Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

Mrb mısra öncelikle geçmiş olsun, acaba nerde ve hangi doktora ameliyat oldun? Nasıl geçti, ağrı sızı nasil sakıncası yoksa bilgi alabilirmiyim?

Arkadaşlar öncelikle rabbim bu hastalığı olanlara şifa versin. Benimde uzun sureli cortizon kullanmaya bagli olarak kalcamda cureme meydana geldi ve bu curume malesef dizime kadar ilerledi. Oncelikle dizimden iki defa ameliyat gecirdim ve akabinde kalca protez ameliyati oldum. Suan ameliyat olali 4 hafta bitti. Agrilarim gitti, rahatca ayagimin üstüne basabiliyorum. Ameliyat olacak arkadaslara tavsiyem kesinlikle korkmayin cekinmeyin. Usta ellerde isini bilen DOKTORA ameliyat olursaniz korkulacak bir sey kalmiyor. Ben denizlide yasiyorum devlet hastanesi ve universite hastanesinde bu ameliyatla ilgili tecrubeli doktor malesef bulamadim daha dogrusu beni bilgi yonuyle doyuracak doktor yoktu. Herhangi bir saglik guvencem olmadigi icin son care olarak ozele gittim. Denipol hastenesi doc. Dr. Semih akkaya, muayene oldum, hastaligimla alakali doyurucu bilgi ve yapilmasi gereken ne varsa teferruatlariyla anlatti. Diz ameliyatlarim ve kalca protez ameliyatlarimi semih hocaya oldum ve iyiki olmusum. Tekrar tekrar belirtmek istiyorum doktorunuzu cok iyi arastirin.

Ameliyat sonrasini malum herkes biliyor, ben sunh tecrube ettim verilen 6 tane egzersiz hareketini surekli yaptim ve walker ile ev icinde surekli yurudum. Herkesin dert yandigi ameliyat bolgesinde ki sertlesme bende sadece 2 hafta surdu daha sonrasinda sertlesme olmadi. egzersizlerimi 3 saatte bir olarak duzenli sekilde yaptim. Forumda dikkat ettim beslenme ile alakali bilgi paylasan olmamis, doktorum ozellikle ilk 1 aylik donemde ilikli kemik suyu tuketmemi, collax (kolojen) kullanmami siddetle tavsiye etti. Malum kemikte islem yapildigi icin onariminin hizli sekilde olmasi icin. Bu arada yasim 38, aklima gelen hususlari paylasmak istedim. Sorulariniz olursa ictenlikle cevaplarim. Herkese gecmis olsun. Saglikla kali.

Herkese sağlıklı günler dilerim yaşım 37 doğuştan kalça çıkıklığına bağlı femur başı ve kalça yuvası bozulmuş çok fazla kiriçleme yapmış idi ağrılarım dayanalımayacak boyutlara ulaşmıştı
Bursa MedicalPark hastanesinde total kalça protezi ameliyatı oldum
22-01-2021 günü 3 günde hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum
Tedaviye evde devam ediyorum bacakta ilk günlere çok aşırı sertleşme oldu fakat gün geçtikçe bu sıkıntı gidiyor
Benim gözlemlediğim problem ameliyatı genel anestezi oldum lakin tavsiyem belden uyuşturma (epidural) yaptırın sebebi narkozdan ayılmak çok güç oldu ve sonrasında bacak dolayısı İle yatağa bağımlı 1 ay geçireceneğizden psikolojik olarak bir darlanma söz konusu oluyor gece uyuyamıyorum ameliyat karar alacak arkadaşlar bu hususa dikkat etsin tabikide doktor ve kullanılan parçada çok önemli şükür ağrılardan kurtuluyorsunuz inşallah şimdilik bunları söylemek istiyorum daha sonra tekrar bilgi vereceğim şuan ameliyat sonrası 9. gündeyim selamlar

Merhaba arkadaşlar!
Benim doğuştan kalça çıkığına bağlı sağ femur hasarlı; bir kaç yıldır ameliyat düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim. Benim öyle şiddetli ağrılarım yok, çok yorulursam biraz ağrı oluyor. Yürürken aksama oluyor, ben düzgün yürümek için ameliyat olmayı düşünüyorum.
Benim merak ettiğim ameliyat sonrası hayatımıza ne tür sınırlamalar gerekecek. Mesela ben dağ taş geziyorum, bir insanın yapabileceği herşeyi yapabiliyorum fazla sıkıntım olmuyor. Ameliyattan sonra oturmaya, kalkmaya, yatmaya, yürümeye, sosyal aktiviteler, yüzme, araç kullanma, motora binme, hatta ata binme ömür boyu dikkat etmek mi gerekiyor. Yoksa ameliyattan sonra belli bir dönem dikkat edilip sonra normale mi dönülüyor. Ameliyatın üzerinden zaman geçmiş tamamen iyileşmiş arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Herkese sağlıklı günler dilerim!

