Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

burcin01 Ugur bocegiocegi benim instagram adresim altintastasarim eklerseniz telefonlaşabiliriz sizlerle. Soracaklarımız danışacaklarımız olabilir diye düşündüm. Destek oluruz birbirimize

Son düzenleme:
Hayattbuu

Geçmiş olsun, deniz algün ü aradım malesef çok para istiyorlar sgk lı olsan bile 18 000 bin tl! Bu kadar para vermeye gerek var mı ki? Evet sağlık söz konusu ama demek istediğim devlet hastanesinde olsam aynı başarıyı alamaz mıyız?

Çok teşekkür ederim @Ugur bocegi iyileşenler umut oluyor bizlere zaten cevap yazdığınız için de ayrıca teşekür ederim. Dokorum fizyoterapiste yönlendirmedi beni evde verilen egzersizlerimi yapıyorum ve yürüyüş yapıyorum zamana ihtiyaç var tabi sabırlı olmak gerekiyor. Sizin de iyileşmenize sevindim allahım şifalar versin herkese.

Size de çok geçmiş olsun @visi21 benim sol kalça protezim varken yani tek taraflıyken protezim koşuyordum ama tabii sağlıklı insan koşuşu gibi güçlü ve hızlı olmuyor koşuşunuz en azından benim için durum buydu çünkü bir kalça protez diğer kalça da yine nekroz olduğu için. şu an çift kalça protezliyim henüz erken 3 ay oluyor sağ kalça protezim çift kalça protezliyken denemedim ama mecbur kalmadıkça koşmayı düşünmem karşıdan karşıya geçerken hızımı ayarlayayım yeterli. Protezin ömrü için koşu zıplama gibi hareketler sakıncalı olabiliyor. Protezden sonra bisiklete hiç binmedim bu konuda örnek veremiyeceğim bu yüzden. Normal hayata adapte oluyorsunuz belli süre sonra sürekli protezi hissetmezsiniz alışıyorsunuz ilk aylar kaslar gergin oluyor egzersizle düzeliyor, ben eğilip kalkarken kasıkta ağrı oluyor ve protezli tarafa dönüp yattığımda hafif batma hissediyorum. Şu an beni yoran sağ kalçada ki uzunluk farkı o da geçecektir inşallah. Ben özel hastanede oldum 12.000 TL ödedim.

Geçmiş olsun Burçin hanım, bende spor yapmayı sevdiğim için koşmak ve bisiklet sürmek benim için çok önemli. Nerde oldunuz ameliyatı?

Teşekkür ederim @Hayattbuu ben de egzersizleri yapıyorum ve ağırlık varmış gibi ben de hissediyorum belki de yaptığım egzersizler yetersizdir ondan da olablir. Ameliyattan çıktığımda bana da uzattık demişti daha önce kısalık var uzatacam dememişti anlayamadım gerçekten hatta ameliyattan sonra hastanede kontrole beni görmeye geldiğinde bacağım uzun dedim pelvisten ölçtü bacaklarımın eşit olduğunu söyledi. Sanırım pelvise göre uzatıyorlar pelvis kemiğimiz düzelince kısalık olmasın diye ayarlanıyor diye düşünüyorum.Kontrole gittiğimde durumu yine yazacam buraya. Sağlıcakla kalın.

Adana özel ortopedia hastanesinde oldum. 11 yıl önce sol kalça protez ameliyatımı aynı doktorum yapmıştı sorun yaşamadığım için tekrar aynı doktoru ve hastaneyi tercih ettim. Ben de spor yapmayı severim ama protezden sonra biraz hayat standardınızı buna göre ayarlıyorsunız. Proteziniz artık gözbebeğiniz kalbiniz oluyor :D Ama herkesin bünyesi yapısı farklı olduğu için herkeste değişiklik gösterir. Bisiklet sürebilirsiniz bence ama tabii doktorunuzun görüşü daha doğru cevap olacaktır. İyi araştırıp en doğru kararı verirsiniz umarım şifalar dilerim. @visi21

burcin01
Çok teşekkür ederim Burçin hanım yakında ameliyat olucam, inşallah korktuğum gibi olmaz, Antalya da iyi bir doktor bulduğumda hemen olucam

