Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Mmpi testi istedi bugün görüştüğüm doktor bu testi araştırdım sorular aşırı komik ve garip şimdi de buna gerilmeye başladım

Ben 3 Gün sonra kontrole gidicem şehir hastanesine doktor tutupta bana 2 hava değişimi aldım 1.ay tek seferde 3 ay hava değişimi verme gibibişey yapmaz dimi kaygılanmaktan bıktım kafamda sürekli bunu düşünüyorum bitsin artık şu çile

Selamlar hocam yarın hastaneye gideceğim doktor kontrolüm var artık daha da kötüye gidiyorum hiç bişey zevk vermemeye başladı hiç bişey ilgimi çekmiyor yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum insanlar ile konuşamıyorum çarpıntım var sivil hayatta bile hiç bişey yapmak gelmiyor içimden duvarlar üstüme üstüme geliyor daralıyorum bunalıyorum yarın doktor ne sonuç verebilir sizce.

kaçıncı hava değişimin bu aldığın tanılar ne celenenes

Birliğinden devam etmelisin dediler cuma günü teslim olmam lazım pazar gidicem pazartesi hastaneye cıkıcam sorun olur mu

F43.2 uyum bozukluğu

Merhabalar ben hava değişimi aldım ve memlekete geldim şimdi bitti gitmek istemiyorum askeri şubeye gittim bana smk dan dolayı sevk veremem birliğine gitmen lazım dedi şimdi ikinci hava değişimi almak için gitmem gerekiyormuş ama burda da hastanede bana yatış verdiler ne yapsam daha iyi olur bir bilgi verirmisiniz OturanBoğa

Sonradde
Hava değişimini doktor verir komutan değil komutan en fazla kıta anket formunda görüş bildirir doktor komutanın görüşüne illa uyacak bir şey yok.
İki sefer hava değişimi almıştın değilmi ?
Okuduğum kadarıyla hep üçüncü seferde muaf alınıyor prosedür bu şekilde rahat ol Allahın izniyle muaf alacaksın.

kara duman inşallah abi ben şimdi otosbüsteyim gidiyorum babam bölük astbuyla görüştü iletişimleri iyi abi geldiğinde zaten gerekli evrakları doldurucaz göndericez hastaneye otomatik cürük alıcak demiş bana ne kadar inandırırcı gelmese de. Doktora gittiğimde ilac tedavimle ilgili ne söyleyim benim sıkıntım zaten bu süreci yaşıyor olmam ilac cok rahatsız ediyor bu süreci atlatsam rahatlicağıma eminim cünkü beni strese sokan durum bu. Doktora ne söyleyemeliyim ve cidden fiziksel olarak ağrılarım var ellerim kollarım uyuşuyor yatarken cok yorgun uyanıyorum bütüm kemiklerim kütlüyor ben fitness antrenörünüyüm bidaha spor yapamamaktan ciddi anlamda uzun zamandır yaşadığım stres yüzünden sakatlanmaktan korkuyorum böyle şeyler var cünkü stres insanı öldürür

Sonradde rahat ol Allahın izniyle bitmiş iş doktora sıkıntın ne varsa anlat çok aklı başında gözükme sonucu buraya yazarsın.

kara duman abi cok aklı başında gözükme derken lafı eveleyip gevelemeden kısa ve öz ne söylemeliyim artık sıkıntımı anlatmaktan sıkıldım bi insana bişeyi kaç kere söylemem gerekiyor yapamıyorum zorlanıyorum uyuyamıyorum yemeklerini yiyemiyorum duşa giremiyorum utanıyorum cekiniyorum daha ne diyim yani

İcim sıkılıyor nefes alamıyorum ordayken boğuluyor gibi oluyorum daha ne olması lazım illa kendimimi kesiyiim biriyine mi zarar veriyim

Kısa ve öz ne söylemeliyim ( sorunlarım aynı devam ediyor bu süreçte daha kötü oluyorum ailemde kötü etkilendi ) gibi

Bulunduğum şehirde mmpi testi çözdüm doktor istedi bunun sonucunu ordaki doktor görür mü

Sonradde şunu demek istedim her şeyi sağlıklı bir insan gibi net olarak anlatırsan belki bir şeyi yok numara yapıyor kendini çok güzel ifade ediyor gibi düşünebilirler diye söyledim.
Dediğime takılma iş bitmiş formalite icabı bir muayene olacak Alllahın izniyle.
Sen olduğun gibi davran burda anlatıklarına benzer şeyler anlat.
Mmpi testinin sonucu e nabıza yüklendiyse görür test yapıldığını söyle ama.

