Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu sınavı akıl edip yapanın sınava bize başvurularında ezieyet edenlerin beni 100 km ötede sınava sokanların bizleri ümitlendirenlerin hepsinin Allah belasını versin.Bu hükümete oy attım bi daha atarsam ellerim taş olsun.

halil ibrahim hocam, diyanet bu ülkenin kurumuda diğerleri başka bir ülkenin kurumu mu? farklı hükümetler mi yönetiyor bu kurumları? diğer kurumlar açmak niye istemesinler yada açıp açmama kararını kurum yetkililerimi veriyor bakanlıklar mı? hedefi şaşırmayalım. diyanetin kadrosu ve çoğu şişirme kadrolar dolmayacak zaten, bu sonuç aşikar. Daha evvel bir arkadaşın dediği gibi isterse 70.000 kadro imam 100.000 kişide veteriner açıklasınlar personel olmadıktan sonra neye yarar. Anca gaste ve televizyolarda istatistik reklam olur, hükümetin engelliye büyük hizmeti diye, kimsede sormaz işin aslını.

ya halil diyanetin açtığı bölümlere bak imam-müezzin vs. bunlara hangi özürlüler yerleşecek bana söylesene? hangi engelli grubu imam olacak? hadi imam oldu diyelim sence imamlık yaptırırlarmı kaldıki dinen herhangi engelli birisi namaz kılmak yasaktır yazıyor. ha tercihte dıyanet buro memuru yada hizmetli gibi kontenjan açsa tamam fakat hem ortaöğretim hemde lisans programında boy boy 3 sayfa her birinden 13 kontenjandan olmasını hazmedemiyoruz. lakin diğer kurumlar topu topuna en fazla 1-3 kontenjan açmışlar. üstelik koca devlette okadar devlet dairelerine rağmen bu kadar kontenjan varsa pes diyorum. kaldıkı ben bilgisayar muhendisi oldum istanbulda izmir de iş yok ankarada okadar ahım şahım olmayan kontenjanı 1 olan yerler var. sinir oldum lanet olsun dedim bu hükümete bu devlete. inanın boş yere bilg. muh. okudum hissediyorum. dini alet ederek her türlü pisliği yapıp masumiyet hareket eden partililer ve yandaşları ve onların şakşakçıları siz dinin müslümanların yüzkarasısınız.

iyi geceler arkadaşlar ömss program kodu ve program adı soruyor ? bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi teşekkürler

Arkadaşlar Öncelikle Bende Hayal Kırıklığına Uğrayanlardanım. Ayrıca Lütfen soru sormadan Önce Klavuzu Bi incveleyin. Kodların Hepsi sayfanın aşağısına ındıkce yazıyor göreceksiniz.Hakkımızda hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmıyor elimizden anlaşılan. Diyanete çalısılmıs resmen görünen bu. Bilgisayar İşletmeni dısında bilgisayar ile alakalı aldıkları birşeyde yok açıkcası. Bilemıyorm Napacaz. Nickim gibi Tam Bir Facia Oldu Bu kadrolar hepimiz için. Saygılar.

Çok güzel bi oyun oynandı bravo hükümeti tebrik etmek lazım, kadro 7 bin küsür dediler ama gerçekte 2 bini geçmez. bi daha öy vermem diyenler: '' verirsiniz verirsiniz, seçime yakın başbakanımız bi duygulu konuşma yapar, bi küçük engelli açılımı yapar, kötünün iyisi, verecek başka kimse yok, chp mi gelsin vs.. nidaları altında yine verirsiniz''. Bugüne kadar bir kere bile oy vermedim içim rahat en azından, ne olduklarını biliyordum çünkü...

Yıllarca imam-hatip okulları en sevilen okullların başında gelirdi ama bu hükümet yüzünden millet imam hatiplilerden nefret etmeye başladı..

Hükümet istese her kurumdan kadro açardı ama boş kalacak kadrolar bilerek seçildi yani güzel bir oyun oynandı, hadi bakalım 100.000 kişi 2.000 kadroyu paylaşın, 2 sene sonrada hükümetimize oy vermeyi unutmayın, ne de olsa kötünün iyisi...

Imam hatip kuran kursu diplomasımı lazım anlayamadım benim kuran kursu diplomam var olurmu diplomamı şart

loks;

Durum bundan ibaret çok güzel özetlemişin ellerine sağlık.Hükümet destekçisi arkadaşlar ne hikmetse susuyorlar biz siyasi sıfatıyla konuşmuyoruz engelli sıfatıyla konuşuyoruz.Yazıklar olsun bu kadar insanı umutlandırıp daha sonra hayallerini suya düşürenlerden!

ne güzel işte açmış dıyanet bu kadar kadroyu keşke tüm kurumlar bu kadar duyarlı olup kadro açsaydı malesef kadro açan kurumlar bır elın parmaklarını geçmiyor diyanettin kadro açmasını tenkıt yerıne kadro açmayan kurumların kadro açmamasını sorgulamalıyız.
kardeşim diyanet kadro açmasa daha iyiydi sayı belli olcaktı 3512 diyanetin şartına çoğu imam hatipli bile uymuyor diğer kurumlar delikanlı gibi özürlü almıyoruz dedi diyanet naptı almayacağı adama kadro açıp kadro sayını çoğalttı diyanet paso boş kalcak bide özürlü istihdam ediyoruz diye kurulacak millette gerçek sanacak...

