Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Arkadaşlar selam 1. Hava değişimim bitti yarın birliğe gideceğim aynı sorunlarım devam ediyor üstüne annemde bel fıtığı çıktı abim mahkemeden ceza aldı ne yapacağımı şaşırdım birliğe gittiğimde rdm çıkıp hastane sevki alacağım sizce doktor 2. Hava değişimini verir mi yoksa kaçmayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunu

celenenes
Kaçmak işleri daha kötü sonuçlara götürür,sabırlı olacaksın! Birinciyi almışsın,ikinciyi de alırsın. Şikayetlerin devam ediyorsa 3.de muaf olursun.sabırlı ol.

3 kez 21 gün hava değişimi aldım birliğe teslim olacağım cuma günü hastaneye cıkarsam musaf olurmuyum cevap verin lütfen

Arkadaşlar merhaba. Ben 1. hava değişimimden sonra dün itibariyle muafiyet aldım. Ama herhangi bir terhis belgesi falan verilmedi. Yani geçici olarak da olsa verilmesi lazımdı diye biliyorum. Sizce kendi askerlik şubeme gitsem terhis belgemi verirler mi? Çünkü işe başlayabilmem için askerlikle ilişiğimin kalmadığına dair bir belge gerekiyor. Lütfen yardımcı olur musunuz? Akşama işim bittiğinde de muafiyet sürecimi anlatacağım arkadaşlara kolaylık olsun ve işlerin nasıl yürüdüğünü göstermek açısından. Hepimize geçmiş olsun.

Abi sen nasıl aldın banda akın ver Kur'an kafayı yedim 2 hava değişimi aldım yardım et lütfen

Arkadaşlar birliğime geldim rdm ile görüştüm yarın hastaneye çıkacağım doktorun 2. Hava değişimini vermeme gibi bir durumu var mi şikayetlerim hala devam ediyor bir de ailevi sıkıntılar çıktı sizce 2. Hava değişimini verir mi?

Doktora ne dedin banada yardım et muaf aldığın zaman kaç gün orda bekledin bana diyorlar muaf alsan 15 gün bekliyeceksin dugrumu ordaki astek öyle bir şey varmı

Arkadaşlar biraz uzun olacak lütfen dikkatli okuyun. Çok dua ettim, sakin kalmaya çalıştım ve muaf olup eve döndüm.

Ben 05.01.2023 tarihinde Manisa komando eğitim birliğinde askerliğime başladım. Girişte psikolojik tedavi aldınız mı sorusuna doğru cevap verme açısından anksiyetem için kısa bir dönem tedavi aldığım için evet dedim. Ondan sonra orada kısa bir görüşme ve bölüklere ayrıldığımızda bölük komutanı yanına çağırıp sorunun ne falan diye sordu. Konuşma bozukluğu ve anksiyete+depresyonumdan bahsettim. Baskı durumlarında tekmil bile veremiyorum dedim. Bana çok abartıyorsun kıtaya çıktığında ne yapacaksın falan dedi. Kafamı eğdim. Sorunu kendileri yaşamıyor ya. Ondan bu kadar rahatlar. Beni revire, revir de beni psikiyatriye sevk etti konuşma bozukluğundan. Manisa ruh hastalıkları hastanesinde doktora çıktım ve konuşurken hiçbir takılma yaşamadım doktorla. Çünkü doktor beni dinliyor, görüşlerime değer verdiğini hissediyordum. Orda bana bir ilaç yazdı. Acemi birliğime geri döndüm. Benden sonra tedavi olanların ilaçları geldi benimki gelmedi. Ama ben kendimi zorlayarak oradaki askerin eğitimimi tamamlayıp usta birliğim olan Tekirdağ'a gittim. Bilen bilir Trakya genelde sürgün yeridir.
Sırf psikiyatr öyküm olduğu için oraya verildiğimi düşünüyorum. Aslında pek çok insana göre daha kalifiye idim. İster narsizm ister kendinin farkında olmak diyin.

