Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Milletvekili Lokman Ayva engellileri mecliste hakkıyla temsil ediyor mu? [Tartışma]

ben kocaelınde lokman ayva beyefendının yenı sgk yasası ve bu yasanın özurlulere olan değişiklıklerı hakkında bır konuşmasını dınledım..ınanın arkadaşlar resmen lafonteınden hıkayeler..yanı yukarda yorum yapan arkadaşlara aynen katılıyorum.bence kendını bıle temsıl edemıyor

hariçten gazel okuyan sesin burada seviyeni belli etme tayyip erdoğanın hakkını kmse ınkar etmedi o kanunlar tayyib beyin önüne gelene kadar kaç elden geçiyor haberin varmı senin anlamadığın ikiside aynı partinin üyesi kimse mecliste tek başına kanun çıkarmıyor AYRICA YUKARDA BAHSETTIĞİM KİŞLERDEN BİRİDE SEN OLABİLİRSİN

Arkadaşlar

Birbirinizi kırmayın.Kendinize sadece şu soruyu sorun:2002-2009 arası engelli olarak hangi noktadayım?Hangi genel sorunlarımıza köklü çözüm bulundu?Bizim şu veya bu partinin sözcülüğünü yapacak lüksümüz yok.Biz bir kesim değil, bütün Türkiye yiz.

Ben bu sitede yeniyim.Ancak ülke yönetiminin her kadamesinde aday olanların oy toplamak amacıyla engellilerle ilgili seçim dönemlerin de göstermelik birşeyler yaptıklarını üzülerek görüyorum.Gerçekten engellileri anlayan ,onlar için mücadele eden milletvekillerinin yöneticilerin görev alması için emek vermeliyiz.

Nerdeee sadece yer işgal ediyor. Ama mecliste engelli milletvekilinin olması genede olumlu.
Engelli milletvekillerinin sayısı artmalı, Hatta engelliler parti kurmalı.

size yürekten katılıyorum engellileride kendi çıkarları uğruna kullanıyorlar.adıda siyaset

parti kurma fikri bence yanlış olur.çoğunluk kendini bizim engellerimizden dolayı sorumlu tutmalı. buda yanıbaşlarında ,diplerinde bulunmamız bizi hissetmeleriyle duymalarıyla olur diye düşünüyorum.

inanın ben mecliste bir engelli olduğunu bile bilmiyorum. acaba ben mi çok cahilim yoksa engellileri temsil için mecliste olması geren kişinin işlevsizliği mi ön planda onu anlayamadım. :(

milletin,senin benim vekilim olarak meclise giriyorlar,ondan sonra ulaşabilene aşk olsun!!!!
malesef ülkemizde siyasetin engellisi engelsizi diye bir ayrımı yok,hepsi de bir.bir kere girdiler mi meclise tamamdır.

Hangi temsilden bahsediyorsunuz yahu? Başbakanın meclis salonunun ortasında sözüm ona "şaka" amacıyla ensesine tokat şaplattığı bir insan engelli haklarını nasıl savunabilir soruyorum size?

sayın engelli vekil bizleri temsil etmiyor.

Sayın vekili izlediğim tüm tv yayınlarında beklentilerim boşa çıktı . bizler magazin programlarından ilgi beklemiyoruz.Sayın vekil mecliste sesini duyurmak istiyorsa tüm engellilerin bir çatı altında toplanmasını sağlayacak hareket başlatsın .bu gücü arkasına almış bir vekili dinlemeyecek parti başkanı tanımıyorum. kendisi ben böyle rahatım diyorsa allah rahatını artırsın. NE ZAMAN ENGELLİLER TEK YUMRUK OLACAK ?

arkadaşlar o zaman bizi kim temsil ediyorsa tespiti yapılıp bu kişiyi EMAİL yağmuruna tutalım. email. adresini bilen var mı? bir yazı metni hazırlayalım veya Bülent beyin (oturan boğa) daha önce farklı başlık altında yazmış olduğu yazı metnini gönderelim var mısınız?

yazı metni aşağıda:

[FONT=Tahoma]İlgili makama,

Bilindiği üzere kamu kurum ve kuruluşları 40 bin engelli kadrosunu yasal zorunlulukları olduğu halde yıllardır doldurmamıştır.
Ancak 2010 yılında alınan karar doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı -zorunlu kotalarının altında olduğu halde- 8 bine yakın engelli personel alımı için gerekli girişimlere başlamıştır. Yüzbinlerce engelli ve aileleri konunun takipçisidir...

