Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Total kalça protezi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ve ağrılar..?

11 ay sonra ağrı olması değişik bi durum bence ameliyat ağrının geçemedi için yapılıyor doktorunuza mutlaka sorun

Perestü ilgilenip cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim, ben ilk kalça protezi ameliyatı olalılı 1 yıl 4 ay oldu, çok zor bir ameliyattı 24 yıl hiç bir dr ameliyat etmedi. Sonunda tıpın ilerlemesi ve Dr.’mun sayesinde olabildim fakat maalesef enfeksiyon oldu bacağım protez takıldıkdan sonra ve bu yüzden 4 ay içinde 4 kez ameliyat oldum çok acılı zorlu süreçlerdi. Belki normal seyrinde gitse bu kadar sürmezdi ağrılarım. Dilerim artık sorun yaşamam ve kimse yaşamasın.

Çok geçmiş olsun ne demek normal bir ameliyat geçirmediysen ağrılar normaldir ben de ameliyat olalı 7 hafta olmak üzere Allah şifamızı en tez zamanda versin inşallah

07.12.2021 de Mersin'de özel bir hastanede sag kalça protezi ameliyatı oldum.çok ağrılarım oldu.hala devam ediyor hemen hemen 1 hafta olacak wolker ile evde yürüyorum.sizce agrilarim ne zaman geçer protezin çıkma ihtimali nedir teşekkürler

Perestü çok teşekkür ederim. Sizede çok geçmiş olsun. Şifalar dilerim. Durumunuz nasıl şuan ?

Aysime çok geçmiş olsun. Ağrılarınız devam ediyor olması çok normal zor bir ameliyat lütfen endişelenmeyin. Ağrılarınızın geçmesi ameliyattan önceki bacağınızın durumu ve ameliyat sonrası iyileşme ile doğru orantılı. Ne tür bir protez takıldı bilmiyorum ama protezin çıkması dayanılmaz ağrılara ve yürüteçle bile yürüyememenize neden olur. Bacak boyunda kısalma olur. Dr. nuz ve fizyoterapistiniz yapmamanız gereken pozisyonları söylemiştir ayrıca internettede bu bilgiler var. Acil şifalar diliyorum.

Benim ameliyat sonrası ilk hafta çok ağrım oldu ama sonrasında dayanılmaz ağrılarım olmadı şimdi hiç yok denecek kadar az elhamdulillah daha da iyi olalım inşallah

Aysima wolkerı geç bırakmak protezin vücuda tutunması açısından daha iyiymiş hemen bırakmak için uğraşma ben o hatayı yaptım protezin ömrü kısalabiliyormuş doktorum öyle söyledi

Perestü iyi olmanıza sevindim. Amin ihepimiz daha iyi oluruz inşallahhhh...

Çok gecmis olsun sizin bu şekilde olmaniz suan hiçte sağlikli bir durum değil 8 cm cok kisa oldugu icin tamamen aksama bitmez ne yazikki ama eskisinden cok iyi olmasi gerekiyordu.Bu kisalikta 2 cme düşmezi gerekiyordu ama 4 ayda 4 ameliyat kaslariniza zarar vermis ondan kisalik cok kalmis ve suan agrilariniz var doktorunuzla gorusun derim sonra gerekiyorsa benim doktorumlada görüşebilirsiniz.sağlicakla kalin

Kac hafta biraktiniz hocam

Canan Canan ben 16. Gün bıraktım ama bana taburcu olurken doktorun asistanı gelip evde yapmam gerekenleri anlattı ve wolkerı 15 günde bırak dedi hastaneye kontrole gelme wolkerla dedi sonra kontrolde de doktorum çok kızdı nasıl bırakırsın diye asistan da azar yemiştir diye düşünüyorum öyle işte şükür ki büyük bir sıkıntı yok

İyi akşamlar eşim 4 Ekimde kalça protezi ameliyatı oldu , doğuştan kalça çıkığı vardı, ameliyat güzel geçti ameliyatı Edirne Ekol hastanesinde prof.erol yanlız hoca yaptı, ameliyat sonrası 2 ay raporumuz bitti ,dün kontrole gittik, herşey güzel ,sadece dizimizde uyuşukluk oluyor , hocamız ürkek yürüme ve sürekli yürüyebilirsin dedi,koşada bilirsin dedi ,diz L biçimde Alcak olmayan yere oturabilirsin dedi,klozet kullanabilirsin,90 derece eğile bilirsin dedi , ayaklar açık uyuyoruz yan yatıp arasına yastık koyarak uyuyabilirsin dedi, ayaklar açık 3 demişti az kaldı ,son olarak bize 1 ay daha rapor verdi , sonrası ise başlayabilirsin dedi ,kontrol için seneye ekime dedi , inşallah herkes için her ameliyat güzel geçer

Çok geçmiş olsun size çok az bir rapor verilmiş tam iyileşme 6 ay bacağin çikma ihtimali yüksek kar kış önümüz bende çalışan biri olarak söylūyorum eğer devlet kadrosundaysaniz 6 ayi tamamlayip öyle dönūn işinize sağlık bu ihmale gelmez bide bence her ay dūzenli gidip film çektirin bacağin durumunu öğrenin ve her ay doktorunuz farkli egzersizler vermeli size