YAZI OKUMAYA ÜŞENENLER HAVA DEĞİŞİMİ VE MUAFİYET BURADA BAŞLIYOR
Usta birliğime başladım. Orda da geçmişte psikolojik tedavi aldınız mı sorusuna evet dedim. Rdm asteğmenleri sorun olursa bizimle iletişime geçin falan dedi. Daha sonra katılış muayenesi için revire çıktık. Tabip binbaşı rdm ile görüşmesi uygundur dedi. Şansımıza o zamanlar denetim olduğu için astekler atışa gitmişti ve rdm ile görüşemedim. Bölük komutanına da böyle söyledik. Bölük komutanı genel danışmanlık yaparken yanına çağırdığında konuşma bozukluğum olduğunu bundan dolayı psikolojik de sıkıntılar çekebildiğimi ama yardımcı olurlarsa askerliğimi yapabileceğimi söyledim. O da merak etme bir şey olmaz sen burda kalacaksın değil mi bak diye sordu. Evet dedim bitirip gitmek istiyorum. Nereden bileyim bizim kışladan hep muafiyet alıp gidenler olduğunu. Konuşma bozukluğum içinde dalga geçenler olursa bana direkt söyle çünkü böyle bir yerde her türden mahlukat var, ben onlarla ilgilenirim dedi. Tamam deyip çıktım. Sonra askerlik başladı. Askerlik dediğim sabah mıntıka gündüz full çalışma akşam 7 de komutanlar gidiyordu. Evet zordu ama bir şekilde üstesinden geliyordum. Konuşma konusunda da baskı hissettiğim de çok sıkıntı çekiyordum ama içime attım hep, sürekli düşünüyordum. Ta ki 6 Şubat depremine kadar. Eşim Hatay 'da tek kalmak zorundaydı. Depreme tek başına yakalandı. Sabah olunca uyandık. Tıraş olurken arkadaşlar dediler ki deprem olmuş şu şu illerde isterseniz ailenizi arayın. Ben her zamanki gibi 5 civarı bir deprem sandım tıraşı bitirdim. Sonra eşimi ararım dedim. Telefon çekmiyordu. Belki yüz defa denedim. Sonra depremin çok çok büyük olduğunu ve bir sürü can kaybı olduğunu öğrendim android telefonu olanlardan. Ve ben eşime ulaşamıyordum. Bu halde ictimaya çıktık tabur komutanı konuşma yaptı vs. Daha sonra bizi yine denetim var diye çalıştırdılar. Kamyonun arkasına biniyor bir şeyler taşıyorduk. Her kamyona binişimde eşimi arıyordum ama düşmüyordu. Her neyse ben orada kafayı yedim zaten. Bir ara bana farklı bir telefondan ulaştı eşim. Neyseki iyiydi ve patlak lastikle Adana'ya gittiğini söyledi. Evimizin durumunun çok kötü olduğunu bildiğin yıkıldığını söyledi. Daha sonra öğrenecektim ki pek çok arkadaşımı daha ilk depremde kaybetmişiz. Eşim bir yakınımıza yerleşti. Ben de gitmek istiyordum ama afet izninin açılmasını bekledim 2 gün. Bölük komutanı eşinde bir sorun yok ailende de bir sorun yok bence gitmene gerek yok dedi. Hayır gitmek istiyorum dedim. Gidene kadar bölük astsubayı bak oğlum gitmek istiyor musun istersen iptal edebiliriz dilekçeyi falan dedi. Hatta bilet almıştım 600 küsur liraya o zaman bile sordu gitmek istiyor musun diye. Kesin gidiyor musun diye. Ailemiz, biz umurlarında değiliz çalışacak adam eksilecek ya tek dertleri bu. Afet iznine gittim 10 gün. Geri geldim ama yapamıyordum. Eşim orada sağda solda kalıyor ben burada askerliğe kendimi veremiyordum. Adana'ya gittiğimde de uykumda sallanmalar karabasanlar, nefes darlığı, kalp atışını deprem sanmalar bunlar baş gösterdi. Askerliğe taşınınca bu semptomlar rdm ye çıkmaya karar verdim. Tabip binbaşı beni rdm görüşmesi uygundur demişti gidememiştim ya. Onu bahane ederek çıktım bölük komutanına. kıta kanaat formunu gelişi güzel doldurdu. Uyku kalitesi iyi yazıp geçmişti ama inanın 10 dk uyuyor yarım saat yatakta dönüp daha tekrar 5-10 dk uyuyor kalkıyordum. Sonra tekrar bu döngü oluyordu. Ve uyuyamadığımı kendisine söylemiştim. Neyse rdm de problemlerimden bahsettim. Çok ilgilenmedi oradaki astek. Revire çıktım beni psikiyatriye sevk etti. Eşin nerde kalıyor şimdi falan diye sordu sadece.
