Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Milletvekili Lokman Ayva engellileri mecliste hakkıyla temsil ediyor mu? [Tartışma]

Lokman AYVA benim köylüm Kendi köyüne çivi çakmışlığı olmayan yararı olmayan birisi

ayvadan güzel kompostoda olur :))
bu güne kadar ne yapmış
kamer gençte millet vekili adam meclisi salladı üstelik tek başına

Özürlülere fazla para verilmemesi için uğraşan insanlar var!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman AYVA; Türkiye Sakatlar Konfederasyonu nun aylık yayın organı “On’da Bir” dergisine engellilerin yaşadıkları sorunlar hakkında çarpıcı açıklamalarda ve tavsiyelerde bulundu.
Biz, özürlüler olarak yaşadığımız problemleri kabullenmemeliyiz, düzeltilmesi içinde yetkililerin başını ağrıtmalıyız. Bunu tek başımıza yapamaya biliriz. Derneklerde STK larada örgütlenmek şart. Engelliler ilgili dernekleri zorlamalıdır, dernekler federasyonları, federasyonlar da konfederasyonları zorlamalıdır. Ben açıkca söylüyorum, cesaretiniz varsa yazın şu anda bu problemler çözülmüyorsa bu Türkiye sakatlar konfederasyonu’nun suçudur !
Eylem yapın! Seyretmeyin! Gerekirse dayak yiyeceğiz kusura bakmayın yani. Hak verilmez alınır. Adam benim elimde para var ben yemedim al sen ye dermi?
Özürlülere fazla para verilmemesi için uğraşan insanlar var. Niye? Kendisi kullanmak istiyor o kaynakları. Sorunları Başbakanımıza, Hükümetimize, Bakanlarımıza ilgili yerlere duyurmanın yolu ne ise onu yapmalıyız, başka şansı yok bu işin. Ben gerekli gereksiz eylem yapalım anlamında söylemiyorum. Örneğin bürokraside özürlü vatandaşı süründürüyorlar ne Başbakan nede bakanlar bu duruma razı olmaz. Vatandaşlar haksızlıklar karşısında yutkunup, sessiz kalmasınlar, benim gücüm yetmez demesinler. “ Özürlü Hizmetleri İzleme Komitesi” kursunlar. Ben bunu Konfederasyona da önerdim. Hükümet problemleri çözmek istiyor, vatandaş sürünüyor, ama bürokratik aksaklıklar yüzünden çözüm ya gecikiyor yada engelleniyor. Konfederasyonun, federasyonların, derneklerin adeta çağrı merkezi gibi 7 gün 24 saat hizmet vermeleri lazım. Ben şunu öğreniyorum Türkiye’deki bütün derneklere diyelim ki “arkadaşlar haklarınızın aranmasını istiyorsanız 5 tl para ödeyin sakatlar konfederasyonu’na bizde toplanan paraları nerelere harcandığımızın hesabını çatır çatır verelim. Bir tane çağrı merkezi kuralım 3 avukat tutalım, 7 gün 24 saat hizmet verelim konfederasyon olarak.
www.ankaraengelliler.com Haber
01/12/2010

Kaynak: Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ON'DA BİR dergisi

sayın ayva'yı eleştirsem de bu konuda çok haklı! ağlamayana meme yok. örgütlenmeyene hiç yok!

Düşle ;
Konfedarasyonlar güven vermiyor. Sistemin adamlarına güven olmaz.
Buradaki moderatörlerden ricam. Özelden yazılmadığı için buradan sesleniyorum.
Engelli hareketine öncülük yapın! Çokmu zor kardeşim Atatürk yaptı bizde yapabiliriz. Bir parti kuralım acilen... Meclise girelim.. %10 oy alamazmıyız. Farklı görüşlerdende olsak bir seferlik işbirliği yapamazmıyız. Lütfen rica ediyorum. Ne pahasına olursa olsun ! Gerekirse dayak falan yemeye gerek yok. Lokman ayva samimiyse ona bile oy vermeye razıyım..! Yeterki bağımsız bir parti olsun... Bırak başbakanı engellinin engelliden başka dostu yoktur. Bırakın sağmış, solmuş bu argümanları...
Global dünyada yaşıyoruz. Hakkımızı bunlar vermez. Almamız da ancak meclise girmekle mümkün.!
Lütfen Sayın Moderatörler bir kampanya başlatalım. Gerekirse bütün engelli kardeşlerimizin evine kadar kapı kapı dolaşalım. Ben bedava hizmete hazırım.!

aynen al benden de o kadar. burada defalarca dile getirmemize rağmen kimsenin kılı kıpırdamadı. ne lokman ayva sı, adamın kendine faydası yok bizlere olsun. herkes kendi menfaatine.

neler yapılması değil,neler yaptığını! anlatsın. akıl veren insanlar etrafta zaten çok,ama milletvekilliği İCRAAT makamıdır.

