Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Sonradde Ben defalarca benzer şeyler söyledim başka üyelerde söyledi ama bir türlü ikna olmuyor sen yeni bu yoldan geçtin senin de ikna olmadığın zamanlar oldu ama çözüldü sen aynı yoldan geçmiş birisi olarak söyle belki senin söylediklerine ikna olur geri dönülemeyecek şeyler yapacak sonra.
Mertsonmez

He yemin ederim abi korkuyorum kendimi öldürecem diye 2gün sonra geri dönecem hiç iyi değilim

Abi bide ihrhara kalkitim ya ailem acile götürdünler ordaki jandarmalar askerlik yaptığım yeri sordular isim soy ismimi aldılar askelik yaptığım yeri aramişlarmi ?

Mertsonmez Kardeşim ahirete inanıyorsan ihtihar gercekten hem gencecik hayatını yakarsın hemde diğer tarafta ahiretini bide öldürmeyen allah öldürmüyor allah göstermesin sakat kalırsın kendine gel şuan seni cok iyi anlıyorum o kadar dara sokuyor ki insanı bu süreç bende inan senin gibiydim ailem sevdiklerim icin dayanmaya calıştım sende öyle yap bu seni daha güçlü biri yapıcak emin ol pes edince kendimi keseyim öleyim diye bişey yok herşeyden önce allah katında affedilmezsin. Cuma günü teslim olup komutan karşısına geç beni burdan biran önce sevk edin iyi değilim de. Kendi canına zarar vereceğine insanların beyninin etini ye daha iyi kardeşim

Abi sana dedim ya intahara kalkıştım ya jandarma şimdi orayı aramışmı sence dedim biliyorum seni sık bugaz ediyorum hakili helal et abim

Mertsonmez kardeşim benim nerden bilebilirim ki aramış mı aramamış mı. Helal olsun sıkıntı etme dediklerimi yap sen

Ailem oluari aradı dedi gelsin teslim olsun kötü yse muhaf ederis dediler ama hiç inancım yok abim

Mertsonmez ben ve başkaları defalarca yazdı hadi bize inanmadın senden 1 hafta önce muaf alan Sonradde aynı şeyleri söyledi birliğine gideceksin gider gitmez hastahaneye sevk alacaksın ya tekrar hava değişimi verecekler üçüncüde muaf alacaksın yada direk muaf verecekler Allahın izniyle.
bu şekilde hiç bir şeyi çözemezsin pişmiş aşa su katıp işi batıracaksın firari durumuna düşüp hiç bir şeyi çözemeyeceksin.
BÜYÜK LAFI DİNLE AZICIK.

Tm abi Allah razı olsun sizden ne biliyim abim korktum dedim belki beni döverler diye

Mertsonmez olmaz öyle şey ikna olmuşlardır artık hasta olduğuna içini rahat tut Allaha güven hava değişimin bittiyse pazartesi orada olacak şekilde birliğine git yanında baban veya başka sakin konuşabilecek bir akraban varsa oda gitsin konuşabilirse komutanla konuşsun.
Sakin olun inatlaşmayın tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır.
Hadi dualarımız seninle Allah yardımcın olsun abdest al besmele çek yola çık.

Mertsonmez birisinin yanında gelmesi şart değil destek olsun diye söyledim.
Dediklerime yap birliğine git çözülecek Allahın izniyle.

Abi size son bı soru oldan sonra söz rahtsiz etmem abim soru bu ya doktuk askerliğini yap dese ne yaipicam abim

Mertsonmez böyle bir ihtimal yok Allahın izniyle biz burda kime muaf alırsın dediysek aldı onlarda senin gibi takıntı yapıyordu rahat ol komutanlar sorunlu asker istemez sen kendine veya başkasına zarar versen önce komutanın başı belaya girer ilk seferde sana baskı yapmalarının sebebi inanmamışlar hasta olduğuna birde cezaevinde askerlik yapıyorum demiştin cezaevinde suçlular olduğu için oraya daha sert komutanlar veriyor disiplini sağlasın diye ama bu kadar şeyden sonra herkes ikna olmuştur hasta olduğuna telefondada söylemişler zaten rahat ol Allaha güven.

"Doktor bey yap demekle keşke olsa ama olmuyor. Benim seçebileceğim bir şey değil maalesef. Biliyorum sizde görevinizi yapıyorsunuz ama ben yapmak istemiyor değilim askerlik yapamıyorum, ortama uyum sağlayamıyorum. (Şu tarz semptomlarım, şu şekil düşüncelerim oluyor.)Gittikçe sağlığımdan oluyorum, kendime ve çevreme zarar vermekten korkuyorum. Ve maalesef hava değişimi beni rahatlatmıyor aksine daha da kötü olarak birliğime dönüyorum."

Uygun dille bu tarz şeyler söyleyebilirsin.

Tm abi Allah rızası olsun sizden inşallah muaf ederler

Piskolijide cürük almak sigorta ni işte canişamaz değilmi abi

Mertsonmez

Çalışma hayatına engel olmaz merak etme eskisi kadar askerlik işine takılmıyor kimse belki güvenlikle alakalı işlerde sıkıntı olabilir.
zaten muafiyet belgesinde askerlik yükümlülüğü yoktur diyor sebebi yazmıyor başka bir yerimde sıkıntı vardı ondan muaf aldım dersin olur biter psikiyatriden aldığını söylemezsin oraya takılma şimdi hayırlısıyla muaf al önceliğin şimdi bu.

Allah'ım pazartesi teslim olacağım ve aşırı stresliyim. O kadar berbat hissediyorum ki. Bir yandan ailevi problemler, bir yandan maddi problemler... Burada herkese tavsiye vermek kolaymış bende veriyorum ama teslim olma gün yaklaştıkça iki kelimeyi bile yan yana getirmekten aciz bir duruma düştüm. Depresyon, kekemelik, anksiyete, üstüne deprem sonrası travma ve eşimle beraber mağdur oluşumuz.. inşallah askerlikten muaf olursam hepsini çözmek için çok daha uygun bir zemin oluşacak ve yavaş yavaş tedavi olacağım. Askerlikten ve depremden önce çok daha iyiydim. Resmen ikisi bir arada olunca hastalığım yüzde 10 ise yüzde 60-70 lere çıktı.

Çok kötü hissediyorum. Bu kadar kırılgan bir yapıya sahip olmak istemezdim asla. Beynimi çıkartıp bir yere koyup o boş kafayla gezmek istiyorum. Sürekli düşünüyorum bu da hastalık biliyorum ama engelleyemiyorum. Yapılacak bir sürü şey var ve ben çaresiz başkasının evinde sığıntı şeklinde foruma bunları yazıyorum.

Abi ne olur yardım edin ikinci hava değişimi verdiler ne yapicam
Sıkıntı yok herşey yolunda bu hava değişimi bitince muaf alacağın Allahın izniyle kesin olduğu anlamına gelir üçüncü hava değişimi diye bir şey yok tsk sağlık yönetmeliğine göre senin rahatsızlığına direk muaf veremiyorlar 2 hava değişimi üçüncüde muaf veriliyor.
Rahat ol ne dedim ben ikinci hava değişimi üçüncüye muaf.
Sen takıp duruyordun ya askerliğe uygundur derlerse ya beni döverlerse diye bak hiç biri olmadı boşa kendini harap ettin.
Sakın yine kafaya takıp kendine zarar vermek gibi şeyler yapma pişmiş aşa su katma.
Gözün aydın diyelim Allah sonunuda hayırlı bir şekilde getirsin amin.

Abi gitiğim zaman olar direk sefk ederlermi yoksa bide astek dedi 15 gün bekliyeceksin heyete sonra doğrumu

Abi gitiğim zaman olar direk sefk ederlermi yoksa bide astek dedi 15 gün bekliyeceksin heyete sonra doğrumu
Benim bildiğim aynı şimdi ikinci hava değişimini aldığım gibi gideceksin sevk alacaksın heyete çıkıp muaf alacaksın daha önce ikinci hava değişiminden sonra muaf alanlar 15 günlük bir süreden bahsetmedi muaf aldıktan sonra birliğin terhis belgeni onaylıyor oda 1-2 gün sürecek bir iş hatta çoğu kişinin ki aynı gün onaylandı.
Evine gittikten sonra muafiyet belgen ankaraya gidecek onaylanacak onumu kast etti acaba o bir ay kadar sürebilir ama onla işin yok sen evine geçmiş olacaksın çünkü Allahın izniyle.

Ne biliyim abi astek dedi olaylanmasi nasim 15 gün burda kalicaksin ben ise bir gün bile orda doramiyorum ceza evi iyice piskolijim bozuk abi

Ne biliyim abi astek dedi olaylanmasi nasim 15 gün burda kalicaksin ben ise bir gün bile orda doramiyorum ceza evi iyice piskolijim bozuk abi
Anladım şimdi muaf aldıktan sonra birliğin terhis belgesini onaylayacak 1-2 sürebilir dedim ya onu diyor 15 gün süreceğini zannetmiyorum hele onay çıksın ben duramıyorum çok kötüyüm dersin onaylarlar orası kolay takılma oraya.

Peki abi ya muaf etmeseler
Rahat ol bundan öncede takıntı yapıp duruyordun ne oldu bak aldın hava değişimini üçüncü seferde muaf almayan duymadım ben astek bile söylemiş onay sürecini olacağını o bile alacağının garantisi.
Rahat ol artık keyfini çıkarmaya çalış hava değişiminin.
Tamam mı artık ikna oldunmu !?

Üst Alt