Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça Protezi hakkında tecrübelerinizi yazar mısınız?

Ben üniversite hastanesinde trafik kazasından dolayı ilk sağ kalçama protez taktırdım. İkinci ameliyatı olmam gerekiyor sol taraftan seramik porselen takıldı. Ancak doktorum dolar yükseldiği için SGK üniversite hastanelerine artık bu malzemeyi vermediği özel alıp özelde yapabiliriz dedi ve fiyat nerdeyse 35 40 bin arası. Böyle bir sorun yaşayan var mı . Malzeme verilmemesi mümkün mü ?

Merhabalar. 20 gün önce kalça çikiğindan tek tarafli protez ameliyati oldum. Ameliyatim guzel gecti ilk beş gün agrim oldu fakat ameliyattan sonra diz kapağim ( baldır) tamamen yamulduğunu farkettim bir tarafa dönük duruyor. Bu durumu yaşayan varmi ve zamanla düzelirmi. Yardimci olursaniz çok sevinirim 😞

Merhaba arkadaşlar ben 13 yaşımda osteosarkom hastası olduğumuogrendim
Sonra diz üstü protez takıldı 4 sene oldu bugünlerde işi artışı var neden acaba

Arkadaşlar merhaba. Ben sol kalça protezi oldum bundan 6 ay önce ve şuan cok iyiyim ..tamam zor bir ameliyat fakat iyileşme sureci uzun en az 6 ay kadar zaman gerek ..sabirlikli olmak en iyisi şuan cik iyiyim allaha binlerce şükür olsun ..sormak istediginiz bisey varsa cvplarim herkeze geçmiş olsun

Amasya devlet hastanesi op dr mustafa usta alanında gerçekten çok iyi inaninki ..ameliyatimin ilk gününden sonra agrım sizim olmadı ameliyatdan ertesi günü volkir yardimiyla yürüdum 6 ay oldu şuan sadece çok az aksamam var oda duzelicek iyisallah..bana dktorum sadece alçak yere oturma bacak bacak ustune atma corap ve ayakkabini birinin yardimiyla giy sadece 3 ay kadar dedi bunları yaptim ve şuan kimsenin yardımı olmadan giyiyorum başka sormk istediğiniz bisey varsa cvplarim geçmiş olsun

Merhaba herkese geçmiş olsun .. ocak ayında kalça çıkığı için ameliyat oldum ve plak takıldı aylar geçmesine rağmen hala koltuk değneğiyle yürüyorum ve aksıyorum. Son 1 aydır da bacağımda kısalma hissediyorum sizce bunlar normal mi

geçen sene 24 nisanda sol total kalça protezi oldum ankilozan spondilit yüzünden, 4.gün eve çıkardılar, 57 gün sonra iş başı yapabilmiştim, 75.günden itibaren araç kullanmaya başladım, tam iyileşme yani eskisi gibi olma 6 ay bana göre, şuan ameliyatın üstünden 1 seneden biraz fazla geçti bu süre içinde 2 ay önce çok fena kayıp yere düştüm ömrümden ömür gitti ama çok şükür protezime zarar gelmedi.

Ben de 17.05.2018 tarihinde Düzce Tıp Fakültesinde protez kalça ameliyatı oldum. Porselen protez. Doktor piyasadakinin en iyisi olduğunu söyledi. Hiç ücret vermedim. Sizin hastane özel üniversite hastanesi mi. Neden paralı anlamadım.

Bende kalca protez ameliyati olalı 3 hafta oldu. Bana egzersiz vermediler. Egzersizleri ne zaman veriyorlar. Sorayım mı doktoruma.

Aynı ameliyatı olalı 3 hafta oluyor. Hiç hareket vermediler. Merak ediyorum. Unuttular mı acaba

AyEm67

hareket vermeleri gerekirdi aslında ilginç. ama mutlaka kontrole çağırmışlardır gidince sorun bence. bana verdikleri hareket şunlardı 1 yatar pozisyonda bacağı uzatıp yana açıp kapama. 2 bacağı kıvırmadan yukarı kaldırıp indirme. 3 uzatıp çekme. 4 birde bilekten ileri geri çekme. artı bu hareketler nette mevcut araştırıp bulabilirsiniz

