Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TCDD yüksek hızlı tren ile engelli bilet alımı nasıl oluyor?

Bu bilgilerin hepsini yapıyorum koltuk seciminden sonra abonman kutucuğu cikmadigindan ücretsiz bilet alamıyorum

peki gün içersinde haftada veya ayda seyahat sınırı nedir tam olarak öğrenmek istiyorum telefonuma gelen mesajda bugünden itibaren 31-12-2017 e kadar karta yüklenmiştir diyor SINIR varmı nedir ?

gacal26tr

TCDD EYBİS uygulamasına giriş yapıp oturum açarsanız. Kartlarım bölümünde günlük 4 hakkınız olduğunu gösteriyor.

TCDD gişelerinde Artık sadece Engelli Kimlik Kartı Kabul ediliyor. O nedenle Engelli kimlik kartlarına Gar müdürlüklerinde Bulunan birime başvurmak ve bir dilekçe doldurmak gerekiyor hemen kartın arkasına bir barkod yapıştırıyorlar. Artık o barkodlu Engelli Kimlik kartımız ile istersek Tüm Gar gişelerinden istersek bize verilen kullanıcı adı ve şifre ile internet sitesinden Bilet alabiliyoruz.

Tüm anahat trenleri - Tüm Yüksek hızlı trenler ve Banliyö trenlerinde ücretsiz seyahat edebilirsiniz.

Eğer Yüksek hızlı trende Businiss ya da Yemekli tercih etmiş iseniz ek ücret ödemeniz gerekir. Ayrıca Yataklı vagon için ek ücret vardır. bunun dışında bir kısıtlama yoktur.

Günlük ücretsiz bilet hakkı Engelli kişi için 4 dür. Zaten günde 4 seferden fazla Ülkemiz Demiryollarında yolculuk yapmanız zor.

gençparkinson engelli kimliğim mevcut ama TCDD eybis'e bir türlü üye olamadım bilgileri nasıl öğrenebilirim acaba

SM-G355HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MERHABA 31/12/2017 sonunda dolacak diyor ücretsiz bilet hakkımız peki nasıl uzatcaz

Gara gideceksiniz ve yeni yıl için bandrolunuzu guncelleteceksiniz... kolaylıklar

Engelli Kimlik Kartında TCDD bandrolü olmayanlar TCDD Gar müdürlüklerine giderek işlem yaptırabilirler.. Bir form doldurarak Engelli kimliğine bandrol yapıştırıyorlar.

Yeni yıla girince sistem otomatik olarak Bandrol süresini kendi uzatıyor tekrar bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.

Ankara da Yeni Gar binası YHT Gişelerinde Engelli Bankosu var - Bilet alım ve Barkod işlemlerini oradan kolaylıkla yapabilirsiniz

İstanbulda bu işlemleri haydarpaşada halledebiliyormuyuz acaba ?

Raporum ve engelli kimlik kartım var .
Gardaki ilgili büroya gidip bu evrakları teslim ettiğim de tren için bir kart mı veriyorlar acaba ?
Fotoğraf vs getirmemız gerekiyor mu başvuru da ?

@strazyevsk[FONT=sans-serif] [/FONT]
Msn adresini istiyorlar.
Engelli kimlik kartını
Ordan bir form verecekler onu dolduracaksın.
Engelli kimlik kartına bandrol yapıştırıp,internet üzerinden bilet alabilmen için şifreni veriyorlar.
Resim istemiyorlar.
Nüfus cüzdanına bakmak isteyebilirler onuda al yanına.

vilanjik

Merhaba
Öncelikle bilgiler için teşekkürler .
Bugün gara gittim , büroda görevli kişi Tc kimliğim ve mail adresimle zaten kayıtlı olduğumu söyledi .
3-4 yıl önce YHT sitesine normal üyelik açmıştım .
İşin garip tarafı görevli bu üyeliği engelli üyeliğine çeviremedi .Yani nasıl çevireceğini bilmiyor .

Epey uğraştı durdu beceremedı .

Hiç kaydı olmayan birini direk kayıt edebildiğini ama önceden Tc kimliği ile siteye üye olmuş birisini nasıl sisteme kaydedeceğini bilmiyormuş .

Var mı böyle bir sorun yaşayan acaba ?

Üyeliği sil bence orda yeni üyelik yapar sana engelli

Pcden kendin sil üyeliğini

Bakayım bende

Karıştır iyice üyelik girişinde vardır silme

Üye değilim ben ama vardır. Hesap silme

Merhabalar ;

Bir kaç post önce belirttiğim sorunu çözdük .Buraya da yazayım ki belki birinin işine yarar

İlgili gar bürosunda ki görevli zaten kayıtlı olan üyeliğe '' engelli sosyal paket '' tanımlamasını bilmediği için bizi pendiğe gidin bizim sistem arızalı diye göndermeye çalışınca bizde sistem arızalı ise pendikte de arızalıdır diyerek yöneticisi ile görüşmek istedik .

Görüştük ve yönetici bizim haklı olduğumuzu söyleyip başka bir görevli gönderdi ve farklı bir sekmeden bizim mevcut üyeliğe paket tanımlamasını 2 dakika da halletti .

Bilet kontrol aşamasında engelli kartımızı görmek istiyorlar. Herkesin içinde kart göstermek rahatsız ediyor. Acaba engelli kartı göstermek zorunda mıyız?

gorevli istedigi taktirde kimlik ibraz etmek zorundayiz kinliklerde bandrol oldugundan bandrole ve kimlik bilgilerine bakiyorlar

adanalı01
3 ayri secenek bulunuyor yemekli ekonomik ve business
ekonomik alirsan eger ucret odemiyorsun
ankara istanbul arasi yemekli vagonda 25 tl
business vagonda gidersen 65 tl ucret farki aliyorlar

vilanjik

esnek tarifeyi seçiyorum en sonunda abonman çıkması lazım ismin olduğu yerde abonman çıkmadığı için olmuyoır

vilanjik

üye girişi yaparak giriyorum

sıkıntıyı buldum galiba....
ben daha önce tcdd den mail adresimi kullanarak işlem yapmıştım.bandrol aldığım yer sisteme girmiyor demişti.bende bu mail adresimle üyeliğim var demiştim.tamam halletcem dedi..uğraştı uğraştı tamam dedi galiba halledemedi.
kartlarım kısmına baktığımdada ABONMANLIĞINIZ ve İNDİRİMİNİZ yok yazıyor.

Üst Alt