Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar bu sistem[FONT=Verdana] ve sınav şunu gösteriyor amaç engelli almak degil engelli almamak .[/FONT]

slm arkadaş ben şunu öğrenmek istiyorum ben tercih yapacağım ama sayfamda ilköğretim olarak geciyo ve mezun olma tarihini istiyo ben başvuruda acık lise öğrenim belgesini vermiştim şimdi nasıl yapacağım eski tasdikname fotopisi var onu yazsam sorun olur mu

Xman kardeşim; Ömss süreci içerisinde neler yaptık neler ettik sen bu mücadeleye destek veren arkadaşlardan birisi olduğun için senin konu başlığına yazmak istedim başlık açan diğer arkadaşlar veya o başlıklarda sitem edenlerin bir çoğunu o mücadelenin içersinde görmemiştim bugün sıkıntılarını forumda paylaşanlar ogün neden bizlere çok olduğumuzu birlik olduklarını hissettirmediler en üst düzeydeki insanlara ulaşmaya çalıştım kendi adıma dün itibari ile kadrolar açıklandı. Okuduğum anladığım şu tamam sizi işe alıyorum ama sizde bunlar varsa girersiniz yoksa yok gireceğiniz kadrodada atarım memleketin en ücra köşesine ne haliniz varsa görün soğukda rahatsızlığınız ilerlermi geberirmisiniz banane ha geberirseniz sizlerden kurtuluruz zihniyeti hakim olmuş aslında hiçde şikayet etmemek gerekir biz iki kelamla buradaki arkadaşların haklarını savunduğumuzda nasıl bu süreç daha sağlıklı olur nasıl herkese faydalı olur diye mücadele ederken birileri mutlaka çıkıp Hükümet çığırtkanlığı yaptı halbuki biz bütün partilerle ve engelliler hakkında yapılacak yasalardaki vekillerin hepsi ile dirsek temasına geçmişdik kısacası hak arama yerine oturup ıslık çaldılar bu sitem ve kızgınlığım mücadelesini vermeyip şimdi başa gelince isyan edenlere yinede umarım rabbim herkesin gönlünden geçeni nasip eder saygılar....

Kafam bir karıştı bir karıştı varya .. Hakkımızda hayırlısı ..

Arkadaşlar şimdi ilkokul bitiren arkadaşlar 999 nolu kodlarımı sadece tercih edecek 1000 orta okul 1001 ilkögretim diyor eskiden ilkokulu bitiren kişi 999 kodu olan hepsini tercih edebiliyor dimi anladıgım bu benim açıklarmısınız.

şuanda tercih yapamıyorum Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz: sorun var herhalde

öğretmen arkadaşların kafasındaki soru işaretlerini çözmek için birilerinin çıkıp açıklama yapması lazım;ağustos'da alınacak 40 bin öğretmen kadrosunda özürlü öğretmen alımı olacak mı? yoksa ömss'de düz memur kadrosuna yerleşip sonra pişman olmasınlar??..

Ösym Aday İşlemleri Sisteminde bir hata oluştu. Lütfen işleminizi bir süre sonra tekrar deneyiniz: buna yaw tercih yapamıyoruz.........
:mad:

Tercih yapacağım fakat tercih formu çıkmıyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz ?

doğru diyorsun dostum kimse kendi başına gelmediği sürece kılını kıpırdatmıyor. körü körüne parti sempatizanlığı yapıyolar ama gördülerki bu iş parti işi değil ekmek davasıymış . kılını kıpırdatmayanlar şimdi ah vah ediyor ama tren geçti gitti

diyanetin actıgı kadroların bos kalacak olması

arkadaslar şunu bilmenizi ısterım herkes imam hatip mezununlarının ömss sınavıyla atanacagını sanıyor fakat diyanet imam hatip okulu mezunu olması yanında bırde kendı verdıgı sertifikayı ıstıyor. sertifikayıda almak öyle herkesin harcı degil demek ıstedıgım 2000kadro acmıs ama ınanın atanacak kısı sayısı 100 gecmez zaten bızde sertıka olsa kpss 55 puanla ımam vede muezzın alıyor. demek ıstedıgımı anlatabılsımdır umarım. DIYANETİN ACTIGI KADROLARIN HEPSİ ATANILAMAYACAK TÜRDEN göz dordulmalık ımam hatip mezunu olarak bızde açıkta kaldık.

tercih yapabilen varmı hata veriyor sayfayı açmıyor ve kaç tane tercih yazabiliyoruz_? arkdaşlar bilgisi olan varmı

Arkadaşlar neden imam hatip mezunu alıyorlar hiç biriniz anlamadınız imam hatip mezunları ağzı dualı insanlar akp onları alarak kendisine dua ettirecek adam hem engelli hem ağzı dualı diye düşünüyorlar ama biz normal lise mezunlarının çoğu 4 tane dua biliyor 3 ihlas 1 fatiha

kardes bende imam hatip mezunuyum ama bızde atanamıyoruz bızdende sertifika isteniyor o sertıfakayı almak oyle kolay degıl göz dordulmalık onun yerıne duz memur alsaydı ya bizde onu sıtıyorduk benım sertıfıkam olsa kpss 55 puanla atama yapıyor zaten bu sınava gırmezdım anlatabıldım sanırım

