Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

İnşallah topallamalar geçer zamanla sizleri duydukça hayal kırıklığı oldu bende de henüz 3 ay olacak haftaya cuma ben ameliyat olalı ama eskisinden daha fazla topallıyorum kasların güçsüzlüğündendir diye düşünmüştüm ama değil demekki bir çözüm yolu bulursanız ya da düzelme olursa durumunuzda yazarsanız sevinirim.

naznaz12

Ameliyat olalı hemen hemen 5 ay olucak öncesinde şehir şehir doktor doktor çok gezdim.bana ameliyat sonrası felç kalırsın diyende oldu yaşın çok genç 2.3. ameliyatından sonra ayağın kesilir diyende piskolojim çok bozuldu 2 çocuğum var yürüyemiyordum ama ameliyat olmaktanda korkuyordum

Bakırköy devlet hastanesinde Erdem Edipoğlu hocama ameliyat oldum onada prof doktor yönlendirdi beni doktorumdan çok çok memnunum ameliyat öncesi oluşabilecek bütün riskleri iyice anlatıp beni bilgilendirdi aklımda tüm soruları içtenlikle cevapladı.
ameliyat sonra protezin sinire baskı yapmasını %80 bekliyorduk kalça çok eğri omduğu için ve kemik yapım bozuk olduğundan dolayı protezin çıkma riskide çok yüksekti ve ameliyat aonrası %80 düşük ayak sendromu kalabilir bu geçicide olabilir kalıcıda dedi.

tam 5 saat süren zorlu bir ameliyat geçirdim kalça kemiğim dışa doğru dönüktü bunu içe doğru getirmek çok zor olmuş bu kalça ile bukadar zaman yürümen bir mucize demişti doktorum hamd olsun risklerin hiç biri oluşmadı kalça ve kalça eklemimde ağrılarım %95 geçti olanda normal ve arasıra yürümem ilk zamanlarıma höre daha iyi hala topallamam var bununda tek sebebi kaslarımın zayıf olmasından kaynaklı imiş evde egzersiz hareketleri yapıyorum ve imkan oldukça hergün dışarıda değneksiz yürüyüş yapmaya çalışııyorum şuan tek sorunum bel ağrısı biraz ayakta durduktan sonra otururken çığlık atıyorum oderece canım yanıyo yürümemi zorlaştırıyor doktorum 6 aya kadar normal dedi eğer geçmezse 6 ay sonrası emar çekeriz dedi sabırla beklemeye çalışıyorum.

nacizane tavsiyem bu ameliyatı olacak arkadaşlar doktorlarını çok çok iyi araştırsın ve ameliyat öncesi mutlaka diş tedavilerini yaptırsınlar kaslarını ellerinden geldikçe güçlendirsinler.

@Egece

kesinlikle hayalkırıklığına düşmeyin burdaki herkesin ameliyat öncesi kemik defarmasyonu çok farklı çok insan var ameliyat sonrası sağlıklı birşekilde yürüyen sadece iyileşme süreci uzun oluyor kaslar kendini nekadar çabuk güçlemdirirse yürümede oderece düzeliyor. bize kalan sabretmek ve doktorumuzun dediklerini uygulamak doktorun yönlendirdiği şekilde bol bol hareket etmek lazımki kaslarımız güçlensin umarım en kısa zamanda sağlık bir/şekilde yürüyebiliriz.

Merhaba Nuray hnm.
Ben de sol kalçamdan ameliyat olacağım.Sizinle müsayit olduğunuzda konuşmak istiyorum.

Merhabalar, 4 ay önce sol kalca protez ameliyatı oldum .iyi geçti 20 günde yürümeye yani değneklerle yürümeye başladım. Şimdi de sağ taraftan olacağım ama sağ taraf biraz sıkıntılı ameliyat dan sonra 4cm kısa kaldı hem 2 cm uzatma ve çıkmayan protez kalça kelepçeli olacak dedi doktor bakalım nasıl olur bilmiyorum.
Hem uzatma hemde çıkmayan kalça protezi ameliyatı olan varmı .

narı hangi doktor ve hangi hastanede ameliyat oldu bilgi verir misin

Merhabalar cuma günü de sağ kalçadan ameliyat oldum. Ama bu bacak poliyesekel li idi. Doktor kelepçeli protez taktım dedi çünkü o tarafa kaslar çok zayıf diyor.bu şekilde ameliyat olan varmı aramızda
..