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burcin01 bana da doktor fizik demedi ama ben gitmeyi düşünüyorum, benim dr zaten hiç bir şey demiyor, parayı aldılar bitti sanki. Çok çok geçmiş olsun tekrar buradan gelişmelerinizi yazın lütfen, sağlıcakla kalın

Arkadaşlar merhaba, beykoz devlet hastanesi Şevket Uğur Sönmez hocadan ameliyat olan var mı? Kendisinin önemli bi doktor olduğunu duyduk ama burada hic onunla ilgili yorum göremedim. Tanıyan varsa bilgi verirse sevinirim.

merhabalar doktor fahri erdoğana kalça revizyon ameliyatı olan var mı ameliyat tecrübesi hakkında bilgi verebilir mi....

alanyadayım bende ertelediğimiz ameliyatı sanırım yapmak zorunda kalacağız. antalyada doktor arayışınızdan beni de bilgilendirirmisiniz. protez amileyatı için ıspartada tunchan çelik öneriliyor perşembe günü gideceğim antalya içi arayışım da sürüyor

Kalça protezi ameliyatimi 2 yıl önce oldum ara ara ağrılarım oluyordu ama geçiyordu yaklaşık 15 gündür bacağımda özellikle bilek kısmında ve kalcada ağrım var ve yürümekte zorlanıyorum çok dikkat ediyorum aslında olumsuz birseyde yaşamadım neden olabilir fikri olan yada bu tür bir sorun yaşayan varsa yazabilir mi.

Arkadaşlar merhaba İzmir'de Op.Dr. Bayram Mavuşoğluna kalça protezi ameliyatı olan varmı ?

Merhabalar arkadaşlar;
Gördüm ki, burada ameliyat süreci, ücreti, doktorun iyiliği, ağrılar, sıkıntılar, iyileşme süreci vb. gibi konularda arayış içerisinde olan benim gibi birçok arkadaşım varmış. Sırf bu nedenle buraya üye olduğumu belirtmek isterim. Daha önceleri, forum geçmişi olan biri olarak yakında iki ayrı Total Kalça Protezi operasyonu geçirecek biri olarak tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşacağımı belirtmek isterim.

Kullanıcı adımdan da anlaşılacağı gibi, doğuştan çift taraflı yüksek kalça çıkıklığı hastasıyım. Eylül ayında ilk operasyonumu geçireceğim. Sıkıntılarımın baş kaldırışına ameliyat kararı alarak bir başkaldırı gösteriyorum. Allah hepinize şifa versin. Evrene gönderdiğim olumlu mesajlarla ameliyat sonrası size deneyimlerimi anlatmak için sabırsızlanıyorum.

DKÇ

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun rabbim herkese acil şifalar versin bende doğuştan kalça çıkığı hastasiyim ameliyat kararı aldim çünkü artik ağrıdan yürüyemez hale geldim 4 cm kısalık varmış ve 2 evre kalça çıkığı hastasiymisim doktorun dedigi ne göre.... siz ameliyat oldunuzmu nerde kime olcaksınız doktor araştırıyorum bana da lütfen tavsiyelerde bulunun

Selma hanım

Merhabalar; henüz ameliyatımı olmadım. Bu ayın sonunda ameliyatımı olacağım. Şikayetlerimin artmasıyla bu kararı almak zorunda kaldım, bundan iki üç sene öncesine kadar aksamayı asla dert etmeksizin dağ, bayır, sahil, yol dinlemeden gezerken artık merdiven kullanamaz, bir adım eksik atabilmek için arabayı park etmenin bile hesabını yapar hale gelmiştim. Ameliyat sonrası deneyimlerimi burada paylaşacağım. Bizler için kalça protezi kaçınılmaz son. Ben maalesef bu duruma erken yaşta ihtiyaç duymak zorunda kaldım. Küçük bir çocuğum var; ne oyun oynayabiliyor, ne parka götürebiliyor, ne de kucağıma alabiliyorum. İkinci bir evlat isterken buna dahi cesaret edemedim.

İstanbul'da özel muayenehanesi olan bir doktora ameliyatımı olacağım. Doktorun adını bu sitede hiç görmedim fakat bana son derece güven verdiği için bu kararı aldım. Sormak istediğiniz sorular olursa cevaplamaya hazırım. Sevgiler, acil şifalar.

Notundibi: Bende de 3 cm kısalık mevcut.

Arkadaşlar merhaba 14 gün önce kalça eklem protezi ameliyatı oldum titanyum eklem protezi takıldı doktorum zor ama başarılı bir ameliyat olduğunu söyledi. ilk haftam zor ve dayanılmaz acılarla geçti, biraz azaldılar ve umarım zamanla azalır acılarım gelişmeleri sizlerle paylaşıcam. Herkese geçmiş olsun.

Tekrar Merhabalar,hepinize geçmiş olsun,tez zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum.Öykümü okumak isterseniz sayfa 82 den itibaren görebilirsiniz.Tekrar aynı şeyleri yazıp,zamanınızı almayım.03/09/2020 tarihinde Kocaeli/Gebze'de Özel bir hastanede Sol Kalçamdan Total Kalça Protezi Ameliyatı oldum.Hastanede 3 gece yattıktan sonra taburcu oldum.Doktorum çok genç bir doktor.Sorduğunuz her soruya sabırla cevap veren,güler yüzlü samimi bir kişi olarak gördüğüm için O'na karar kıldım.Daha önce Devlet Hastanesi'ne gittiğimde ameliyatı hemen yaparız ancak Covid 19 nedeniyle riske girme demişlerdi.Ben de ağrılarım arttığı için Covid 19 ne zaman biteceği belli olmadığı için bir an önce Ameliyat olayım dedim.Bugün ameliyatımın 15. günü.Yarın dikişleri aldırmaya gideceğim.Wolkerle hastanede bir defa yürüdüm ancak çift taraflı koltuk değneği ile daha rahat yürüdüm.Ameliyatım belden aşağı uyuşturularak yapıldı (Şeker ve yüksek tansiyon olduğu için tam uyutmak istemediler.)İlk gün dren,sonda,serumlar,bir ünite kan ve trombosit verdiler.İkinci gün ağrı kesici,serum ve kan sulandırıcı yaptılar.2 gün sondayı ve dreni çıkardılar.3 Gün ise sabah 10 gibi taburcu oldum.Doktorum 2 cm.kısalığımı düzeltti,ancak bir ay ameliyatlı bacağına yüklenme dedi.10 yıl önce Ameliyat olduğumda ertesi gün bacağına yüklen demişlerdi.Ben ameliyat sırasında doktora bacağımı eşitlediniz mı? diye sorduğumda tamam eşitleyeceğiz, merak etme dedi.Sonra ameliyatlı bacağımı halı silkeler gibi silkeleyip bacaklarımı ölçtü.Her ikisi de 91cm.oldu.Dedi.Şimdi düşünüyorum bu silkelemeyle kemiğin içine saplanan titanyum metali mi 2 cm.yerinden çıkardı,ondan mı bir ay yüklenme dedi.Anlayamadım.Yarın soracağım.Bir de 2010 yılında olduğum sağ bacağıma takılan protez sütun gibi mükemmel yerine oturmuş,şimdiki ise biraz yamuk duruyor.Umarım ilerde sıkıntı yaratmaz.Ama şu an için herhangi bir ağrım yok.Sadece akşamları biraz sızlıyor.Ameliyat olan yer değil de diz kapağının alt kısmındaki kemik sızlıyor.Onun dışında bir şikayetim yok.Kendi başıma kalkıyorum,çift koltuk değnekleri ile yürüyorum,tuvalete kendim gidiyorum, inşallah böyle devam eder ilerde herhangi bir sıkıntı yaşamam.Hepinize tekrar geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.

