Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Milletvekili Lokman Ayva engellileri mecliste hakkıyla temsil ediyor mu? [Tartışma]

ayvada akplılerle bırlıkte sımdılerde engellı sorunundan once daha onemlı olan caput sorununu halledıcekler bekleyınkı o caput surunu hallolsun sonacııma ayva engellı sorunu varmıymıs bı arastırsın

Edindiğim istatistiklere göre %3 engellilere açıklan kontenjanda genellikle görme engelliler barajı aşıyorlar yada mülakatı geçiyorlar veyada onlar için açılan iş gücü alımı fazla hep, bu benim öznel fikrimdir, bence Lokman Bey engelliler arasında ayırım yapıyor ve görme engellilere daha bir sempatik yaklaşıyor. girdiğim sınavlarda bunu gördüm...

Arkadaşlar burda söylediklerimiz bence laf kalabalığı eğer ciddi anlamda birşeyler yapılmazsa engellilerin varolan üç beş hakkıda sömürülüt gidecek eğer bu sitede forumlarda kendi kendimize yazıp çizersek olmuyor bir yere varamıyoruz ,

Bakın 10000 lerin üzerinde üye sayısı olmuş sitemizin e-mailler gönderelim önergeler verelim haksızlıkları dile getirelim tabi dilekçe yazmanında bir uslübu vardır uyalım uymayanlarıda uyaralım,

sn milletvekilimize gelince tek başınadır etkisi olmayacaktır çünki kamuoyundan haksızlıklar yapıldığına dair birşeyler söylenmemektedir söylensede zaten hükumetin bakış açısı değişmemektedir ve oturduğumuz yerdende anca bu kadarını yapmakla yetinmemeliyiz bence daha net ve sağlam durmalıyız ,

Teknik olarak zor olsada ben öyle yapıyorum . :!:

Sevgili Bülent,

Adı üstünde burası bir forum yaa..

Burada "bilgi paylaşılır", senin deyiminle "yazılıp çizilir"!

Burası bir "siyasal parti" değil; bir "dernek" ya da başka bir organizasyon değil! Sen onların yapabileceği işi bize yaptırmaya kalkarsan, bir tırın taşıyacağı yükü ufak bir kamyonetle taşımaya kalkmış olursun ve hüsrana uğrarsın.. ;)

Haa "hiçbir şey yapılmıyor mu/yapılamaz mı"?

Bak: Gündem diye bir forumumuz var.. Yapılmasını istediğin şeyi somut olarak (dilekçesiyle, gidecek adresleriyle falan) orada yazılması için OturanBoğa'ya yazarsın, uygun görülürse gündeme gelir.. :)

Ama böyle "laf kalabalığı yapıyorsunuz", "ciddi anlamda bişeyler yapmıyorsunuz" gibi genele yönelik hakaretvari sözlerle başlarsan hiç ama hiç kaale alınmazsın. Üzgünüm :(

TEMSİL Mİ

ENGELİYİ BAŞKA BİR ENGELLİNİN TEMSİL ETMESİ DOĞRUDAN DEMOKRASİ SAYILABİLİR Mİ... MECLİSİN HEPSİ ENGELLİ OLSA ACABA NE OLURDU. DAHA ÇOK MU TEMSİL EDİLMİŞ OLACAKTIK...

LOKMAN AYVA engelli camiasinin yuz karasidir. tayyibin dondurmasini yaliyacagina engellinin derdine baksin olmuyorsa istifa etsin o da olmazsa intihar etsin. sizi bilmemde bu tipler migde bulandirici nalinci keseri gibi kendine yontuyor gerisi yok olsun umurunda degil 7 milyon sakat bir lokman ayva ya kaldiya yaziklar olsun bize!!!! esenlikler

YA ARKADAŞLAR FARKLI BİR ŞEY SÖGLEYEN YOK BENDE AYNISI NE YAPALIM YAA ODA SIRTIMIZDAN GEÇİNSİN BU TOPLUMUN NELER ÇEKTİGİNİ BİLMEZ GİBİ YAA ÇOK SİNİRLENİYORUM NE DİYEYİM VATAN SAGOLSUN.........

