Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Sabah hastaneye çıkarken bölük komutanım bana dedi gerçekten herşeyini olumsuz yazdım hakkında hayırlısı olsun dedi

İlk seferde mi aldın kardeşim eyuboo

istesem ilk seferde alırdım fakat Hakkari de doktor yoktu. o yüzden idari iznimi kullandım İstanbul'a geldim. burada hastaneden 1 ay hava değişimi aldım. sonra tekrar birliğime katıldım doktor atanmıştı genç halden anlayan biri Allah razı olsun çürük verdi.

eyuboo

Askerden çürük raporu almayı çok zorlaştırdılar değil mi ?

komutanlara kalırsa evet ama her şey sana bağlı. keşke daha askere gitmeden önce psikolojik sorunlarım olduğunu söyleseydim gitmeden çürük alırdım.

20 gün hava değişimi vermiş,
Ada/Kıbrıs'ta askerlik yapamaz demiş.
Bununla ilgili komutanlar bilgi verecektir,
Geri kalan işlerini Türkiye'den yeni birliğinden devam edersin.

Babam hasta onunla ilgileniyorum,buraya fırsat buldukça bakıyorum,
Amirlerin gereken yolu gösterecektir,..
Sehmustunc

Abim komutanın postacısı söyledi bölük komutanı zarfı açmış okumuş kızmış demiş anasını satayım Kıbrıs’ta yapamayan Türkiye’de nasıl yapsın bu ne saçmalık diye saat geç oldu diye beni çağırmadı yarın sabah çağırır iştimada OğuzHan112

Doktor işini yapmış öyle uygun görmüş öyle karar vermiş,
Komutanında doktor işine karışmayıp kendi işini yaparsa hiç bir sorun kalmaz,
Sehmustunc

Sehmustunc

Hava değişimini al gel memleketine memleketinden de hava değişimi kağıdınla askerlik şubesine git. askerlik şubesinden psikiyatriye sevk al. memleketinde çürük almaya çalış.

eyuboo kardaşım hava değişiminde ilken nasıl alabilirim çürüğü platformu okudum alabilen ile karşılaşmadım

Hava değişimindeyken çürük alamazsın.

Hava değişiminin bitiminde sevk alıyorsun şubeden. Onlar seni en yakın hastaneye gönderiyor. İnzarda bize başvurusu uygundur diye sana hava değişimi veren hastane yazmamışsa gidersin. En yakın hastane sana bakıyor karar veriyor. Eğer kesin karar verecekse tek hekim durum bildirir rapor ile heyete gidiyorsun. Heyetten çürük raporu kararı çıkıyor.

Hava değişiminde ilken askerlik şubesine gideyim o zaman.

eskiyim ben
En az 1 kere hava değişimi alman lazım. eğer birliğinden alıysan hava değişimini ve hava değişimi raporunda sadece " hava değişimi uygundur " yazarsa memleketine gelip o raporla askerlik şubesinden hastaneye sevk alırsa çürük alma ihtimali var. ama rapor da " birliğine teslim olması uygundur vs " yazarsa alamaz. tekrar birliğine dönmek zorundadır. eğer birliğine teslim olmak istemiyorsa durumunun kötü olduğunu söylerse doktora doktor psikiyatri servisine yatırır bu sefer ya tekrar hava değişimi ya da çürük alır.

Sehmustunc
Hava değişimindeyken Alan arkadaşlarım var. ama ciddi derecede sıkıntılı olman lazım alan arkadaşlarım madde bağımlısıydı. hava değişimi raporunda ne yazıyor tam olarak ? eğer birliğine dönmene karar verilmişse alamazsın. ( ancak durumunun kötü olduğunu söylersen doktorun yapabileceği tek şey psikiyatri servisine yatırmak olur. gider psikiyatri servisinde yatarsın bir kaç gün ya tekrar hava değişimi ya da çürük alırsın. gelelim 2. konuya eğer hava değişimi raporunda sadece hava değişimi uygundur. yazıyorsa çürük alma ihtimalin var.

Tanı
F43.2 uyum bozuklukları (DEPRESİF BELİRTİLİ)
Karar
17/C
1- 20 gün hava değişimi uygundur
2- ada şartlarında görev yapamaz
eyuboo

Sehmustunc;

Bu raporla beraber askerlik şubesine git. hastaneye sevk al. yanında anneni de getir annen de doktorlar konuşsun doktor anneni daha çok dikkate alır. çürük alma ihtimalin var.

eyuboo Ben şu an çürük yani "Askerliğe Elverişli Değildir" sürecini kendim için yürütüyorum zaten.

Ben istemediğim, engelli olmadığım hatta adli süreç dışında Psikiyatrik bir durumum olmadığı, üstüne Yedek Subay olarak sınıflandırıldığım halde çürük aldım. Hava değişimi sırasında sevk istedim fakat çürük verilemeyeceği belirtildi. Hava değişimindeyken çürük almak çok zor dediğiniz gibi. Burada "Uyum Bozukluğundan" bahsediyoruz. Yatış olayı spesifik bir durum.

Beni Van Erciyes’e sürgün ettiler 20 gün sonra yerine katıl diye ne yapayım bunlar bana ne yapmak istiyor anlamadım

Sehmustunc

Hava değişimde misin şuan ? hava değişimindeysen pskiyatriye sevk al. bu arada Van'a gidersen geçmiş olsun çürük almak çok zor doktorlar hiç halden hatırdan anlamıyorlar. büyük ihtimalle Van KTM'ye gideceksin KTM'de rezil bir yer açık cezaevi gibi. oradan hastaneye sevk almakta çok uzun sürüyor.

Sehmustunc

Van Erciş'e son derece sıkıntı yere gitmişsin.

Senin Hava Değişimi raporunda inzar kısmında ne yazıyor?

Karar kısmında
20 gün hava değişimi
Ada şartlarında görev yapamaz
eskiyim ben

Aynı zamanda Bende bel kayması ve bel fıtığı mevcut Askerlik şubesinden hem belim için cerraha hemde psikiyatri bölümüne yani 2 bölüme sevk etmeleri mümkünmü OğuzHan112
eskiyim ben eyuboo

Sehmustunc

Hava değişiminde misin şuan ? askerlik şubesinden pskiyatriye sevk al. pskiyatriden çürük alır mısın bilemem ama alamazsan seni ortopediye sevk etmesini iste seni ortopediye yönlendirir pskilojik+ortopedik karar ile çürük alırsın belki

Kardeşim eğer çok kötü bir hastalığınız yoksa sakın çürük almayın bana çürük verdiler hayatım zindana döndü iptal ettirmeye uğraşıyorum sakın böyle bi hataya düşmeyin

Almam lazım

Hava değişim kağıdımızda bulamıyorum fotoğrafı var şubede sorun olur. Mu

Onu bir yerde yazdırman gerekebilir.

Aslında bu tarz sorunlar için Adobe Scan programını kullanmanı tavsiye ederim. Askerlik şubesi hava değişimi raporunu değil ama hava değişim kağıdını görebilir. En azından verildiğini.

Üst Alt