Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

gul2011; henüz çok yeni 2 hafta oldu ama gayet ıyıyım yanı suanlık bı sıkıntı yok sık sık kontrollere gıdiyorum değerlerim çok güzel cıkıyor 5.gün taburcu oldum normalde 2 3 hafta hastahanede kalanlar oluyormus halıme sukur ettım :)

efegenç, çok sevindim:) ben de 14 gün kalmıştım ama ben 1 hafta fazladan kaldım başka sebeplerden dolayı... normalde bir hafta 10 gün falan... maşallah sana erken çıkmışsın :D inşallah ömrün uzun, sağlıklı olur,
saygılar...

Selamlar arkadaşlar ,
Efegenç, çok geçmiş olsun demek sonunda nakil oldun çok sevindim Rabbim ömrün boyunca sağlıklı yaşamayı nasip etsin emanetlerimize iyi bakmamız lazım :eek::eek:
Tüm arkadaşlara iyilik güzellik mutluluk sağlık ve huzur diliyorum.
selametle...

arkadaşlar ben birazdan hastane için yola çıkcam, inşallah hayırlı haberlerle dönerim aranıza
hepiniz Allaha emanet olun görüşmek üzere...

Efegenç hayırlı olsun (ne derler bilmediğimden).Allah sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.

Gül senin de güzel haberlerinibekliyoruz..

merhaba arkadaşlar,
sabah evime döndüm inşallah
herşey çok güzel çıktı hatta epey düşük Allaha şükür kreatinin 0,8...
şimdi sıra hayırlısıyla atanmakta:)
sertaç teşekkürler:rolleyes:

selam arkadaşlar bende 2 aydır bu hastalıkla uğraşıyom daha nakil için bir yere başvurmadım ankarada yaşıyorum antayada medikal hastanesini övüyolar ameliyatta cok iyilermiş eylülde kadavraya oraya gitcem yazılmak için başkent hastenesi nakilde ne gibi ücretler talep ediyo bilgisi olan varmı bakurluyum ben olursa oraya yazılıyım iğneden nefret ediyom :)

gül gecmıs olsun hayırdır neden gece gıttın hastahaye bı sıkıntı mı vardı?

efegenç, gece yola çıktım hani çok sıcak yoruyor ya ondan... şükür herşey güzel işte 4 ayda bir gidiyorum dr 6 ay olsun dedi de ben istemedim arada çabuk hasta olabiliyorum diye...
sende durumlar nasıl?

sonsuz sevdam;

Ankarada isen ankara medicanayı öneririm.Antalya medicanayı övenler orda olanlar bende ankara medicanada oldum orayı öveyim değilmi.. :) şaka biyana burası da çok iyi ameliyat zaten o kadar zor bir operasyon değil.Önemli olan bakım.nakil için hiç bir hastane hiç bir ad altında senden ücret talep etmiyor.Talep edilen tek şey refakatçi ücreti oluyor.ama zaten refakatçi de sana yasak.Eğer canlı vericin olursa ondan da talep edilmiyor ücret onunda refakatçisinden talep ediliyor sadece.Başkent de dahil tüm özle hastaneler için geçerli.Kadavraya yazılırsan ulusal bir sıralama var onu bekliyorsun.Ama medicanada gördüklerim 2-3 hafta olmuş kadavraya yazılmışlar hemen çıkmış.Sanırım onlara özel bir uygulama yada torpil tarzıı birşey olabilir.Medicanadan yazıl sıralamaya tavsiye ederim.Ankara medicana için bu sözlerim.Şimdiden geçmiş olsun..

Not : Eğer diyalize girmediysen elini çabuk tutup diyalize girmeden nakil olmanı öneririm(değil doktorlarda öyle diyor).Çok fark edebiliyormuş bazı durumlarda...

Rica ederim Gül2011 sevindim herşeyin iyi olmasına..Sağlıklar diilerim..

sonsuz sevdam;

Değerli arkadaşım,
öncelikle geçmiş olsun. Sanıyorum tüm nakil olmuş arkadaşlarım bana katılırlar. Eğer imkanların uygun ise sana en yakın, yani evine en yakın hastanede ameliyat olmanı tavsiye ederim. Diabet ve sarılık değilsen Ameliyatta çok önemli birşey yok. Önemli olan ameliyat sonrası. Önceleri her hafta, herşey yolunda giderse sonraları sırası ile 15 gün-1ay- 3ay-6ay gibi 5. sene sonrasında da yılda 1 kez testler yaptırıyorsun. Mümkünse bunları aynı hastane de yaptırman önemli ( laboratuar farkları açısından), bunların dışında sıkıntın olur, ufak tefek şeyler olur, canını sıkar, atlar gidersin hastaneye, bu sebeble evine en yakın yerde ameliyat olmanı nacizane olarak tavsiye ederim.
Selamlar

gecen gün antalyadaki medaikal park hastensini aradım bakura bakıyomusunuz diye muane ücreti ve tetikleri için alınıyo dedi ameliyatı sordum ondanda alınıyomuş sizin dediginiz hasten nasıl ücretleri diyalize 2 aydır giriyorum herhan gibi bi rahatsızlıgım yok

birde bişey sorcam bu medicanaya ne evrak götürcem hangi bölümden sıra alcam bana detaylı anlatın arkadaşlar