Öncelikle herkese merhaba İyi bayramlar, Benim sol kalçam çocuklugumda gecirdigim bi dusme sonucu cıktı ,oyle boyle 24 e kadar geldim.. Ufak bi aksamam ve bacakta hafif bi incelme disinda herhangi bi problemim yoktu taki son 1.5 sene oncesine kadar. Hayatimda yasadigim bazi psikolojik olaylar neticesinde kendimi bacagimi fazla yordum vekendimi eve hapsettim.Bir anda bacagimin şekli semali bozulmaya basladi ve incelme kemik erimesi ve kisalma ileri derece artti, İnanin hayatim zehir zemberek oldu pantolon dahi giyemez oldum ve suan zOr yurur durumdayim, 1 senedir istanbuldayim. O hastane bu doktor derken biri perthes dedi biri femur basi kirigi dedi suan Baltalimaninda iyi bir doktor buldugumu saniyorum yeni bir mr istedi bu ay sonu onu teslim edip net bi karar alinacak insallah. Ancak benim sorum sizlere şu olacak , şayet ameliyat olursam bu kısalik, kalcada ve ayni zamanda bacaktaki sekil bozuklulugnu incelmeyi giderecek mi. Yani bacagimin yapisi eski halini alip saglam kalca ve bacak gibi dolgun olacakmi , benim aklmdaki tek endise bu şuanda lutfen ameliyat olanlariniz yada guzel bilgi sahibi olanlariniz bu mesajimi durustce ve ozenerek cevaplarsa cok sevinirim. Hayatim 1.5 senedir alt ust olmus durumda eve mahkum kaldim neredeyse sosyal hayati unuttum.. Bakkala bile zor gidiyrum şhorttan baska birsey giyemiyorum. Allah kimseye yasatmasin Sagligiyla imtihan olmak cok zor.. Allah yardimcimiz olsun, hepinize iyi gunler iyi bayramlar..

22 yaşındayim doğuştan kalça cikikligim vardı, ben platin beklerken protez takilacagini öğrendim küçük yaşta olunan 2 ameliyatim yüzünden femur basim kalmamış son 2 senedir çok ağri oluyor 10 dk yurusem 2 gün ayağa kalkamaz hale gelmiştim..

Doktor genç olduğun için iyi düşün dedi ve 7 ay once oldum 3 cm uzatildi ve protezi biraz aşağıdan takmış sanırım hala aksama hissi devam etsede barız farklılık var kalça daki ağırlık hissi gecse daha iyi yureyecegime inanıyorum ve en önemlisi iş vs yaptığım da agrimayan ayagima şükürler olsun..

doktorum 2cm gibi kisalik zaten dışardan hissedilmez yürüyüşün yerine oturunca farkedeceksindir dedi .. sizce de daha düzelirmi ve bu ağırlık hissi ne zmaan geçer... ?

Öncelikle herkese merhaba , Benim sol kalçam çocuklugumda gecirdigim bi dusme sonucu cıktı ,oyle boyle 24 e kadar geldim.. Ufak bi aksamam ve bacakta hafif bi incelme disinda herhangi bi problemim yoktu taki son 1.5 sene oncesine kadar. Hayatimda yasadigim bazi psikolojik olaylar neticesinde kendimi bacagimi fazla yordum vekendimi eve hapsettim.Bir anda bacagimin şekli semali bozulmaya basladi ve incelme kemik erimesi ve kisalma ileri derece artti, İnanin hayatim zehir zemberek oldu pantolon dahi giyemez oldum ve suan zOr yurur durumdayim, 1 senedir istanbuldayim.

O hastane bu doktor derken biri perthes dedi biri femur basi kirigi dedi suan Baltalimaninda iyi bir doktor buldugumu saniyorum yeni bir mr istedi bu ay sonu onu teslim edip net bi karar alinacak insallah. Ancak benim sorum sizlere şu olacak , şayet ameliyat olursam bu kısalik, kalcada ve ayni zamanda bacaktaki sekil bozuklulugnu incelmeyi giderecek mi. Yani bacagimin yapisi eski halini alip saglam kalca ve bacak gibi dolgun olacakmi , benim aklmdaki tek endise bu şuanda

lutfen ameliyat olanlariniz yada guzel bilgi sahibi olanlariniz bu mesajimi durustce ve ozenerek cevaplarsa cok sevinirim. Hayatim 1.5 senedir alt ust olmus durumda eve mahkum kaldim neredeyse sosyal hayati unuttum.. Bakkala bile zor gidiyrum şhorttan baska birsey giyemiyorum. Allah kimseye yasatmasin Sagligiyla imtihan olmak cok zor..