mejnun b de ameliyat oldum yaşım çok küçüktü 12 yaşlarında platin takılmıştı ayağımda 6 yıl kaldı. Ama sonra çıkarıldı 18 yaşımda doktora her yıl kontrole giderim yine ameliyat olacakmışım bana şunu dedi sosyal hayatta seni zorluyorsa olman Lazın ağrın var ise mesela çok ayakta kaldığım zaman ağrım çok artıyor ayakta çalışmam yasaklandı mesela ama ameliyat olacaksın yinede dedi ve doktorum o kadar iyiki şuan onun sayesinde ki Allah razı olsun yürüyorum yoksa sakat kalacaktım yürüeyemecektim ayağım aksıyor ama oda çok ağrı yapınca kramplar giriyor ayağını aksaması birde kısalıktan oluyormuş zaten bu ameliyatı okuduktan sonra bile hareketlerin kısıtlanıyor mesela koşman yasak uzun süre yürüme yasak çömelme yasak ağır kaldırma yasak arkadaşım çok geçmiş olsun bu arada ama olacak isen ide iyi birhekim ile yola çık karar senin

Şöyle söyleyeyim ayağımdan çıkarıldığı halde bazı hareketleri yapamm yapmk istediğim zamn ise ya kramp girer tada canın yanar ama yapamazssın genelde denge kaybedersin düşersin o zamn daha kötü olursun mejnun

tapasya

Geri çıkartıldığını göre seninki protez değil herhalde ameliyat videoları izledim femur başını kesiyorlar yerine protez yerleştiriyorlar geri dönüşü yok. Hekim araştırdım, Adana'da Emre Toğrul diye bir profösör çok iyiymiş. Ona ameliyat olan bir çocukla görüştüm benimki gibi tek taraflı ameliyat olmuş, doktor çok iyi çıkartmış yürürken hiç belli olmuyor, ona ne istersen yap demiş, şuradaki yorumlara bakınca biraz tırsıyorum, düşme riskin olan her eylemden uzak duracaksın, yüksekte oturacaksın eğilip kalkarken dikkat edeceksin, eğer bunlara sürekli dikkat etmek gerekiyorsa şimdilik kalsın böyle daha iyiyim, bir gün ağrılarım olursa o zaman düşünürüm. Ama mesela bir sene sonra bütün sınırlamar kalacaksa istediğim herşeyi yapabileceksem olurum.

Bnm platin idi mejnun zaten doktor küçük olduğum için platin takılmıştı protezi büyüyünce olacaksın demişti ve zaten ayağında olsada olmasada dikkat etmek gerekiyor çünkü bnm hiç yürüyememe durumum vardı o yüzden platin takıldı belki yerine gelir diye ama gelmedi tabi 4 kre operasyon geçirdim yani geçmiyor heryıl fizik tedavi görüyorum ağrım dinmiyor ilaçta nafile tabi sen bilirsin inşallah sağlığına kavuşur sun bir an önce sağlık ☺️🙏

