Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Madde Bağımlılığım Yok Abi Allah'a Şükür Ama Çok Karamsarım Ve Çok Düşünüyorum Ne Yapıcama Bir Türlü Karar Veremiyorum Dişimi Sıkıp Sivil Hayatımın Çürük Yüzünden Daha Kötü Olmasını İstemiyorum Aileme Ne Derim Nasıl Yaparım Bana Çürük Demesinler Diye 65 Gündür Dişimi Sıka Sıka Ağlıya Ağlıya Geçirdim Hep Karamsardım Bir Şekilde Dayandım Ve Diyorumki Az Daha Dayan Ve Bitir Ama Hergünüm Karamsarlık la Geçiyor Sürekli Düşünmek Ten Akşamları Baş Ağrısı Çekiyorum Ufak Bi Sorun Yaşasam Canım Sıkılıyor Sivil Hayatımdada Bu Tür Düşüncelerim Oluyordu Ama Umursamıyorum 2020 de Birkere Doktora gittim anksiyete bozukluğu Dedi İlaç Verdi 2 kere kullandım Braktım İçmedim Bende Hipertiroidi ve Hemoroidde Var Çok Karamsarım yazarken bile darlandım abi ya öfff OğuzHan112

Anladım.
Destek alman ve tedavi görmen gerekiyor,
Benim diyeceğim bu kadar.

OğuzHan112 Abi Şimdi Sana Detaylı Anlatıcam Sonkez Abi Acemiye Geldim Hiç Yemek Yiyemedim Sürekli Ağlıyordum Yatamıyordum Kimseyle Konuşmuyordum Dişimi Sıkıp Dayandım Aç Kaldım Ağladım Daraldım İntihar Etmeyi Hatta Kaçmayı Düşündüm Ama Durdum Dişimi Sıktım Usta Birliğine Geçince Abi Sürekli Ağlamak Ve Yemek Yememek Devam Ediyordu Sürekli Mide Bulantısı Vardı Artık Dayanamayıp Birşeyler Atıştırdım Ve Kustum O Kadar Çanım Yandıki Abi Anlatamam Çok Korktum Çürük Olmaktan Ama Bir Sabah Dayanamayıp Rdmye Gittim Normal Konuştum Belli Etmemeye Çalıştım Psikiyatriye Sevk Etti Orda Doktora Anlattım Hava Değişimi Verim 10 Günlük Dedi Kabul Etmedim Sonra Beni Çarşamba Günü Askeri Heyete Sevk Etti Ama Komutanlarım Sürekli Yerimi Değiştirdi Ve Her Nereye Verdiyseler Aynıydım Abi Gögsümün Üstünde Bir Baskı Var Ve Yatamıyorum Herkes Sen Çürük Alamazsın Diyip Duruyor Kendini Kes Belki Verirler Diolar Abi Kendime Zarar Vermek İstemiyorum Sadece Çok Mutsuzum Ve Sürekli Kötü Düşünceler Var Zihnimde Ayak Uydurma yorum Bir Türlü

Kardeşim,
Defalarca söyledim,tedavi alman gerekiyor.tekrar tekrar başa dönüyoruz.

Hastaneye sevk alıp şikayetlerini olduğu gibi hekime anlatacaksın,verdiği karara da saygı duyacaksın.yapamayacak durumdaysan zaten askerlik yaptırmazlar. Hava değişimi veriyorsa bu karara uy.elverişsiz Kararı veriyorsa bu karara da uy. Olmuyorsa yapamıyorsan zorlama kendini,
Hepsinden önemli tedavi alman gerekiyor.
Onur Keleş

Çok Özür Dilerim Abi Konuşacak Kimsem Olmadığından Hep Korkup Çekindimden Sana Yazdım Kb Senide Çok Yordum Af Ola Abim

Estağfurullah,
Ben konuşmak yada yazmaktan aciz değilim.

İstediğin zaman yaz.

Çözüm odaklı yazmaya çalışıyorum,
Onur Keleş

OğuzHan112 Merhaba ben bugün heyet raporu almak için müracaat ettim fakat hastalığım okb olduğu için görünümüyen bir hastalık olduğu için psikiyatri heyet doktoru beni çok zorladı vermemek için elinden ne geldiyse yaptı. Sürekli iğneleyici konuştu. Tedavi olduğum hastanede resmi olarak 6 senedir 1 yada en geç 1buçuk ayda düzenli kontrollere gidiyorum. 2 defa aldım sıkıntı olmadı fakat bu sefer doktor kağida sisteme yazıldı olarak yazdı tedavim önceki senelerle aynı sadece dediği kurulda görüşülecek dedi moralim çok bozuldu bende işletmedim raporu şimdi ne yapabilirim acaba??

