Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Olabilir,
Ancak birliğine yollanacağını tahmin edebiliyorum.

Siz gidin, kendini kötü hissediyorsan tedavi başlanır yada tedavin varsa yeniden düzenlenir.

Engel yok.gidebilirsin...

Birliğine yollanacağını tahmin edebiliyorum derken psikiyatri doktoru askerlik yaptığın hastaneye git anlamında mı dedin abi

Birliğine dönmen ve ordan devam etmen istenebilir anlamında.

Hava degisimindeyim abi işte yarın hastaneye bi gidicem 3. Hava değişimini alabiliyorsam alicam şeyi söylemeyi unuttum doktor bana epikriz raporu vermişti, raporda: Uyum bozukluğu tedavisi düzenlendi askerin 15 gün istirahat ve istirahatini sıhhi izin olarak ailesinin yanında kullanması uygundur rdm takibinin devamı can dostu teşkiline alınması silahlı nöbetlerden muaf tutulması sosyal sorunlarına yönelik olarak kanuni izinlerini kullandırılması BİR AY SONRA KITA ANKET FORMU RDM GÖRÜŞMESİ VE REFAKATÇI EŞLİĞİNDE KONTROLÜ UYGUNDUR yaziyor.

Batino noldu durum

oguzhan112 abi sağlık kuruluna sevk edildi ne anlama geliyor... pazartesi gel sabah resimle isin biter dediler..kita anket ve işlevsellik raporlarinda komutanlar elverissiz yazdilar.

OğuzHan112 şu anda revirde kalıyorum...sıkintilarim olduğu için..sıhhi izin hakkim var mi. 2 kere hava değişimi aldim.21+30.burda duramıyorum ...en azindan rapor çıkana kadar izin alabilir miyim

Sağlık kuruluna seni kim sevk etti ?
Pazartesi heyete girmiyor musun ?
İki gün sabret! Revir de hekim yokmu? Ona söyle rahatlatıcı birşeyler versin.(diazapam) olabilir.

İki gün sonra heyete gideceksen izin ne için ?
4454

Sağlık kuruluna hava degisimi veren doktor sevketti..askeri kurula gönderdi evraklar için.. pazartesi sabah evraklari getir.7-8 doktora daha gidecekmisim..ondan sonra persembe günü heyet varmış.cumada raporun cikar dedi

B17 f1 tsk saglik kuruluna sevkedildi yazıyor

OğuzHan112 geriye sadece prosedürler kaldi galiba abi...imza işleri falan

Selamün aleyküm abi ben gataya gittim uyum bozukluğu diye sevk ettiler doktorda beni amateme sevk etti sonuç al gel hava değişimine gönderiz dedi geri geldiğinde de çürük veriz dedi madde bağımlısıyım bunalıma giriyorum nefes alamıyorum duvarlar üstüme üstüme geliyor sonuç ne olur merak ettim bu

İbocan12

Amateme yatış için mi gönderildin,yada herhangi bir evrak mı istediler?

Geri kalan cevabı hekim vermiş zaten.

Tavsiyelerimiz,
Amatem yatışı almanız, madde bağımlılığı tedavisi biraz sabır isteyen bir tablo.3 tane evladın varmış,ALLAH bağışlasın.
biran önce bu illetten kurtulman lazım. Bu biraz sizin iradenize bağlı.

Elverişsiz kararı alırsınız,
Önceliğiniz tedaviniz ve bu illetten kurtulmanız olsun...

Kaç kez görüşümüzü beyan ettik.
Yazmasam vicdanen rahatsız olup yazıyorum,
Söyledik ya kaç kez🙂

İki kez hava değişimi aldın,3.de kurula sevk oldun doğru mu?
Çok kişiye yazdığım için unutuyorum.
4454

Abi idral test sonucu istedi kesin verirler mi abi çürük

OğuzHan112 abi amatemden test sonucu al gel dedi kıta anket formu felan gibi şeyler istedi sonra hawa değişimine yolucam dedi geldikten sonra çürük verim dedi sonuç ne olur abi Allah rızası için yardım et

OğuzHan112 kurula sevk edildi tsk b17f1 yazıyor...21+30 2 hava değişimi..
O kodun anlamı bu %99 muaf alacaksın

"Madde 17
B) 1. Uyum bozuklukları.
AÇIKLAMA: Uyum ve motivasyon sağlama çabalarının yetersiz kaldığı askeri işlevsellik belgeleri ile değerlendirilen olgular."