Bu uygulamanın memnuniyet verici ama eksik olduğunu düşünüyorum. Onun için siz sayın ilgililere bu mesajı atma gereği hissettim: 40 bin engelli personel istihdamının tüm kamu kurum ve kuruluşlarını kapsayacak düzeyde bir an evvel gerçekleştirilmesini, bu yolda hız kesilmemesini ve Başbakanlığın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesini arz ve talep ederim.

ad soyad :
tc kimlik no : [/FONT]

alla aşkına arkadaşlar ne diyoruz bizler bu lokman ayvayı da akp yide biz getirmedikmi bizi yönetsin diye ve haLA DA GETİRMRYR DEVAM EDİYORUZ bence ayva ya mayvaya suç atacağımıza sandıkda iyi düşünmeli ve ona göre oy kullanmalıyız
ama ne yazıkki görüyoruz ki hala bu dönem de (AKP dönemi) bunca haklarımız gitmesine rağmen lokman ayva yağçılığı ve AKP yalamalığı yapan arkadaşalra açıyorum.....

etmeye çalışıyordur lakin bütün partilerden 3 engel gurubunda milletvekilleri ve güzel işler yapabilmeliler...

Arkadaşlar hepinize selam olsun.

Yine havanda su döğüyormuşuz izlenimine kapıldım.artık yanılmak istiyorum.engelli haklarımdan bir tanesini talep ettiğim makamdan yüzeysel ,ters,yanlış ve bizlere hakkımız olmayan talepte bulunuyormuşuz vs gibi davranılmasından bıktım. bu sebepten mecbur olmadıkça engelli olduğumu belirtmiyorum.haklarımız gasp edildiğinde .konuya noktayı koyacak ve gasp edenin aklını başına getirecek uygulama lazım .bana kimse sakın bu ülkede kimin hakkı böyle güvence altındaki demesin.ben ve bizler bu ülkenin insanlariyız .bizi aydan gelmedik .herhangi bir sorun karşısında nereden yardım alacağımızı bilemiyoruz.yalanmı? Allahtan bu site sayesinde bilgi paylşımı ve yardım alınabiliyor.devlet makamlarının hangisinden bu şekilde hızlı doğru ve net bilgi alabiliyoruz.demekki bizlerin gücü bir araya gelse neler olabilir.

Lokman Ayva nın email adresini bilen varsa buraya yazabilir mi? teşekkürler

merhabalar arkadaşlar bız boyle tıpık masa başı sohbetlerı edıyoruz atıyoruz tutuyoruzda lokman ayva başda olmak uzere kım duyuyor. bıraz once baktım bu sıteye kayıtlı 33.260 uye kayıtlı cıddı bır rakam örgütlü olsak bu sayıyla cok şey yapılır. kaldıkı turkıyede 8 mılyon engellı var denılıyor. korkunc bır sayı sıyasılerı başdan alır başa getırı oy deposu.Kımse kımseye hak vermezhaklar alınır onun yoluda örgülülüktur. Benceeleştırılmesı gerekende sakatlar derneyı adı altında falıyet gösteren örgütleri eleştırelım.veya mevcut örgütlere katılımı saglayarak veya bulundugumuz ıllerdekı sıyası partılere uye olup mevcut mılletvekıllerıne sorunlarımı ısrarlı bır şekılde söyleyıp meclısde konuşulmasını saglayarak yapabılırız

hiç güleceğim yoktu gzel konu açmışsınız :))
temsil etse bir milyon mağdr olurmu hehehe :)

arkadaşlar lokman ayva mecliste bizi elinden geldiği kadar temsil ediyor burda yorum yapan arkadaşlara hayret ediyorum ya engelli değiller yada partizanlık var işin içinde ne yapmış diye sorup duryorlar bakım aylığı denen paranın çıkmasına emeği yokmu adam günlerce tv lerde milletin haberi olsun diye dolaşıp durmadımı arkadaşlar engellilerin kullandıkları ürünleri maddi durumu iyi olmayan lar sydv önünde yatıp kalkıp yinede alamıyorlardı şimdi durum aynımı seçmişiz bir tane kör adam göndermişiz koskoca bir sisteme karşı koymasını bekliyoruz bu acımasızlıktır en az lokman ayva gibi 15 20 millet vekili olacakki bizler bu sistemden haklarımızı alabilelim.

özürlü arkadaşlar mağdurmu varmı böyle birşey varsa kimse ilgilenmiyor demektir
seçime kadar böyle

ben partı bılmem balthazar formulunu uygulamaya cılısıp engellileri engelsız yapan kım engellılerle ılgılı duzenleme yapacagız deyıpte referandum dayatması yapan kım lokman ayvaya gelınce elındekı yetkılerı kullanamıyor bıle adam sadece pıyon gorevı yapıyor bence ha engellıler partıde kuramaz partı kumayı bosverın 10 kısı bır araya gelıpte tartısamaz bıle onun ıcın kendınızı yormayın bır rapor yonetmelıgını ( kanun degıl) degıstıremeyenlerden medet beklıyorsunuz ya vay halımıze:mad:

1-rapor yönetmeliği (ki bu hükümet zamanında değiştirildi)

2- 2022 maaş başvurularında mağduriyetler çok.yönetmelik başka,mahkeme kararları başka,memurlar başka başka şeyler söylüyorlar ve uyguluyorlar.bunun çözüm yeri herhalde meclis ve dahası engellileri temsil ettiğini söyleye syn.ayva'yada görevin çoğu düşüyor.

bu sorunlar çözülürse syn.ayva çalışıyor ve bizleri temsil ediyor demektir,yoksa!

