Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Böbrek nakli olan kim var?

Bende babamdan aldım böbreği 3 yıl önce beylikdüzü medicana hastanesinde takiplerim devam ediyorum , hastaneden çok memnunum gider kanımı verir gelirim ararlar hiç zman kaybı yok ve ücrette ödemiyorum , takip doktorumda çapadan alaattin yıldız çapada tkaip olanlar veya diyalize girenler tanır kendisiyle pek görüşemesekte çok mükkemmel bir insan .

Herkes iinş en kısa zamanda istediği böbreğe kavuşur .

Slm arkadaşlar :) Samet ve Hülya geçmiş olsun İnşaallah sorunsz olarak böbreklerimzle yaşarız ,böbrek bekleyenlerede Rabbim tez zamanda nasip etsin . Bekir bende fırsat buldukça bakıyorum ama malum çalışıyorum o yüzden anca akşamları açabiliyorum genel olarak :) evde yat dinlen işte daha ne istiyorsun bu günleri ararsın bak sonra işe başlarsan ona göre tadını çıkar, sorulara gelince sor sen burda herkes yardımcı olur sanırım :) görüşürüz hoşçakalın :)

Hülyacığım, teşekkürler...

Samet, hoşgeldin ve çok geçmiş olsun, Rabbim böbreklerimizi uzun ömürlü etsin inşallah hepimizin tabii... ben Çapa çocuk hastanesinde takip oluyordum diyaliz dönemindeyken.. şimdi ise Ege Uni.ye gidiyorum

Bekir, sorularını istediğin zaman sor, biz en kısa sürede yanıtlarız merak etme:)

Yakamozcuğum inan ben de evdeyim ama ne dinlenmesi? çalışsam bu kadar yorulmam yaaa... ama şükür Rabbim sağlık versin de çalışalım, ben de inşallah ömss açıklansa da atansam diye sabırsızlanıyorum

hepinize geçmiş olsun sevgiler...

iyi akşamlar böbrek nakilli arkadaşlarımmmmmm...:D
hani akşamcılar nerdesiniz???:confused::confused::confused::confused::confused:

böbrek nakli olan kim var

merhaba arkadaşlar bende cerrahpaşa tıp fakültesinde nakil oldum ve olalı 10 sene oldu saygılar

Hg yeni gelen arkadaslar...allah hepimize böbregimizle ömür boyu yaşammamızı nasip etsin :)

Bekir, valla ev işi hiç bitmez, istesen de yani...
gerçi ben evcimenimdir en güzel yerim evim, günlerce dışarı adım atmadığımı bilirim...

Doktorum isimli arkadaş, hoşgeldin, çok geçmiş olsun, Rabbim nice on yıllar göstersin sağlıklı sıhhatli inşallah

Hülyacığım, inşallah dualarına amin diyorum

hepinize hayırlı geceler... geldiğim hızla çıkıyorum yarın görüşürüz inşallah

Hayırlı geceler gül canım allah rahatlık versın

bnde 19 myıs üniv. samsunda oldum 3.5 oldu allaha sukur cok ıyıyım herkese naıp etsın allah

gul2011;

Valla ben değil sen hoş geldin :)

Ben pek mesaj yazmasamda 2008 yılından beri forumu takip ederim :D

Umarım herkes için iyi dileklerimiz yerine gelir .

merhaba arkadaşlar, hepinizin mübarek Regaip kandilini kutlar, Rabbimden hepinizin gönlünde olanların hakkınızda hayırlılarını nasip etmesini dilerim...

Hülyacığım, teşekkür ederim canım akşam çıkmıştım görmemişim

Samet, hoşbulduk diyelim o zaman:) ben de 2006-2007 gibi siteden bilgi edinmeye başladım üyeliğim yeni o kadar:) güzel dileklerin için de teşekkür ederim, Rabbim bu güzel mübarek gecenin hürmetine dualarımızı kabul etsin

Bekir, kandil tebriğin için teşekkürler, dualarına da amin diyorum inşallah

nasıl yani Bekir?????????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: neden kovdu hastanede misin?

ama arkadaşım sen de yani....
gitseydin keşke...
bak biz kızıyoruz drlara falan ama inan onlar çok yoğunlar..
ben İzmire gittiğimden tüm gün ordayım, gerçi universiteyi bildiğimden çıkıp geziyorum takılıyorum falan ama muayene saatinde orda oluyorum keşke sen de gitseydin
bak bu prograf düzeyi önemli... sen kaç tane kullanıyordun?

