Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Salgın nedeniyle sosyal yardım dağıtılacakmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar şimdi PTT atmsine gidersem para yok mu bakiye 0 mı diyor

evet karti iptal etmusler maaslari yatmasin diye suan kartlarda 0 para

Boşuna gitmeyin ben az önce gittim bakiye 0 diyo gitmene gerek yok nasil ödeme yapiliyo bende bilmiyorum magdur kaldik valla kime aricaz ne yapcaz

Bende simdi baktim arkadaslar hesap 0.Boyle birsey olabilirmi ya dune kadar alanlar aldi bizler mağduruz.Bunun boyle olmasinın tek sebebi herkes alan almayan ptt subelerine çöktü.Yığınla işsizler ve sosyal yardim hakki olmayanlar bir umut bizde alıriz diye ptt subelerine yüklendiler olan bize oldu.Ne zaman gelecekleride belli değil 5 gun icinde hangi saat olursa

Birde duyum aldim asli varmidır bilmiyorum.ikematgahinda olmayanlarin maaslari dahi kesilebilir oldugunu duydum.Çünkü beyan ettigin ikematgahta bulunmak zorundasın.Yok ben bu adresteyim deme sansin yok.Srn engellisin ve gelir testinde o adreste oldugunu beyan efiyorsun farkli bir adreste oturursaniz maasinizin kesilme tehlikesiyle karsi karsiya kalabilirsiniz

👍 aynen katiliyorum devletimede kiziyorum sadece karti olanlarinkini kapatmayip elden alanlarinkinie kesselerdi iyiydi artik kac gun yatmaz birde uzaktayiz herkesin ihtiyaci var ama devlet iste ben devletime kiziyorum bir iyilik yaptilar millet yuzunden devlet reddi cekti

ne yani benim maas kesilebilir mi ben suan diyarbakirda mahsur kaldim sanmiyorum o baskadir koronadan dolayidir ya

Ama karti ile cekenleri neden magdur ediyorsunuz bunu anlamiyorum ya.Baskalarının cezasını bizde cekiyoruz.eve gelmek nedir arkadas.Keske vermeselerdi su 1000 tl yide su dert tasa olmasaydi

İl dısına cıktıginda kaymakamliga bildirmek zorundasin.Bu donemde herkes ikametgahinda bulunmak zorunda.Senin kronik rahatsizligin var ve engellisin ne isin var diye diyardakirda arastirabilirler.maasi bir süre askiya alabilirler.Bu donemde kılınızı kipirtdatmayın

ben geldigimde korona yoktu korona cikti otobusler durduruldu

ALLAH buyuk eger maasi keserler yada askiya alirlarsa ALLAH havale ediyorum

busbus
yaptikları cok büyük sacmalık baskalarınin yuzünden cezasinı biz cekiyoruz.Gereksiz yere bir cok ptt subesinin onünde kilometrele4ce kiyruk olustururlarda olcagi bu olur.Korkarim bundan sonra her ay bu sekilde yapmasinlar

dua edin arkadaslar zaten aldigiimiz kac kurus ve cektigimiz sikitinya bak verdikleri 500 onuda kesmesinler geldigimede pisman oldum mecbur geldim oy ALLAH im oy

Benim ödeme günüm pazara denk geliyor. Acaba pazartesimi getirirler mi yoksa bugünde gelebilirmi

Ödeme günü pazar olup bugün eve gelenler haber etsin.

busbus
Maaşın kesilmez eve gelenler sosyal yardımdan gelmiyor ki jandarma gelir. Evde yoksan daha sonra hesabına gectiğinde kartla cekersin

Allahım delirecem ya! Başkalarının hatalarının bedelini niye biz ödüyoruz? Ruhsal engelliyim ve bunu herkesten gizliyordum. Mahvoldum şimdi! Atanamama lanetinden sonra şimdi de bu bizi buldu!

Skymoon
bende onu dusunuyorum ptt bekci polis dediler kafam karisik abi su serpin yuregime ya haftaya yatsin para sorun degil

İstorika
Al benden de o kadar engelliler hep magdur oluyor kafayi yiyecegiz artik memur atama yok atanlar yillardir bekler maaslar desen farkli millet bizim aldigimiz paraya goz diker anlamadigim su o kuyruga gidenler emin olur acil ihtiyaci olmayanlardir emin olun

Yaw Allah aşkına sizde kafa yok mu her söylenene inanıyorsunuz evde olmazsanız bile kimsenin maaşı iptal olmaz.Bu kadar diyorum bir kişinin ben burdayım gel istediğini söyle

İstorika
muhtemelen ptt gorevlisi polis veya bekcilerle gelirler ya.Kaymakamlık gorevlilerinin gelcegini sanmam.2022 maası ile birliktemi veriyorlar bu 1000 tl yi.Maas odeme günü 9 mart. 1000 tl ödeme günü 5 mart yani yarındi.Ikisinide birliktemi getiriyorlar

Arkadaslar evde bulunmayanin maasini kesemezler. Çünkü ben dün hasta oldum aile hekimine gittim. Sonra eczaneye gittim. Evde yoktum yani. Insanın acil market ihtiyacı olur, doktora gider, hasta olur, fırına, bakkala gider. Ancak sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü, 20 yaş altı ve kronik rahatsızlığı olan kişi evde bulunmazsa kesilebilir. Çünkü diğerleri kendi ihtiyacını kendi görüyor.

Düşündükçe kafayı yicem ya.Eve niye getirirsiniz arkadasım ya.Konu komsuya neden fisleniyoz.Tamam corona yuzünden kimsenin dısarı cıkmasını istemiyorsunuzda.Eve gelmenizde büyük bir risk değilmidir?birakın insanlar istedigi gibi atm den ceksin.Atm kartı olanların hesaplarını neden blokelerseniz onu anlamıyorum

hakanyildiz
Seninde para alcagın belli eve getirceğimizi söyledik neden dısarı cıkiyorsun demezlermi.Hafi bakkala gittin 5 dk da git gel.Evde de biri varsa eger hemen geliyor diyebilir.Bence mantiklı deil söyledgin

hakanyildiz
aynen bende dusunuyorum inanki arkadaslar gece uyumadim uyku girmiyor surekli hesaba baktim yok kesilir diyorlar kafayi yiyecektim bende mecburi sehir disina ciktim kardesimin esi suriyede savasiyor kardesimi korumak cocuklari korumak kim ister evde disari cikmayi

aylinbars
Ben tek başına yaşıyorum. Üst katımda teyzem oturuyor. Ancak üst katın zilini çalsa ancak teyzem söyleyebilir. Yoksa kim söyleyecek. Ayrıca kişi hasta olabilir. Doktora gidebilir. Doktordan 5 dakikada gelinmez.

anlamadim gelenler ptt bekci yada polis
bekci ile polis parayi korumak icin birsey olmasin diye pttnin yaninda geliyor kaymakamliktan gelen yok birde hastanede yatan insanlarda var magdur durum olanlarda var onlarinda durumu bizimle ayni sosyal yardimlasmadan gelse kaymakamliktan gelse tamam derim ama bizim hesaplara paralara yatti ama cekemiyoruz ondan geliyorlar

busbus

Parayi ancak sosyal yardımlaşma keser. Sosyal yardımlaşma görevlileri de gelmediğimiz göre maaşınız kesilmez merak etmeyin. Ancak il dışındaysanız bulunduğunuz il dışındaki Ptt den 3den fazla maaş kesersiniz maaşınız kesilebilir.

Sadece 1000 tl yi eve getiriyorlar degilmi.Maaslar yine atm den cekiliyor degilmi

Arkadaslar kimse merak etmesin bencede kesemezler maaşı.düşünsenize bu sadece yardım parası,zor günlerden geciyoz diye,üstüne bide maasımı kescekler Allahtan utanır insan.bu parayı getirenler sadece dagıtmakla görevlidir.maaşı sadece sosyal yardımlasma vakfı kesebilir ve konu o değil suan.denetime gelmiyolar yani bu sadece yardım için.herkes rahat olsun bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt