksek, acaba yerli ve ithal protez arasında çok fark var mı? Bilgisi olan yazarsa çok memnun olurum.

merhaba bişey sormak istiyorum annem kalça kırığından ameliyat oldu protez takıldı arada kasık agrısı ve bacağa inen ağrı oluyo fizyoterapist normal olduğunu soylemişti doktorda öyle demişti böyle ağrısı olanlar ne kadar zaman sonra geçiyo ağrı bacakta güç kaybı var yatmadan da kaynaklı bunun için fizik tedavi görüyo tam ne zaman rahatça yürüme sağlanıyo acaba

merhaba annem kalça kırığından ameliyat oldu protez takıldı 2 ayı geçtik ara ara kasıkta ve bacağa inen ağrı oluyo doktor ve fizyoterapist normal olduğunu söyledi bu durumu yaşayanlar bu ağrı tamamen ne zaman geçiyo ve tam anlamıyla yürüme ne zaman sağlanıyo ameliyat ve yatmadan kaynaklı bacakta güç kaybı var fizik tedavi alıyo bunun için cevap verirseniz sevinirim geçmiş olsun hepinize

Ağrıların üç ay sonra pek bir anlamı kalmıyor, tamamen iyileşme 6 ay ile bir yıl arasında gerçekleşiyor. Ama standart değil, kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek kişiye özel durumlar oluyor. Annenizin yaşı kemik yapısı kas yapısı hepsi sürece etki edecektir. Verilen ekzesizler çok önemli düzenli ve programlı yapmakta fayda var. Geçmiş olsun.

Ağrıların üç ay sonra pek bir anlamı kalmıyor, tamamen iyileşme 6 ay ile bir yıl arasında gerçekleşiyor. Ama standart değil, kişiden kişiye değişiklik gösterebilecek kişiye özel durumlar oluyor. Annenizin yaşı kemik yapısı kas yapısı hepsi sürece etki edecektir. Verilen ekzesizler çok önemli düzenli ve programlı yapmakta fayda var. Geçmiş olsun.[/QUOTE]

anladım bende 6 ay ve 1 yıl diye okumuştum egzersizleri aksatmıyoruz fizyoterapistte geliyo ayrıca zaten sanırım biraz sabretmek lazım teşekkür ederim sizede geçmiş olsun

Yvzslm54 Kalça protezinde hiç bir uzman yerli implant önermiyor. Zaman zaman kamu hastanelerinde çok başarısız sonuçlara da imza atıyorlar. Daha çok Amerikan meşeyli ürünler öneriliyor. Mümkün olursa en azından protezi siz ayrı satın alın onu taksınlar.
Geçmiş olsun.

Merhaba annemin kalça protez ameliyatı 3 buçuk ayı geçti kontrle gittik çok şükür bi sıkıntı olmadığını söyledi bol bol yürütmemiz gerektiğini söyledi ama ağrısı oluyo halaa kasık bölgesinde ve bacağında ağrısı oluyo bu ağrılar ne zaman geciyo 6 ay sonra diyolar sizlerinde böyle agrısı devam etmismiydi

Merhabalar .. 24 Martta sol kalça protez ameliyatı oldum . Yaklaşık 1.5 cm kısalığım vardı. Ameliyat sonrası quadiseps kasım eridi. Bu durum da dizim ve diz aşağısı ağrılarım oluyor ve uyuşukluğu da geçmiyor . Otururken dizden sonrasını kaldıramıyorum . Doktorum bu durumun normal olduğunu zamanla geçeceğini söyledi . Aynı problemi yaşayan oldu mu ?

merhaba protez ameliyatında kasık bölgesinde ki ağrı ne zaman geçiyo tam olarak

merhaba kalça protezinin çevresindeki şişlik katılık ve sertlik normalmi sayılıyo o sertlik protezden kaynaklımı oluyo

Üst Alt