Anladım abi bu testte beni cok gerdi sonucunuda alamadım e nabızda da gözükmüyor o sormadan ben söylemeyim testi bence. Akıllı davransam ayrı bi dert akılsız davransam ayrı nasıl davranmam gerektiğini şaşırıyorum benim ilk hava değişimim de depresif nöbet 2. Si uyum bozukluğu. Ben uyum bozukluğundan muaf olucam dimi
kara duman

Sonradde olduğun gibi davran en doğrusu bu.
Uyum bozukluğundan alırsın sanırım çokta önemli değil önemli olan muaf alman.
Testi bencede söyle.

Giricem 1 saate falan abi bi tavsiyeniz var mı başka telefonu teslim edicem ailemde huzursuz şu yaşadığım hicbirşeyi haketmedim ya yazıklar olsun böyle prosedüre

Hastaneye cıkıyorum simdi kıta anket ve işlevsellikle ne söylicem doktora artık kafam allak bullak oldu

Dediğin gibi oldu cok konuşamadık uyum bozukluğu pazartesi heyete cıkıcakmışım orda ne olucak biliyor musunuz yaşayan varmı kışladamı durmak zorundayım
kara duman

Sonradde boşuna tedirgin oluyorsun demiştim sana heyet sadece imza için gir çık olur orası gözün aydın iş bitmiş.
Kışlada kalma işini bilmiyorum sorarsın rğer mecbursan 2 gün kal hafta sonu zaten nöbetçiler harici komutan olmaz kimse sana bir şey demez bu durumda yatarsın koğuşta veya yazdırabiliyorsan çarşı izni yazdır hafta sonu için.

kara duman haklısın ama öyle bir psikolojideyim ki cezaevinde gibi hissediyorum uyanıyorum gözümü acıyorum ortam icimi darlıyo abartıyo gibi gözükmek istemiyorum ama hissetiğim bu o yüzden kolay gecmiyo benim icin vakit. Pazartesi 2 de gel dediler gidicem bakalım cok sürer mi işim ordan geri kışlaya dönmeme gerek var mı eşyalarımı alıp mı gidiyim

Sonradde heyetin yoğunluğuna bağlı ama çok süreceğini zannetmiyorum heyet sonucunda ne yapacağını söylerler emin değilim ama sanırım kışlaya dönmen gerekebilir.

İyi günler abiler ben 1 deva hava değişimine çıktım 30 günügüne gitigimde hastaneye sevk ederlermi lütfen yardım edin

Şimdide heyete gerilmeye başladım ne sorucaklar ne söyliyecem diye kan falan veriyormuyuz yada bi muayne yapıyolar mı kan vermekten nefret ediyorum
Mertsonmez kardeşim sadece 6 günü düşüyor askerliğin 24 gün uzuyor

2 hava değişimi aldım kardeşim normalde 2 . Hava değişimini almazdım komutanlar işlevsellik doldurmadğı icin aldım. Babam cimere şikayet ettiği icin kıl oldular bana rahatsızlığıma inanmdılar. Öyle bi ortam ki teşkilat olmuşlar komutanlar ne derse ona bakıyolar doktorlarında görüşü önemli ama kararın %80 i komutanların yazdıkları.

Şu işten kurtulduğumda yeni doğmuş bebek gibi bağırıcam böyle sistemin böyle prosedürü yapanların bana bu işkenceyi eden kim varsa hakkımı helal etmiceğim hergün fiziksel ağrılar cekiyorum bütün kemiklerim kaslarım doktorun fizik tedaviye başlamam gerektiğini söyleyeli 3 aydan fazla oldu ben hala bu işin stresinden derdinden kurtulamadım yürüyen ceset gibi hissediyorum aldığım nefes zulm oldu bunları hakedicek bişey de yapmadım

Şu işten kurtulduğumda yeni doğmuş bebek gibi bağırıcam böyle sistemin böyle prosedürü yapanların bana bu işkenceyi eden kim varsa hakkımı helal etmiceğim hergün fiziksel ağrılar cekiyorum bütün kemiklerim kaslarım doktorun fizik tedaviye başlamam gerektiğini söyleyeli 3 aydan fazla oldu ben hala bu işin stresinden derdinden kurtulamadım yürüyen ceset gibi hissediyorum aldığım nefes zulm oldu bunları hakedicek bişey de yapmadım

Üst Alt