Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

İşte abi komutalarim rası gelmiyor bende hiç iyi değilim gerçekten mesela hava değişimine geldim ya abi piskiyatireye gitim geldim sörekli orda muaf olmam için yararmi

Sonradde
muaf belgen çıktıktan sonra birliğinde bir imza işin olabilir daha önce bu süreci yaşayan arkadaşlar o tür şeyler yazmışlardı ama uzun süren bir süreç değil rahat olmaya çalış.

İşte abi sen az çok biliyorsun cuma günü birliğine teslim olucam abi kaç gün tahminen sevk ederler hastaneye sevk Etiler kaç gün hava değişimi verilir yada verilmesmi

kara duman anladım ama bigün daha kalmam dimi onu kaldıramam gerçekten yarın halledip cıkmak istiyorum

Komutan da hadi yine iyisin pazartesi kurtuluyon bizden demişti

Abi ben hava değişimi aldım ama kağit belge hiç bir şey vermediler niye abi bir bilgilinis varmı

Sonradde komutan öyle dediyse aynı gün onaylarlar muafiyete belgesini.
Sonucu yazarsın buraya.
Mertsonmez elektronik ortamda kayıtlıdır hava değişimi belgen sorun değil.
her şeyi takıntı yapmayı bırak rahat ol Allahın izniyle alacaksın muafiyeti sabır biraz kanun böyle senin rahatsızlığın için direk veremiyorlar 2 hava değişimi sonrası muafiyet.
bu şekilde sivil hayattada çok zorlanırsın ilaçlar sadece destek olur olay senin kafanda bitiyor.

Allah razı olsun abi yardımın için gidicem inşallah 2 hava değişimi veemesler muaf ederler inşallah abimm

Abi biliyorum sizi rahtsiz ediyorum hakinisi helel edin bı sorum olacak abi şimdi hava değişimim biti ya gidecem asker hastane sevk aldım sıkıntılarimi anlatım mesla ya doktor göndermese ya hava değişimi yada muhaf vermese ne yapicam

Mertsonmez sıkıntılarını anlatırsan verir merak etme kimse sorunlu askerle uğraşmak istemez.

Vermeseler ilk hava değişimini vermezlerdi kafana takmamaya çalış kafanda kuruyorsun sürekli öyle olsa ne olur böyle olsa ne olur.

Senin gibi ne çok kimseler böyle kafaya taktı hep aldılar muaf kendine yazık ediyorsun.

Ben yazdıklarına bakarak muaf alırsın diyorum.

Ben burada sana muaf vermezler dediğim kişilerde oldu adamın herkeste olabilecek hafif sıkıntıları var öylelerine vermiyorlar
otomatik herkese muaf alırsın denmiyor burda.

Senin sıkıntıların muaf alacak seviyede ama böyle takıntı yaparak hayatını cehenneme çeviriyorsun.

Tamam diyorsun sonra yine takacak bir şey buluyorsun.

Mertsonmez
Hep olumsuz düşünüp kendini boşa yıpratıyor sun,hava değişimi ve sonrasında muaf olacağını biliyorum,sende bu şekilde düşün rahatla biraz.

Abi komutalarimla inetişime geçtim diyor gelince sevk etmiyecez seni asker yok diyor ne yapayım abiler size korban olayım bana bı akıl verin valla iyi değilim

Mertsonmez komutanını niye aradın sen pipiriklendikçe onlarda inatlaşıyor sakin ol biraz.
Hava değişimi bitince birliğine gidip hastayım diyeceksin hastahaneye gönderecekler göndermiyorum diye bir şey yok.

Abi Allah rızası için muhaf olan biri yokmu özelde bana ulaşsin yoksa gerçekten ölmeyi düşünüyorum yardım edin korban olayım size

Kardeşim birliğine git. Bak bende gideceğim. Göndermeme gibi bir durum yok. Komutanları eğer biraz tanıyorsam ne kadar gaddar olurlarsa olsunlar üstlerinden sorumluluğu atmak için her şeyi yaparlar. Yani sen bunu belirttiğinde seni revire göndermezse ya da hastaneye çıkarmazsa sen üst komutana gittiğinde üst komutan onu fırçalar. Silsile yoluyla gideceksin. O olmazsa öbürüne. Cimerden önce cimerden sonra diye askerlik ikiye ayrılıyor diyorlar zaten:) en son çare cimer var. Ve diğer kurumların aksine tsk cimere çok önem veriyor. Muhtemelen hiçbirine gerek kalmayacak ve seni rdm görüşmesine yollayacak. Relax ol.

Allaha şükür hayatı bana zülm eden anamdan emdiğim sütü burnundan getiren bu cakma kabadayı insanlardan yakamı kurtardım allah sıkıntıda olan herkese bu konuda yardım etsin ben bu sayfaya ilk yazdığım gün evde ağlıyordum simdi kışladan cıkalı 2 saat oldu hem üzgünüm hem mutluyum. Keşke böyle olmasaydı bana bi vatan evladını geçtim insan evladı gibi davranılsaydı iş bu noktalara gelmeseydi bunu üstğmenin suratına söyledim. Şuan bütün vücudum ağrıyor 1 km yürüyorum dizlerim belim bacaklarım ağrıyor ufak hareketlerle eklemlerimden kütleme sesleri geliyor. Ve ben bunca sıkıntıyı cekerken daha bu sabah hala ben sana inanmıyorum diyor. Hakkım haram zıkkım olsun boğazların kalsın boğulsunlar bana aileme ve sevdiklerime yaşattıkları travmayı canlarını verseler affetmiceğim. Yanlış anlaşılmasın askerliği kötülemiyorum benim param vardı bedelli demesinler diye 6 aya geldim. Ne biliyim böyle kanıbozuk insanların eline düşeceğim bedelli olmayalım dedik cürük olduk bu sayfayada son yazışım sıkıntısı olan özelden yazsın benim cektiğim sıkıntıları kimse çekmesin isterim elimden geldiğince yol gösterici olurum iyi akşamlar

Sonradde Hadi gözün aydın bu sefer muaf alacaksın rahat ol demiştim son dönemde boşuna canını sıktın.