Nakil için organ transplantasyon birimine müracat ediyorsun ben nefroloji bölümü ile muhattap oldum sürekli.Götüreceğin evraklar konusunda telefonla bilgi al derim eksik bir şeyler söylemeyeyim.Hastanenin telefonu 0312 292 92 92 nefroloji bölümü doktoru Cem sungur un asistanının dahilisi de 54800 .Ameliyattan sonraki Muayeneler ücretli. ben böbrek nakli ücretsiz dedim.ben nakile hiç bir ücret ödemedim.ama nakil sonrası muayenelere para ödedim. oda ilk 1 ay dan sonra ilk ay onlarda ücretsizdi..

Tekrarlıyorum benden ameliyat öncesi ne muayene ücreti ne tetkikler ne de ameliyat için hiç bir para talep edilmedi.Orda görüştüğüm hiç bir nakil hastasından da edilmemişti.hiç duymadım.Ameliiyattan sonra 1 ay daha ücretsiz baktılar.1 ay sonra muayenelere ücret ödemeye başladım.47 TL normal muayeneler.105 TL kapsamlı olanlar tutuyor şimdilik.

Etki etmek istemem ben tamamen yardımcı olmaya çalışıyorum.İnşallah tez zamanda sağlıklı güzel günlere kavuşursunuz.

İstanbul medicanada oldum doktor parasiz gelin dedi 5 kurus odemeyeceksiniz ama cikistami giristemi hatirlamiyorum 125 tl idi boyle bir ucret odedik . Ameliyat sonrasi ise galiba ilk ay para odemedim ondan sonra her ayda bir 50 tl veriyodum @slinda bu yasal degildi tv lerde cikti bunida kestiler su an medicananin bir cok bolumunde ucretsiz muayene de olabiliyorum ve tahliller icin ucrette vermiyorum

Samsung Mobile

merhaba arkadaşlar bende bobrek nakiliyim 2008 senesinde akdeniz üniversitesi hastahanesinde nakil oldum ameyliyatım çok başarılı geçti şu an dört senelik nakiliyim değerlerim çok iyi diyalize giren bütün arkadaşlarında bir an önce nakil olup sağlığına kavuşmasını dilerim..

bende medical park ı öneririm, ben orda oldum 5 yıldızlı otel misali hiç ödeme yapmadım. göztepe medical park ist ameliyatlar burada yapılıyo..şahit oldum ispanyadan dr lar geldi çapraz nakili öğrenmeye..üstelik hiç boşlamıyolar seni sürekli konrol altındasın....

yarın hastaneye yatıyorum allah izin verirse ankara medicana olcam bakalım ameliyat nasıl geccek

Günaydın , geçmiş olsun inşaallah iyi olur Recep Allah yardımcınız olsun.
Herkese sağlıklı yıllar diliyorum...

cok gecmıs olsun bnde medicanada oldum guzel ekıbı var basarılı dualarımız senınle arkadasım

ya arkadaşlar bir sıkıntım var.medicanaya kontrole gittim. kreatin crp falan normal çıktı önceki değerlerimle aynı genel olarak. ama idrarda biraz kan var dediler,bir önceki kontrolde de idrar da seyrek lokosit görülmüşdü.bu sefer tahlil sonuçları nı telefonla öğrendim.ürolojiye çağırdılar idrar tahlilleri falan istenecek sanırım. bende de idrara çıkma çok arttı,çıkmazsam mesanede baskı hisediyorum. nerede ise her 2-3 saatte bir idrara gidiyorum gece gündüz farkedtmiyor fazla ama gece biraz daha çok idrar miktarı oluyor.. acaba çok sıvı mı tüketiyorum bilemiyorum onuda.acayip tedirgin oldum. bu konuda bilgisi olan varmı acaba.

ben de gece kalkan biriyimdir artık bu benim hayatımın bir parçası olduğundan sanırım yadırgamıyorum
suyu çok içtiğimden dolay olarak wc ihtiyacı da sık oluyor
bazen bende de lökosit çıkıyor ama dr normal sorun yok diyor