Abi birliğime katılmadan askerlik şubesinde gataya sevk alıp gidebilir miyim hava değişimi süresi bitmesine 1 hafta kaldı birliğe dönmek istemiyorum sorunlarım rahatsızlığım devam ediyor bu konuda ne yapabilirim yardımcı olurmusun 15+15 iki kez hava değişimi aldım OğuzHan112

OğuzHan112 merhaba hocam.20 25 gün önce muaf oldum.e imzalı rapor e devlette görünüyor.. askerlik durum belgesinde 28.12.2022 kadar ilişiği yoktur yazıyor.muaf yazması gerekmiyor mu..yada daha sonra mı duzelecek

OğuzHan112 Abi Hava Değişimi Verdiler Bekletiyorlar Bilet Kesmek İçin Abi Doğu Diye Salmadılar Uçakla Dediler En Geç Ayın 3 Ü Diyorlar Abi Duramıyorum Yerimde Huzursuzum Nasıl 3 Ü Gelicek Gittimde Sivilde Tekrar Hava Değişimi Alabilirmiyim Bi Çare Varmı Abi
4454 Özel Bakarmısın

OğuzHan112 Abi Hava Değişimi Aldım Ama Beni Salmadılar Uçak Bileti Kesicez Öyle Çıkamazsın Dediler 8 Günümü Yediler Abi Bekliyorum Perşembe Çıkıcam Kafayı Yicem Abi

Uyum bozukluğu

OğuzHan112 Abi ben Şırnak üs bölgesinde görev yapmaktaydım 2 aylık askerim ailevi problemlerim vardı ben askere gelmeden 2 ay önce eşim 2 defa inthar girişiminde bulundu 1 yaşında 1 kızım var ailede hiç kimse bizimle konuşmuyor bazı sebeplerden dolayı eşime çocuğuma sahip çıkan destek veren hiç kimsem yok maddi durumumda yok son 1 yıldır eşim piskolojik sorunlar yaşıyor zaten eşimin inthar girişiminde bulunması beni çok etkiledi askerde geceleri uyuyamıyordm kendime zarar verme duygularına giriyordm eşimin o sahneleri gözümün önüne geliyordu korkuyordm kimseyle konuşmuyordm yemek yiyemiyordm bunalıyordm jilet hazırlayıp kendime zarar verecktm arkadaşlarm engel oldu komutanlarım beni 3 kişiye zimmetledi 14…15 yaşımdan bu yana madde kullanıyordm bir çok maddeyide kulanmışm askere gidene kadar kullanmya devam ediyordm sıkıntılarımı komutanlarıma anlattm bana kıta anket formu hazırladılar sıkıntılarımı yazıp altına askerlik yapmaz bu personelin piskolojisi askerlik yapmaya engeldir aşağıya indm faaliyetle rdmye cıktm beni piskoloğa sevk etti sıkıntılarımı anlattm rdmci asteğmen doktora hocam bu askerin komutanları çürük almasını talep ediyor sizde uygun görürseniz bunu göndermek istiyoruz doktorda prosedür gereği ilkte hava değişimi veriyorz dedi uyum bozukluğu diyip 1 ay hava değişimi verdi ben daha az istedim 21 gün verdi sakinleştirici hap artı uyku hapı verdi ve bana geldiğinde madde kullanmadan geliceksn bende seni göndericem dedi ama bana inandırıcı gelmedi abi şuan hava değişimindeym 4 günüm kalms eşim iyi değil sorunları var nasıl edecm nasıl yapacm bilmiyorum