ergin bey mrhblar çıkmayan protez de hem başlık hemde uyluk kemigindekimi çıkarılacak ve ameliyatınızi gerceklestirecek doktor bilgisini verir misiniz süreç biraz riskli değil mi

geçmiş olsun gokcesydn şimdi durumunuz nasıl annemde 9 ay önce yanlış protez ameliyati kurbanı olduk desteksiz yuruyemiyoruz bizde fahri beye gitti ameliyat dedi revizyon ameliyati olacağız bizimde kalca çıkığı vardı ilk ameliyati yapan doktor olması gereken kalca yuvasına koymamış gitmiş aynı yere koymuş oda sıkıntı yaratır yuruyemiyor tek başına desteksiz çok şükür kemik kaybımız yok ama revizyon ameliyatinda uyluk kemiginden protezi nasıl çıkartıp ameliyat yapacaklar bilmiyoruz çok korkuyoruz

naznaz12 merhaba.biraz geç cevap yazıyorum ama belki de amaliyati olmuşsunuzdur.revizyon amaliyatlari daha sıkıntılı ama başarısız diyemeyiz.cok üzüldüm başınıza gelenlerden dolayı.fahri hoca işinin ehli biri ama bence amaliyat sonrasi çok da ilgilenmiyor,zaten bı sure sonra yaklaşık 45 gün sonra basmaya başlayınca basının çaresine bakmayı öğrenecek, umarım herşey yolunda gider.
Durumum daha iyi,bı sure fizik tedavi gördüm, kaslarım henüz tam esnemedi.ama benimle kıyas yapmayın çünkü her yazımda belirttim,benim durumum çok farklı yani ağır iki operasyon geçirdim.evde desteksiz zor da olsa yürüyorum,ama sanki her bacağımda 100 kilo yük taşıyorum,spor yaptıkça (ki fizik tedavi ve spor süreci benim kas gerginligim nedeniyle hayli zorlu ve kas ağrılı geçiyor) bacaklarimdaki o 100 kiloluk yükler 80 70 vs... Diye azalmaya başladı :) merdiven çıkmakta çok zorlandım ben, düşük ayak da olduğu için mücadelem çok büyük.dusuk ayak yavaş yavaş gelmeye başladı bu sevindirici kısmı ama o da çok ağrılı oluyor.anlicanix amaliyat öncesi 2 yıl ,6 ayda amaliyat sonrasi desek yaklaşık 2 buçuk yıldır çok çeşitli ağrılarla mücadele halindeyim. Bı çok kişi benim yaşadıklarımı yaşamıyor merak etmeyin o nedenle... 24nisanda iş başı yapicam ,kendim fizik tedaviye evde devam ediyorum ki zaten sanırım artık sporu hiç bırakmam, çok güçsüz hissettiğim zamanlarım oluyor ama hemen önüme 1 ay önce bunları yapamıyordun bak şimdi yapıyorsun diye kendi gözüme sokarak motivasyon sağlamaya gayret ediyorum.biliyorum ki basaricam ama çok da yıpratıcı olduğunun altını çizmek isterim.eskisine kıyasla kalcamdaki o çılgın ağrılarım yok tamam bitti,ama onun dışında daha henüz bir artısıni ben göremedim... Fahri hoca İstanbul'da ben Ankara dayım,hastasını öldun mu kaldın mı durumun nasıl vs... Diye bı kez bile sormadı,beklentim belki yüksek ama hasta takibi sıfır gerçekten bu konuda çok muzdarip duruma düşüyorum,bir de biraz sorun yaşanınca garip bir tavır alıyor, amaliyat sonrasi düşük ayak oluştu sanki amaliyati ben yapmışım gibi böle bir trip entresandi gerçekten.yani amaliyatta elinden geleni yapıyor çok da başarılı da ama benim gibi zor vakalarda bazen başarısızlıkları oluyor... o da sanırım beni amaliyat ettiğine pişman oldu ,çok zorlandigini her seferinde belirtti. olabilecek herşeyi deniyor denemiştir de eminim bu konuda ve o nedenle gene de biri sorsa öneririm hocayi.... Amaliyat sonrası yalnızsın , herşey sana kalmış oluyor .benim yasadiklarim bunlar açıkça yazıyorum ...geçmiş olsun...

