Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretra darlığı sorunu yaşayan var mı?

Abi merhaba ben bugün sondayi denedim 12lik mesaneye girdi hissettim ama idrae gelmedi biraz daha ilerletmeye çalıştım yine gelmedi sebebi nedir biliyormusun sonuçta sondanin görevi çıkmayan çişi çıkartmak ve onudq yapamiyorsa daha ne islevi kalir ki artık çok sıkılmaya ve stres yaomaya basladim tüm hayat enerjimi sömürüyor abi bide ben devlet marmara eğitim arastırmaya gidiyom ordaki doktorlar sondadan baska çözüm bulamadı nerojen mesaneye bildiğin iyi bir doktor varmi istanbulda

Son düzenleme:
Kahraan

Yukarıda yazdıklarımı uygula mutlaka.

Mesane doluyken kateteri ittiğinde idrar gelmemişse bunun üç açıklaması olabilir: 1- Mesanede taş veya partikül vardır ve kateterden akış olmasına mani oluyordur. 2- Üretrada yalancı yol oluşmuştur. Sen ittiğinde oraya gidiyor kateter ve mesaneye ulaşmıyor. (Bence büyük olasılıkla böyledir sende) 3- Üretra tümden tıkanmış olabilir (Ama bu durumda normal işemen de çok çok zor olmalı ve çok çok düşük basınçla işeyebilmelisin)

Ben olsam Cerrahpaşa Tıp'a randevu alır orada bir profesöre görünürdüm.

Tamamdir abi çok saol ben cerrahpasadan da bi randevu alim bide orada baksınlar

Abi merhaba bugünde denedim ama yine idrar gelmedi ya abi napcam bilmiyorum hastanelerde randevuda bulamiyom bide abi sonda üretramda farkli bir yol açmıssa ve mesaneye ilerlemiyorsa nasıl anlicaz ya da nasıl bir çözüm bulabiliriz

Kahraan

İterken bir yerde o sapma olurken parmaklarında o sapmayı hissetmelisin. Bir yerde tıkanır gibi olup sen az ittirince devam eder. İşte tam o anda bunu anlayıp doğru yolu hissederek itmelisin. Okurken “ne diyor bu dangalak” diyebilirsin, ama bu tam böyle. İterken hissetmelisin parmak ucunda.

Sonda kullanmadıpında işeyebilşyorsun az da olsa değil mi?

Evet abi yapabiliyorum ama idrarın kaldiğını hissediyorum bide abi mesela idrar penisimin ucuna kadar geliyor ama çıkmıyor çıkmayincada hep tuvalete gitme istegi olusturuyor günümü mahvediyor abi bu yalancı yol kendiliğinden iyileşmez mi niye mesaneyi bulmuyor ama mesaneyi buluyormuş gibi girdigini hissediyorum idrar gelmiyor hem idrae gelmiyor sonra tahriş oluyor normal yaparken sızlıyor

Kahraan Senin için tavsiyem Kesinlik ile kendisine ulaş Doç.Dr Hakan Akdere ile görüşmen ve muayene olman şifalar dilerim. İnternet üzerinden araştıra bilirsin.

Abi çok teşekür ederim araştırıcam

Dün hastaneye gittim ultrason randevum vardı onu çektirdim doktor mesanemde pek idrar kalmadigini böbrekleriminde iyi olduğunu ve sondayla suanlık kendimi çok zorlamamaı söyledi 3 günlük idrar günlüğü verdi yine moralim bi nebze düzeldi

Merhaba arkadaşlar bende yıllardır sadece dışkılama sırasında idrarda zorlanma oluyor. İdrar kesik kesik geliyor mesanenin boşalması için bekliyorum. Fakat bu sıkıntı sadece idrara çıktığımda olmuyor. Uroflowmetri yaptım sonucum şöyle
Ortalama akış 11.4
Max akış 31.2
Max akışa ulaşma zamanı 29
İsenen süre 41
Toplam süre 48
Miktar 559 ml
PVR 10 CC
Normal mi bu sonuçlar
Ayrıca Nefrolojiye gittim böbrek yetmezliği başlamış dedi. Bu şikayetleri söyleyince bundan olacağını sanmıyorum dedi.

Ortalama akış 11.4
Max akış 31.2
Max akışa ulaşma zamanı 29
İsenen süre 41
Toplam süre 48
Miktar 559 ml
PVR 10 CC
Normal mi bu sonuçlar

Çok flowmetre'ye giren ve çok doktorla konuşan biri olarak yazıyorum: ideal İşeme hızı 15 ve 15 in üzerinde olmalı, miktar 300 ml üzeri olmalı, işeme süren normaldan biraz fazla. internette flowmetre sonuçları ve eğrilerin işaret ettiği hastalıklar diye aratırsanız flowmwtre sonucunuz hakkında fikir edinebilirsiniz

