Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Henüz rapor onaylanmadı elime ulaşmasını bekliyorum. Seninkine göre daha hızlı onaylanacağını düşünüyorum zira tanı kronik bir tanı (28 yaşımda engelli olduğumu öğrendim, seninkinden daha beter bir durum)

eskiyim ben

Dostum ben kasım ayında çürük aldım 3,5 ay oldu hala elime ulaşmadı. ayrıca e-devlette askerlik durum belgesinde hala asker olarak gözüküyorum. askerlikle ilişkisi devam etmektedir yazıyor.

eyuboo kardeşim senin tanı neydi? Şubeye sormadınmı neden hala asker gözüküyorum diye
eskiyim ben tanıya göre onaylanma süresi değişiyor mu? Toplu halde onaylayıp gönderirler diye sanıyordum ben.

Mağdur çocuk. Şubeye sormadım gerek kalmadı. MSB PERTEM üzerinden takibi yapıyorum. Orada asker gözükmüyorum zira olması gereken yazıyor.
Tanıya göre sürecin hızlandığını düşünüyorum başka çürük alan arkadaşlarım da var. Onlara 15-20 gün içinde geldi.

eskiyim ben ben az önce şubemle konuştum raporum onaylanmış 1 hafta içinde raporun gelir dedi. Internete hemen düşmüyor sende şubenle konuş istersen belki onaylanmıştır

Abilerim askerlik şubesi beni aile hekimine sevk etti oraya gidiyorum bundan sonraki süreç nasıl olacak

Tanı
F43.2 uyum bozuklukları (DEPRESİF BELİRTİLİ)
Karar
17/C
1- 20 gün hava değişimi uygundur
2- ada şartlarında görev yapamaz
Mağdur çocuk

Bugün askerlik şubesine gittim beni aile hekimine sevk etti oradan hastaneye sevk eder seni dedi evraklarımı verdi
Aile hekimi doktor bugün gittim yerinde yoktu yarın gel dediler
OğuzHan112

Son düzenleme:
Askerlik yerim değiştiği için bütün askeri evraklarımı bana verdiler yeni birliğime vermem için içinde rdmnin görüş formları kıta anket formum psikiyatri doktorun görüş raporu herşey içinde hepside olumsuz askerlik yapamaz düşünceleri bu evrekalrıda doktora sunmamda fayda olur mu

Şubenin beni sevk ettiği hastane 30 gün daha hava değişimi verdi
Hiç konuşmadı benimle bile
Tanı
F43.2 uyum bozuklukları
Karar : hastanın 30 gün istirahatı uygundur
OğuzHan112 Mağdur çocuk
Toplamda 2 hava değişimi oldu 1 20 gün 2ci 30 gün

Sehmustunc kardeşim psikiyatri doktorları öyle hiç birşey sormuyorlar ilgilenmiyorlar bile 3. Gitmende muaf tutarlar 3. Hava değişimi yok çünkü

Bide ben hem psikiyatriye hemde beyin ve sinir cerrahine psikiyatri 30 gün hava değişimi verdi
Beyin sinir cerrahiside mr ve tomografi çekti bana belde kayma olduğunu fıtık olduğunu bunun ilerlediğini ilaç verdi 10 Gün sonra gel bir daha çekelim filmleri aynı şekilde devam ederse ameliyat yapalım bende dedimki hocam askerim sonuçta ameliyat olduktan sonra nasıl yaparım dinlenmem lazım ağır kaldırmamam laızm beni muafiyete ayıramazmısınız ben o işleyiş kısmından hiçbir bilgim yok ben gereken tedavini ameliyatını yaparım gerisine karışmam kafayı yemiş başka devlet hastanesine gidip ameliyat olsam ordan muaf raporu alsam geçerli olur mı
OğuzHan112 Mağdur çocuk
Oğuzhan abi ses yok sende iyisindir inşallah
eyuboo