Engellilerin parti kurması fikri banada en uygun çözüm gibi geliyor. Herkes inançları doğrultusunda parti kurmuyormu. Bizde engelli haklarımızı savunmak engelli ailelerini rahat ettirmek adına bir parti kurabiliriz. Ama içimizde gruplaşmak en son yapacağımız şey olmalı. Duyma görme ortopedik zihinsel hepimiz bir olmalıyız.

Bu iş tek başına Lokman Ayva ile çözülecek bir iş değil.

Cok sukur Lokman Bey sesini cikarmaya baslaMIŞ?
Ve cok dogru bir tespit yapmis. Dilerim bu sozleri ses getirir ve uygulamalara yansir:

AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, kamu alacaklarını yeniden yapılandıran torba yasa tasarısının içinde yer alan özürlülere yönelik düzenlemeyi eleştirdi. Ayva, "Torba Kanunu'nun 63. Maddesine bir takım hükümler konmuş. Metnin bir bölümünü okuyunca kendimizi çimdikledik" sözleriyle eleştirdiği düzenlemeye itiraz etti.

pozitif ayrımcılık diyordu ne oldu, cevabı var mı? yok tabi !

PARTİ KURMAYA GELİRSEK: facebook da böyle bi grup görmüştüm. bence ses getirmek için seçimlerde kazanamasak da denenmesi gereken bi yöntemdir, öneririm.
kazanmak için tüm engellileri bir kente mi yerleştireceğiz? % 10 baraj ne olacak peki?

Parti kurmakmı:) düşle sana katılıyorum yüzde 10 baraj konusu ve birde içimizdeki dönekleri düşününce hedefe ulaşılacağını sanmıyorum ancak düşünce elbetteki güzel bir düşünce ...

kesinlikle haklarımızı savunduğunu zannetmiyorum herkes kendi aleminde engelli sürünmüş kimin umrunda nasılsa en yüksek düzeyden emeklilik garanti zaten hangi millet vekili vatan millet için var gücüyle çalışiyorki seçimlerden zaten belli millet vekili olmak için onca para harcıyorlar acabağa neden?...akp resmi sitesinde engelli kız çocukları evlenseler dahi babasının her türlü sosyal haklarından ve maaş larından yararlanması kanunlaştırılmıştır yazıyo fakat gerçekle alakası yok bu yazıya istinaden ilçe ssk da hizmet açıldı eşime fakat bir yıl sonra haksız uygulama dediler 240 tl ceza ödetiler bize mademki engelli vekilimiz var neden yürürlükte olmayan kanun üzerinden reklam yapılıp bizlerin zorda kalmasına göz yumuyor.......

ak ofisi inceleyin lütfen göreceksiniz

Engelli açılımı nasıl olmalı ?

Kendisi olamayan bireyin temsilcisi olamaz ,önce birey olarak biraraya gelmiş ortak bir zeminde sorunlarını dile getirmiş birliktelik oluşturulmuş olması gerekir kanımca.Genel olarak öz eleştiri yapmamız gerek şuna kadar federasyon dernek bazında gazı alınmış sivil toplum örgütlerimiz ne varlık göstermişlerdir bunun üzerinde ciddi düşünmek gerekir.Özele gelince Lokman vekil bir yol açmıştır gündem oluşturmuştur bunu da tüm olumsuzluklar içinde yapmıştır.Yer aldığı parti talepleri gerçekleştirmek karşılamak üzere ağır adımlar atmış oy kaygısı duymadan vizyonu sürdürmüştür.Sivil toplum örgütleri iç çıkar çatışmaları ile vekili desteklemek yerine karşı bir duruş sergilemişlerdir.Bakın siyasette gelinen bir kazanım engelli fedrasyo başkanın ana muhalefet partisinde parti meclisine aday gösterilmiş olmasıdır.bu husus bizim için güzel gelişmelerdir .Engelli arkadaşlar çok daha iyi yerlere gelmeli eşekten düşen kişi herzaman seyreden kişi gibi aynı acıyı hissetemeyecektir bunuda beklemek abes olur.

Lokman ayva....Görme engelli saygi deger bir Türk vatandasi...Türkiye beyazay dernegi ---Genel Baskani....

Halil kardesime candan teskürler..aynen katiliyorum benimde eklmek istedigm bazi konular var,,

TBMM`de 550 Millet vekili var Lokman Ayva da bu 550 Millet vekilinden biri ,,bu insana bu kadar haksiz davranmak cok yalinis ve konu bilméden ön yargi li olmayalim...
Lokman ayva bey konusmalarini biraz takip eder seniz olayin hic de böyle olmadigini görürsünüz..Lokman ayva bey Elinden gelen tüm imkanlari kulaniyor .cikan yeni yasalar daha önce varmydi.??
ben sahim adina Lokman ayva beye Tesekür ediyorum,, keseke , her millet vekili olan onun yaptigin ücte birisini yapsaydi, simdik avrupa sevyesine gelis olurduk,
Lokman bey Tek Türkiye degil biz Gurbete yasayan vatandaslara bile yardimci oluyor ,,,Türkiye Beyazay Dernegi Org..Egitim her engeli asar ,:,,,,sitesinden takip ede bilirsiniz,,

2011 yili tüm Engelli ve engellsiz tüm vatandas larmiza Halkimiza mutluk ve Huzur, Getirmesi temenlisiyle nice yillara,,,
sevgi ve saygilarimla...servet.....c

lokman ayva nın elle tutulur bi icraatı yok . çok pasif kalıyor .daha çok çalışması lazım

bazı arkadaşlar son zamanlarda sesinin çıktığını ifade etmişler,bundan doğal ne olabilir ki!? seçimlere altı ay kaldı,eeee milletvekili dediğin seçimden seçime görünür nede olsa.

vallah ben o milletvekilinin ne iş yaptığını bilmiyorum.camiamıza ne faydası var onuda bilmiyorum.amma birşeylar yapmak istiyorsa ttelevizyona gazeteye çıkıp bizlere konan engeller için mücadele etmesini bekliyoruz.bizlere yapılan haksızlıkları alenen anlatmasını bu engellerin iyileştirilmesini istiyoruz.buradan ona sesleniyorum bulunduğumuz il veya ilçelerde bizlere rehberlik yapacak sorunlarımıza çare üretecek birimler istiyoruz.unutmasınlarki biz engellileri resmi işlerde yoran eziyet eden bürokrasiyi istemiyoruz.lokman ayva birileri memnun kalacak diye gerçekleri gizlemeyin sorunları alenen dile getirin biz seni oraya oturasınız diye göndermedik.şaha kalkmann şimdi zamanı.

Objektif bir değerlendirmede bulunacak olursak; Lokman bey 2007'ye kadar olan süreçte özürlüler kanunu, ona bağlı yönetmelikler, bakım aylığı, özürlülük olgusunun toplumsullaştırılması gibi alanlarda 10 üzerinden 8-lik bir performans göstermiştir. Ancak 2007-2010 dönemi içinde mecliste ab komisyonu üyesi olmasının etkisiyle olsa gerek maalesef 10 üzerinden ancak 3-lük bir performans sergileyebilmiştir. Tabii bu karneye bakarken eş zamanlı olarak engelli stk-ların karnesine de bakmakta fayda var. Çünkü her ikisininde birbirini tetikleyici yönleri olmalı.

Son olarak kamu istihdam oranı, kurumsal farkındalık vb. alanlarda hissedilir bir iyileşmenin olduğunu kabul edersek, milletvekilini de bir kalemde harcamamak lazım. Bazı açıklamaları hayalkırıklığına sebep olsa da, önceki dönemi ve temsilcilerini gözönünde bulundurursak Lokman beyin sergilediği pefrormans herşeye rağmen takdire şayandır.

kardeşim adam ne yapsın koca mesliste bi tane engelli var oda A partisinde ya dier B ve C partilerinde ndn engelli yok her ilin en az bir engelli milletvekili olmalı mecliste engellilerin tek sorunu iş benim düşüncem bu yönde sizleri bilemem

Engellinin tek sorunu iş ise engelli değildir demek ki :confused: Bu nasıl bir düşünce :confused: Sizin de gözleriniz görmüyor heralde Ayva gibi !
Engellilere hakaret ettiğinizin farkındamısınız ? Ayva 8000 tl maaş alıyor, ömür boyu emekli olacak 4-5 bin emekli maaşı alacak ! Ne mi yapsın tek başına:confused: beni temsil etmeyen adam benden değildir... Sizin gibi düşünen de engellinin kardeşi olamaz !
Akp nin de zaten ayva ve sizin gibi kurşun askerlere ihtiyacı var. Diğer partiler içinde aynı düşünceleri paylaşıyorum...