Takıntılı tavırları bırakmaya çalış artıl sivil hayatta da bir çok zorluklarla karşılaşacaksın hayat bu hiç bir şey kimse için toz pembe değil.

Siteyi bence ara sıra ziyaret etmeli ve tecrübelerini aktararak sen nasıl yana yakıla sıkıntılarına çözüm aradıysan ve verilecek küçük bir cevap beklediysen başkalarıda senin gibi bekleyecektir.

Mertsonmez
Söyleyebileceğim herşeyi burada yazıyorum özelden farklı bir şey söyleyemem.
Sana faydalı olabilecek bir yerde de görevli değilim.
Tekrar söyleyeyim daha fazla karıştırmadan hava değişimin bittiğinde birliğine git gittiğin gün tekrar rahatsızlığını söyleyip sevk al hasta bir insanı göndermiyorum diyemezler.
Sakin ol Allaha güven akışına bırak çözülecek Allahın izniyle.

kara duman haklısın öyle ama gercekten öyle iğrenç bi süreçtiki benim icin ciddi anlamda travma oldu umarım kısa zamanda bu iğrenç günlerin yükünü üstümden atmaya calışıcam.
Mertsonmez kardeşim hava değişimin bittiği gün birliğe dön senden sorunlu komutana git hastaneye sevk iste. Derdini anlaşılır ve kabul edilebilir şekilde gerekirse abart izah et. Cok ciddi bir rahatsızlığın yoksa ne yazık ki onlara muhtacsın köprüyü gecene kadar taktiğini uygula doktorlar komutanların doldurduğu formlara cok önem veriyo. Doktorlar kıta işlevsellik formunda senin hakkında olumsuz görüş beyanı görmeden senin istediğin şekilde sonuç alman zor oluyor ama doktor ne derse de o oluyor. İnsanların insiyatifine vicdanına kalıyosun ne yazık ki. Şuan kaç günün kaldı bilmiyorum ama benim gibi hergün kafanı duvara vursanda birşey değişmicek seni anlıyorum cok zor dar bi süreç ama cektiriyolar bunu. Keyfine bak gününü yaşa oraya gitmen gerektiğinde git efendice konuş. Özelden yazışmayalım burdan insanlarda faydalansın süreçten

Abi çok özür dilerim biliyorum sizi çok rahtsiz ediyorum hakinisi helel edin birşey soracam mesela ben hava değişimine çıktığım zaman astek bana dedi askerlik yapmak istiyormusun hayır dedim sikitilarim bırakmıyor gitigim zaman inşallah direk sevk ederler

Mertsonmez Kanka bidaha öyle bi soruyla karşılaştığında yapmak istemiyorum yerine (Yapamıyorum) olmuyo zorlanıyorum adapte olamıyorum gibi cevaplar ver. Askerliği zaten %90 kimse yapmak istemiyo şuan askerdeki devrelerim 20 güna sayıyo cıksalar onlar kadar mutlu olucam. Göndericek kardeşim gittiğin gün direk söyle aynı şikayetlerini yada durumun neyse. Kıllanmasınlar sana işini zorlaştırırlar mazlum görün saygıyı bozma sıkınların olduğunu kabullendir en son care artık bıktır yıldır hergün söyle hastaneyi

İşte abi ceza evinde askerlik yapıyorum komutalar hiç iyi değil alaydaki astek gelmediği sürece hastane götürmüyor lar komutana dedğin gibi siktiri çekiyor çok sor durumdayim cuma günü hava değişimim bitiyor gitmek istemiyorum mesela

Ağlamayana meme yok ne yazık ki. Ben şimdi evime dönüyorum 2 aylık fizik tedavi sürecine başlicam daha sıkıntılı günler geride kaldı daha sıkıntılı günleri yaşayacam şimdi. Allah yardımcımız olsun havadeğişiminin tadını cıkartmaya bak benim gibi hem kendine hem insanlara zulm etme
Mertsonmez Kanka göndermekle hükümlü sen askersin sağlığın onlara emanet (neyazıkki) eninde sonunda göndericek. Gerekiyorsa en üst amire cık durumunu izah et bazı eşşekler insanlıktan anlamıyor ne yazık ki

Valla abi özt amirde orda öyle olun için ne yapacağımı bilmiyorum olun için ikide bir sızı rahatsız ediyorum hakilisi helal edin

Mertsonmez Teslim olmadan sac sakal traşını ol iceri girer girmez sorumlu amirini bul durumunu makbul kabul edilebilir bi şekilde izah et sevk iste.

Sıkıntı yok ilaç verdilerse kullanmıyosan bile kullanıyorum de

Olari ilacı boşver abi saten benim kendim piskiyatiriyede kolandigim ilaçlar var

Bide hastaneye göndermiyorlardi ilk başta zarar verdiğim için sonra gönderdiler

Abi piskolijide elverişli olursam ehliyet gidiyor mu

Son düzenleme:
Abi ben bu gün ihtara kalktım acile gitim jandarmalar geldiler askerlik yaptığım yeri aradılar gitiğim zaman sevk ederlermi beni bı fikrin varmı bu konuyla alakalı ceza veemesler değilmi muaf ederlermi ?

Üst Alt