çok tsk ederim gokce hnm hyr henüz ameliyat olmadık covid19 salgınının dolayı artık desteksiz mi yuruyorsunuz ameliyattan sonra kaç defa muayne ye gittiniz sizde birde kemik erimesi vardı değil mi yanlış hatirlamiyorsam eğer vallaha bizim içinde süreç sıkıntılı ne yapacagiz inan bilmiyorum biraz korkuyoruz işte bu şekilde ameliyat olmuş hastalarla görüşme sağlıyoruz fahri hocanın

naznaz12 merhaba. yanlış hatırlıyorsunuz,bende kemik erimesi yok ,doğuştan eklemlerimde deformasyon var, kalcam da yüksek kalça çıkığıydi.ben 21 Ekim 2019 da sağ ,22 Ocak 2020 de sol kalcamdan oldum.sol kalcamin 45 günlük ilk kontrolunden sonra birdaha hocamla görüşmemiz olmadı,zaten beş aydan sonra Mart başı Ankara'ya döndüm.yani ilk amaliyattan sonra 3 ay bekledim ve bu süre içinde ilk 45 gün ikincisi Ocak ilk haftası olmak uzere 2 kez kontrole gittim ikinci kontrolde zaten 2.bacak amaliyati günü verildi,2.amaliyattan sonra basmam yasaktı 45 gün bekledim ve 45 gün sonra kontrol oldum sonra eve döndüm.yani 2 amaliyatta toplam 3 kez görüşmüş.evde desteksiz yürüyorum,ama benim anatomik yapımdan dolayı da zorlandigim konular var.sizinki eminim ki daha daha kolay olacaktır.dedigim gibi hoca iyi amaliyatta cidden başarılı içiniz rahat olsun, amaliyatina bişi demek hata olur,zaten bizim içinde protezin doğru düzgün takılması önemli kısmı...sonrası size kalıyor,mücadele çaba ve azim...

gokcesydn merhaba sizede evet karıştırmış olabilirim inanın o kadar araştırma yapıyorum ki artık kafam iyice karıştı rabbim acil şifalar versin tekrardan çok tşk ederim bilgileriniz için allah razı olsun...

Merhaba

İlk kez yazıyorum beceremedim az önce. Ben de Ankara’da ameliyat oldum, doktorların ameliyat sonrası ilgisizliklerini ben de garip buluyorum. Üstelik kendi değilse Bile asistanları arayıp sorabilir.

Merhabalar, bende 4 yıl önce tek taraflı total kalça protezi ameliyatı oldum. ameliyattan sonra ara sıra ağrı dışında sorun yoktu normal insanlar gibi hayatıma devam ediyodum ama şu bir aydır neden olduğunu bilmiyorum ameliyat olduğum bacağımda ağrı ve kısalma oldu yürüyüşüm gittikçe bozuluyor virüsmü kaptım ondanmı oldu diye düşünüyorum bu tür olay yaşayanlar varmı gevşeme olunca nasıl oluyo bilgisi olanlar yazabilirmi lütfen :((

Ebruk kusara bakmayın uzun zamndır siteye giremedim size dönücem müssit bi zamnda
Gökceseydn düşük ayagınızın iyikeşmesine cok sevindim benimde ameliyattan sonra düşük ayahçk oldu cok şükğçür yavaş yavaş geri dönüyor afo yu falan bıraktım.

Merhabalar ben de sağ kalçama 2 ay önce total kalça protezi ameliyatı oldum. Aynı doktora 11 yıl önce sol kalçadan olmuştum yarım cm kısalık vardı eşitlendi ve bir sorun yaşamadım. Ama şu an ki sağ kalça ameliyatımda bacak boyum uzadı doktorum boylarını ölçtüğünde eşit olduğunu söylüyor leğen kemiğim eğri olduğu için böyleymiş. Doktorum ve fizyoterapist bunun geçeceğini söyledi ama yine de çok endişeliyim. 6 ay sürüyormuş geçmesi lütfen daha önce bunu yaşayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi böyle kalan var mi ? Herkese şifalar dilerim.

Muğla’da ikamet ediyorum ve doktor arıyorum kalça protezi için öneriniz var mı ?

Çok geçmiş olsun Nursee Muğla hakkında doktor bilgim yok maalesef. Nekroz mu rahatsızlığınız farklı bir rahatsızlık mi?

Teşekkür ederim burcin01 . Muğla dışında da olur güvenebileceği bir hekim olsun sadece .Yok benim ki doktor hatası 2017 de ameliyat oldum mesaneye girmişler enfeksiyon kaptım tekrar ameliyat oldum enfeksiyon için bu seferde kalça yapısı bozuldu ve protez olmam gerektiğini söylüyorlar .

Çok geçmiş olsun üzücü bir durum. Diilerim en kısa sürede şifa bulursunuz 🙏 Nursee

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce protez ameliyatı oldum. Doktorum geldiğinde bacak boyunda kısalık vardı, 1 cm uzattık dedi. Eve çıktığımın 3. Günü bacağımda oldukça fazla uzunluk gördüm, dr ardım reddetti ama hemen gittim yanına. Yapılan ölçümde bacak boyundaki sıkıntının pelvisten kaynaklı olduğu söylendi, zaman içinde düzelir denildi. Ama doktor söylediği cümleyi reddetti. Pelvisle ilgili bacak boyu sıkıntısı yaşayan var mıdır içinizde acaba. Korkularım bazen üst seviyede oluyor, acaba ameliyatta hata mı oldu diyerek. Bu arada Çankaya hastanesi Mahmut Kış doktorum

Aynı sıkıntı bende de var ve ne olacak bilmiyorum. Salgın nedeniyle fiziğe de gidemedim. Dua ediyorum bol bol. İnşallah düzeliriz. Anlamadığım şu, pelviste sıkıntı varsa niye ameliyattan önce söylemiyorlar, bir anda mı oldu sıkıntı. Ters bir şey yoktur umarım, iyi düşünelim iyi olsun. Sevgiler burcin01

Çok geçmiş olsun ben de çok dua ediyorum ama eşitsizliği gördükçe moralim bozuluyor. Çok haklısınız pelvis eşitsizliğini ilk kontrole gittiğimde ameliyattan sonra söyledi doktorum bana da. Bayram sonrası 2. Kontrolüm var tekrar soracağım zamanla düzelir deniyor ama böyle kalırsa çok zor dengesiz yürüyorum ve çabuk yoruluyorum topuğum ağırıyor. Dizden aşağısı yoruluyor. Oturup kalkarken belim ağırıyor hemen doğrulamıyorum . Bana leğen kemiğim eğri olduğu için sağ tarafı yürürken omzunu kaldırarak yürü dedi doktorum. Umarım geçici bir durumdur size de şifalar diliyorum Hayattbuu

burçin
hayattaki
Merhaba arkadaşlar öncelikle çok çok geçmiş olsun,bende dkc den dolayı protez ameliyatı olanlardanım ve 1 sene 4 ay oldu sizlerin ameliyatı henüz yeni bnmde pelvisten dolayı fark çok fazlaydı sakın üzülmeyin düzeliyor fizik tedavinin çok etkisi var ama şu an bu virüsten gidemiyorsunuzdur haklısınız, birebir yaşamış olan biri olaraktan üzmeyin kendinizi geçiyor ve egzersizlerinizi ihmal etmeden yapın.

Merhabalar,öncelikle herkese geçmiş olsun, şifa dilerim. Ben yakın zamanda protez ameliyatı olmak istiyorum çünkü ağrılarım arttı ve günlük yaşam kalitemi etkiliyor. Sorum şu:bu ameliyatı olduktan sonra koşup bisiklete binebilir miyim? Birde protez hissediliyor mu hep?

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burcin01 size de çok çok geçmiş olsun. Aynı sıkıntılar ben de de var. Egzersizleri yapmaya çalışıyorum. Ama geçenlerde oldukça batma ve ağrı oldu. Dr gittim ödem olmuş. Merhem verdi iyi geldi gibi, ama biraz yorulunca sanki ağırlık bağlanmış gibi yük hissediyorum, egzersizleri bırakıyorum. İnşalla iyi oluruz. Ugur bocegi sizde de aynı sıkıntılar oldu mu? Ağırlık varmış gibi. Aslında ilk 2 ay iyiydim egzersizleri düzgün yapıyordum şimdi geriledim gibi, ödemden sonra

Merhaba visi21 şu an protezi bazen hissediyorum ana ben ameliyat olalı 3 aya yaklaştı. Belki sonra hissedilmiyordur bilmiyorum. Bisiklet koşma olsun istiyorsanız bence Deniz Algün tercih edin dr olarak

Üst Alt