Hastaneye gittik. Yanımda bir arkadaş o da portör muayenesinin sonucunu almaya geldi. Neyse doktorun yanına çıktım askerim deyince 20 dakika sonra falan aldılar. Doktorun başı çok kalabalıktı. Sorunlarımı anlatınca zaten askerlik böyle bir yer falan dedi. Ama direkt ilk dediği sana şu ilacı yazalım ve 30 gün hava değişimi veriyorum oldu. Ben çok değil mi deyince yani ya ilacını alıp birliğine döneceksin ya da dedi 30 gün ailenle vakit geçireceksin dedi. Diğer gelişinde sorunların devam ederse muafiyet alırsın dedi. Ben 15+15 alıp sonrakinde muaf olmak istiyordum. Çünkü prosedür böyle diye biliyordum. Burada doktorun inisiyatifinde olduğunu anladım. Yani bir hava değişimi de alıp muaf olabiliyorsunuz. 30 günlük hava değişiminde tahmin edebileceğiniz gibi sorunlarım azalmadı aksine arttı. Maddi olarak elimizdekinden yedik kredi kartlarına yüklendik. Psikolojik olarak da semptomlarım daha da fazlalaştı. Burada yazdım zaten önceki sayfalarda görebilirsiniz. Birkaç onda birkaç gün bunda kalıyorduk yük olmamak için. Eşim zaten ara sıra uykusundan bağırarak uyanıyordu. Halen atlatamadı o psikolojiyi zaten. Ben artan kalp çarpıntılarım için kardiyolojiye gittim hava değişimi süresinde. Dideral yazdı. Çarpıntıyı kesiyor ama kalp atışını yavaşlattığı için çok yoruluyordum artık. Üstelik aşırı terleme de yapıyordu yan etki olarak. 2 merdiven çıkıyordum kesiliyordu bacaklarım yürüyemez hale geliyordum. Zaten bizim taburda bu şekilde işe yaramazdım. Hem maddi hem fiziksel hem ruhsal olarak askerliğe elverişli olmadığımı biliyordum. Hava değişimim pazartesi günü bitti birliğe gidene kadar anksiyetem tavan yaptı. 16.25 gibi kışlaya vardım.16.53 te ancak bizim tabura vardım. Bölük komutanı çıkmıştı bölük astsubayı 5 dk daha geç gelsen tutanak tutardım dedi. Canınız sağolsun komutanım dedim güldü falan. Benimle birlikte muaf alan bir arkadaşım daha vardı. O ikinci hava değişiminde doktora sormuştu gerekli evrakları. Komutanım bu evraklar lazım dedim. Tamam yarın hallederiz onları dedi. Çavuş onların bir kısmını hazırlamaya başladı. Revire de yazdırdım kendimi. Salı günü oldu. Rdm görüşmesine gittik. O günde bölük komutanımız yoktu.(şansıma) yerine ona vekaleten farklı bir üsteğmenimiz kıta işlevsellik formunu doldurdu. Zaten önceki hava değişiminden önce ona dertlerimi dökmüştüm. Anlayışlı davranmıştı. Olumsuz yazdı askerlik yapamaz yazdı kısaca. Daha sonra rdm asteğmenine de durumunu belirttim. 6.4 luk depremden sonra evimizin daha da fazla yıkıldığını, bir an önce sağlam kalan birkaç parça eşyayı oradan çıkartmam gerektiğini, maddi olarak çok çaresiz kaldığımı anlattım. Şansıma o da iyi niyetli olduğumu anladı. Kardeşim dedi kimler kimler muaf aldı senin zaten alman gerekiyor dedi. Hem devlet memurusun hastanede çalışman daha önemli dedi. Bende şahsen burada yaprak süpüreceğime orada bir can kurtarmayı tercih ederim dedim yanlış anlamayın beni sakın dedim. Ne yanlış anlayacağım öyle zaten dedi. Görüşlerini olumsuz doldurdu yani lehime olacak şekilde. Kıta işlevsellik formu, hava değişimi belgesi, fotoğraflı onaylı sevk belgesi ile birlikte kapalı zarf yapıp hastaneye sevk aldım. Benimle birlikte bir arkadaşım farklı sebepten hastaneye sevk almıştı. İşlerimizi hep birlikte yaptık. Kaç defa taburdan rdm ye ve revire gittim geldim hatırlamıyorum. Dideral kalbimi baskıladığı için buz gibi havada terliyor ve aşırı yoruluyordum normal yürüyüşte bile ama olsun muaf olayım da bunlar olsun dedim. Revire de son dakika yetiştik doktor çıkıyordu her şey son anda oldu yani. Çarşamba 9-11 arası kurula başvuruluyordu. 10.30 gibi anca yetiştik hastaneye. Çok geç çıkardılar bizi. Belgeler hazır olduğu için doktor direkt sağlık kuruluna geri gönderdi bizi giriş yaptılar fotoğrafımız çekildi boy kilo falan sordular. Sonra doktor tek tek odaya aldı bizi tekrardan. Hiçbir şey sormadı. Sorar diye bekledim ama belgelerde her şey yazdığından sanırım yanındaki sekreter askerliğe elverişli değildir yazdı kağıtlara. Sağlık kuruluna götürdük yine kağıtları. Tamam dediler 3 e 5 kala gelin sonuçlar açıklanacak. O 3-4 saat çok zor geçti aklımdan her ihtimal geçiyordu kalbim sıkışıyordu istemsiz olarak nefesim daralıyordu. Alamazsam ne yaparım diye içim içimi yiyordu. Neyse saat geldi çattı bizim kışladan farklı taburlardan askerlerde vardı. Oradaki herkes muafiyet aldı gördüğüm kadarıyla. Sonra zaten kurula giden ve elverişli değildir yazılan askerin %99 muaf aldığını anladım.

