Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Abi merhaba ben 2. Hava değişimine geldim piskiyatriden hava değişimi aldım şuan memleketteyim bu ayın 11 nde hava değişimim bitiyor yarın hastaneye randevu almışım aşırı stresliyim komutan ile konuştum durumu anlattım anlayış göstermiyor evliyim bi cocuğum var komutan bana eşini cocuğunu bırak öyle gel diyor
ALLAH RIZASI İÇİN BANA Bİ YOL GÖSTER

OTURAN BOĞA

Kimse kimseye yardımcı olmuyor insanlık öldümü yapmayın nolur başıma bişiy getirmekten korkuyorum

Yasin21
Çok Olmadı Bende Yeni Muaf Oldum Merak Etme Dostum Tek Yapman Gereken Askeriyeye Teslim Olup Komtanından Hastane Sevki İstemen Gerek Komutanına Usulce Ve Üslupluca Derdini Sıkıntını Anlatırsan Yardımcı Olur Senle Aynı Duyguları Bende Yaşadım İntihar Çözümmüş Gibi Geliyor Ama Değil Bak Bende Olmaz Alamam Dedim Nasıl Kurtulucam Dedim Şuan Evdeyim Emin Ol Askeriyeye Gittiğinde Muaf Olarak Evine Ve Çocuklarına Dönüceksin Sadece Biraz Sabır Etmen Gerek Lütfen Kendine İnan Alıcaksın Kafanda Büyüttüğün Kadar Kötü Ve Zor Bir Prosedür Değil Sana Bu Süreçte Yardımcı Olacağım Bana Güven Olurmu

Burda hastanede yatırsalar muhafiyet alamazmıyım komutan kıta anket formu gönderemez mi madi durumum yok yardım edenim yok

İstediğin hastahaneye yatamazsın birliğinin gönderdiği hastahanede olması lazım
Rahat olmaya çalış bu başlıkta bir çok kişi muafiyet aldı senin şu an geçtiğin yollardan geçerek hepsi senin yazdığın umutsuz yazıları yazıyordu önceki sayfaları okursan görürsün sakin ol her şey hallolur biraz sabır hemen olmuyor presödürler var komutanlarınla iyi geçin ve numara yapmadığını gerçekten hasta olduğunu anlatmaya çalış.
Birde bir üyeyi etiketlerken @ bu işareti yaz sonra kullanıcı adını yaz senin yazdığın şekilde kullanıcıya bildirim gitmez örnek şöyle olacak.
@Yasin21

Komutanlarım askerliğini yapmicaksan firari gez diyor firari gezemiceğimi biliyorlar çünkü evimi gecindiremem calışamam ailemi bırakamam bi başına ne yapacağım bilmiyorum
kara duman

Bana bi yol göster gözünü seveyim

Yasin21
Zaten iki sefer hava değişimi almışsın üçüncü sefer hastahaneye gittiğinde çok yüksek ihtimalle muaf verecekler.
Sıkıntın nedir anlayamadım presödürün sonuna gelmişsin zaten kararı doktorlar verecek komutanlar değil.

Burda hastanede yatırsalar muhafiyet alamazmıyım komutan kıta anket formu gönderemez mi madi durumum yok yardım edenim yok
Yatman Durumunda Muafiyet Daha Kolay Olur Ama Yatman İçin Ailenden Biriyle Gitmen Gerek Bu Süreci Uzatadabilir Ama Beni Dinlersen Teslim Ol Ve Sevk Ol Sana Zorla Yaptıramazlar Doktor Napıcanı Bilir Derdini Sıkıntını Detaylarıyla Anlat Emin Muaf Olucaksın Ve Buraya Ben Muaf Oldum Yazıcaksın Rahatla

Onur Keleş
Sizde de mi anksiyete bozukluğu var?
Evet Kronik Bir Hal Almış Durumda Ve İyilişeceğime Eminim

Hastaneye gittim 21 gün hava değişimi verdi yine bu üçüncü hava değişimi ayın 29 zunda bitiyor ailenle beraber git muhafiyet verecekler dedi ilac yazdı piskiyatri
Onur Keleş

Yasin21
Ailenle Gitmen Çok Faydalı OLUR Sivilde Olduğun İçin Hava Değişimi Vermişler Sorun Değil İşini Tam Olarak Garantiye Alman İçin Komutanlarından Ailen Arayarak Durumu İzah Edip Kıta Anket Formu İstesinler Eğer İnsafa Gelip Gönderilerse Direk Muaf Olursun Göndermeseler Bile Hekim Muaf Olursun Demiş Biraz Sakin Olduğunu Umuyorum 4 Bir Hava Değişimi Verilmez Bazen Hekimler Uzattıkça Uzatıyor Sorun Olmuyacağını Düşünüyorum Son Gidişinde Ailenle Muaf Alarak Bu Kötü Düşüncelerini Aklından Atıcaksın

Memlekettimde askerlik şubesine gittim beni merkez komtanlığına gönderdi oradan sevk aldım hastaneye gittim piskiyatri ile görüştüm babam da benimle geldi oda görüştü doktor 21 gün hava değişimi verdi babanla beraber birliğine git muhafiyet verecekler daha da hava değişimi vermezler dedi komutana bildirdim bana askerliğini uzatıyorsun dedi bi şüpeye girdim acaba vermicekler mi muafiyet
KARDEŞİM CEVAP YAZARSİN SENDEN RİCAM