SINIF DERECE Kodları açılımı nerden öğrenebiliriz

arkadaşlar tercih kılavuzunda yer alan bu
SINIF DERECE kodlarını açılımını nerdeden ögrenebılırız ?

Atamalar branşlara göre yapılacaktı, MEB öğretmen alımı yapacaktı (kılavuzda öyle yazıyordu) vs vs... utanmazlar milletin gözüne baka baka yalan söylüyorlar üç kağıtçı herifler, öğretmenlik mezunlarını 4001 kadrosuna mahkum ettiler, koltuğunuzla beraber yerin dibine batarsınız inşallah..

tercih klavuzu sürekli hata veriyor

merhaba size demi oluyor yada olan varmı?
tercih klavuzunda kodu yazıyorum kaydet e tıklayınca sürekli şu uyarıyı veriyor:Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu.
Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz:

bilgisi olan yardım edebilirmi ?

bir vatandaş yokmu nasıl tercih yapılır diye anlatım yapsın konu açsın tercih klavuzu diyorlar ama içinde bir b** anlattığı yok sabahdandır morelim bozuldu uğraşmaktan .

kimde daktilo sertifikası var?

BU devirde daktilomu kaldı 750-800 imam kadrosu yetmezmiş gibi 50-60 daktiloğraf alıncakmış alınabilirse tabi 1 kişi bende daktilo sertifikası var desin helal olsun diyeyim işe almamak için ne bulcaklarını şaşırmışlar ortaögretim kafadan 850-900 arası kadroyu kimse yazamayacak 3050 kadro görünüyor 900 çık 2150 kalan bir çoğumuz hizmetliyide yazamıcak alın size istihdam 2 yıldır boşuna oyaladılar bu kadar insanı yazık günah...SAĞLIK BAKANLIĞI Sağlıkçıya çalışmış sanki o kadar sağlıkçı sınava girdi MEB Hizmetliye Çalışmış DİYANET TAM BİR FİYASKO teknisyenler işi götürmüş varın gerisini siz hesaplayın KPSS İLE 1500 liseliden 46 hizmetli alınıyor ömss'ye saklamışlar demek ki hizmetli alımı ELİ,KOLU,AYAĞI OLMAYAN İNSANLAR HARCANMIŞ RESMEN BU KADROLARIN YARISI BOŞ KALMAZSA BENDE bişey bilmiyorum...

günaydın hocam hepsine katılıyorum.bende fen bilimleri mezunuyum maalesef tercih yapacak yer yok..çok saçma bi kalvuz olmuş..diyanet iyi yapmış ama engelliden imam müezzin olmaz müftülüklere alsalardı daha iyi..

en saçma şartlardan birisi de bu. kurumlarda şimdi daktilo bile yok. bilgisayar sertifikası dese amenna.

arkadaşım farklı internet tarayıcısı denersen bu sorununun ortadan kalkacağını umuyorum.

Arkadaşlar bu derece ne oluyo yapılacak tercihlerle bir alakası varmı bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

herhangi bir lisans mezunu memur diye alan kadrolar var.bunların maaşı nedir? a sınıfı mıdır b sınıfı mıdır?

daktilo sertifikası ile diyanet ve imam ne alaka ,nasıl baglantı kurdunuz.

Daktilo sertifikası kimsede yoktur. Bence daktilo bahane işte yandaşları yerleştirme taktiklerinden biri.Yandaş daktilo sertifikası olmasa bile burayı yazcak ve yerleşecek bu kadar basit.

oda bişeymi

ben de klavuz yükleyemiyorum indirmeye geçince hata veriror

valla tarım sağlık bak.ve bilim sanayi neyse onları uşuk karaman işaretledim hep ona göre arkdaşlar yogunluk olmasın yazında ok. çıkmazda ya tutarsa nasrettin hoca misali :)

benim adliyede çalışan 2 arkadaşta var o sertifikadan.. sordum arkadaşlara o sertifikadan var diyorlar burdada tahminim vardır kimseden ses çıkmadığına göre.. ticaret meslek lisesi mezunu olan arkadaşlarda vardır yada bunun kursunu görmüş kişilerde vardır.. tercih kılavuzunda eksiklik vardır diye düşünüyorum o sertifikanın diğer ismi on parmak klavye kursu bitirme belgesi diye geçiyor sanırım.. araştırmak lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt