Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Sen şimdi evdemisin yoksa askerdemisin ben hava değişimindeyim cuma günü bitiyor gitiğimde hastaneye sevk ederlermi abi

Sonradde muayene kan verme falan yok heyet daha önce yapılan muayene ve benzeri şeylerin onaylandığı bir oda karşında masada 3-5 kişi var sen karşılarında duruyorsun kısa bir soru cavap sonra çıkıyorsın bu kadar rahat ol artık .

Abi bana yardım et lütfen cuma günü hava değişimim bitiyor gitiğimde hastaneye sevk ederlermi hiç iyi değilim abi ne yapmalıyım lütfen yardım edin bana

Birliğine geri döndüğünde Birlik amirine çıkarsın hasta olduğunu söylersin, kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk alırsın, amirlerin askerlik yapamaz derse tekrar hava değişimi 3 de muafiyet alırsın. Hasta olana zorla askerlik yaptırmazlar rahat ol.
Mertsonmez

Piskolijim bozuk abi bide alie sorularım var kimse bakmıyor anneme annem hasta canişan kimse yok çok kötü durumda yım ya hastaneye sevk etmeseler citen öldürmeyi düşünüyorum o kadar kötü oldum artık

Allah razı olsun abi kusura bakma rahtsiz ediyorum bı sorum daha olacak bu sever çürük veremeslermi tahminen abi

Yani verebilirler doktor kanaati önemli olan, ama genel prosedür olarak iki kez hava değişimi 3 de muafiyet, intihar düşüncelerinin olduğunu da hekime söyle tamam mı
Mertsonmez

Peki abi cumartesi oraya gitigim zaman pazartesi sevk ederlermi bide abı burda piskiyatireye gitim hem özel hem devlet hastanesi De orda sıkıntı cikarmi

Amirlerinin insiyatifine kalmış, umarız ki ederler, sen sakin ve sabırlı olmaya çalış, intihar düşüncelerinin olduğunu da hakimle paylaş tamam mı?
Mertsonmez

Çıkmaz merak etme

bide abı burda piskiyatireye gitim hem özel hem devlet hastanesi De orda sıkıntı cikarmi

Allah razı olsun abi ama içimde bir hiz var beni göndermezler diyorum bu sefer 🥺

Anksiyete bozuklukta sık görülen bir tablo kaygı endişe ve vesvese, kötü düşünceleri aklından atmaya çalış olumlu pozitif bakmaya çalış, sana tedavi başlandı mı?
Mertsonmez

Bide hava değişimine geldiğimde 10 gün gece arkadaşıma sarar verdim abi yani korkuyorum orda birisinede sarar veririm diye

Nasıl tedavi abi

Abi hem orda verdiler hem özelde hem devlet hastanesi de gitigim zaman hepsini götüreyimi

Götür ama son gittiğin hekim diğer ilaclarını gördü mü? Hepsini kullan dedi mi? hepsini kullanmak sakıncalı olabilir.
Mertsonmez

Son veren dedi bunu kolan yeşil reçete
İlaç abim

Abim dua et Allah rızası için muhaf olayım annme perişan ben bitim dua et beg abim

Tamam son verilen ilaclarını kullan,yeşil reçete xanax mı nevrium mu?

Yeşil receteli ilaclar tek başına tedavi edici özelliği yoktur,yanın da başka bir ilac olmalı.
Her neyse. Her şey yoluna girecek bana inan. Sabırlı ol sadece.

ALLAH işlerine de kolaylıklar versin
Mertsonmez

Allah razı olsun abi bide abı heyet kararı verse kaç gün orda bekliyecem 1 ay beklermiyim yoksa

Çok kötüyüm abi valla evdeyim kendimi öldürecem gibi bir his var içimde gerçekten

Abi gitiğim zaman sevk edelerse iyleşmedim diyeyim değilmi abim yardım edin Allah aşkına 🥺

Mertsonmez mert kendini ne kadar yıpratırsam yıprat istersen kendini kes öldür kimsenin umrunda değil emin ol zararın neresinden dönersen kârdır hava değişimi bitince birliğe dön sıkıntılarım devam ediyo buraya gelince de artıyo ben buraya uyum sağlayamıyorum de güzelce gecerli sebepler sun komutanlarına asarım keserim değil güzel bi şekilde ifade et kıta işlevsellik ve anket formuyla hastaneye sevk iste aynı şeyleri doktora da anlat. İlaç verdilerse icmiyorsan bile iciyorum de bu insanlar uğraşılmaz bu prosedürle başa cıkmak cok zor o yüzden sabırlı ve sakin akıllı ol
kara duman abi son kez rahatsız ediyorum kışlaya dönmen gerekebilir dedin ya neden dönüceğim geri pazarteside burda kalmam dimi yani yarın benim işim biticek ve cıkıcam dimi

Abi rahtsiz ediyorum biliyorum ama anla beni durumum çok kötü ya muafiyet vermseler bide abı hava değişimine geldiğimde beri piskiyariye gidip geliyorum

Mertsonmez sen istemediğin sürece seni orda tutamazlar komutanlarınla iletişim kurmaya calış komutanlar razı gelmezse doktorlar hiç razı gelmiyor

Üst Alt