Bu arada benm çift ta

Bnm çift taraflı takıldı mejnun

Merhaba serdar bey, ben uzun sureli kortizon kullandigim icin sol kalcamda avuskuler nekroz teshisi konuldu. Ben uzun sure ameliyat olmadim galiba 2 yil kadar dayanabildim bu sekilde hayatimi devam ettirmeye ama gercekten hayatim tam bir kabustu agrilar uykusuz geceler vs vs.. Bu ameliyati olmak icin korkmaniza gerek yok, tek onemli nokta DOKTOR seçiminiz, doktorunuzu araştırıp sordugunuz sorulara cevap alabiliyorsaniz ve güveniyorsanız sorun yok. Ameliyat sonrasi soyle boyle demek bence yanlış. Cunku herkesin kemik yapisi kas yapisi hastaliginin cinsi doktorun uyguladigi tedavi yontemi...... Nedenlerden dolayi ameliyat sonrasi belki hic agri hissetmeyeceksiniz belki 1 hafta belki 2 hafta agrili hayatiniz olabilir dedigim gibi bu olasılıklar tamamen insandan insana degisen durumlar. Gelelim yurume evresine, eliyattan hemen sonra 2 hafta tam yuk VERMEDEN walker yardimi ile surekli yürüdüm ve 2 haftanin sonunda dikis alindi doktorum vucut agirlimin yarisi kadar yuk vererek 3 hafta daha walker ile yurumemi soyledi. 5 hafta sonunda film ve kontroller yapildi artik tam yuk vererek yuruyebikecegimi eger kendimi guvende hissetmezsem 1 hafta koltuk değneği yardimi ile yuruyebilecegimi tavsiye etti. Ben koltuk değneği kullanmadan direk yurumeye basladim. Desteksiz yürüdüğüm 1 ci hafta gerçekten zordu, ameliyatli bacağıniz ile bastiginiz zaman sanki sert bir zemine basiyormus gibi oluyor ister istemez yururken tedbirli basiyirsunuz ameliyatli bacaginiza dogal olarakta topallama degil ama sekerek yurumege devam ettim. Doktoruma gunluk ne kadar yuruyebilirim nelere dikkat etmem konusunda sordum, 1 saat boyunca yuruyebilirsiniz dik yokus olmayacak, mumkunse 1 ay daha merdivenleri sik kullanmayalim, ben hergun 1 saat yürüdüm ilk baslardaki sert zemine basma hissi ameliyatli bacagima agirlik verdigimde agri hissi azaldi yok denecek kadar az. Benim suan 2 ay oldu, 1 ay sonra kontrolum var. Benim suan tek sikintim ameliyatli bacagim daha uzun belki 2 cm kadar. Kontrolde doktoruma bunu dile getirdim film ile bacaklarimi kontrol etti olcum yapti, ayni boyda olduklarini vucudun protezi kaslar dokular ile sarip sarmalamasi icin toplamda 6 ay gibi sureye ihtiyac varmis bu sure sonunda bacaklarimin esitlenecegini soyledi. Aklima gelmisken bu ameliyatta olmazsa olmaz günlük egzersizler, ameliyattan sonra kaslarda deforme oldugu icin belki ilk 1 hafta ameliyatli bacaginizi yardim vasitasiyla harket ettireceksiniz. Bu kisiden kisiye degisir. Verilen egzersizleri duzenli yaparsaniz ayaga kalkma sureniz cok cok kisalacaktir. Benim doktorum beslenme noktasinda ozellikle (kemikte islem yapildigi icin) collax ve ilikli kemik suyu (migrosta satilir sadece) tuketmemi tavsiye etti. Ameliyat olacaksaniz Bunlari goz onunde bulundurun faydasini goreceksiniz. Dedigim gibi suan 2 ay oldu gunluk hayatima dondum (tabi egilmek,alcak yerde oturmak yasak, yerden birsey almak, ayakkabimi baglayamiyorum, bacak arama yastik koyarak uyuyorum, ameliyatli tarafima simdilik donerek yatmak yasak) agrilarim yok, eskiden 200 metre yuruyemezdim ama simdi rahatca sehir disina çıkıyorum, gun icinde yürüyüş yapıyorum kisacasi özgürlüğüme kavustum. Tek sikintim bacak boylarimin esitlenmesi bunun içinde zamana ihtiyac var. Sorduklariniza ins cevap olmustur.cok gecmis olsun saglikla kalin

bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim , geçmiş olsun sağlıklı günler dilerim

Arkadaşlar merhaba, daha önce foruma ameliyatımla alakali mesaj yazmıştım. Sol kalcamdan total kalca protez ameliyati olalı 3 ay oldu. Kontrollerim yapıldı. Dostlar yürüyüşümde çok bariz olmamak kaydıyla akşama var. Bu konu ile alakalı Doktorumla 2 kere görüştüm yetmedi başka hastaneye gidip kontrol oldum ve ameliyatli bacagimin 2 cm ' e yakın uzun oldugunu tespit etti. Cok fazla rahatsız etmesede insan kafayı takıyor. Tekrar kendi doktoruma muayene olduğumda, doktorum özellikle genç hastalara ameliyati yaparken çok hassas davrandığını protezi milimetrik yerleştirdiğini belirtmisti ve dediği gibi protez olması gerektiği yerde! O zaman neden bu boy farkı ortaya çıkıyor? Dostlar ben 2 yıla yakın hem hastalığın teşhisi hemde ameliyat olmayi erteledigim icin, sol kalcam artık dayanilmayacak seviyeye geldiğinde artık ameliyat olacağım dedim. Tabi ameliyat korkusu, maddi imkansızlıklar vs vs.. Bu gecen 2 yıllık sürede malesef SAĞ KALCAYA daha fazla yük bindiği için sağ kalcamdan da avuskuler nekroz başlamış. Simdi ki boy farkı bundan kaynaklanıyor. Bunu size neden anlatıyorum çünkü bu ameliyati ne kadar otelerseniz size zarar veriyor. Doktor bana hemen değil ama diğer kalcanda protez takılması gerekiyor dediğinde, YIKILDIM arkadaşlar, ayni süreçleri tekrar yaşamak, ameliyat masasına yatmak gözümde öyle hir büyüyor ki anlatamam...bu hastalığı olan arkadaşlar size tavsiyem kesinlikle ertelemeyin ben çok pişmanım. Saglikla kalin. Selamlar

Değerli Arkadaşlar daha öncede bilgilendirme yapmıştım, Sol kalçadan doğuştan kalça çıkığı sebebi ile kalça protezi ameliyatı oldum şuan 65.gündeyim hiç bir destek almadan gayet ağrısız bir şekilde yürüyebiliyorum, kaslarımın güçlendirilmesine fizik tedavi sürecim devam ediyor. süreç öncesi 100 metre dahi yol yürüyemezken şuan günlük 4 km yol yürüyebiliyorum. kaslar eski formunu kazandıkça daha fazla hareket açıklığı ve yürüyüş yapabiliceğim. yerde bacaklarımı uzatıp şekilde oturabiliyorum, 60. günden sonra araç kullanabiliyorsunuz. Bazen neden bu kadar ağırları çektim ameliyat olmadım diye soruyorum kendime, burda dikkat edilmesi gereken ilk aşamada doktor, takılacak protezin kalitesi ve ameliyat sonrası ilk 45 gün çok önemli eğer bunları başarılı şekilde atlatırsanız korkmanızı gerektiren hiç bir şey yok, sadece tavsiyem benim yaşadığım bu ameliyatı muhakkak kış aylarında olun, ve belden uyuşturma apidural olmanızı tavsiye ederim. Şimdiden geçmiş olsun bu süreçte Allah yar ve yardımcımız olsun. Kalın sağlıcakla...

Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar canımı sıkan kafama takılan bir sorun var umarım birisi görür cevaplar...yaklaşık 7 ay oldu total kalça protezi ameliyati oldum herşey gayet güzel geçti herşey yolunda ben normal yaşantıma döndüm benimkisi doğuştan kalça cikigiydi buna bağlı aşırı derecece kireçlenme ve kaa kaybim vardı.neyse lafi uzatmiyim benim yaklaşık 15 gündür tam kalçanın bitimi olan yer ağrıyor arkası yani özellikle dinlenmeye geçince yatarken oturur ken derinden bir ağrı canımı çok sıkıyor çok egzersiz yaptim geçen ay kum torbasi bağlayıp bilegime güçlendirme hareketleri esnetme felan acaba kaslarami zarar verdim diyorum yada bu ağrılar dami normal gececekmi neolur bana bisey diyin bu ameliyatı olan arkadaşlar sizdede oldumu şuan bile ağrıyor yani şimdiden çok teşekkür ederim herkese allaha emanet olun

Kimse yokmu arkadaşlar bu ağrılar sınır kas ağrılarımı boşuna mı telaslaniyorum çokmu aceleciyim acaba

Yaşadığınız ağrılar bence normal doktora göründünuz mu

Benim sağ bacağımdan Ameliyat olalı beş buçuk ay oldu . Diğer bacağımı da yapmak zorundayım ama açıkçası ameliyat olduğuma pişman oldum çünkü çok fazla yasak verdiler çömelme yok felan . Yürüyorum ama yürürken sanki bacak benim değilmiş gibi hissediyorum sanki bir böyle bacağım odun da onun üstüne basıyormusun gibi hissediyorum. Yere oturabiliyirum zorlansamda merdiven çıkabiliyorum agrim dizimde oluyor bazen. Eskisi gibi değil ama eğilip yerden bir şeyler alabiliyorum acaba ne zaman her şey tam normale dönecek lütfen biri yardımcı olsun

Moralim gerçekten çok bozuk çünkü diğer bacağımı da kaybetmek istemiyorum ama düz yuruyemiyorum ameliyatli bacağım diğer bacağımdan bir bir buçuk cm uzun ama sanki bana 4 5 santimmus gibi geliyor

Sdtsdt geçmiş olsun. Çok erken yaşta ameliyat olmuşsunuz. Ağrı ve hareket kısıtlılığınız mı fazlaydı?

