Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren vb. hastalığı olanlar evlenebilir mi?

(Gölge) sabaha kadar radyo dinlemekten bıktım ,telefon bozulursa neyapcam bilmiyorum intihar etmek istiyorum uykusuzluktan başım ağırıyor

dogandemirci11

Sakın intihar etme. Zaten eninde sonunda hepimiz öleceğiz. Ayrıca bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre Şizofren hastalarının yaşam süresi normal insanlara göre daha kısaymış. Bu araştırmayı da unutma. Biz Şizofren hastaları uzun ömürlü insanlar değiliz.

Psikozu burada böyle tanımlamışlar. https://tr.wikipedia.org/wiki/Psikoz
Senin ne gibi sorunun var ?

Ayrıca evlenmek için iyi bir miktarda para gerekir.
Örnek :

Televizyon : 10.000 tl
Buzdolabı : 10.000 tl
Fırın : 6.000 tl
Çamaşır makinası : 6.000 tl
Bulaşık makinası : 6.000 tl
Elektrikli süpürge : 2.000 tl
Ütü ve masası : 1.500 tl

Ebeveyn odası baza, elbise dolabı, komodin : 15.000 tl
Oturma grubu, salon, oda : 10.000 tl

Mutfak eşyaları ( tabak, tava, tencere, çatal, kaşık vb ) : 5.000 tl

Halı ( Her odaya, salona halı ) : 7.000 tl

İnce tül perde, kalın perde : 3.000 tl

Düğün masrafı vb derken en az 100.000 tl para lazım evlenmek için. Ayrıca düzenli bir işinin olması lazım.

Bu para varsa, düzenli bir işide varsa hastalığıda ağır değilse ve düzenli tedavi görecekse bence evlenebilir. Ama evlenmeden önce hastalığını karşı tarafa söylemelidir. Gerçi hastalıklar ömür boyu sürecek değil.

Kobra_

Arkadaşım, mesajında yanlış bir cümle yazmışsın. Mesajında hastalıklar ömür boyu sürmez cümlesini yazmışsın. Psikiyatristlerin büyük kısımına göre Şizofreni Hastalığı ömür boyu sürer. Sen evli misin ? Evlenmeyi mi istiyorsun ? Evlenmeyi istiyorsan kendini evliliğe hazır hissediyor musun ?

Son düzenleme:
@Kobra_

:confused: Bu hesaplamayı neye göre yaptın ? Piyasayı araştırdın mı ?

Son düzenleme:
erbin
Şizofreniyi burada böyle tanımlamışlar : https://tr.wikipedia.org/wiki/Şizofreni

Şizofreni psikososyal ve beyinsel bir hastalıktır. Beyinsel kısmı ilaçlarla düzeltilir. Psikososyal kısmı ise psikoterapilerle düzeltilir.
Yani ömür boyu sürmez. Bizim psikiyatristler psikoterapi yapmıyorlar. Sadece ilaç yazıyorlar. Hasta ile doğru düzgün konuşmuyorlar bile. İlaç sektörüne yardımcı oluyorlar. Şizofrenlerin psikoterapi desteğide alması gerekir.

Bu arada ben evliyim. İki çocuğum var. Birisi askerden geldi. Birisi Lisede okuyor. Evlilik eşya listesini yukarıda ki arkadaş için yaptım.

perseküsyon
Tabi internetden fiyatları araştırdım. Normal bir evlilikte 2023 yılı itibari ile en az 100.000 tl gidiyor.

erbin

Hayır şizofren değilim. Herhangi bir sağlık sorunum yok. Abim dine düşkün birisi idi. Tarikatlara girdi. Biraz rahatsızlandı. Psikiyatriye götürdük. Şimdi durumu iyi. Psikoloji, psikiyatri bilimine merakım bu yüzdendir.

Tarikatlar boş işlerdir.

erbin kardeş o cesaret yok zaten intihar edecek ,eninde sonunda ölme düşüncesi en çok hoşuma giden düşünce ama keşke intihar etmek daha kolay olsaydı annem babam ölünce nası yaşarım bilmiyorum bir şizofren olarak hayatta dostu kalmayan biri olarak nasıl yaşarım bilmiyorum

dogandemirci11

Aynı anksiyete bende de var Annem, babam ölürse nasıl yaşarım bilemiyorum. Yokluğuna zamanla alışılır ama yas evresi çok ağır geçer

Ölüm olmasa hayat çekilmez iyi ki ölüm var .

Ben evlenirdim şahsen şizofreni biriyle. Ben de psikoz hastasıyım. Ben psikoz o şizofreni tencere kapak yaşayıp giderdik. Birbirimizin yaralarını sarardık. Bizi ancak bizim gibi olanlar anlar.

Normal bireylerinde huyunda suyunda mutlaka eksik gedik bir şeyler oluyor. Hani hepimiz insanız kusursuz olamayız. Çokta kasmayın bence. Neden evlenemeyesiniz ki? Tanışma evresini geçtikten, karşınızdaki insanı ölçüp tarttıktan sonra söyleyin hastalığınızı yalnız. İlk görüşmede pat diye söylenmez öyle.

2side aynı etken madde 2 Side aynı etkiyi gösterir uykusuzluk yaparsa 2 Side yapar önemli olan aynı etken madde ha hap ha iğne ne farkederki

Bazı arkadaşlar bu bölüme farklı konuda mesaj yazarak konunun akışını bozuyorlar. Arkadaşlar; lütfen konunun akışını bozmayınız. Konu Şizofrenlerin evlenip evlenemeyeceği konusudur. Sitede arkadaşlara, Şizofrenlerin evlenip evlenemeyeceği konusundan farklı konuda mesaj yazmak isteyenler lütfen site üyelerine özel mesajlaşma yoluyla mesaj yazsınlar.

(Gölge)
solian nasıl iyi geldi mi size ? bende kullanıyorum bi etkisini göremedim

Şizofren olsun veya olmasın Allah tüm insanlara evlilik konusunda hayırlısını nasip etsin. İnternette kizlarsoruyor.com diye meşhur bir Türk internet sitesi var. Orada Türk kızlarına Şizofren biriyle evlenmek ister miydiniz diye bir soru sorulmuş. İstisnalar hariç Türk kızlarının çoğu ben Şizofren biriyle evlenmem diye yazmış.

Linkini aşağıya yazıyorum:

https://www.kizlarsoruyor.com/toplu...46-sizofren-birisiyle-evlenmek-ister-miydiniz

Son düzenleme:
Sitenin adı erkeklersoruyor.com olsaydı yine de sonuç değişmezdi onlarında çoğu şizofren biriyle evlenmek istemezdi gayet normal .

mehtapsolmaz

ben annemi 1 yaşımda kaybettim annemin ismi solmaz dı sizi görünce acım tazelendi annemin adı solmaz ama soldurdular

(Gölge),

Halk Sağlığının bahçesine mi gömdüler üzerine karanfil bırakmak lazim;);):cool::cool:

Bizim gibi psikiyatrik hastalıklara sahip kişilerin evlenebilmesi çok zormudur sizce?

OTİZM ve ŞİZOFRENİ olarak.

Bu hastalıklara sahip kişilerin evlenebildiği bir dünya hayal etmek en doğal hakkımız olsa gerek.

Doktorum bu soruyu cevaplamıştı. Vasiniz yoksa hastalığı önceden karşınızdaki kişiye bildirmek şartı ile evlenebilir

Üst Alt