Refrandum öncesi bir programda izledim 6 nokta körler derneği başkanı sakatlar federasyonu başkanı ve lokman ayva vardı adamdan o kadar iğrendimki çok pişkindi somut sorunların ortaya konmasına rağmen pişkinlikle gülüyordu o herifden bir cacık olmaz arkadaşlar
Ne oldu referandumdaki yasalarla engellilerin sorunları yasal çözümlenecekdi diye soruyorum bende ne oldu çözüldümü ?? MALESEF...

ŞİFA ARKADAŞIM SENİN için iki madde ile kısıtlımı o ikisi çıkınca sorunlar çözülecekmi ?

engellilerin sorunlarını sadece iki maddeyle sınırlamak tabiki mümkün değil. sadece bu forumda en çok dile getirilen sorunlarlardan (ve dahi benimde sıkıntımın olduğu) oldukları için bunları yazdım.

Tamamdır o zaman şifa arkadaşım sağlıkla kal...

Insanda biraz gurur olur 8 yıldır iktidar partisinde milletvekili ve engellileri temsil ediyor. Engellirin ulaşımdaki %50 inidimi :%30 çketiklerinde lokman Ayva ne yaptı ? İndirimleri bile tam uygulatamıyolarlar . Peki en az 35-40 bin engelli açığı varken ve bu kadar engelli büyük psikolojik sıkıntı, yoksulluk, dışlanma gibi durumlar yaşarken, 8 yıldır lokman ayva neden elini masaya vurupta neden bu kadroları doldurmuyosunuz da parmaktan kıymık çeker gibi göstermelik 3-5 tane engelli alıyorsunuz demiyor..

Pe bu yeni yasaya ne diyelim. İlk defa işe girecek engelliye bir darbe daha getirilmedi mi ? E ne yapıyor bu ayva ? Engelliye getirilen her türlü zorluğa dışlamaya -AYVA:) diyip duruyor

En azından gururlu olda engellinin isteklerini yaptıramıyosan istifa et bağımsız millet vekili ol..korkma gene maaşını kuruşunu kuruşuna verirler..

Arkadaşlar merhaba,
Elbetteki birçok notalarda haklısınız (bende katılıyorum) ama bunu sadece Lokman Ayvaya yüklemek doğru değil, seçim döneminde özürlü olduğu için lokman ayvayı destekleyen olmamıştır Aday olarak sadece kendisi çaba sarfetmiştir ve bireysel olarak haketmiştir ki bütün vekillerin olduğu gibi.

Biz olsak belkide bizde aynısını yaparız.

Bu sitede bir konu açılır ve onlarca fikir söylenir hatta farklı görüşü olan biri diğer görüşe saygı duymayı düşünmez aksine suçlar tarzda cevaplar yazılır, yani biz kendi aramızda bile birbirimize mualefet olurken neden başkalarının istediğimizi yapmadığı zaman kötü yaptıkları zaman iyi oluyor?

Sonuç olarak Lokman ayvanın bizler için çaba sarfettiğini sanmıyorum. Sadece diğer vekiller gibi kendini düşünüyor (bizlerde aynısını yaparız).
Şuda bir gerçekki bizler alışmışız Biz özürlüyüz bize bedava olmalı yada yattığımız yerden bize bedava para versinler ki örnekleri çok var.

vs. vs. vs.

Tamamdır o zaman şifa arkadaşım sağlıkla kal...

niye takıldınız o kadar pek anlayamadım.konu meclis ve bir milletvekili olan lokman ayva. bende çokca dile getirilen,direkt yasamayı ilgilendiren iki maddeyi yazdım.sorunlarımızın yasamayı,yürütmeyi,valilikleri ve dahi belediyeleri ilgilendiren tarafları var. forumun başlığı engelllerin bütün sorunları değil,dikkatinizi çekerim. lokman ayva nın bizi temsil edip etmediği,çalışıp çalışmadığı. iki maddede siz ekleyin,katkı sağlayın.

söylediklerine katılmamak mümkünmü, çok doğru yazmışsın:)

Hayırlı geceler lokman ayva siyasetin inceliklerini bilmedigi için başarılı olamamaktadır.lobicilik,tv,gazete,dergi,gibi araçları etkin bir şekilde kullanmamaktadır.kendi partisi grup toplantıları bire bir etkili iletişim kurma,kararlılık empati vb konularda zayıf kalmaktadır.

Üst Alt