ilk seçildiğinde çok şey bekliyordum ama beklentilerimin %10 nu bile karşılamadı hatta daha da kötü oldu bence :(((

benim tek derdim iş değil kardeşim siz de aslında bunu demek istememişsinizdir sanırım benim sorunum tüm diğer vatandaşların yararlandığı devletin sunduğu olanaklardan faydalanmak rahatça sokağa çıkmak tedavimin sorunsuz bir şekilde yapılması okulda diğer öğrencilerin faydalandığı üst kattaki sınıflardan faydalanmak sadece maddi kaygılar yüzünden hiçbir müdahale edilmeyen tıbbi donanımı yetersiz bir hastahaneye sevk ediliyorum yeni çıkan SGK kanunu yüzünden 12 yıldır gittiğim hastahaneye kendi olanaklarımla gitmek zorunda kalıyorum neymiş sevk ederlerse kendi ödeneklerinden keseceklermiş varmı böyle bir saçmalık ya ömründe Mersin Üniversitesine yolu düşen oldumu hiç Noroloji ikinci katta ve asansör yok muayene odasına tekerlekli sandalye ile giremiyorsunuz bırakın sandalyeyi kendiniz bile yan dönmesseniz sekreterin yanından geçemiyorsunuz daha neler neler tamam iş te önemli ama daha önemli neler neler var kardeş . . .

bence hiç ama kiç temsil etmiyor sağolsun kukla gibi oracıkta oturuyor

550 millet vekilinden birisiymiş arkadaşın birisi öle demiş bişey yapamazmış haksızlık ediyormuşuz çıkacan televizyona diyecek böle böle özürlülerin kazanılmış haklarınıda benim partim geri aldı ben bu partide duramam istifa ediyorum diyecek bak ozaman nasıl dediğini yaptırıyo.ağlamayan bebeye emzik vermezlermiş ata sözü.ya olacak işmi ya aynı hastaneden rapor aldım 2 tane sene 1998 %43 sene 2006 %20 bune ya böle işmi olur ya.

Lokman ayva her konuda başarısız olmuştur.bizi temsil ediyormuş gibi yapıyor hep kendine daha iyi makam arıyor

Sevgili arkadaşlar yorumların bir çoğunu okudum ve ne yazıkki yine AKP yandaşlarının ayın Ayvayı koruma iç güdüsüne üzülerek şahit oldum. Şimdi bu korumacı arkadaşlara sorarım; Ayva size her ay maaşının ne kadarını veriyorda böyle anaç bir tavır sergiliyorsunuz? Sayın Ayvanın 2 dönem üst üste milletvekili olduğu dönemlerde değişen Sağlık Kurulu Raporlarıyla kaç engellinin hakkı yendi? şimdi bir kaç gündür takip ettiğim kadarıyla Sayın Ayva tvlerde boy gösteriyor neymiş efendim Torba yasa kanununda engellileri toplama kampına alır gibi bir uygulama olacakmış günaydın sayın vekilim günaydın ben sayın Ayvanın yerinde olsam böyle bir tepki gösterdiğim partide 1 dakika durursam namertim ama sayın Ayva bunu bizleri düşündüğü için değil 6 ay sonra yapılacak seçimlerde yine milletvekili olmak için kendi varlığını Sayın Başbakana hatırlatmak istiyor bu kadar basit bir iş gelelim birbaşka noktaya eğer seçimlerde "TERCİH" şansımız olsaydı sayın Avya 2 dönem üst üste vekil olabilirdimi? bence HAYIR olamazdı sayın Ayva bizi mecliste temsil edemiyor bu kadar basit bazı arkadaşlar ise engellinin tek derdinin İŞ olduğunu belirtmiş bu arkadaşlar engelli falan değil çünki gerçekten engelli olsa bizim tek derdimizin iş olmadığını anlarlardı..

mehmetim, 4125548 bu numarayı ararmısın Burhaniyedeyim aramıza sadece 8 km var :) ara bekliyorum..

hasan abicim işitme engelliyim duyamıyorum cumartesi günü buluştam olurmu yoksa annem akşam senle konuşsa olurmu?rica ederim :) abicim

Üst Alt