Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

şafak 30 gün sayılır ssk ya başvurdum emekli olmak için vergi dairesine sorup öyle emekli edecekler 1 ayı gecti gelmesi işleme almaları tahmini 1 ay

01.07.2013 tarihi itibarı ile tahsis numaramı aldım bekliyorum.

24.06.2013 de başvurdum emekli olmak için nerdeyse bir ayı bulacak evrak aramada zimmetten cıkarıldı diyor vergi dairesini aradım imza dediler beklemek gercekten çok zormu:)

Son 97 kaldı şu 31 çeken aylar işi karıştırıyor :)))

BUYUKADALIM69;

01/07/2013 itibari ile maasiniz basladi. Yaklasil 2.5 ay icinde sonuclanacak ve 3.5 aylik maas alacaksiniz.

Not: Emekli maaslari pesin alinir.

Bu sebeple 1 uyari. Emekliligi yaklasan arkadaslar , son 2-3 ay kala SGK de Vergi indirim belgelerini emeklilik oncesi servise dilekce vererek aldirsinlar. Zaman kaybetmemis olurlar.

bugün ilk maaşımı ve toplu paramı aldımm:) çok uğraştırdılar ama ya tam 7 ay oldu malulen emekli olmak gerçekten çok zor...

Gül geçti +13 bile olduk şimdide farklı bir heyecan işte emekli moduna girdim köşeme çekileyim diyorum şöyle :)

merhaba ben malülen emeklilik için başvurucam 45 günüm kaldı acaba hizmet dökümünde tam 1800 günü görmekmi gerekiyor yoksa bir ay önceden başvurabilirmiyim ben işten çıkış yapmadan başvurmak istiyorum

+ 22 oldu .en azından artık kaç gün kaç ay kaldı diyerek stres yapmıyorum :)

Soner Üzmez;

kenaramı çekilmek niye yaşlımısın :rolleyes:
şaka bir yana hayırlısı olsun ..

halen çalışıyorum 11.07 de sgk ya başvurdum vergi indirimli kıdem tazminatı alır emekli olabilir yazısı elime geçince çıkışımı alıp emeklilik için dilekçemi vereceğim....

Merhaba hasan arkadaş ne oldu emekli olabildinmi ben ssk ya 24.06.2013 de başvurdum bugun itibarıyla 1 ay oldu haber cıkmadı

Emekli olmak için başvurduk 1 ay oldu şu an daha haber gelmedi bugun tam 1ayım doldu ne kadar daha bekliyecegim bilgi veren arkadaşlara şimdiden teşekür ederim

Merhaba sesene selim arkadaş teşekür ederim cevapın için

Nostradamus;

vergı ındırımlı kıdem tazmınatı yazı nasıl oluyor adaş?tazmınat dahamı yuksek oluyor?

170 ara birde türkiye.gov.tr den takip et oradan bilgileri giriyorlar

merhaba arkadaşlar çok şükür emekli oldum ben kocaeli sgk çalışanları çok teşekkürler ediyorum benim işlemi yapan memur abi den allah razı olsun bana çok yardımcı oldu..10/07/2013 de başvurdum 18/07/2013de e devlet de göründü 22/07/2013 de postayla bana yazı geldi emekli oldugumu bildiren ne kadar maaş alacagımı 18/08/2013 maaşımı cekecegimi bildiren yazı geldi allahım sizinde yardımcınız olsun hayırlısıyla emekli maaşlarımızı yemeyi nasip etsin allahım cümlemize....

BUYUKADALIM69;

Emekli olmayı düşünmüyorum,vergi indirimini alıp indirimden yararlanarak normal zaman emekliliğine kadar çalışmam daha doğru,7-8- yıl daha var,emekli parası ile geçim olmaz,okuyan çocuklarım var,işimide çok seviyorum,hayat devam ediyor,hayata karşıda çok pozitifim.Tabii ki herkesin kendi hesabı var,herkese saygı duyuyorum,Allah herkesin gönlüne göre versin inşALLAH.

Arkadaşlarım ;

Eviss te bu yazıyor "İşleminiz sonuçlandı işyerinize gönderildi ( Dereceye girdiniz)"

tamam mı yani?

selam arkadaşlar ben emekliliğe baş vurdum haber bekliyorum

Arkadaşlar emekli olmuşum inanın çok sevinçliyim allah herkese nasip etsin e. Devletten emekli bilgilerim gözüküyor

Hayırlı olsun. Kaç ayda sonuçlandı?

Tebrik ederim,hayırlı olsun kardeşim,

Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi ?

Vergi dairesinden evrakım iş yerime gönderilmiş.............İstanbul dan, istanbul içine gönderildi..............
İstanbul içi iş yerime posta Ne kadar zamanda ulaşır......
iş yerim ne kadar zamandaa sgk'ya bildirimde bulunması gerekir.........
e- devlette vergi indirim kaydımı görebilirmiyim.......................
Son olarak.........
Vergi indirim belgemin aslını veya aslı gibidirini ben nasıl elde ederim........Canım evragımın yüzünü göremezmiyim.
saygılar arkadaşlarım.....umarım konuya yanlış yerde mesaj yazmamışımdır:p

3600 için son 17 ay inşallah hayırlısı ile emekli olurum

Üst Alt