Günaydın , idrarda kan ve lokosit normaldir. Arada olur bende de oldu çünkü, kontrolde konuştuğum çoğu arkadaşta da oluyormuş bence buna fazla kafanı takma sorun yoktur inşaallah. Sık idrara çıkma konusu ise , ben çok su içip çok çıkmaya başlamıştım bununla birlikte zayıflama ve halsizlik eklendi meğer şekerim çıkmış , benim buna bağlıydı yani şekere takiplerine devam et umarım geçici bir durumdur.
Hoşçakalın , tüm arkadaşlara selamlar..:eek:

merhaba bende 2009'un kasımında böbrek nakli olmuştum. tersiyer hiperparadiodi nedeniyle tiroid ameliyatı oldum ve kraatinim 4-5 lere dayandı. yurtdışında böbrek nakli olmak istiyorum. çapa tıpda nakil olduğum sırada hindistanda nakil olmuş bir bayan vardı. kratini 1.2 lerdeydi. meraktan sormuştum kendisine iyi değil diyolar demiştim hindistanı.. Oda bana nakil yapan hastaneyi çok met etmişti. çok memnun kalmış, yeterki parayı toparla demişti.. merdiven altı organ nakli yapan yerler varmış demiştim. kesinlikle nakil olduğu hastanenin dünya standarlarında olduğu günde 1-2 nakil yaptığını enfeksiyona karşı çok iyi tedbiller alındığı söylemişti.. bende 2009 nakil olduğum için nakil olduğu hastanenin telefonu almamıştım..
şimdi arkadaşlar hepimiz böbrek hastasıyız ben nakil olmadan önce 5 yıl diyalize girdim, dializin ne kötü bişey olduğu çok iyi bilirim. bana yurtdışında nakil olan arkadaşlar varsa lütfen benimle irtibata geçsin..unutmadan bi kamu kuruluşunda memurum. acaba devlet böbrek hastası olan çalışanlarına madi yardım yapıyor mu? şimdiden teşekkürler...

ben medicanadan cok memnun kaldım ekibi cok iyi ve nerdeyse günde 3 tane nakil yapıyolar elleri alışmış adamların dikkat etmek bize kalıyo sadece devlet hastanelerinde akdeniz tıptan başka yerde nakil olmayın gerisi beceremiyo bu işi yurt dışına gelince bana göre evine yakın bir hastanede ol devamlı kontrollere gitceksin devamlı yurt dışınınamı cıkcan bence ameliyat oldugun hastanede yaptırmalısın tetkitlerini özel hastaneler nakil olcak hastalardan para talep etmiyolar medicana 6 sonra ücret alıyodu çarşamba görüştüm toplantı olmuş artık o hastanede nakil olan hastalara ömür boyu nakille ilgili yapılcak tetkitler ücretsiz olmuş buna cok sevindim

yeni gelen arkadaşlar hepinize geçmiş olsun diyorum
Turan arkadaşımız, neden yurt dışında nakil olmak istiyorsun ki? emin ol ülkemizde çok iyi nakil işlemi yapan hastaneler mevcut, 30 yıllık bana göre amca diyebileceğim bir bey vardı Ege Üni.de olmuş gayet de dinç ve sağlıklıydı maşallah. Ben de yurt dışında oldum ama benimkisi görev icabı gidişti yoksa İstanbul Çapa'da olacaktım tüm tetkiklerim hazırdı ama görev için gidilince 6 ay daha bekledim
çok iyi bir hastane olmasına rağmen şu dikkatimi çekti, kesinlikle maske kullanmıyorlardı ben periton diyalizi yapıyordum evde annem pansumanımı yaparken ikimiz de maske takardık hassas davranırdık ama orada kesinlikle maske kullanımı yoktu hatta bir Türk dr vardı dedi ki "bu maske kullanmama yüzünden devamlı enfeksiyon kapıyorlar siz devam edin Türkiye'de öğrendiğiniz gibi"
ben Avrupa'da oldum bana nakilden sonra kısıtlama yapmadılar ama ben tuz yemedim şekeri azalttım ona rağmen kilolarımla hala uğraşıyorum ama burda olsaydım eminim şu an çok daha zayıf olurdum
yani bence siz kendinizi doktorlarımıza emanet edin onlar da dünya standardında yapıyorlar nakilleri... üstelik Hindistan'ı kesinlikle tavsiye etmem, hadi hastane iyi diyelim, ama orada belli bir yaşam kurmanız gerekir ki öyle kalabalık ve temizlik konusunda çok hassas olmayan bir toplumun içinde illa ki zorluk yaşarsınız
ben Hintli olan çok insan gördüm oradan biliyorum
sakın sağlığınızı riske atmayın, bir de devlet memuruymuşsunuz en azından işiniz konusunda da kolaylık yaşarsınız ücretsiz izin alıp falan... ama yurtdışında gelişebilecek herhangi bir komplikasyonda hem sağlığınızdan hem de işinizden olma riskiniz var bunu iyi göz önünde bulundurun
herkese geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum
saygılar...

dıe another day;

onu ayrı konu accaksınız burda nakilli hastaların konusu ayrı konu acarsan daha cabuk yardım alırsın

Üst Alt