Geçmiş olsun kardeşim o şikayetlerin yavaş yavaş sonlanacak inşallah gerçekten bu ameliyat sonrası süreç daha zor ve sabir işiymiş bana 8 ay oldu yeni yeni hersey rayina oturdu bacagi artik ameliyatlı gibi hissetmiyorum hiv olmamış protez yok gibiymiş şuan o bölgede hissedilen sertlik kütük gibi olan his gitti....ve her hareketi yapıyorum comeliyorum normal şekilde namaz kılıyorum dizlerimin üstünde yer siliyorum maşallah tek eksiğim şuan kas ....bacağım ötekinden ince biraz daha egsersiz yapmam gerekiyor ama artik çok sıkıldım zamanla olur inşallah o bahsettiğim ağrılar fazla egzersiz yapıyodum kum torbasıyla kas ağrıları imiş bırakınca geçti...sana soyleyebileceklerim suanlik bunlar 1 yıl geçmeden tam iyileşme olmazmış ancak bir yıl sonunda inşallah herşey normale dönecek allaha emanet olun

Çok teşekkür ederim peki doktor comelemezsiniz demedimi çünkü genelde comelmeyi yasakliyorlar
gül_se
Çok teşekkür ederim ağrılarım dayanılmazdi maalesef

gokcesydn
Esitlendimi bacaklarınız

Su an ki durumunuz nasıl

Sdtsdt
Benim doktorum herşey serbest sadece düşme ve kilo alimina dikkat et dedi yanında comelmeme izin verdi namaz kılma.hareketlerini yapabilirsin dedi kosabilirsin dedi ama bunlarin hepsi tabiki kontrollü bir şekilde illaki bazi kısıtlı hareketlerim var ama daha yeni sayılırım bir sene gectikten sonra herşey daha güzel olacakdır....ama facede bir grup var ordaki arkadaslar herşeyi yapabiliriz protez buna engel degilama protezin omrunden yiyomus diyolar o sakincali hareketler yani çömelme yere oturma diz çökme vs .. gibi hareketler ama ben kendimi çok iyi hissediyorum kendimi bildim bileli hep ağrılı bir yaşamım oldu uzun uzun yürüyüşler yapamadım yapıncada o gece ağrıdan uyuyamazdim yillarca ağrı kesiciler kremler idare ettim şimdi keşke bikac sene önce olsaydım diyorum çünkü son bikac yıl iyice ağrılarım çoğalmıştı bacak artik donmuş gibiydi sadece ayakta tutuyodu beni herseyi çok zorlanarak yapıyodum...rabbim kimseyi ağrı acı içinde yasatmasin herkese sağlık sıhhat afiyet versin inşallah....

Selma hanım
Peki ameliyat li tarafınıza doğru yatabiliyor musunuz ben birkaç gündür denemeye çalışıyor um am yapamıyorum orası şişkin ve sanki odun koymuş gibi siz yapabiliyor musunuz

Altı ayım bugün doldu doktorum bana bir sene geçmeden ameliyat edemem diyor halbuki ameliyat tan önce üç ay demişti o kadar kötü hissediyor um ki hiçbir şey hayal ettiğim gibi olmadi evet yürüyorum yere oturuyorum eğiliyorum ama bunları yaparken normal bir insan gibi yapamıyorum merdivenlwri çıkarken zorlanıyorum dizim güçsüz diye valla intihar etmeyi dusunuceek kadar psikolojim bozuldu doktoruma da çok kızıyorum bana hiçbir şey söylemiyor dizim güçsüz diyorum önceki gücü ne kadar da öyle kalır diyor mal adam eskiden çok şükür iyiydi dizim hiç sıkıntı yaşamadım gerçekten çok kötü hissediyor um

Sdtsdt

Lütfen karamsar olmayin üzüldüm valla ben 8 ay oldu amelayat olali daha bir aydir üzerine yatiyorum ama hala çokta rahat değilim sertlikler var şişlik var bunlar normal kendimize biraz zaman vermeliyiz 1 yok geçmeden çok bir performans beklemeyin diyolar ve 7. Aydan sonra ben sustum artik kendimi dinlemeyi biraktim sizde eminim 7. Aydan sonra dahada rahatlayacaksiniz bende daha merdiven çıkarken çok çok iyi değilim kendini hissetiriyo yani dizim güçsüz yamulmak istiyo hep içe doğru hep temkinli adım atıyorum şimdilik aklıma gelen ler bunlar sormak isteğiniz başka bişey olursa seve seve yanıtlarım ara ara bakıyorum siteye yazılanlari takipteyim sağlıklı günler