Raporları alıp birliğe döndük. Bölük komutanı çağırdı evraklara baktı bunu dedi bölük astsubayına götürün pılınızı pırtınızı toplayın gidin çabuk deyip eliyle köpek kovar gibi yapıp masaya vurdu. Son kez gördüğüm için umursamadım inşallah bir daha hiçbir yerde görmem kendisini. Bölük astsubayı sizin tercihiniz saygı duyuyorum falan dedi işte hakkınızda hayırlısı olsun gençler dedi. Yani iyi davrandı bize. Ondan sonra eşyaları topladık. Saat 16.55 falandı terhis belgesi hazırlanmamıştı. Bizde sormadık. Raporları alıp birlikten çıktık. Biz giderken halen diğer erler şafak muhabbeti yapıyordu. Keyfimizden gidiyormuşuz gibi hal ve hareketleri olan arkadaşlar vardı. Zaten yüzde 99.9 uyla bir daha görüşmeyeceğim için umursamadım. Laf çarpmaya çalışanlar falan vardı. Çıktıktan sonra rahatlamadım. Çünkü terhis belgemizi vermediler. Birazdan şubeye gidip ordan almaya çalışacağım. Ama her şey yolunda gitti. Allah'ın izniyle yine öyle olacak inanıyorum. Pozitif düşünmenin önemini çok iyi anladım bu süreçte. Şu an eşimin yanındayım yavaş yavaş halledeceğiz inşallah sorunlarımızı. Herkese geçmiş olsun. Ben yine buralardayım. Sonuçta az veya çok engelim var ve elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışacağım.

