Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5510 4c'ye göre emekli maaşları ne kadar olacak? Yok mu emekli olan?

Önümüz seçim asgari ücrete % 50 zam verecek mi hükümet amca, bunun bize yansıması nasıl olur? Taban aylıklarında iyileştirme olması lazım yoksa bu hesapta mezarda emeklilik zaten hayata 1-0 yenik başlıyor engelli insanlar bir tokatta bunlar vuruyor varın gerisini siz kanaat getirin.

bir yasaya bakar en düşük memur maaşı verilecektir diyecekler oldu bitti...

muhendis3232

hocam zaten taban maaş 7 bin tl. nasıl oalcakta o maaş 6000 olsun etmeyin yapmayın... burda umut pompalamaya gerek yok 15-20 sene sonra herkes ayılacak ama iş işten geçecek

4 yıl üniversite boşa gitmiş.Anlayacağınız dilde sadece anlatayım. Ortalama Memur maaşı 9000 Tldir.Bu tek kalem ödenmez.Ödenen tutar herkesin bordrosunda yazar.ki sizin dediğiniz gibi bağlanma oranı %50 değil %30 dur .Emekliliği gelmiş ve ne kadar maaş alacağını hesaplatan bir 2008 sonrası giren memur olarak 23 yıl hizmet süresi 4400 günden hesaplattığımda 3500 tl sistem göstermekte ve sgkdan kendim hesaplattım.

Norman
eşimin 5500 günü var maalesef 2008 sonrası memuruz aynen sizin dediğiniz gibi bir maaş tahmini yapıldığı için emeklilik hayal gibi görünüyor 25 yıl memurluğu doldursakta pek bişey değişmeyecek sanırım

5510 korkusuna emekli olamıyoruz.. zaten normal emekliliğe de 16 ay kaldı benim..

Arkadaşlar daha önceden de bu konuda yazdım. Bu başlık altında geçmişe gittiğiniz durumda aslında açık ve net herşey yazıyor.
2010 engelli kadrosu ile 5510 olarak kamuda işe başladım.
2001 ve 2010 arası özel sektördeydim.
Ve geçen şubat 2022 de emekli oldum.
Maaşım 6.500TL
Evet herşeyi göze alarak maaşın çok düşük olacak denilmesine rağmen göze alıp dilekçemi verdim ve emekli oldum.
Bu sebeple eğer emeklilik için düşünen varsa aza çoka bakmadan emekli olsun.
Emeklilik sonrası sigortalı olarak çalışamıyorsunuz. Çalıştığınız anda emekli maaşınızın hepsi kesiliyor ve yeniden bağlatmak için çok uğraşıyorsunuz.
Bunu göze alarak emekli olmanızı tavsiye ederim.

strangeyaman

Bu oluşan vaka tozu dumana katar.
Zıttını düşünen varsa açıklasın buraya.

Hem 5510 Sayılı Kanuna Tabiymiş.
Hemde 2008 EKİM sonrası girişli.

bu kadar olamaz bence 10 yıl özel sektörü var asgaridenmi yattı
yüksekmi yattı
bilmiyoruz
12 yılda memurlugu var 5510

strangeyaman

Sizin büyük ihtimal özel sektörde iken yatırılan primleriniz yüksekti,yada 4c li olarak maaşınız yüksekti,yoksa 2008 sonrası 4C ye girip emekli olan birine 6500 tl maaş bağlanmaz

tanıdığım birisi 1998 yılında 5434 / 4c den 20 yıl hizmet süresi ile emekli oldu,24 yıldır emekli ve şu an aldığı son zamlı maaş 6070 küsür tl

De-Kont

Bi üst Yorumda yazdiğınız Bahsettiğiniz 4/C li olarak maaşınız yüksekti derken 4/C maaş ne kadar olsa emeekli maaşı yüksek olur? Rica etsem cevap yazma şansiniz varmi

strangeyaman
Siz malulen emekli oldunuz sanırım, o yüzden çalıştığınızda maaşınız kesilir. %40-59 arası birisi emekli olup çalışırsa maaşı kesilmez.

emir2011
arkadaşın durumunun malulen ile ilgisi yok,ekim 2008 sonrası sgk girişi olan biri emekli olduğunda çalışamıyor malesef

dayren
Maaş hesabı herkesin adına yatırılan prim tutarları ile ilgili,bunu sgk uzmanları dışında kimse net hesaplayamaz

4c de 8000 tl maaş alan biri ile 25.000 tl maaş alan birinin elbette emekli maaşı farklı olur

Kamuda işçi mi memur olarak mı çalıştınız bide cidden sizinle bi konuşmak isterim özel olarak çünkü eğer dediğiniz gibi ise durum hemen eşimi emekli etmek isterim.. strangeyaman

Peki 4/c li olarak 12 bin alan biri emekli olunca tahmini ne kadar emekli maaşı alır?
De-Kont

Vergi indirimi emeklilik

1984 SGK girisliyim,3993 günüm mevcut normal şartlarda emeklilik için 1292 günüm daha var (5225'e tamamlanması için) 2018 yilında vergi indirimi hakkı kazandım 3 yıldır kamuda kadrolu çalışıyorum vergiden emekli olursam ne kadar maaş alırım teşekkürler

De-Kont

biz en düşük maaşlara da razıyız ama onunda yarısı olunca sıkıntı ben şimdi 15k alıyorum emekli olsam 3k ya düşecekse mantıksız ama en düşük mühendis maaşı alacaksam ne ala

Üst Alt