Arkadaşlar merhaba 18 gün önce sol bacak kalça eklem protezi oldum fakat ameliyat sonrası enfeksiyon oldum dün yine bir ameliyatla doktorum enfeksiyonu temizledi antibiyotik alıyorum sizlerde böyle bir ameliyat sonrası enfeksiyon oldunuz mu olduysanız tedavi süreci ile ilgili deneyimlerinizi paylaşırmısınız lütfen. Herkese geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun,ameliyat yapılan ortam yeterli derecede dezenfekte edilmemişse,ameliyat ekibi çok kalabalıksa ya da ameliyat birbuçuk saatten fazla sürmüşse maalesef enfeksiyon riski artıyor.Ben de yeni sol kalçamdan Total Kalça Protezi Ameliyatı oldum, bugün 16. günüm henüz bir sıkıntım yok ancak bu olmayacağım anlamına gelmiyor.Doktorum ilk birbuçuk ayda birşey olmazsa daha sonra enfeksiyon oluşmaz dedi.10 Yıl önce olduğum sağ Total Kalça Protezi ameliyatında ben de enfeksiyon kapmıştım.Daha dikişlerim alınmadan sol kalçamda makat bölgesine yakın bir iltihap oluştu.Öyle bir yerde oldu ki oturamıyorum.Çeşitli antibiyotiklerle bir türlü iltihap yok olmadı.Daha sonra cerrahi yöntemle cerahat boşaltıldı.Bu seferde boşaltılan yerde Fistül oluştu.Yıllardır hâlâ fistül devam ediyor.Onunla yaşamaya alıştım.Hepinize geçmiş olsun,acil şifalar dilerim.

Bende artık kararımı verdim ve doktorumu buldum inşallah pazartesi tetkikler ve anestezi görüşmesi için hastaneye cagirildim siz nerde ve hangi doktora olcaksınız

Arkadaslar koltuk değneği ve yuruteci almam gerekiyormu ve başka neye ihtiyacım olacak çok heyecanliyim ben elim ayağım boşalıyor aklıma geldikçe o geceyi nasil sabah ederim bilmiyorum vallahi😨

MISRA
Çok geçmiş olsun inşallah herşey çok güzel olucak

DKÇ
Sizde benim gibisiniz bende öyleyim artik her fazla adım bana işkence oldu mahallenin marketine bile gitmek için düşünür oldum ama kurtulcam inşalalh az kaldı ama heyecandan ölmezsem 43 yaşındayım doğumlar dışında ameliyat öyküm yok buda insallh son olur amin

Merhaba ben de sol kalça protezi ameliyatı oldum 11 ay önce devlet hastanesinde siz gibi düşündüm özele gitmedim.doktorumada protez ameliyatında başarılı demişlerdi ilk 3 ay ben sürekli evde dolaşıp yattım oturmam yasaktı şuan bile çorabımı giymeme izin vermiyor kilomda çok deniz algünün hastalarını gördükçe imreniyodum 3 aylık ameliyatlıya neredeyse çömelme hareketi yaptırıtp hal böyle olunca durumumu anlattım sağolsu röntgenimi istedi ve protez tam merkezde değil kilo hareket kısıtlılığına sebep olmaz mutlaka doktırunla görüş dedi çok canım sıkıldı benim doktorum ise son kontrolümde herşey yolunda demişti aynı röntgene göre.birde devlet hastanesi olunca istediğiniz zaman sıra da bulamıyosunuz sorularınızda tam yanıt bulmuyor.yeniden başka doktora gideceğim şimdi deniz beyin dediğini derse napacağım bilmiyorum.sizede çok heçmiş olsun umarım sıkıntısız bir süreç geçirirsiniz@visi21

Egece

Çok geçmiş olsun sizede ahhhh bu doktorlar insan hayati insan acısı ne kadar hafif geliyor bazılarına neden işlerini düzgün yapmazlar ...Bende işte hep ondan korkuyorum cekiniyorum devlette doktoruna ulaşmak çok zor zamanı az oluyor her soruna yanıt alamıyorsun bi basit bir amleyat değil hastanın herşeyi bilip tatmin olmasi çok onemli evet deniz beyde işinde cok iyi hastalari çok memnun bende ona rontgenimi gönderdim sgk anlaşmalı hastenede 18 bine yapıyorum dedi rabbim hepimizin karsisina işini seven hastasini seven sahiplenen doktorlar cikarsin

