Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

oğuzhan abi üst amirlerin yanına gitmemiz yasak göremiyoruz bile bulunduğum ilde askerlik şubesine gitsem yardımcı olurlar mı

Rica ederim.
Gözün aydın.
4454

Durumu anlatıp hastaneye sevk isteyebilirsiniz,

Direkt hastaneye de gidebilirsiniz.

Takım komutanı bana şöyle şöyle dedi,ne yapayım hocam bir yol göster bana diye hekime söyle bunu.
Anlayışlı ve insan evladı bir hekimse sana yardımcı olacaktır,

Ancak ve ancak;eğer ki suistimal ediyorsan,tamamen askerlikten kurtulmak için rol yapıyorsan bunun hesabı zor olur,bu herkes için geçerli.ben bile anlamış olsam şiddetle kınarım.

Gerçek hasta olan herkese elimden geleni yaparım,zorda darda kalan hakkını savunamayan herkesin yanındayım...

İbocan12

oguzhan abi neden yalan söylüm abi ben ordan geldiğimden beri ailem uyku ilaçlarıyla uyutuyo beni herkez diyo ne bu halin ne olmuş sana diye

Merhaba abi 3. Hava değişimini aldim doktor iznin bitince kıta kanaat formu ile yanıma gel dedi ne olacak sence

Askerdeyim 2 seneden beri hiçbir şeyden zevk almıyorum askere gidim değişiklik olsun dedim şuan burda ruhum daha fazla daralıyor yemek yiyemiyorum intihar etmeyi dahi düşündüm yardım edin napmam gerek yarın büyük ihtimal psikiyatri sevkim var ne yapmalıyım ne demeliyim çürük alamazsam benim için çok kötü olucak ağlamaktan sürekli düşünmekten kafayı yicem lütfen destek olun çok sıkıldım yürümekten yaşamaktan mutsuzluktan aşırı düşünmekten çok yoruldum çok

Özelden sormuş sunuz,buradan yazalım.

Daha önce bu konu ile ilgili konuştuk mu senle ?
Durumu birlik amirine söyleyip hastaneye sevkin sağlanmalı.
İlk önce hava değişimleri verilip sonrasında muafiyet sağlar.prosedür gereği birlik amirlerin askerlik yapamaz diye rapor tutarsa bun size fayda sağlar,hekim muaf kararı alacaksa Birlik amirinin ne söylediği pekte önemli değil.Önemli olan hekim kanaati.

Sevk alıp bu şikayetleri hekimle paylaşman lazım..
Onur Keleş

Onur Keleş

Kardeşim, bu yazdıklarını doktora söylediğinde mutlaka değerlendirecektir. Bence 15 gün rapor verecektir. Sonrasında bir 15 gün ev istirahati, sonra rahatsızlığın devam ediyorsa muafiyet için heyete sokacaktır.
KAç günün kaldı? İki rapor alıp sonra bitirmeyi denesen.

OturanBoğa OğuzHan112 115 gün kaldı abi 2 aydır dişimi sıkıyorum sürekli düşünmek canımı yakıyor sevk vericez dediler ama abi rdm deki komtan bu alamaz çürük dedi dalga geçer gibi sevke bile göndermeye acizler çürük almak istemiyorum ama dayanamıyorum abi sürekli ağlıyorum ama sanki yalan atıyormuşum gibi davranıyorlar çürük almaktanda korkuyorum sivilde hayatım biterdiye burda düşünmekten de bıktım hergünüm ağlamalı karamsar geçiyor

Abi Şöyle Özetlenebilirim sivilde hiçbir şey yapasım gelmiyordu cinsel iktidarsızlık vardı arkadaşlarımla dışarı çıkmak dahi istemiyordum evde durup geçmişi düşünüyordum gelecekte ne olacak diye düşünüyordum iştahım yoktu arkadaşlarımın zoruyla yemek yiyiordum mental olarak çökmüştüm ailemle sohbet etmekten bile acizdim işe giderdim gelit yatardım kalkar tekrar giderdim babam gile destek olmak istiyordum durumları kötüydü şimdi askerdeyim daha kötüyüm yatmak dahi istemiyorum ne yapıcam bilmiyorum aklım bir yandan onlarda bir yandan napıcam diye düşünüyorum çok yoruldum abi bu hayattan çok sıkıcı gelmeye başladı

Tükenmişlik sendromu eşlik eden depresif nöbet,
Anladığım kadar bu tanılar sana uyuyor,

Çinsel iktidarsızlık derken,erekte sorunu mu yoksa isteksizlik mi?
Daha önce antidepresan kullamışsan kullanım sırasında isteksizlik ve erekte sorunları olabilir.
Her neyse konu bu değil,

115 günün kalmış, hastane sevkin olursa tedavi başlanacaktır, askerliği yapıp bitirmek istiyorsan hekimden hava değişimi yerine birliğinde istirahat raporu al,hava değişimleri askerlikten düşmüyor,
Ama illa muaf olacağım diyorsan ona bir şey diyemem/Önce sağlık..

Onur Keleş

OğuzHan112 isteksizlik erekte sırasında haz almama şimdi sence dişimi sıkıp askerliğimi bitirmelimiyim hap kullanmak dahi istemiyorum kendilimden çözebilirmiyim ailemden ilk defa ayrıldım onun baskısıda var bende ne yapmalıyım sence

Sevk alıp hastaneye gidebilirsin.
Verilen karar doğrultusunda hareket edersin,

OğuzHan112 Abi Saat Kaç Oldu Hala Kötü Düşünüyorum İçimde Huzursuzluk Var İyi Hissetmiyorum Hergün Böyle Olmaz Diyorum Kendime Daha Kötü Oluyor Ne Olucak Nasıl Olucak Bilmiyorum İçim İçime Sığmıyor Duramıyorum Bi An Mutlu Olup Geri Kalan Sürede Huzursuz Oluyorum Kendimi Böyle Yapıyorum Engel Olmaya Çalıştıkca Tetikleniyor Birşeyler Alışamadım Huzursuzum İyi Hissetmek Evim Gibi Görmek İstiyorum Ama Yapamıyorum Ne Yapmam Lazım Çok Kaygılıyım

Bu durum sadece askeriye'de mi başladı.
Sanmıyorum,mutlaka öncesi ve altta yatan bir şeyler var,eve dönünce bu duygular ve düşünceler düzelecek diye düşünüyorsun,doğru mu?

Peki.
Genel kanı,yani benim düşüncem tedavi ve istirahat raporu ile bitirebilir sin,

Sonra keşkelerin olmaz diye düşünüyorum,
Ama olmuyorsa da olmaz!

O halde birlik amirine durumunu anlat,kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk al.
İlk hava değişimi,sonra tekrar hava değişimi.
Sonrası muhtemel elverişsiz kararı.
Onur Keleş

OğuzHan112 abi bana gatadan uyum bozukluğu tanısıyla 15+15 toplam 30gün hava değişimi verildi doktor bir daha gelişinde çürük veriyim dedi sence nasıl olur OturanBoğa

Son düzenleme:
OğuzHan112 Keşkelerden Kastın Ne Abi Hergün Daha Kötü Düşünüyorum Sivildede Böyleydi Ailevi Sorunlar Vb Çok Çektim Askere Gider Rahatlarım Dedim Daha Kötü Oldu Abi

Keşkelerim derken elverişsiz raporu aldığın zaman belki pişman olursun anlamında söylemiştim.
Hem askeriyede hem sivilde şikayetlerin devam ediyor, sizin güzel bir tedavi ve toparlanmaya ihtiyacınız var.
Elimizden bir şey gelmez,yakın olsaydınız belki sizin için bir şeyler yapabilirdik.

Akışına bırakın hayırlısı neyse o olsun,
Onur Keleş

oguzhan112 akışına bıraktım abi doktora yarın gidiyorum fakat sürekli sivilde sorun oluyor 2 abim madde bağımlısı biri hapse girmiş biri babamın emekli kartını çalıp tatile gitmiş sizleri evde istemiyorum demiş bana bunu arayıp komşular söylüyor ben burda çok düşünmekten firari düşündüm gece 2 de yatıp 4 gibi kalkıyorum akşama kadar aynı psikolojim allak bullak oldu bunları doktora anlatsam yardımcı olurmu bana abi elimden birşey gelmeyişi ağrıma gidiyor onlar orda sıkıntıdayken ben burda 4 ay sıcak yerde yatamam

Ailevi konular üzerinden fazla yorum yapamam,
Devletin asker yakınlarına yardım ve destek çıktığını biliyoruz,

Varsa bir problem yetkili merciler bu konu ile alakalı gerekli şeyleri yapacaktır.

Gerek sizinle ilgili sorunlar, gerek ailevi sorunları hekimle paylaşmakta hiç bir sakınca yok,aksine faydalı olur,ona göre tedaviniz palanlanır.
Onur Keleş

Abi aynı hekime mi gitmeliyim
3.de gel çürük veren diyen hekime teşekkür ederim cevapladığın için
OğuzHan112

OturanBoğa Abi Hava Değişimi Dedi Doktor İstemedim Heyete Sevk Verdi Sonuç Ne Olur Abi Çok Düşünmek Canımı Yakıyor Toplu Alanda Kalkamıyorum Ailem Sıkıntıda Bir Abim Madde Bağımlılığı Yüzünden Hapse Girmiş Yardım Et Abi Akıl Ver Lütfen

OğuzHan112
Merhaba ben yıllardır okb hastasıyım. Bundan dolayı askerlikten muaf oldum. 2 sene öncede engelli raporu aldım 1 yıl aralıklarla bu sene yine alacağım yeniletmek amacıyla her ay düzenli doktor kontrolündeyim zaten. sorum şu takıntı hastası olduğum için kendimi ikna edemiyorum ya raporu vermezlerse diye sıkıntı olmaz herhalde demi...

OğuzHan112 Abi Heyete Çıkacağım Ve Çok Karamsarım Ne Yapıcağımı Bilmiyorum Bana Yardım Et Tavsiye Ver Çürüğü Almalımıyım Almamalımıyım Düşünmek Canımı Yakıyor Ve Ruhum Daralıyor Sıkılıyorum Bana Uzunca Anlat Akıl Ver Abi Lütfen Bende Bitirmek İstiyorum Almak İstemiyorum Yardım Et Abi Lütfen

Madde bağımlılığın var mı,önce onu soralım?
Muafiyet alsan da sıkıntıların bitmeyecek gibi görünüyor.

Şuan herhangi bir tedavin var mı?
Yapmak veya elverişsiz raporu almak arasında kararsız kalmışsın, tedavi başlanıp birliğinde istirahat raporu alırsan bitirmeni ben de isterim.

Ama illa da olmuyorsa önce sağlık diyoruz ve hekimin verdiği karara uyuyoruz, Bu konuda anlaşalım...

Şu anki yaşadığın durum tamamen anksiyete kaygı bozukluğundan dolayı oluyor, sivildeyken de bu şikayetlerin var mıydı?

Senin önce güzel bir tedaviye;güzel bir dosta ihtiyacın var, içini döküp derdini döküp içini boşaltmaya ihtiyacın var.

Onur Keleş

Üst Alt