Omur1903 öncelikle geçmiş olsun bacak boyunda ameliyat öncesi kısalık var mıydı ve şimdi yürürken aksamadan mı yürüyorsunuz benim kaslarım güçsüz olduğu için 2 ay oldu neredeyse ama hala aksıyorum halbuki bacak boylarım eşit

Canan canan hanım çok teşekkür ederim dr um ameliyatta bacak kısalığımın tamamen uzatılamayacağını kaslarımın sinirlerimin büzüştüğünü çok fazla uzatmak için uğraşıldığında kas ve sinirlerimin fazlasıyla zarar görüp bacağımı kullanamama ihtimalimin oluşabileceğini söyledi. 8 cm kısalıktan 3.5 cm kısalığa düştü, umarım herşey yolunda gider ve güzel gelişmeleri paylaşırım sizlerle...

Perestü yürüdükçe aksamanız düzelicektir, bu ameliyatı olan kişilerle iletişime geçtiğimde kaslar güçlendikçe ve protez bacağa uyum sağladıkça aksamanın ve yürümenin düzeldiğini söylemişlerdi. Zaman, egsersiz ve sabır şart.

Mısra çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için hepimize geçmiş olur inşallah

Rica ederim bende teşekkür ederim Perestü. İnşallahh...

Keske ameliyattan önce tanıssaydık size kendi doktorumu tavsiye ederdim 8 cm kısalığı olan bir hastası vardı ameliyat harici uzatma yapıldı şuan gayet iyi.cok geçmiş olsun

Canan canan doktorunuz adı nedir? hangi şehirde? ve nasıl yapıldı harici uzatma bilginiz varmı?

Bitliste ameliyat oldum ben doktorum van bitlis ve istanbulda görev yapıyorlar mehmet coşkun ve deniz Akbulut ikisini bir arada isteyerel ameliyat oldum.Bide harici uzatma yapıyor doktorum yapanlar var çünkü 8 cm olan ve 10 cm olan birinide yakın zamanda yapacak arkadaşımın kuzeni olcak olan kişi

Anladım Canan hanım teşekkür ederim, belki ilerde harici uzatma operasyonu geçiririm sidşmö sağlık durumunuz nasıl?

Şuan iyileşme sürecindeyim ama iyi bir durumdayım öneriyorum doktorları mı olmak isteyen herkese zaten ameliyattan ziyade sonra ki süreç ve psikoloji önemli bizim için ve çokça sabır ben sabırsız biri olduğum için 😊

Evet kesinlikle katılıyorum psikoloji ve sabır önemli Canan, bende değneksiz yürürken rahat ve düzgün adım atmak için sabırsızlanıyorum 😊

😊😊kesinlikle bende mısra senin kaçıncı ayın acaba benim 23 ocakta 3 ayım dolacak

😊 Benim tam 1 yıl oldu Canan zordu ama daha iyi olacak inanıyor ve diliyorum...

Aksaman bitmiş olmalıydı ve şuan değneksiz çok güzel yürümen gerekiyordu.son durumun nedir mısracım

Mrb ameliyattan sonra 2 ay aksamalarim oldu,şuan 3.5 ay oldu aksama yok

Evet 2cm kısalık vardı

4 Ekim'de ameliyat oldum ,15 tatil sonrası işe başlıyorum

Doktorumuza dedik kar olur kayıp düşmeyelim ,ee dikkat ediceksiniz dedi ,wc olayını söyledik ben en çok 2 ay rapor veriyorum artık normal hayatınıza dönebilirsiniz diye söyledi bize rapor vermedi kendisi maalesef Şubat'ta 4 ay dolacak o zan baslicam inşallah

Benim de bugün 3 ay oldu biraz aksamam var ama geçeceğine inanıyorum omur1903 tuvalet derken alaturka tuvaleti mi sordunuz

Bana doktorum işe başlayabilirsin dedi ben gitmem dedim daha yeni 3 ay oldu aksamamda hala var 6 ay dolmadan işe gitmem dedim diğer doktorumda gitmesin dedi buz falan var düşer dedi.

Canan benim durumum şöyle ben trafik kazası geçirdim 24 yıl önce ve tedavi sürecimde enfeksiyon oldu bacağım 7 kez ameliyat oldum maalesef tam iyileşemedim 8 cm kısalığım oluştu engelli olarak yaşamıma devam ettim ve 24 yıl tek değnek ile yürüdüm bu yüzden bacak kaslarım oldukça zayıfladı. 1 sene öncesi Protez ameliyatında da korkulan oldu enfeksiyon oldu bacağım ve 3 ay içinde 4 kez daha ameliyat oldum, dolayısıyla kaslarım dahada yoruldu iyileşme sürecim bundan uzun sürüyor, dilerim zamanla olumlu gelişmeler yaşarım ve yaşarız.

Üst Alt