OturanBoğa abim EmreReyiz yaşadığı problemin aynısını bende yaşıyorum bir ağrım sızım yok 18 yaşındayım sadece sanırım idrarım biraz erkenden geliyor ve aynı EmreReyiz in anlattığı gibi
'Ve bu arada, eskisi gibi mesanem artık beni idrara çıkmam konusunda uyarmiyor. Sizin anlayacaginiz sıkışma olmuyor. Tuvalete zaten kendim manuel olarak gidiyorum yani mesaneden uyarı beklemeden. Çünkü böbreklere geri kaçmasından çok korkuyorum.'
bende cok korkuyorum başka forumlara yazdım prostat diyen oldu çok masturbasyon diyen oldu
ben ne olduğunu cözemedim
çipro yazdı doktorum 2 gün kullandım korktum bıraktım
idrar kültürüm temiz cıktı prostatit falan değildir değil mi abi
başka forumlara yazdım aynı sorunumu tam olarak düzgün cevap veren olmadı tek umudum sensin Oturanboğa abi

EmreReyiz sayfa 27 de yazmış tüm sorunlarını benim sorunlarımda aynı

TufanTa33

Kardeşim, doktor durumunla ilgil olarak ne dedi? İşeme hızın, mesane kapasiten nasıl?

Antibiyotik kullanmaktan korkacak ne var? Antibiyotik düzenli ve dozunda kullanılması şart ilaçlardır.

Mastürbasyonun bu tür şeylere neden olma ihtimali yoktur.

OturanBoğa aile hekimine göründüm çipro verdi ne olur ne olmaz diye ama ilacın yan etkilerinde dolayı kestim
işeme hızım sanırım eskiye nazaran daha yavaş daha az idrar olduğundan olabilir mesane kapasitemi ölçtürmedim bilmiyorum
şimdi idrarımı tutmayı deniyorum nereye kadar tutabilcem diye doğrumu yapıyorum bilmiyorum enfeksiyon varsa daha kötü birşey yapmış olabilirim sanırım doktora tekrar gideceğim idrar tahlili yaptırdım 2 kez fakat yetersiz numune dediler ya ben idrar tahlili verirken tüpü idrar yaptığım için öyle oluyor yada idrar tahilili yapanlardan kaynaklı bir problem

birde bende anksiyete var oda yapar mı böyle

son olarak idrarımı sonuna kadar bekletsem sorun olur mu

TufanTa33

Tedirgin olman esas sorun gibi görünüyor. Hele böyle internette okuyarak kendi kendine evhama kapılman çok çok yanlış. Aile hekiminin hiç bir test yapmadan antibiyotik yazması yanlış olmuş. Bir üniversite hastanesine sevk almanı ve orada ürologa görünmeni öneririm. Mesane kapasiteni, mesane fonksiyon bozukluğu olup olmadığını sadece doktor söyleyebilir.
İdrarı tutmak da erkenden yapmak da kendi başına büyük sorun olmaz. Önemli olan düzeyi... Ürologa git, işeme testi yaptırın sonra gerekirse doktorun yeni tetkikler ister ve sen de ona uyarsın...

Korkacak hiç bir şey yok. Ha üroloji hastalık ha ortopedik hastalık. Hastalanırsın, doktora gidersin, doktor tanı koyar ve tedavi uygular. Bu kadar.

cevabını yeni gördüm teşekkür ederim haklısınız sanırım ben ürolojiden randevu alacağım en yakın zamanda

Üretra darlığı yaşayanlar: Daha önce ismini yazdığım ilacı bir arkadaş Yunanistan’dan getirtti.Orada da bulunuyor. Sonda yapmaktan, idrar yapma derdinden ve cinsel sıkıntılar yaşamaktan kurtulmak isteyenlere bir kez daha duyururum. Sağlıklı günler dileğiyle…

Merhabalar, OturanBoğa mesajınızı yeni gördüm. İlacın adı: Thiosinaminum D4 200 tablet. Ama D3 olanı.

İki tertip dediğim iki kutu. İlacı tarifine uygun kullanınız. Şifa olsun…

Nedim Ç Peki bu ilacın 80 tabletligi var. 200 tabletligi var. İki kutu hangisini kullandınız? Bir de Türkiye'ye bu ilacı getirtmek istiyorum ama gümrükte sorun yaşar mıyım? Siz nasıl getirttiniz bu ilacı? Viyana'da yaşayan arkadaşım orada bulamadı ne yazık ki.

Arkadaşım, ilaç 80’li olanını kullandım ben.24 saati 3’e bölünce 8 saatte bir alıyorsunuz. İlacı dil altından da alabilir su ile de içebilirsiniz. Ancak 20 dk. Öncesine ve 20 dakika sonrasına kadar bir şey yemek ve içmek yok. Dil altından almamı önermişlerdi. Ben de öyle yaptım…Böylece su da içmemiş oluyordum. Tavsiye de böyleydi…

Üretroplasti

Pazartesi açık ameliyat oldum 3 gün oldu ameliyat iyi geçti dediler bakalım hayırlısı inşallah tekrarlamaz

Olgu

Merhaba Olgu..Şu anki durumunu merak ettim.. Ameliyattan bugüne sorun yaşadın mi?Tamamen iyilesebildin mi?Biz de Ozan Hocaya gitmeyi düşünüyoruz tavsiye eder misin?