OğuzHan112 abi cevap verir misin ne olur

Abi amatemden sonuç istedi geri gel hawa değişimine gönderiz dedi sonrada çürük veriz dedi kesin verirler mi abi

4454
Tm. Daha önce de yazdım,elverişsiz kararı verilecek,

Esrar;veya diğer uyuşturucu nitelikli maddeler,
Kullanım sonrası 40-45 gün idrar da görülebilir,
Tahlil bunun için .

kıta işlevsellik forumu,amirlerinin görüşü.Askerlik yapar yada yapamaz şeklinde rapor tutarlar,

Zaten sorularının cevabını doktorun söylemiş,
Görüşümü soracak olursan,doktoruna katılıyorum. Önce hava değişimi,sonrası muafiyet,
İbocan12

OğuzHan112 abi bugun doktora gittim.7 adet doktor gezdim imzallattim..cuma gunu gel raporunu al dediler...

Merhaba abi yarın birliğime katılacağım 2 kere hava değişimi almıştım f43.2 15+15 toplam 1 ay hava degisimi aldim yarin birligime katılacağım çok huzursuz ve sıkıntı doluyum gittiğim gün rdm doktoruna gitsem psikiyatri sevki verir mi psikiyatri doktorunun gittiğim zaman heyete sevk etme ihtimali nedir bilgilendirirsen sevinirim

OğuzHan112 abi bizden bıktı.saldi artik..abi cuma günu gel raporunu al dediler.7 adet doktora gorundum..imzalattim.. aksi bisey cikma ihtimali vsr mıdır

4454
Estağfurullah.
Kimseden bıktım falan yok.

Aksi bir durum olmaz,rahat ol.
Elverişsiz kararı verildi zannediyorum.
Heyet kararı ile ilgili bilgin varmı?

Batino2 kez hava değişimi almışsınız,
Şikayetler devam ediyor zannediyorum,
Birliğine katıldığında kıta işlevsellik formu ile tekrar hastaneye sevk alıp gidebilirsiniz.

Muhtemel bu kez elverişsiz kararı verilecektir...

OğuzHan112 heyete cagirmadilar..cuma gunu raporu gel al dediler.imzalattigim kagida doktorum b17f1 uyum bozuklugu tsk yazdı..dahiliye uzmani ve noroloji uzmani psikiyatri gorusu uygundur yazdi.bu kadar.git cuma gunu gel raporunu al dediler

Tm
Elverişsiz kararı verilmiş.
Aksi bir durum olmaz, içini rahat tut artık.
4454

OğuzHan112 abi bana uyum bozukluğundan f43.2 c17 şeklinde 15 günlük hawa değişimi verdi doktor komutan bana bağırdı çağırdı 15 gün içinde düzel gel yoksa git öl firar et dedi ne yapmam lazım abi bulunduğum ilde şubeye gitsem sonuç ne olur komutan çok tehlikeli abi ister öl diyor

Söyleyen birlik amiri mi?
Şubeye de gidebilirsin hastaneye de,
Hekim hasta olduğuna kanaat getirirse farklı kararlar verebilir,elverişsiz veya tekrar hava değişimi gibi.

Gittiğin hekime bunları söyleyebilirsin,
Pek müdahale edemeyiz,
Durumu birlik amiri ve gittiğin hekimle çözmen lazım.

Hasta olduğunu kanıtlarsan ki buna hekim karar verecek,
Şikayetci de olabilirsin.

Gerçek hasta olan bir insana zoraki bir şey yok,
Kanunlar da bu yönde.
İbocan12

Anladım.
Suistimal ettiğini düşünüyor dur,

Suistimal eden askerlikten kurtulmak elverişsiz raporu almak isteyen çok kurnaz var,
Bu tarz insanlara bende olduğunca katı davranıyorum, hasta olana sözümüz yok,zoraki bir durum da yok.

Hasta olup olmadığına hekim karar veriyor, takım komutanı değil.

Hava değişimi sonrası muhtemel birliğine döneceksin,veya hava değişimin de iken hastaneye gitsen de birliğine yollanacaksın,

Eğer gerçekten hastaysan,ki bunu hekim anlar, daha üst amirlerin yokmu.onlara gidebilirsin...
İbocan12

Üst Alt