Hımm merak ettim bende ilaçları kaç kaç alıyosunuz .

Bu arada deltacortil sayesinde midem delindi geçen hafta acil ameliyat oldum dikkat edin

tamam Bekir, sen de haklısındır arkadaşım yarın mutlaka gitmeye çalış ama...

Samet, midem delindi demişsin peki bunu önlemek için napalım fikir versen???
ben asitli yiyecekleri seviyorum maalesef, mesela sirke koyarım salataya, limon ve nar ekşisini bol kullanırım, baharatsız yemek yiyemem malum tuzdan kesince başka şekilde telafi etmeye çalışıyoruz, domates falan severim ama mide ilacım var kullanıyorum bi de işte başka dışardan yemek yemem
ben prografı sabah 1 akşam 1 kullanıyorum deltacortil de 2,5mg gün aşırı...

gul2011;

Aslında dikkat etmen laızm dediklerine ben limondan başka asitli bişey kullanmadım böbreklerim sağlamkende gazlı içecekler içmezdim karşıyım onlara

1 yıl kadar mide koruyucu lansor veya benzeri bir ilaç kullandırtıyorlar ben biraz erken bıraktım bunun faktörü olabilir .

Ayrıca aç tok fark etmeden yiyodum ilaçları ki bana açta yiyeb.ilirsin dediler .

Yememe içmeme dikkat ederim düzenli yerim sabah öğlen akşam . Ama yinede başıma geldi .

Benim tavsiye edeceğim fazla bişey yok aslında kendi kendinizin doktoru olmalısınız doğal şeyler yemeye özen gösterin böbrek nakli olduk diye değil sağlamda olsak bu en mantıklısı .

etrafta doğal hiç birşey yok ne yesek hormonlu sonumuz hayrolsun .

Öyle bir şansı yok , hastaneniz neresi ,nerdesinizi.

Bakmaz diye birşey yok kardeşim sağlık bakanlığına şikayet et bakmassa burda rezil olması önemsiz .

bn cellcepti 750x2 alıyorum yani gunde 1500mg...prograf 2mg x2 gunde...deltacortilide gunde 5 mg alıyorum...yaklaşık 1 buçuk sene oluyor nakil olalı...mide ilacı nexium kullanıyorum gercekten cok başarılı bır ılac 3 gun ılacı alamadım ..mıde krampları beterdı...ılac kurtarıcı gercekten

gul canım hangı hastanede kontrolun izmirde

hepinize hayırlı Cumalar böbrek nakilli arkadaşlarım...

Samet, ben de işte dediğim gibi limon, nar ekşisi, arada sirke (çok nadir eskisi kadar kullanmıyorum), baharat... başka bişey kullanmıyorum asitli içecek zaten içemiyorum oldum olası içemem, hatta Ca sandoz bile asitli geliyor zar zor içiyorum, onun haricinde lansor kullanıyorum zaten ben ameliyattan sonra mide ilaçları kullandım, bıraktığımda mide krampları yaşıyordum, şimdi eskisi kadar olmasa da arada yaşıyorum eğer ilacımı içmezsem (yeni başladı sayılır da.. tam alışamadım) yani doğal yaşamak elbette önemli zaten limonu portakalı biz kendi bahçemizde yetiştiriyoruz domatesi yetiştiren köylülerden alıyoruz yani doğal besleniyoruz, hazır gıda pek tüketmem dışarıda yemek yemem öyle alışkanlıklarım yoktur
işte sağlıklı ve düzenli besleniyorum sanırım böyle olmalı anlattıklarına bakarsak...

Bekir, sen de git görün hastaneye bakmazlar diye birşey yok olmadı başka bir hastaneye gidersin

Hülya ben Ege ün. tıp fakültesi organ nakli polikliniğine gidiyorum kontrol için. sen de mi egeye geliyorsun yoksa?

hadi geçmiş olsun tabii ki de bakarlar ya... dünkü olay o hocanın o anki psikolojisiyle alakalı olabilir
bu arada dikkat et sakinleş biraz bak kreatinin yükselmiş, aman dikkat...
bu arada sen prografı nasıl 1,5mg içebiliyorsun 0,5mglık kapsül var mı?:confused:
bir de ne stenti???

hım anladım tamam... inşallah hayırlısı olur
ben prografı hep 1mg olandan kullandığımdan bilmiyordum:confused:
aman iyi olalım da gerisi boş
sana da çok geçmiş olsun

Hepinize merhabalar hayırlı cumalar 3 aylara girdik hayırlı olsun bu mübarek günlerde Rabbim tüm hastalara şifa versin.O hangi hastaneymiş bakalım da sana bakmam demiş bakayım :) neyse ki bakmışlar dava ederdik yoksa :) Bekir prograf kan düzeyine göre değişiyor yani değişebilir bazen sayı artar bazen düşer mrklanma yani bende myfortic ve valcyte kullanıyrm myfortic devam ama valcyt kesilecek 6. ayda kesildi sanırım bnm ki unuttum ya :) ama kesilecek kortizon devam eder ama zamanla doz düşecek kullanmaya devam 1 yıldan sonra da sürekli kullanacağımz bir kaç ilaç olacak sanırım ama hangileri bilemiyorum sen bunlara kafa yorma ilaçlarını düzenli al , beslenmene dikkat et ,suyunu iç tamamdır ,gerisini Allaha ve doktorlara bırak. ben medicana da oldum nakli ama artık oraya gitmiyorum şimdi ibni sinada takiplere gidiyorum . stent alınması zor değil 1 günlük iş hatta yatmıyrsun bile ben aynı gün taburcu oldum.
Gül; nasılsın canım kaç gündür görüşemiyoruz inşaallah iyisinzdr, diğer arkadaşlarada iyilik güzellik , sağlık diliyorum, görüşürüz ... :):):)

Yakamoz, canoım hoşgelmişsin senin de üç ayların ve Cuman ve geçmiş kandilin mübarek olsun
şükür iyiyim, Allah inşallah sağlık versin de iyi oluyoruz bi şekilde...

Bekir, ilaçların dozajları, senin vücudun böbrekle olan uyumuna ve tahlillere göre ayarlanıyor çok takma bence, makineye bağlanmadan özgür olmanın tadını çıkar, ilaçlar hayatımızın bir parçası onlarla da barışık olmak zorundayız istemesek bile... ama ben şahsen seviyorum ilaçlarımı, inan sevince içmesi zor gelmiyor
hepinize iyi akşamlar...

hahahahahahhaha Bekir:)
yok ben ilaçlarımı içindeki etken maddelerle çağırıyorum
kortikosteroid, azathioprine, tacrolimus, lansoprazol, amlodipine diye...
ama sen istersen koy minnoş, karabaş gibi:D

valla Bekir, ben bunu yıllardır düşünüyorum da yaştan kaybediyorum arkadaş yaaaa...
benim hedefim hep dr, eczacı ya da diyetisyen olmaktı bu konularda epey okurum, etrafımdakiler bana sorar dr bu ilacı verdi de ne işe yarıyormuş der, ben de açar prospektüsü okur söylerim, ya da bu ilacı sana şu nedenle mi verdiler derim nerden bildin derler:) ama öneri için teşekkürler

Bekir doğru demişsin bende yüksekte oturyorum zaten 5 kattayım :p kötü bir espriydi tamam kabul :) alemsin bekir ilaçlara isim takmak mı :):) sen taktın mı yoksa:):)prospektüsleri bende okurum ilaçları kullanmadn önce neye yarar yaramaz yan etkisi falan incelerim yani bilmek lazım ama dimi :)

slmlar bı sorum olacaktı.nakılden 6 ay sonra sinema,uçak,otobüs gıbı topluma acık yerlerde bulunmamız tehlıkelımıdır.onlem olarak maske takmak gereklımıdır?

efegenc;

Herkeste bir olmayabilir, ben 4 ay sonra sosyal faaliyetlerime başlamıştım . 1 ay sonra maskeyi çıkarmıştım , 6 ay iyi bir süre tuvalet vb topluma açık virüslü alanlara girerken dikkat et ve grip türü hastalıkları olanlardan uzak dur .

efegenç,
ben ameliyattan 1,5- 2 ay kadar sonra okula devam etmeye başladım
toplu taşıma araçlarında maske kullanıyordum ama normalde kullanmıyordum (yurtdışında oldum onlarda maske kesinlikle yoktu biz trden götürdüklerimizi kullanıyorduk)
7. ayımda da Türkiye'ye izin çıktı ve uçak yolculuğu da yapmıştım hatta 2 haftalık bir tatildi sanırım

Üst Alt