SELAM ...
Baben sevgili Bülent' te verdiğin cevaba yönelik düşüncelerimi paylaşmak istedim.Belki yanlış düşünüyorumdur.Aydınlatırsan memnun olurum.
Çünkü ben bu sitenin yeni üyesiyim.hatta şimdiye kadar bilgisayar ile yakınlığım uzun bir sürec olsa da sitelerde bu tür düşünce paylaşımını yeni yaptım,yapmaya çalışıyorum.
" burası bir forum bilgi paylaşılır..siyasi parti değil,dernek yada bir başka organizasyon değil.." diye yazmışsınız şüphesiz ki yazdıklarınız doğru olmakla beraber şu soru aklıma geldi NEDEN DÜŞÜNCELER PAYLAŞILIR?
NEDEN DÜŞÜNCELER SAVAŞIR?
Elbette doğruyu bulmak öğrenmek ve uygulamak için dersem sanırım dar anlamda cxevaplamış olurum.
Sayın Baben..
Düşüncelerimizi paylaşıp bu düşünceleri ete kemiğe büründürmek için hayata geçirmek için çabaya dönüşmeyecekse anlamı nedir?
Bu çaba kendine değişik araclar aramayacak mı?
Tamam kamyonete tırın alaçağı yükleri yüklemeyelim ama zaman içerisinde Tır satın alma güçünü biriktirelim.
Geleçeği şekillendirmek ellerimizde
Geleçeği bugünden görmek özlemini duymak ve yakalamak için Neden küçük arayışları istemleri boğalım Neden sızıntı şekilde akmaya çalışan bir suyun önünü açıcı ve diğer suları birbirine ekleyici olmasın bu siteler.
Bu söylediklerimin başka bir yerde oluşumu var ise onu yok ise neden buradan fışkırmasın bir lav gibi ...
Eğer yanlış anlama gelebilecek bir yazım var ise onu iyi niyetime verirsen sevinirim.
Saygılarımla Aydın yarınlar dilerim

hüseyin aksu kardeş diyorsun ki 2.kez millet vekili oldu. ona bakarsan dtp den hapistekini millet vekili yaptı halkımız.ona bakarsan başbakanın belediye başkanlığından beri yanında olan turan çömez aday olmadı abdullatif şener parti kurucusu aday olmadı ali coşkun aday gösterilmedi başbakanın çok sevdiği arkadaşıydı yine nevzat yalçıntaş değerli bir insan aday olmadı kimlerin orda olması gerekenleri değerli büyüklerimiz daha iyi bilirler. ona göre aday gösterilir ve seçtirilir bizlere.onlar bizden ne isterlerse biz onu yaparız bize bu arkadaşa oy verin derler bizde oy veririz.saygılar herkese.

türkiyede fiziksel, zihinsel 10 milyon civarında engelliden bahsediliyor.
tek bir engelli milletvekiliyle olacak iş değil zaten.
engellilerin genele oranı neyse engelli milletvekili sayısıda o oranda artırılmalı.
temsilde adalet için bu gerekli.

LOKMAN GİTSİN PAZARDA AYVA SATSIN O ZAMAN KENDİNE, VATANINA, MİLLETİNE HAYIRLI BİR BİREY OLUR...

BU HÜKÜMETİN, BU LOKMANIN ZAMANINDA ÇIKMADI MI MALULEN EMEKLİLİK HAKKIMIZIN ELİMİZDEN ALINDIĞI YASA... NEYİ TARTIŞIYORSUNUZ SİZ YAAA... RTE NİN YAKINLARINA PEŞKEŞ ETTİĞİ KALDRIM TACİRLERİ (İSPARK OTOPARK HİZMETLERİ ) NİN BİZDEN PARA ALMAMASI MI İCRAAT???...

HALEN BELİRSİZLİĞİNİ KORUYAN ÖZÜRLÜ KİMLİK KARTI MI? / NÜFUS CÜZDANINA İŞLENECEK ÖZÜRLÜLÜK ORANI MI? KAÇ SENEDİR ÖZÜRLÜLER HAFTASI KUTLANDI BEN HERHANGİ BİRİNDE BİR TÜRLÜ GÖREMEDİM BU MİLLETİN VEKİLİNİ GÖREN OLDUYSA HABER VERSİN!!!.

SEN MİLLET VEKİLİSİN SESİNİ İSTERSEN AYNI ANDA 70 MİLYONA 10 SANİYE İÇİNDE DUYURURSUN, OKAN BAYÜLGENİN ŞOVUNA ÇIKMAKLA OLMAZ BU İŞLER, ÇIKARSIN HALKININ KARŞISINA ANLATIRSIN İCRAATLARINI PROJELERİNİ, AMA NE GEREK VAR Kİ ÇALIŞSADA 4 BİN LİRA MAAŞ, ÇALIŞMASA DA 4 BİN LİRA MAAŞ. EMEKLİ OLUNCA DA EK İŞ OLARAK RTE NİN ÇİKOLATA FABRİKASINDA VEYA K.U. NIN OĞLUNUN MISIR TARLASINDA İDARİ İŞLER MÜDÜRÜ OLARAK ÇALIŞIR...

AMA SONUÇ HEP ŞURAYA ÇIKAR " HER MİLLET HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİR"

SAYGILARIMLA,
GOX

Temsil ettiğini düşünmüyorum. Siyasetciler ancak bizim üzerimizden siyaset yapmayı biliyorlar.