Nedim bey bu ilacı kullandınız mı kullandiyasaniz size nasıl bı faydasi oldu açılma oldumu daralma acilldimi bana 5059693270 nolu tele yazarmisiniz bugünlerde açık ameliyat olmam gerekiyorda

Abi iyi günler siteye yeni kayıt oldum 23 yaşındayım yaklaşık 5 senedir idrar akım hızım düşüktü ortalama akım 7.6 tepe akım 11 civarlarındaydı ama mesane bir şekilde boşalıyordu. Ben yinede bu akımın düşük olmasından rahatsızlık duyduğum için (biraz mesane işlevimi etkiliyordu) ilk önce Sakarya eğitim araştırmada ilaçlı film çekildim darlık çıktı darlık arka üretrada gözüküyordu ameliyat dediler ben olmadım İstanbul Çam Sakuraya gittim Prof dr Abdulmuttalib Şimşek'e yoğunluktan dolayı çok detaylı dinleyemedi bizi burda sistiskopi yapıldı ve darlığı sistiskop ile geçtiler çok dar değil burası denildi kafamız karıştı doktor yoğun olduğu için biz biraz araştırdık Ali Ersin Zümrütbaş hocaya gittik Denizliye burda da kapalı ameliyat önerildi ve oldum internal üretrotomi ameliyatını yaklaşık 3 hafta oldu gerçekten de ilk birkaç gün idrarı iyi yapıyordum hiç beklemiyordum ve akış kuvvetli gibiydi ama şu son 2-3 gün mutluluğum uzun sürmedi resmen eskisinden daha kötü eskiden en azından akım başladığında yavaşta olsa boşalıyordu şimdi akımı bile sürdüremiyorum yani o kadar arada kaldım ki 5 sene idare ettim bu şekilde hiç olmasam daha mı iyiydi bundan sonraki süreçte ne yapıcam kaldım bu şekilde moralim de aşırı bozuldu aileme demek istemiyorum durumu onlarında keyfi kaçmasın diye ama bıktım bu durumdan ne eğitimime odaklanabiliyorum nede gündelik hayatıma hiç ameliyat olmasam daha iyiydi gerçekten çözüm kısa sürdü şimdi eski halimi arar oldum.

AhmetS123

Merhaba Burada birçok kişinin geçtiği yoldan geçiyorsunuz, daralmanız hiçbir zaman bitmeyecek bu daha başlangıç, öncelikle konu mekanik ilaçla tedavisi yok (bir sürü doktorla görüştüm var diyene itibar etmeyin) 3 defa kapalı ameliyat olduktan sonra bu foruma ulaştım ve hepsini okudum önünüzde iki seçenek var ya açık ameliyat olacaksınız yada kendi kendinize sonda takarak idare edeceksiniz. Ben yaklaşık ayda bir sonda takıyorum gayet rahatım, sizede öneririm, konunun anlatımı bu farumda sayfa 10 da oturan boğa tarafından yapılmış, forumda başka anlatımlarda gördüm vaktiniz varsa hepsini okuyun tavsiyemdir, biraz zaman alabilir ama gidipte hemşirelerin önünde pantolnu indirmekten iyidir, geçmiş olsun :eek:

Abi tavsiye için teşekkür ederim ayda bir sonda nasıl oluyor bu sonda işi ben günlük yaşantıma etkisi olmaz dimi spor yapıyorum ağırlık kaldırmama falan engel olur mu yada okula gitmeme yoksa gündelik hayatıma normal devam edebilir miyim?

AhmetS123

Dilatasyon sonda uygulaması ile üretrayı genişletmek, geniş tutmak. Yani belli aralıklarla kendi kendine kateter ile mesaneyi boşaltmak ve kateteri biraz içerde tutarak üretranın genişlemesini sağlamak. Bunu yeteri sıklıkla yaparsan (bu daralma hızına bağlı aslında) optimum bir fayda sağlayabilirsin.

Çok kolay, benim yaşadığım evrelerdesiniz şuanda, internetten hi-slip plus marka kendinden kayganlaştırıcılı sonda alıyorsunuz 16 numara tercihimdir siz daha sonra duruma göre bakarsınız, sondayı açmadan içindeki suyu patlatıyorsunuz sonra sonda iyice ıslanınca kaganlaşıyor , sonra yavaş yavaş içeriye itiyorsunuz, tıkanıklığa gelince sonda takılıyor, burda panik yapmıyoruz sakin oluyoruz, sakince zorluyoruz ve geçiyor. Sonda birkaç dakika içeride kalınca çıkarıp atıyoruz, tabi burda çok önemli bir kural var, son derece hijyenik olmak... bu arada sondanın kayganlığına güvenmiyorsanız ekstra kayganlaştırıcı jel alıp işlem öncesi enjektör vasıtasıyla içeriye (penis ucundan üretra yoluna) sıkabilirsiniz. Panik yapmayın çok basit ve sağlıklı ben yıllaca ne eziyetler çektim sonra banada aynı bu şekilde bir başkası anlattı (forumun içinde var)

Üst Alt