Kardeşim bu sana son sözüm. Beyin sinir cerrahisi sana yalan söylüyor istese çürük verir ama vermek istemiyor. illa yaptıacaklar askerliği. 6 ay için eziyet çektiriyorlar bizim türk doktorlarının %90'ı merhametsiz ben bunu anladım. milletin hayatıyla oynuyorlar. git o Beyin sinir cerrahisi doktoruna de ki eğer başıma bir şey gelirse sorumlusu benim diye imzalı bir kağıt almaya çalış ama g.tu yer mi ? yemez. niye kendisi de durumu biliyor ama vermek istemiyor. git o doktoru şikayet et. bel kayması ilaçla nasıl geçecek ? şaka gibi. Allah yukarıda yalan atıyorsam siteye girmek nasip olmasın. bizim Hakkari'de askerde de uyku apnesi olan çocuğa burun spreyi vermişti doktor hahahahaha şaka gibi güldüğüme bakma sinirden gülüyorum. ayağı düz taban olan çocuğa ise 15 gün terlik istirahati vermişti. bunlar ne ki koğuşumda muşlu bi alt devre vardı çocuk doğuştan 12 parmaklıydı tek iki elinde de 6 parmak vardı. bu çocuğa ilkte çürük verdiler. yarım saat sonra heyet çocuğu tekrar çağırıp " askerliğe elverişlidir " kağıdı verdiler. dağdan çobanı alıp tıp doktoru yaparsan olacağı bu. işte Türkiye'nin doktorları böyle merhametsiz, vicdansız. iyi olan doktor çok nadir %5 falandır. onlarda bizi bulmaz zaten.. eğer belinin durumu kötüyse yerinde olsam gitmem askere zaten halin ortada.

Sehmustunc
Lahana çorbası gibi işleri karıştırmanın bir anlamı yok …
20 gün hava değişimi almışsın .
Tekrar 30 gün hava değişimi almışsın,
3.kez gitmende zaten muaf olacaksın, boşuna kendini niye kestiriyorsun?
20 gün dolmadan 30 gün hava değişimi nasıl verilmiş onu da anlamak güç,

Mr cektirmişsin 10 gün sonra tekrar çekelim demiş,bunu da anlayamadım. Hap iğne, fıtık veya diyer dejeneratif bozukluklarda,omurga kayması vs,tedavi edici değildir,10 gün sonra tekrar mr .bunu isteyen hekim diplomasını kontrol etsin,tabi söyledikleriniz doğruysa. Mr cekilmiş,10 gün sonra tekrar mr ne için?bana pek inandırıcı gelmiyor.

Hava değişimin smk değilse, hava değişimi sonrası birliğine dön,ordan tekrar sevk alıp gidersin,uyum bozuklukları,muaf olacağınız kesin. Niye sabırlı olmayı bilmiyorsunuz....

Abim anlattıklarım aynen dediğim gibi Ne diye yalan söyleyeyim kendi kendimi kandırmanın bana ne faydası olabilir ki
OğuzHan112

Sorunuza buradan cevap verelim ,

Sağlık ocağında dahiliye veye endokrinoloji olmaz,
O yüzden, ilk tanı alacaksanız uzm hekim olması gerekir, dahiliye veya endokrinoloji,
Gerekli tahliller veya takipler sonrası diyabet olup olmadığınıza alanında uzm hekim karar vermesi gerekir...
piresman1

Oğuzhan abi ben kasımda muaf oldum ama e-devlette hala " Hükümlü 17.06.2021 tarihinde silah altına alınıp 17.12.2021 " tarihinde terhise tabidir. yazıyor neden ? ve eve hiç kağıt falanda gelmedi.

OğuzHan112

eyuboo kardeşim askerlik şubene söyle onlar halleder yoksa başına bela olur işe falanda giremezsin asker gözükürsen

Mağdur çocuk
Özelden sorduğun soruya buradan cevap yazacağım,

Öncelikle her tarafa aynı şeyleri yazıp sorup forumu yorma,
Burayı da takip eden düzenleyen yönetici arkadaşlar var, yorulduklarını düşünüyorum,onlarada yazık ...

Aynı soruları her tarafa yazıp durma,

Muaf olmuşsunuz,artık bu sayfayı kapat,
Geri dönüşümü yok,anlaştık mı?
eyuboo
Pamdemi ve iş yoğunluğu,

Gelir merak etmeyin, rahat etmen için şubeye soruver,

Son düzenleme:
Şeker ve askerlik

Öncelikle merhabalar mayıs ayında askere gidicem 1 ay sonra şeker hastalığım çıktı muayene falan oldum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olurmusunuz ?

Oğuzhan abi ben sigortalı bir işte çalışmadığım halde bugün Alo 170'ten sigorta sorguladım. sigortam çıkmadı ama yeşil kartlı olduğum ortaya çıktı bu nasıl olabilir ? askerden çürük aldığım için olabilir mi?
OğuzHan112

Sosyal güvencen yeşil kart demekki.
Daha öncesinden başvuru yapılmış veya otamatik tanımlanmıştır,
Yani geliri olmayanlara devlet yeşil kart veriyor,muhtaclara diyelim

Askerlikle alakalı bir durum değil...
eyuboo

Üst Alt