HAYIR

HAYIR TEMSİL ETMİYO ŞOHW YAPIYO ARADA ÇIKIP YORUM YAPIYO BAŞKA ENGELLİ ARKADAŞIMIZ YOKMU VEKİL OLCAK YADA Bİ PARTİ KURALIM... TSK YADA TEP KISACA TÜRKİYE ENGELLİLER PARTİİSİ YADA TÜRKİYE SAKATLAR PARTİSİ TÜRKİYEDE 15 MİLYON ENGELLİ VAR BUNLARIN ANNESİ BABASI VERSE OY AİLESİ VERSE TEK BAŞIMIZA SEÇİMİ KAZANIRIZ LOKMAN AYMAN KEN Dİ NE ÇALIŞIYO ...

O kim ? adını ilk defa duydum ya sizler nerden hatirliyorsunuz _? :) gülüyorum evet kusura bakmayin ama kesinliklee temsil etmiyor

Öncelikle Lokman Ayva'nın iyi ya da kötü bir şekilde eleştirilmesi iyi bir şey. Ancak bunun da bir usulü var. Yani yapıcı olmayan, seviyesiz üsluplarla eleştirmek bence çok yanlış ve anlamsızdır. Bu açıdan hoş olmayan sıfat ve benzetme yaparak eleştiren arkadaşlarımı kınıyorum.

Sonra hepimizin de bildiği bir gerçek var ki olay meclise girmekle bitmiyor. 350 vekilin arasında Lokman Ayva ne kadar istediğini yapırabilir? Lütfen öncelikle bu soruyu soralım kendimize. Tabi bu eleştirmeyelim anlaına gelmiyor.

Ayrıca mecliste yeterince etkili bi şekilde temsil edilebilmemiz için her özür grubundan en az 1 vekile ihtiyacımız olduğu kanısındayım. Bunun için de en azından bir partimiz olması gerekir. Başkasının partisinde sığını gibi seçime girmektense bağımsız olmak daha anlamlıdır.

Baben' Alıntı:
Adı üstünde burası bir forum yaa..

Burada "bilgi paylaşılır", senin deyiminle "yazılıp çizilir"!
Ne güzel söylemişsin bak burası bir forum ve bilgi paylaşılır. Ama onun devamı olarak da elde edilen bilgi ve paylaşımlar icraate geçirilir. Bunu da unutmamak gerek.

Arkadaslar
Bencede bir partinin sıgıntısı olmaktansa kendi adımıza kurulan bir partiye destek vermek daha anlamlı bu konuda bilgisi olan arkadaslar varsa paylassın hep beraber bizim haklarımızı savunacak bir partiye destek verelim
Ama nedense hiç umudum yok biz engelliler sadece mızmızlanıp şikayet ediyoruz sanki bizim hakkımızı bizden cok savunacaklar gibi kusura bakmazsanız aptalca bir zihniyet var
ne dersiniz haksımızıyım ?

boğaziçi üniversitesinde işletme lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamış... yurt dışına da çalışmalarda bulunmuş... kaliteli bir insan olduğu açık... bana kalırsa tek başına kalmış vaziyette... partisi içinde sesini duyurabilmesi oldukça zor... zamanla tbmm içindeki temsil edilebilirliğimizi arttırabilirsek sorunlarımıza çözüm bulabileceğimizi düşünüyorum... bir tek kişiye de bu kadar yöklenilmesini anlamlı bulmuyorum... her 2 kişiden 1 i lokman ayvanın temsil ettiği partiye oy vermişken bu kadar ağlaıyp sızlanmanın çokta kabul edilebilir olduğunuda düşünmüyorum...

a) kendi kafasına göre takılıyor
b) rakı, balık, kavun partisi düzenliyor
c) salla başı aybaşı yaklaştı yapıyor
d) her sabah elbise olarak takım giyiyor
e) en son mecliste konuşalı 2 yıl mı oldu diye düşünüyor
f) HEPSİ

yaşa arkada ben 14 yıldır bakıma muhtacım bizim böyle 3 aylık sakat parası alma hakım varken alamıyodum şimdi alıyorum ama onlara yetmiyordu bizi kim düşünüyordu sen acmısın dokmusun diye allah tayyipten razı olsun başımızdan eksik etmesin şimdi madi sıkıntılarım ortadan kalktı . not devleti beyenmeyen almasın bizlereverilen maaşları arkadaş senıde kutlarım.