Onur KELEŞ

Piskiyatrinin verdiği hava değişimi kağıdında şöyle yazıyor

istek nedeni İŞ GÖRMEZLİK RAPORU
KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR
TEŞHİS F 41 ANKSİYETE BOZUKLUKLARI DİĞER

TEDAVİSİ DÜZNLENDİ YİRMİ BİR GÜN HAVA DEĞİŞİMİ UYGUNDUR
RAPORUN ARKASINDA HASTANIN BİRLİĞİNE DÖNMESİ İSTENDİ YAZDI Doctor. Bu ne anlama geliyor
Onur KELEŞ

KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR

RAPORUN ARKASINDA HASTANIN BİRLİĞİNE DÖNMESİ İSTENDİ YAZDI Doctor. Bu ne anlama geliyor
Onur KELEŞ

KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR

Onur KELEŞ

KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR

Onur KELEŞ

KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR

Onur KELEŞ

KILINIK BULGULAR 0

LABARATUVAR

Onur KELEŞ

Yasin21

Sakin Ol Babanla Gittiğinde Alıcaksın Muafiyet Gönlünü Ferah Tut Ama Gittiğinde Kağıtların Yanında Olsun 3 Hava Değişimi Aldığına Dair Ferahla Emin Ol Bu Son Aşamaydı

Kardeş allah senden razı olsun
İnsanlık ölmemiş bi umut her zaman vardır
Onur KELEŞ

Merhaba abi ben askerde f43.2 uyum buzukluğu aldım hava değişimine yolasılar kendi memleketimde ozatıp ve çürük alabilirmiyim aykevi sıkıntılarım var nişanlımdan ayrıldım ne yapacağımı bilmiyurm bana yardımcı olun

Abi ben hava değişimi aldı memlekete nasıl ozatabilirim yardımcı olabilirmisiniz bilgisi olan yazabilirmi hiç iyi değilim sıkıntılarım var

Abi ben hava değişimi aldı memlekete nasıl ozatabilirim yardımcı olabilirmisiniz bilgisi olan yazabilirmi hiç iyi değilim sıkıntılarım var

]Merhaba abi ben askerde f43.2 uyum buzukluğu aldım hava değişimine yolasılar kendi memleketimde ozatıp ve çürük alabilirmiyim aykevi sıkıntılarım var nişanlımdan ayrıldım ne yapacağımı bilmiyurm bana yardımcı olun

Nulor abi bana yardım edin sıkıntılarım. Var ben hava değişimi sürecimi nasil ozatırım kendi memleketimde

Bulunduğun ilin merkez komutanlığına git ordan hastaneye sevk iste hastane sana hava değişimi verir
Bende 2. Hava değişimine geldim 3. Hava değişimini hastaneden aldım bu ayın 28 inde bitiyor birliğime gidip elverişsiz alacam inşallah
Emrah şaşmaz

3. Hava değişimim bitiyor pazar günü birliğime yola cıkacam babam komutanımla konuştu hastaneye sevkini veririz ama kararı doktor verir dedi bizim elimizden bişiy gelmez felan dedi sormak istediğim ben birliğime gittiğimde beni hastaneye sevk etmeseler ne yapacam coluk cocuk perişan olur kardeşim senden ricam bana dönsen
Onur Keleş

Komutan babama senin gelmene gerek yok dedi bi hafta nerde kalacaksın dedi

Babam gelmicek tek gidecem

Yasin21
Seni göndermek zorundalar rahat ol dostum muaf vericekler sen doktora anlat tüm derdini 3 kere hava değişimi aldığınıda söylemeyi ihmal etme gün yaklaştıkça biliyorum stres basıyor binsorun olmucak sağ salim evine dönüceksin askerlik yaptın il neresi

OğuzHan112 Abi merhabalar e devlette 14.03.2023 Tarihine Kadar Askerlikle İlişkisi Yoktur Yazıyor Ben Anlamadım Bu Ne Bana Yardımcı Olurmusun Doktor Muaf Verdi E Devlette Böyle Gözüküyor Bi Sorun Flan Olmaz Demi Abi

Merhabalar, Şırnak'ta askerlik yapıyordum fakat psikolojik sebeplerden dolayı 2 defa 30+30 hava değişimi aldım en son birliğime teslim olduğumda komutanlarım işlevsellik formu ile beni hastaneye sevk ettiler ve askerlikten muaf tutuldum. Şuan e devlete baktığımda hala asker olarak gözüküyorum tahminen yansıması biraz zaman alacak fakat bu süre zarfında çalışmam gerekiyor ve iş yerleri askerlik durum belgesi istiyorlar elimdeki elverişsizdir raporunun fotokopisi var bununla şubeye gitsem yardımcı olurlarmı acaba?

cybtron
Raporun ankaraya onaya gittiği için öyle gözüküyor tahmini 1 ay civarı onaylanır şubenin yapacağı bir şey yok Ankarayı bekleyeceksiniz işyerine elverişsiz raporunu gösterebilirsin ama oradada muaf olma sebebi yazdığı için belki işyerleri sorun çıkarabilir muaf belgesinde sebeb yazmıyor sadece askerlik yükümlülüğü yoktur yazıyor .

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Fakat sizinde dediğiniz gibi raporda muaf tutulma sebebi yazıyor Merkezi komutanlığa gitsem en azından muaf tutulduğuma dair bir belge veremezler öyle değilmi yoksa beklemekten başka şansım yokmudur?

Üst Alt