Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren vb. hastalığı olanlar evlenebilir mi?

çok haklısın bunlar fazla akıldan şizofreni olmuş kurnazlara baksana daha evlenmeden nafaka tazminat hesaplamaları yapıyorlar:eek:

Nafaka tazminat hesabı yapan falan yokta ortada bir gerçek var madem @Edacano tarafından psikolojik rahatsızlık boşanma sebebi olabilir denmiş iken hatta tek celsede bitebilir demiş üstelik dikkat etmek gerektiğini söyledik bu durumda kurnaz falan değiliz de ortalık kurnaz dolu bunu da bilmiyor değiliz ben şizofren değilim ayrıca.

sokrates

kardeşim bu ülkede yaşayıp ta psikolojisi düzgün insan var mı? :) kurnaz derken empati yaptım. evlenmeden önce 40 kere düşüneceksin üzerinde icra var mı ? soruşturma geçirmiş mi? evlenip boşanmış mı? çok zengin varlıklı biriysen nafaka ve tazminat olayları için evlilik sözleşmesi yapabilirsin hiç bir şey alamadan boşanır. bunu meslek haline getiren kadınlarda var evelenip tazminat ve nafaka almayı aman dikkat edin.

Bana sadece evlenmeden önce psikolojik rahatsızlığı olduğunu biliyordum beni kandırmadı dense yeter bir imzalı kağıtla madem seviyor ve evlenmek istiyor ise versin sonra haberim yoktu falan olmasın mahkemelerde .

Ben şizofrenim ama hepinizden daha zekiyim hanginiz doktora yaptı bakalım???
Ayrıca söylediklerimin neresinde yalan yanlış var dediklerim kanunlarda yazan haklar ne bir eksik ne bir fazla. Sadece şizofrenim dedim diye hemen saçmaladığım vurgusunu yapıyorsunuz sizin yaptığınız asıl engelliyi engeline göre ayırmak ve yaftalamak-damgalamak bir de sizler de engelli olacaksınız. Bir de ben şizofren değilim diyerek ayrımcılık yapıyorsunuz şizofren olmak çok kötü rezil bir şey değil mi iyi ki siz değilsiniz Allah bol sağlık versin sizlere.

@erbin
Sonunda akıllı bir şizofren çıktı, sen tedavi olmuşsun kardeşim büyük geçmiş olsun.

ben de ruhsal engelliyim. bir şeyi kabul edelim arkadaşlar evlilik bize göre değil . bu sorumluluğu taşıyacak dengeli ruh halinde değiliz.

Helsinki

Dolandiricinin kadini erkeği olmaz Kadinlar nafaka meraklisi degil sonucta emek veriyorsunuz bi insanla yeni bir hayat yasiyorsunuz cok seyden vazgeciyorsunuz ustune bir de guvenip cocuk buyutuyorsunuz bunun sorumlulugu buyuk..Erkekler de sonradan degisebilir bunun garantisi yok yani 😉

karşısındaki de şizofrense, evet. öteki türlü pek mümkün görünmüyor. ben de ruh hali bozuk biriyle tanıştım, daha doğrusu tanışmaya çalıştım ama imkan bile vermedi. dedim daha evlenmeden bunca zorluk çıkarıyorsa, evlenince neler yapar. evliliği bir görev gibi görmeyin. hayatı zorlaştıran değil, kolaylaştıran, mutlu eden biriyle evlenin.

Evlenebilirler ancak yükümlülük sahibi değildirler. Çünkü kendinden emin olmayan biri başkasına zaten emin olamaz. Çok değişken bir ruh halleri vardır. Bir bakarsın seni seviyorum askim der bir bakarsın bitti der. Hiç anlayamazsınız. Hem kendinize hem ailenize ve gelecek olan çocuklara hemde her iki tarafın ailelerini üzersiniz.bence çok iyi düşünmelisiniz. Eğer hayata küstüyseniz sönüm be olursa olsun derseniz evlenin derim

Edacano

Bir erkek olarak kadınlardan korkuyorum özellikle Türk kadınlarından yabancılar daha içten ve samimi bizimkiler sinsi evlendikten sonra değişen kadınlar var birde bebek yap yandı keten helvam dersin. :(
Bebeği bile sana karşı koz olarak kullanır.

Arkadaşlar ben bu siteden bir bayan şizofrenle tanıştım bütün parasını erkeklere vermiş tam 50 milyar kredi çekmiş elden vermiş ev tutmuş falan filan birisini severken diğerini sevmiş onu bırakmış bir başkası derken hem parası hem kendisi telef olmuş. Üstelikte devlet memuru halende çalışıyor.fakat her şizofreni bir değildir. Kimisi gezmeye tozmadı eğlenceyi sever kimi zevkine düşkündür kimi gece gündüz hayel prestir. Kimi sustun toplumdan kaçar. Erkekte kadında aynıdır. Kısacası uzak durun derim

Helsinki

Güvenmediğin insanla evlenme o halde kaldi ki Turk kadinlari nazlidir ama sahip cikarlar emin ol Annelerimiz mesela...

Edacano

herkese slmlar. arkadaşlar erkegide kadınıda aynıdır. ancak her zaman dediğim gibi şizofreni rahatsızlıgı olan kişilerin farklı farklı durumları vardır. ama tabiki evlilik yapabilirler ama birbirini çok ama çok iyi anlamalı. yoksa kesinlikle yürütemezler evliliklerini. çünkü aklından bin bir türlü geçirdikleri hayelleri vardır. olmamış bir şeyi oldu gibi sananlar vardır. şüphecilikleri çoktur. korku ve endişeleride çok tur. bir bakarsın seviyorum der. bir bakarsın defol git der. ilaçlar tedavi degildir. sevgi şefkat önemlidir. ilaçlar sadece uyutur rahatlatır. bir müddet almadıkları an. tekrardan depresyona girebilirler. şiddetlenebilirler. rahat davranamazlar. yeri gelir kendinden bile kaçar olurlar. ve odasına kapanabilirler. yeri gelir akşama kadar sokakta yürümek gezmek isteyebilirler. evlenmek eglenti degildir. ama arkadaş olarak derseniz birbirlerine zarar vermeden olabilirler.

Ben arkadas oldugum zamanlari da biliyorum.tehlikeli insanlar da var ister istemez etkileniyorsunuz ama demek istedigim su hasta diye kimseyi dislamaya gerek yok cunku normal insanlar bile sinirlari asabiliyor..

İnsanlar sadece ikiye ayrılırlar .İyi insanlar ve kötü insanlar . Albert Einstein .
O zaman kader önümüze iyi insanları çıkarsın diyelim biz de ne yapalım .Hele ki evlilikte .:)

Bence bu konu başlığı yanlış olmuş Şimdi benimde engelim Felç Felçliler evlenebilir mi? diye sorsam garip karşılamaz mısınız? karşılarsınız hiç hastalığı olmayan insanlar bile evlenemiyor evlense bile çok şiddetli bir geçimşizlikle ayrılıyor her nasip vaktinin esiridir, Allah hayırlısını nasip etsin şizofren, skolyoz, felç, kanser hastalığın ne olursa olsun kime ne olacağı hiç belli değil misal senin bir evliliğin var ve evlendikten sonra eşin şizofren oldu naparsın?

Bence bu konu başlığı yanlış olmuş Şimdi benimde engelim Felç Felçliler evlenebilir mi?

Elbette felçliler de evlenebilirler .

Hatta benim felçli bir arkadaşım 3 yıldır evli .

Engelli bir insan , uygun koşulları bulduğunda evlenebilir tabii ki .

Uygun koşullar derken , ya kendisinin ya da eşinin maddi durumunun iyi olması gerekir diye düşünüyorum

Yokluk ve sıkıntı içinde geçen bir evliliğin anlamı ve ömrü olmaz .

Bir de insan kendini bir kalıba koymamalı .

Koyarsa kendini hep o girdiği kabın içerisinde hissediyor .

Yani engelli olsa bile engelliyim dememeli .

Engelsiz insan yok ki .

Herkesin mutlaka bir sağlık sorunu var

Ama fiziksel ama ruhsal .....

Engelsiz insan yok .