Lokman Ayva sadece bir milletvekildir. Nasıl ki, Mesut Yılmaz, Ufuk Uras, Muhsin Yazıcıoğlu milletvekiliyse. Tek ayrıcalığı iktidar partisi milletvekildir. Dese bile, her dediğini yasalaştırabilecek/yasalaştırtabilecek ne bir siyasi vizyonu vardır ne de bir erki vardır. Meclisten bir yasa çıkarmanın ne kadar zor ve çetin olduğunu, öncelikle kendi partinizdeki milletvekillerini ikna etmeniz gerektiğini söylememe sanırım gerek yoktur. Doğru olsanız bile, eğer arkanıza siyasi erki alamazsanız
forumlarda "iyidir-kötüdür- döngüsünden öteye gidemezsiniz. Lokman Ayva gibi,
şimdi olduğu gibi.

herkes ıstedıgını sever arkadaslar
sızlerle tartısmayacagımcunku ben ısıtme engellıyım
sızlere ne kelımem ne dılbılgım yeter
ıs lokman ayvalık degıl
akp sorun
hıcbır ıktıdarın yapmadıgı kadar kotuluk yaptılar kadınlara kızlara
babasından kocasından uc kurus yetım dul maası alıp yarabbım sukur deyıp yasayan garıbanın uc kurusluk maasına goz dıktıler
kac yılda bır ısıtme cıhazı alıyorduk devletımıze dua ederek
bu zamanda hıcbır ulkede kullanılmayan ısıtme ıcın zararlı olan analog cıhaz yazmaya mecbur gıbı edıyor doktorları onada komık bır yekun odıycek
hastanelerden fazla bır masraf yapmadan faydalanıyorduk
onuda paralı gıbı yaptılar
su goklere cıkardıgınız ayvada bu kadar uyumasa bırazıcık dık dursa ne olurdu
ıste mılletvekılı
kendılerıne gazı maası var ama

Seçim milletvekilleri değil,
Allahtan AB Uyum Yasaları çerçevesinde bazı yaptırımlar oldu kanunlar konuldu da, Özürlğü ve Ailelerine bazı imkanlar sağlandı yoksa öncesini zaten hepimiz biliyoruz. Bu Dünya Bankası Kredi kaynaklı projeler vardı, onlar ne oldu acaba ?

projeleri sakatlar deyil sakatların sırtından geçinmeye çalışan sağlamlar
kullanıyor maalesef.

Lokman ayva özürlüler partisi kurup temsil etmeye kalksa iktidara gelir o zaman kökten ayvayı yeriz :) şahsen bana hiç bir yararı olmadı olanada mani olmayım :)

Hobaaaaa :D

Bir millet vekili ve sizin haklarınızın korunması...Ya kusura bakmayın da siz hangi çağda yaşıyosunuz Allah aşkına ya..

Oraya gelen kim olursa olsun özürlü yada özürsüz bir taneniz iş yapabilecek bir vekile ulaştınızmı..

Bu arada VEKİL diyorum ama kime vekalet ettikleri konusunda şüphelerim var..

Koltuk o kadar illet bir şeyki lanet olsun seni oraya kimin çıkardığını unutturuyo..

Ya one minute ya şimdiye kadar bana çalışan 1 adet millet vekili gösterin..

Çalışana tökez olmaktan başka bir iş yaparlarmı bunlar..

Bana sorarsanız ben rahatım oy kullanmıyorum..Bunların arasında kötünün iyisi bile yok..

Gören gözler görüyo zaten fanatikliğin dışında bakanlardan bahsediyorum gözleri boyanmış olanlar zaten göremiyo..

Vekiller kendi cebinin vekaletini üstlenmiş vazietteler..

Kalp gözüyle bakın abi kalp gözüyle sonra vicdanla tartın...

En önemlisi de şu çalışsalar burda tartışacağımız bir konu olmazdı dimi yane...

Saygılar...

yazıklar olsun o adama bir çıkıp aslanlar gibi bizi savunmuyorki

Bilip bilmeden konuşmayın lokman ayvanın yaptığı çalışmalardan haberiniz varmı belliki yok hakikaten engelli ve ihtiyaçlı olan birisi lokman ayvanın kim olduğunu gayet iyi biliyor engelli çocuğuna bez dahi alamayan anne bu gün bakım parası olarak 496 tl alıyor arslan gibi gençlerimiz bu para için fabrikalarda nasıl çalışıyor herkes bilir özürlü çocuğunu okutana sağlanan kolaylıklardan haberiniz varmı yok olsada inkar edersiniz yaşlı babasına anasına bakana sağlanan olanaktan haberiniz varmı yook ayrıca en önemlisi ne biliyormusunuz bu eleştirileri yapanların büyük çoğunluğu hakkı olmadan bu imkanlardan faydalanıyor

biyo

sen nediyon be hariçten gazel okuyorsun o anlattıklarının hepsini recep tayyip erdogan yaptı bize lokman ayvada kim diger millet vekilleri gibi aylıgını sayıyor işin aslını ögrenmeden makineli tüfekler gibi sayma önce bir araştır bilgi edin:mad::mad::mad:

Üst Alt