%80 ve hizmetli

s.a arkadaşlar ben ilk ögretim mezunuyum %80 lik raporum var ve sürekli hizmetliden bahsediliyor %80 raporu olan biri nasıl hzimetlilik yapabilirki kafam karıştı bir yol gösterirmsiniz

parsam;

parsam eleştirirken bile doğru yazmıyorsun 3 ihlas eder bir dua birde fatiha iki dua nerde bunun 4' ü :cool:

Nur-u Dilara;

diğer alanlarda memur alan da az da olsa vardı klavuzda.3001 ile 4001 alan diğer kamu kurumları var diyanet neden sadece ilahiyat mezunu istiyor herhangi bir lisans yada önlisans programından mezun olanları kabul etmiyor? Sen diyanetin içinde kaç tane büro memuru var biliyormusun git de bir bak bakalım müftülüklere neden orada biz olamıyoruz ? Bnim babamda din görevlisi diyanetin ben çok yanlışını gördüm ağzımı açtırmayın benim burda en çok alay eden kurum diyanet oldu bizimle bunu o beynine sok.

Yapılan tercih klavuzu çok abartılı olmuş tercih edilecek yüzlerce yer yazılmış ama 15 tercih şansı tanınmış, Olayı İmam-hatipli neden çok alınıyora getirmeyelim lütfen biliyorsunuz her kurum çalıştırdığı personel sayısının %3 ü kadar engelli memur almalıdır. Bu güne kadar bir çok kurum kendi içlerinde sınav yaparak özürlü memur alımı yaptı bazı kurumlarda açık çok az veya yok gibi ama, diyanette veya gıda tarım bakanlığı, adalet bakanlığı gibi kurumlarda bugüne kadar engelli memur alımı fazla olmadığından boş kadro kabarık bu nedenle buralara alım fazla yapılmış. Çoğu yazılanları okudum mantıklı ve tarafsız açıklamalarından dolayı nur-u dilarayı tebrik ediyorum...

Türkiye kamu hastaneleri kurumu

Türkiye kamu hastaneleri kurumu atanma durumunda nerede çalışacağız. Hastanemi sağlık müdürlüğü veya aile hekimliklerimi

bide burada maaşlar nedir. Ortalıkda döner lafı dönüp duruyor. MAAŞA ETKİSİ NEDİR.

Düz memur

tercihleri yapamıyorum aday işlemleri sırasında hata oluştu diyor ne yapmam gerek

tercihleri yapamıyorum aday işlemleri sırasında hata oluştu diyor ne yapmam gerek

buzdan;

Hastane veya sağlık müdürlüğünde çalışabilirsin açık nerde varsa, Döner sermaye; sağlık kurumlarında gelirden pay alma denir ve maaşına endekslidir. Düz memur isen eskiden bir anlamı vardı ama artık diğer kurumlarda ek ödeme aldığından şu an için bir özelliği yok. Döner sermaye alan ek ödeme alamıyor düz memurlarda bunlar birbirine çok yakındır...

Bu sınavın sonunda böyle bir hayal kırıklıklığı yaşanacağına o kadar emindim ki hiç şaşırmadım bu şekilde özürlü kadrolarını nasıl dolduracaklar buda aşikar...BU sınav tamemen sınav yaptık demek içindi nitekim öylede oldu Söyleyecek çok şey var aslında ama bu da hiçbir işe yaramayacak Allaha havale ediyorum....

Diyanetin açtığı kadroda 1000 tane kadro boş kalırsa hiç şaşırmayacağım!Ösym başvuruları alırken kimin hangi lise-önlisans-lisans mezunu olduğunu tespit etmesine rağmen bu kılavuzun rezalet olması biz engellilere verilen değeri gösteriyor!

Arkadaşlar bu tercih listelerinde sınıf ve derece ne anlama geliyor?

Kılavuzu baştan sona okudum bununla ilgili açıklama bulamadım yada anlamadım.

bio;
Xman kardeşim; Ömss süreci içerisinde neler yaptık neler ettik sen bu mücadeleye destek veren arkadaşlardan birisi olduğun için senin konu başlığına yazmak istedim başlık açan diğer arkadaşlar veya o başlıklarda sitem edenlerin bir çoğunu o mücadelenin içersinde görmemiştim bugün sıkıntılarını forumda paylaşanlar ogün neden bizlere çok olduğumuzu birlik olduklarını hissettirmediler en üst düzeydeki insanlara ulaşmaya çalıştım kendi adıma dün itibari ile kadrolar açıklandı.
ağzına sağlık kardeşim..bırakın tercihin üstünüzdeki etkisini de burayı okuyun...evet bende hiç görmemiştim burdakilerin çoğunu o zamanlar..ha yeni üye olanlar hariç..ama ya diğerleri.. ?

önemli !!!!

arkadaşlar tercih yapamıyormuyuz yoksa bendemi bir sorun var . eğer yapabilen varsa bana linkini gönderebilirmi . ösym nin sayfasından herhangi bişey bulamadım ben .

nekadar yanlış düşünen arkadaşlarımız var anlamış deyilim arkadaşlar diyaneti bi gemi olarak düşünün normalde bukadar kontejan boşluğu yok ama yinede o gemiye nekadar kişi aldırabilirsek okadar özürlüler için iyi olur.. ki ben mesala öğretici belgem var ama imam hatip mezunu deyilim ve seçme şansım varmı bunuda bilmiyorum sonuçta kuraya katılacam..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt