Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

adalı hayırlı olsun bende baş vurdum cevap bekliyorum

herkese hayırlı ramazanlar.

konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar.

benim sgk prim indirimim var önceki aylarda 280-350 tl arası indirim çıkıyordu. fakat son 3aydır bu rakam 70,96 tl çıkıyor. muhasebeci konuya çok hakim değil. bir yanlışlık mı var acaba.

tahakkukut bildirimde şöyle yazıyor.

toplam prim 2.010,00
05510 sayılı kanundan goğan indirim % 5 300,00
4857 sayılı kanundan doğan indirim %50 70,96
net prim tutarı 1.639,04
2013/05 damga vergisi 19,55
işsizlik tutarı 180,00
ÖDENECEK NET TUTAR 1.838,59

----------------- ------------ --------------------------

BENİM MAAŞIM BRÜT 6.000 TL
SGK PRİM BORCU BU ÇIKIYOR

acaba maaşı düşük göstertip bu kadar vergi -ssk primi ödettirmemek dahamı avantajlı olur. yada bu benim emekli maaşıma mı daha faydası olur.

vergi indirimim var.

11 yıl bağkur 2 yıllık sgk primim var.

emekli maaşını en yüksekten alabilmek için ne yapmalıyım.

birde şu aklıma geliyor. acaba 2. bir işyerinde çalışsan burdan da 4857 sayılı kanun dan teşvik primi alabilimiyim ve bu benim emekliğimi nasıl etkiler.

slm size benim daha çok yılım var 14 yıl kadar acaba toplu yatırılıyotmu,doğum yapan engelli kadınlarda öyle bişiler var die duydum ama tam nasıl olduğu hakkında bilgim yok bilginiz varsa yazarmısınız...

emeklilik yaşlanmak demektir boşverin arkadaşlar geç kalalım:D

hayırlı olsun allah güle güle yedirmek nasip etsin bende inaşlah 2014 emekliyim çok merak ediyorum ne kadar maaş baglanır diye 5800 günüm olmuş yatırılan para 190000 küsüratı da var ama net bilmiyorum ne kadar maaş alırım acaip merak ediyorum birde emekli olurekn neler yaptınız raporunuz yeniledinizmi ne evrakalr gerekli bu konudada bilgi verirseniz sevinirim.şuanda yatan bürüt maaş 2430 tl şuanda.

Evrak sgk tarafından postaya verilmiş, bugün yarın inşallah gelir :)

toplam prim gün sayım 9655
maaşım bağlandığında bilgisini paylaşacağım, sizlerdende bekleriz. :)

son 47 :) liljan kim önce emekli olacak hadi bakalım :)

arkadaşlar benimde 01,08,2013 den bu yana emeklimaaş alacağım görünüyor hadi hayırlısı bakalım

ssk dan ögrendiğim kadarıyla maaş az görünüyor ama bunada şükür 702 tl

ne gibi işlemler yaptın açıklar mısın benimde yakında emeklilik dolacak neler yaptın hangi yolu izlemem gerek

169 gün kaldı ama emeklilik için dilekçe verip vermemekte kararsızım borç çok sadece emekli maası ile 3 kredi birde 2 kredi kartı nasıl öderim aynı işyerinde çalışmama devam ettirirseler dilekçeyi veririm yoksa çalışmaya devam :)

süreli vergi indirimim vardı.emekli olmadım kontrole girdim 2 gün önce sürekli olarak onaylandı ve geldi.günlerim ve hizmet sürem dolu.ssk ya gidip danışacam fakat şubat gibi dilekçe verip emekli olmayı düşünüyorum..inşaallah diğer arkadaşlarda bu zor şartları atlatıp emekli olurlar

MERHABA karuk34

normalde nekadar yatırılması gerek tavan ücret dediginiz
olduki allahın izniyle emekli olunca ne kadar ücret alırız
emekli olsakta calışabilirmiyiz yeniden emekli maaşımızda kesintiler olurmu ben 99 sgk girişliyim 2012 rapor aldım 1.400 iş günü sgk günüm var % 45 raporluyum şimdiden teşekkürler

MERHABA karuk34

normalde nekadar yatırılması gerek tavan ücret dediginiz
olduki allahın izniyle emekli olunca ne kadar ücret alırız
emekli olsakta calışabilirmiyiz yeniden emekli maaşımızda kesintiler olurmu ben 99 sgk girişliyim 2012 rapor aldım 1.400 iş günü sgk günüm var % 45 raporluyum şimdiden teşekkürler

merhabalar

Dilekçeyi verdik diyelim kaç günde onaylıyorlar arkadaşlar.

tkursun;hep aynı ilde gösterildi iseniz 1 ay felan

Liljan;

hayırlısı olsun şimdiden :)

Üst Alt