SERAFİM

benim anlatmak istediğimde buydu bana bu şekilde bu başlık altında böyle bir soru yöneltilmesi garip geldi o soruyu ciddi bir anlamda sormadım misali sordum.. dediğim gibi Nasibinde varsa, alırsın karıncadan bile ders. Nasibinde yoksa, bütün cihan önüne serilse sana ters.
bu işlerde böyle gerçekten sevgi, aşk kalplerin birbirine hissettiği elektrikle oluyor dış görünümle veya parayla v.s olmuyor insanın kalbi engelli olmasın vicdanından yoksun olmasın gerisi hallolur diye düşünüyorum sevgili saygılı abilerim, ablalarım, kardeşlerim..Hepiniz mutlu olun :)

DüşünürBilir

Kimi insan bir bakışına

Kimi insan bir gülüşüne

Kimisi bilgine

Kimisi kültürüne ,yaşam şekline aşık olur .

Kimisi sohbetine

Kimisi sessizliğine hayran kalır

Kimisi ise ahlakına .......

İnsan güzel ahlakıyla herkesi etkileyip kendisine hayran bırakabilir . :rolleyes:

Bence şizofreni hastaları evlenmemeli çünkü hayatlarını alt üst ediyorlar. Hep hayel dünyasında yaşıyorlar. Seven insanıda hayatından geçiriyorlar.sevmekten insanı usandiriyorlar

Şizofrenler evlenmemeli derken yanlız yaşamanın da bir şizofreni nasıl daha kötü hale getirebileceğini göz önüne almak lazım.
Bence şizofrenler evlenmemeliden ziyade çocuk sahibi olmamalılar. İleri yaşta 45-50 yaşında evi maaşı geleceğini garantiye almış bir şizofren belki normal biri ile evlenebilir. Bu hastalığına da iyi gelebilir ama tam tersi şüphe paranoya öfke krizleri sıklaşırsa bu evliliği yürütmek her iki taraf için de çok zor olabililir. Sonuçta insan ilişkileri pamuk ipliği gibidir çok kolay kopabilir ve koptuktan sonra bir daha yapışmaz.

Şizofrenler evlenebilir mi?

mustafa şahinn

[emoji35][emoji35]saçmalıyorsun sadece her şizofren hastası aynı değildir böyle bir genelleme yapmak yanlış daha öncede yazdığım gibi bu konunun başlığı Garip olmuş bence.
Sen onca şey yazdık hiç birini okumadın mı?
İnsanı insan yapan bedeni değil ruhudur,
Ruhu ruh yapan aklı değil kalbidir, Kalbi de kalp yapan hisleri değil niyetidir...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mustafa şahinn

Arkadaşım, şizofrenlerde insan . Lütfen bunu unutmayalım .

Kullanır ya da kullanmaz ama evlilik herkesin hakkı .

Şizofrenler evlenmesin demek bizlere düşmez .

Şizofrenler evlenmesin diyorsanız eğer

O zaman anxiete hastaları da evlenmesin

Yalancılar ,hırsızlar da evlemesin .

Eeee kim kalacak geriye :confused:

Herkesin mutlaka bir ruhsal ya da bedensel rahatsızlığı vardır .

Şizofrenlerin evlenip evlenmemesine kendisi artı eş adayı karar verir. Kimse kimsenin evlenmelerine karışamaz. Ama şu bir gerçek ki şizofreni çok zor bir hastalık bunu kabullenip hayatını böyle bir eşe göre uyarlayacak cefakar ve fedakar insan sayısı oldukça az. Günümüzde özellikle kadınlar evliliği ya çocuk sahibi olma yolu ya da yine çocuk için ömür boyu nafaka alarak geçim kapısı olarak görmekteler. Normal erkeklerin ise şizofren bir eşi kabul edip onu idare etme olasılıkları çok daha düşük.

Pluvia

Eski kız arkadaşımda disosiyatif kimlik bozukluğu vardı.
Bir bedende birden fazla kişilik çok uğraştım kolay pes etmeyen biriyim ama olmadı.
Delikanlı adam deli kadın sever dedi:eek:

Siz yalnis anlıyorsunuz. Birbirlerini çok iyi tanımalı anlamalı hemen herşeyi silmemeli

Üst Alt