Sdtsdt

Bu arada o şişlik ve sertlik gececk mi yoksa kalicimi çünkü diğer bacağımdan da ameliyat olacam ve yana doğru uyumayı çok severim bir insanım bari bunu benden almasın bu protez bu arada alçak yerlere oturabiliyorum eğiliyorum yere oturuyorum zorlanarak yaoiyorumama yapabiliyorum sizde bunları yaparken zorlanıyor musunuz

Sdtsdt

Çok zorlanmıyorum artık daha iyiyim şişlik benimde geçmedi dikisin bittigi alt tarafta ödem gibi bir şişlik var ayakta çok kalınca daha belirginleşiyor geçecek inşallah bu kadar oldukya daha Ne isterim allahtan sizdemi dkc idiniz yoksa aveskuler nekrozmu yaşınız kaç nerde oldunuz ameliyatı

Selma hanım
Benim doğuştan çift taraflı kalça çıkığı benim şişlik dikişin ust tarafında evet şişlik ayağa kalkınca belirginleşiyor ama üstüne doğru yatınca sanki alta bir odun koyulmus gibi oluyor.22 yaşındayım Elazığ'da sağ bacağımdan yüksek Total kalça protezi ameliyatı oldum kemiğim kesildi

Sdtsdt
Burda işte bir sene geçmeden kendinizden bir performans beklemeyin diye yazılar çok okudum keşke onlardan birine ulaşabilsem

Bu arada dizini güçsüz mu yani benim dizim çok gucsuzdu ilk zamanlar şimdi de var güçsüzlük ama şey böyle mesela merdiven çıkarken ameliyatlı bacağımla ilk ciktigimda rahat basamiyorum sormak istediğim şey hani bu ameliyat kalça protezi ameliyatı ya niye dizim güçsüz

Bu arada dizini güçsüz mu yani benim dizim çok gucsuzdu

Tabiki güçsüz benim dizim aylarca içe doğru egriliyordu kafayi yiyicektim dizime neolmus diye diz kapagim kayıyordu ani dönmelerde felan doktora soruyorum tam bir açıklayıcı cevap alamıyorum sonunda okuya okuya araştırarak kendim buldum..şöyleki şimdi benim bacağım 4 cm kısaydı bunu uzattıkları için oluyormuş yani hemstring kaslari özellikle kisaysa dizi etkiliyormuş zamanla çalışa çalışa egzersizle hamstring kaslari esnedi güçlendi şükür dizimdeki o problemde geçti yani bu tamamen ameliyatla ilgili bir süreç miş dizimizde bir problem yok...kas ne kadar önemliymiş bu süreçte çok iyi anladım benim sakat bacağım çok incelmisti yıllar içinde tabi hemen de güçlenip şişmesini beklemek ne kadar mantıklı herşey zamanla emin ol kardeşim sağlıklı güzel günler seni bekliyor inşallah

Şunuda belirtiyim egzersiz çok önemli sakin ihmal etme hergün düzenli yap ben daha yeni ramazan da biraktim çok faydasını gördüm

Selma hanım
Çok soru sordum kusura bakmayın:) gerçekten sadece bacağımı eskisi gibi bana ait hissetmek istiyorum yürürken normalde diz kapağı biraz çıkık olur yani bacak dümdüz değildir ama ameliyat li bacak dimdik bir odun gibi belki bacak iyileşirse aksamalarimda geçer diye düşünüyorum

Selma hanım
Bir şey sorabilir miyim yürürken benim diz kapağım içe kaçıyor böyle dimdik bir bacak oluyor hani normalde diz biraz çıkık olur ya ama benim içe kaciyir böyle sanki bir odun koymuslar gibi sizde de öyle mi oluyir

Sdtsdt
Evet benimde dizim içe kaçıyordu aylarca kafayı buna takmıştım yukardada bahsettim bunlar geçiyor zamanla egsersiz leri ihmâl etme dizini kuvvetlendir sen üzerine düşeni yap gerisini zamana bırak herşey güzel olacak insallahhh 👍

Üst Alt