Allah yardimcimiz olsun, hepinize iyi gunler

Merhabalar. Yürüteci bırakınca koltuk değneğini ameliyatli tarafimizdami kullaniyoruz ne kadar süre kullanmamiz gerekiyor bilgisi olan yardimci olursa sevinirim ☺

Bu sayfadaki arkadaslara slm hepimizin ortak bir sorunu var bende 1 ay oldu sol kalcama protez takildi ilk 10 gun cok zordu ama yavas yavas agrilar azaldi bir haftam var kontrole gidicem su an halen volkirla yuruyorum 6 ay sonra sag kalcamdanda olucam cocukluktan kaynaklanan kalca cikigi proplemim vardi 50 yasindayim hep en son care dediler ameliyat icin agrilarim dayanilmaz haldeydi daha yeni oldugum icin anlamiyorum agrim azaldi ama protezi hissediyirum zaman zaman axda olsa agri var size sormak istedigim bisey var ameliyatli ayagimda ödem oldu sis su an normalmi bilgisi olan varmi rabbim herkese sifa versin

Kalça protezi

Merhaba, bende 2013 yılında kalça protezi ameliyatı oldum. Baltalimanı Kemik Hastanesinde oldum. Doç. Bilal Demir yaptı ameliyatı. Ameliyattan sonraki gün ayağa kaldırıp yürüttüler. 1 ay sonra tek koltuk değneğine geçtim. 4. ayda koltuk değneğini tamamen bıraktım. Geçirdiğim iş kazsında Siyatik Sinir yaralanması da olduğundan kalıcı düşük ayak var. Düşük ayak için Reflex afo kullanıyorum.

Doktorum bana; eğer protezi kaza veya düşüp kırmazsam benimle mezara gideceğini söyledi. Şu an hiçbir sıkıntım yok. Doktorun tavsiyesini harfiyen uyguluyorum.

1- Bacak bacak üstüne atmıyorum.

2)- Tuvalette kesinlikle klozet kullanıyorum.

3)-Namaz kılarken sandalyede kılıyorum. Yani protezi zorlamamak lazım. Önce başka bir özel hastanede ünlü bir prof. bacağımı kesmeye kalktı.

Bilal hocayı tavsiye ile buldum. Bana, eğer sinirin düzelirse sana halı sahada top oynatırım diye çok iddialı konuştu. Hoca insan psikolojisini çok iyi biliyor. Ortepedide pekçok iyi ve ünlü doktor var. Ama ben Türkiyede Doç. Bilal Demir'i tek geçerim. Ameliyat sonrası nekahat dönemi kişiden kişiye göre değişiyor. Bazılarında çok ağrı olurken bazılarında daha az ağrı oluyor. Total Kalça Protezi tek taraflı olursa % 25 engel oranı veriliyor. Çift taraflı olursa % 40 engel oranı veriliyor. Tek taraf Total Kalça protezinin İşgücü kaybı oranı % 58. Bu da maluliyet için yetmiyor.

Merhaba ben 25 yaşındayım çok sancı ve kramplar olduğu için ameliyat olma karar aldım ama çok korkuyorum Samsun medicalpark hastanesinde Prof Dr Turgut Nedim karaismailoğluna randevu aldım alanında çok iyi bi doktor ama ameliyat sonrası neler yaşarım bana bilgi verirmisiniz

Sanem başkan , Total Kalça Protezi ne kadar iyi yapılırsa yapılsın; Tek taraflı olursa % 25, çift taraflı olursa % 40 engel oranı alır. Ben tek taraflı Total Kalça Protezi oldum. 11 defa heyete girdim hepsi de % 25 verdi. Oran verilmez diye bir konu yok. Kitabı iyi okusunlar. Kalça protezi kaza sonrası yapılırsa oluşan diğer arızalara ayrıca puan verilir.

Sanem başkan mrb 1 ay önce kalca protez amaliyati oldum. Ve amaliyat yerim surekli sisiyor. Doktorumun asistanina sorduğumda atesin yoksa sorun yok bol bol buz koyun dedi ama yinede benim aklımda neden sisiyor sorusu var o nekadar sorun yok desede ben korkuyorum. Bilginiz var mi acaba ? Yada bilgisi olan arkadaşlar bu durumu yaşamış arkadaşlar varsa benide bilgilendirebilirmi çünkü gercekten pskolojik olarak cok kötüyum enfeksiyon kapmaktan tekrar amaliyat olmaktan çok korkuyorum.

Tpz

şişlik normal hatta şöyle söylim 6 aydan önce tam olarak şişlik inmiyor, bende ameliyattan sonra sizin gibi hissetmiştim doktorumda aynısını söylemişti. Orada uzun süre bir katılık hissedeceksiniz normal bir durum

Mrb arkadaşlar ben 2 ay önce DKC sebebiyle amaliyat oldum. Wokeri bırakali 1 hafta oldu. Amaliyat ayagimi uzun hissediyorum. Elimi pelvis bolgeleme koydugumda ise amaliyat olduğum taraf alttarafta kalıyor yine eşit değil. Sizde böyle seyleri farkettiniz mi ? Düzelir mi bunlar aynilarini yasayan var mi acaba ?

Üst Alt