OğuzHan112 Rdmnin yazdığıda bu abi muayenede bilinç açık oryante koopere görüşmede saygılı konuşma hızı ve miktarı azalmış göz teması kuruyor pma uygun affekt uygun mood depresif çağrışım dizgesi doğal amaca yöneliyor içgörü var muhakeme korunmuş aktif psikotik bulgu yok aktif suicid homicid fikri planı tariflemiyor uyum bozuklukları tanısıyla tedavisi essitalopram 10 mg ketyapin 50 mg olarak düzenlendi askeri personelin birlik komutanlığınca idari ve uyum artırıcı tedbirlerin alınması moral ve motivasyon açısından desteklenmesi rdm tarafından takip edilmesi silahlı mermili gece nöbet muafiyeti candost uygulamasına dahil edilmesi personelin varsa disiplin dosyası tutanakları ile ilgili bilgileri içeren ayrıntılı kıta anket formu ve 3 amir imzalı objektif kriterler içeren askeri işlevsellik formu ile 1 ay sonra kontrolü uygundur
KARAR : uyum bozuklukları tanısıyla 21 gün hava değişimi uygundur tedavisine hava değişiminde devam etmesi gerekmektedir hava değişimi sonrası birliğe katılışı uygundur
.
.
Danışanla hastane dönüşü görüşülmüştür danışanın şikayetleri üzerine piskiyatri uzmanı tarafından uyum bozukluğu tanısı ile essitalopram ve ketyapin isimli ilaç yazılmıştır danışana piskiyatri uzmanı tarafından 21 gün hava değişimi verilip 1 ay sonrasına randevu verilmiştir danışan empatik dinlenerek duygu ve içerik yansıtmalarıyla desteklendi yanlız olmadığı hissetirildi moral ve motive edici telkinlerde bulundu birliğince danışanın emniyet ve kaza önleme yönergesince takibi lider danışmanlığının yapılması can dostu ile etkin takibi silahlı görevlerden muaf tutulması önerilir danışanın sıralı amirleri tarafından 2 şer adet kıta anket formu ve askeri işlevsellik formu doldurulması ve rdmye gönderilmesi önerilir

4454
Sonra muaf yazıyor orada raporun ankaraya onaya gitmiştir onaylanınca muaf olarak değişiyor orası sivilde alınan muaf raporlarında öyle oluyor 15-20 gün içinde düzelir rahat ol.

Hastaydım biraz,giremedim.
Herkesin sorusuna tek tek cevap yazacağım.biraz hastayım.
Ozgur2107

Görüşmemizde önemli bulgular gözlemmemiş.
Hava değişimi verilmiş.
Birliğine katıldığında tekrar sevk alıp kontrolün yapılacaktır,tekrar hava değişimi verilebilir.
Ozgur2107
Hasanbrk Sevk verirlerse gidebilirsin,bence sakıncası yok.

OğuzHan112 abi benim gercekten ciddi sorunlarm var yazdıklarımı okudunuz mu abi sayfa 61 de yapamıyorm abi senin düşüncen muaf olmazmıym

Okudum.
2 kez hava değişimi sonrası elverişsiz kararı veriliyor.
Sabırlı olursam muaf olursunuz.
Ozgur2107

OğuzHan112 Merhaba ben bugün heyet raporu almak için müracaat ettim fakat hastalığım okb olduğu için görünmüyen bir hastalık olduğu için psikiyatri heyet doktoru beni çok zorladı vermemek için elinden ne geldiyse yaptı. Sürekli iğneleyici konuştu. Tedavi olduğum hastanede resmi olarak 6 senedir 1 yada en geç 1buçuk ayda düzenli kontrollere gidiyorum. 2 defa aldım sıkıntı olmadı fakat bu sefer doktor kağida sisteme yazıldı olarak yazdı tedavim önceki senelerle aynı sadece dediği kurulda görüşülecek dedi moralim çok bozuldu bende işletmedim raporu şimdi ne yapabilirim acaba??

Puan olarak ne verdiğini biliyor musun ?
Sanırım hayır.
Bence heyete girin,sonuc olmadan bir şey yapamazsın. Raporu vermedi diye düşünüyorsan başka hastaneden gir diyeceğim ama sonuçlanmamış rapor başvurun var. Sistem tekrar onay vermez .
Raporu sonuçlandırın...
Barbaross1048

OğuzHan112 doktor bana dedi abi hava değişimine gidip gel madde kullanmadan gel sana çürük vericem bunu kendisine desem sorun olurmu yada böyle demişse muaf edermi

OğuzHan112 Abi Sivilde Alma Şansım Varmı Çürüğü Hava Değişimi Verildi 30 Günlük Beni Bilinçli Bilet Alıcaz Diye Beklettiler Ayın 3 Ü Uçak Biletim Kesildi 8 Günümü Çaldılar Sivilde Böyle Bir Şansım Olurmu Lütfen Yardımcı Olurmusun

Yok Abi Doktor Hava Değişimi Sonrası Devam Ederse Getirirsiniz Dedi Sadece Komutana Belgemi Yarın Çarşamba Günü Vericekler

Son düzenleme:
Anlıyorum,
Nasıl yardım edeyim ki?
Şansızlık diyelim.

Üst Alt