Ameliyata hazirlik için covit testide yapılacakmış offf en çokta onu düşünüyorum çok zormu acaba

DKÇ hangi ildesiniz hangi doktora hangi hastanede olmaya karar verdiniz mahsuru yoksa paylaşırmısınız

Selma hanım Sizinde allah yardımcınız olsun inşallah sorunsuz geçer ameliyatınız özel hastenede ameliyat olmak için sağlık sigrtası yaptıranları duymuştum o şekilde daha da uyguna geliyormuş isterseniz bi araştırın inşallah tekrar ameliyat olma gibi bir durumum olmaz ama olursa bu sefer hiç düşünmem inanın gerçekten çok önemli bir ameliyat

Arkadaşlar merhabalar mesajlarınızı okudum ancak alıntılayarak cevap veremiyorum telefondan yazdığım için öncelikle bundan dolayı kusura bakmayın.

Ameliyatımın ilkini 24ünde gerçekleştirirdik kalçam 7 cm yukarıda olduğu için siyatik siniri korumak amacıyla kemik kısaltma yapıldı. Maalesef altı hafta hiç ayağa kalkmayacağım. Yüksek kalça çıkığı protezlerinin bu şekilde olduğunu biliyordum zaten. Ama ne yalan söyleyeyim bir şekilde erken ayağa kalkacağıma inanıyordum içten içe. Bu nedenle bu durumun bende psikolojik yıkım olduğu aşikar.

Ameliyat ücreti ile ilgili bilgi vermem gerekirse özel bir hastane, SGK desteğiyle yaklaşık 30.000 TL'niz olmalı. Doktorum İstanbul'da ben ise Batı Karadeniz'de bir ilde ikamet ediyorum. Ameliyat sonraki süreç kolay değil. Ağrılarınız oluyor, sürekli aynı pozisyonda yatmak son derece rahatsız edici. Ancak bunun geçici bir süreç olduğunu kendime hatırlattıkça biraz daha motive oluyorum.
Taburculuk yatarak transfer şeklinde olması gerektiğinden ambulans ayarlamak zorunda kaldık. Henüz ayağa kalkmadığımdan size yürüme ile ilgili detay veremiyorum ancak doktoruma son derece güvendiğimi belirtmek isterim. Doktorum Prof. Dr. Murat BEZER .
Yürümemin nasıl olacağı ile ilgili maalesef altı hafta beklemelisiniz. Ayrıca diğer kalçamdan da ameliyat olduğumda aynı süreci yaşamam gerekecek. Şimdilik bu kadar.

Yeniden ziyaret edeceğim. Sağlıkla, ağrısız ve umutla kalın.

DKÇ geçmiş olsun en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dilerim. Bilgi için sağolun.

Arkadaşlar hepinize çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah cümlemize sizede bana da banada doktorum yapacak bu ameliyatı fakat bugün yaşım için erken olduğunu söyledi platin çıkarıldı daha önce kalçadan çift taraflı önümüzdeki 5 10 yıl içinde olucağımı söyledi ağrılarım arttı uyuşmalrm arttı ayakta durmak yoruyor artık bununla birlikte kütlemeler yürürken çıt çıt diye sesler kireçlenme oldu belimde de açık karpal ve hafif skloyoz ve fıtk olduğunu ama hafif olduğunu söyledi artık çalışamıyorum aynı zmanada bipolarım arkadaşlar rapora bunları ekletçem tekrardan heyete gircem Allah nasip ederse bunlardan oran ne gelir acaba ve bu ameliyat sürece nasıl geçiyor zorlukları nelerdir aksama oluyor mu ya da yada kol desteği kullanılıyor mu zamanında kullandım ama protez değil platin vardı ama şimdi yok teşekkür ederim cevaplarınız için

Tabi ağrılarım aniden artarsa ve kilitlenme aniden yürümeme olursa acil ameliyat olabilirmişim

Üst Alt