Umudunuzu kaybetmeyin. Her şey çok güzel olacak.

laborant geçmiş olsun bundan sonra ki hayatında Allah yardımcın olsun.
Çok fazla detaya girmişsin 🙂
Ayrı bir paragrafta özet olarak muaf sürecinin işleyiş prosedürünü anlatsan sadece bu süreci merak edenler için faydalı olabilir.

Evet içimi dökmüş gibi oldum hocam 😅 özet olarak sorununuzu bölük komutanınıza bildiriyorsunuz. O sizi rdm görüşmesine kıta anket formu ile yolluyor. Rdm sizi dinliyor gerekirse revire sevk ediyor. Revir de genel olarak psikolojik rahatsızlıkları direkt kıta hastanesine sevk ediyor. Hastaneye gidiyorsunuz size doktorun kanaatine göre hava değişimi veriliyor. 15, 30 ya da 45 olabilir bu o doktora bağlı. Hava değişiminden dönünce tekrar rdm görüşmesi ama bölük komutanınıza muaf olmak istediğinizi söylüyorsunuz. Olumlu bakarlarsa sıralı sicil amirlerinin imzası bulunan fotoğraflı askerî işlevsellik değerlendirme ve kıta kanaati formu, (askerlik yapıp yapamayacağınız, nöbet tutup tutmadığınızı, silahlı görevlere katılıp katılmadığınızı vb. gösteren) fotoğraflı onaylı sevk yazısı ve hava değişimi belgelerinizle birlikte kapalı zarfta rdm ye gönderiliyorsunuz. Rdm deki komutan o zarfa kendi görüşlerini de yazıyor. Evet bu şekilde sağlık kuruluna çıkmak için her şeyiniz hazırlanmış oluyor. Ama tanıdığım herkes 2 hava değişiminin ardından heyete çıktı. Benim durumum çok çok çaresiz olduğum için işimi hızlandırdılar sağolsunlar. Yani lütfen komutanlarınızı zorlamayın. Tatlı bir dille söyleyin oluyorsa olur olmazsa 3. de direkt muaf oluyorsunuz zaten.

Hastaneye gidiyorsunuz kurula başvuru gününü ve saatlerini iyi öğrenin gecikirseniz 1 hafta beklemek zorunda kalırsınız. Bizimki çarşamba saat 9-11 arasıydı. Doktora gidiyorsunuz doktor görüşünü yazıyor ve kağıtlarınız heyete giriyor. Biz şahsen heyete çıkmadık kağıtlarımız çıktı. Zaten heyete çıktıysanız Allah'tan çok büyük bir mani gelmezse muafsınız demektir geçmiş olsun.

laborant çok güzel anlaşılır bir şekilde yazmışsın şimdi 🙂
Bu süreci yaşayanlar için yol gösterici olacaktır.
Tekrar geçmiş olsun.

İnşallah bende alırım abilerim ama siz doktura ne dediniz son çıktığınızda doktur bana hiç iyi davranmadi

Hocam bugün hava değişiminin ardından birliğimin sevk ettiği hastaneye gittim 2. Hava değişimini vermek yerine ilaçların dozunu arttırdı 15 gün sonra bir daha gel dedi bende komutanlarımla görüşüp izin aldım pazartesi günü Ankara’ya döneceğim komutanlara kıta işlevselik formu doldurmalarını istedim kabul ettiler şimdi ben kıta işlevsellik formu ile Ankara’da hastaneye gitsem hava değişimi verirler mi acil yardımlarınızı bekliyorum

oturan boğa bülent kardeşim dün ve bugün kontrol muayenemle ilgili mesaj attım hiç bir kimse aydınlatıcı cevap yazmadı bir bakarmısın yazıma teşekkürler

Hocam bugün hava değişiminin ardından birliğimin sevk ettiği hastaneye gittim 2. Hava değişimini vermek yerine ilaçların dozunu arttırdı 15 gün sonra bir daha gel dedi bende komutanlarımla görüşüp izin aldım pazartesi günü Ankara’ya döneceğim komutanlara kıta işlevselik formu doldurmalarını istedim kabul ettiler şimdi ben kıta işlevsellik formu ile Ankara’da hastaneye gitsem hava değişimi verirler mi acil yardımlarınızı bekliyorum

Hocam şimdi komutanımla konuştum seni Ankara’da hastaneye sevk ederiz kıta işlevsellik raporunuda yazar sana veririz dedi şimdi ben bu evrakları alıp ankara gülhaneye gitsem ilgilenirler değil mi çünkü buradaki doktor ilaç verip gönderiyor ve benim burada bir dakika bile duracak tahammülüm kalmadı yardımcı olursanız sevinirim

@OğuzHan112

celenenes
Evet,amirlerin "askerlik yapamaz"diye rapor tutarsa,muaf yada hava değişimi almanız kesin olur.

Hastane ve hekimi değiştirin.

OğuzHan112 abi selamın aleyküm kusura bakmayın rahatsız ediyorum
Benimde celenenes in yaşadığı sıkıntıların aynısı var Bitlis'te jandarmayım bende izindeydim bölüğüme teslim oldum pazartesi günü rdm yle görüştüm kıta enket ve işlevsellik formunu doldurdular askerliğe elverişli değildir diye komutanlara askerlik yapmak istemediğimi belirttim doktora çıktım ilaç yazdı 15 gün sonra gel dedi benim ne şikayetim var diye dinlemedi bile reçetede uyum bozukluğu olarak yazıyor tanı salı günü doktora tekrar çıkaracaklar bölük komutanı 15 gün beklemeden gönderecem tekrar dedi büyük ihtimalle hava değişimi verecektir ben tekrar geldiğimde tekrar hastaneye sevk aldığımda muaf verirmi yoksa hava değişimi diye verirmi bir kaç kere daha veya ben bu şekilde muafiyet alabilir miyim alamazmıyım şimdiden teşekkür ederim
OğuzHan112 abi bide askerden önce psikiyatriye gidiyordum kullandığım ilaçlarım var gelmeden önce izinde yine gittim ama özel hastane rapor verdi anksiyeteli depresyon hastası intihara meyilli diye kullandığım ilaçları falan bu raporu doktora göstermedim e nabızım kapalı olduğu için ordanda bakamadı salı günü gittiğimde doktora bunları göstersem bir faydası olur mu burda durduğum her gün bana eziyet oluyor ağlamaktan gözümde yaş kalmadı yaşama hevesim kalmadı bana yardımcı olur musun

Tabi,var olan epikiriz raporlarını göstermen de fayda var.

Şimdi doktor kanaatine kalmış,genelde 2 kez hava değişimi verilir,3.de muaf ederler.

Her şey doktorun elinde,ilk gitmen de bile muaf edebilir,buna yetkisi var.ama uzatıyorlar işte.

Sen hiç hava değişimi alladın mı?
Batuhan1428

Amirlerin askerlik yapamaz diye rapor tutmuş,doktor tedavi başlayıp birliğine yollamış,

Bazen inadına tersini yapan hekimler var,normalde hava değişimi vermesi gerekir di.

Başka hekime gitme şansın varsa ona git.
Batuhan1428

OğuzHan112 yani bu doktorla devam etmem bir sıkıntı çıkartırmı veya hava değişimi vermemezlik yaparmı veya salı günü gittiğimde başka bir doktora alsam oda yine tedaviye başlayıp 15 gün sonra gel dermi

Daha öncede hiç hava değişimi almadım izinde kendim muaf almaya çalıştım ama olmadı

Yukarıda yazdığım gibi,her şey doktorun elinde, sen yine aynı doktora git bakalım ne olacak,

Tekrar konuşuruz.
Batuhan1428

OğuzHan112 belkide doktor prosedürü uygulayarak devam ediyordur bilmiyorum ama hiç dinlemeden beni sadece ne zaman psikiyatriye gitmeye başladığımı en son ne zaman gittiğimi sorup tanıya uyum bozukluğu yazdı sizce neden böyle bişey yapmış olabilir

Prosedüre uysaydı amirlerin askerlik yapamaz demiş hava değişimi verip yollaması gerekirdi,

Bazen böyle terslikler olabilir, canını sıkma.
Aynı hekime git bakalım ne olacak,

Kısa ve net, her şey hekimin elinde.
Batuhan1428

OğuzHan112 yani salı günü gittiğimde hekim değiştirmeden mi gidiym çünkü sıkıntı çıkaracak birine benziyor hiç sormadı bile neyin var diye belkide git haftaya gel heyete sevkediym diyecek yani bilmiyorum anlam veremiyorum bende bu duruma bu şekilde yaşayan varmı acaba

Selam aleyküm abi ben erzurum da görev alıyorum 1. Hava değişimine geldim pazartesi günü dönüyorum eşim kitle hastası babamla annem ayrı piskolejim alt üst geceleri uyuyamıyorum canım sıkılıyor kafayı yemek üzereyim kalbim hızlanıyor cildimde lekeler çıktı sıkıntıdan kendimi öldürmek istiyorum doktor 2 haftalık gözlem sonra kıta anket formayla en yakın psikiyatri bölümüne sevki uygundur yaziyor beni hemen gondrelier mi ben o kadar dayanamam kendimi öldürürüm ne yapmam lazım Allah rızası için yardım edin bin başı diyor yazmam elverişlisin diyo yine doktor bilir diyor bu durum beni çok korkutuyor

Resul3535
Amirlerin elverişli dese de, son noktayı hekim koyar.
Önce sakin;sonra biraz sabırlı olmalısınız.

Bir şekilde sevk alıp hastaneye gitmeniz gerek,var olan bütün şikayetlerini anlat,özellikle intihar düşünceleri'nin olduğunu hekimle paylaş.

Tekrar hava değişimi,sonrasında muaf tutacağını umuyorum.

Üst Alt