Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2012-ÖMSS / Kura İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar ösym sitesine giriyorum tercih bildir falan öyle birşey yok sizde de aynısı mı..

tercihleri komisyon degerlendirecek..

arkadaşlar tercih ettigimiz kurumları ve yapacagımız işi mesela 50 kişi hizmetliye başvurmuş,çagırılır ilk 20 belgeleri istenir mesela hizmetliye uygun olanı atarlar,işitme sorunu olan başvurdugu işe uygun degilse o elenir bakın görün bunlar benim düşüncelerim,yada ösym otomatik olarak sisteme herkesin kendine uygun başvuracagı atanacagı programı yüklemiştir..

Bir kaç maili devrimcilik zannedip atan tutanlara cevaptır.

Bazıları çıkmış, sınavdan önce burada olmayanlar şimdi sızlanıyor diyor, sınavdan önce pek yazmayıp, sonra yazan biri olarak üzerime alındığım için kendi adıma cevap veriyorum,
Başbakanlığa bimere mail atmayı marifet zannedip oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz, bilmeden yorum yapıyorsunuz, siz bu forumda birbirinize laf atarken ben o bahsettiğiniz maillerden yüzlercesini attım, yapılan haksızlıklar karşısında chp, mhp, has partiyle iletişime geçmeye çalıştım, ismini bildiğiniz bilmediğiniz onlarca köşe yazarına, tv kanallarına gazetelere yazmaktan gözlerim bozuldu, kimi ilgilendi kiminin umrunda olmadı, bimeri, akimi, mebi cumhurbaşkanlığını saymıyorum bile, adımla soyadımla tc kimlik numaramla devlete neler neler yazdım, nasıl risklere girdim tahmin bile edemezsiniz.. gazete ilanı için paralar topladık neler yapmadık ki, şimdi birileri çıkmış laf attığını zannediyor, beni eleştirmek için önce yaptıklarımın en az çeyreğini yapmanız lazım, gönderdiğiniz 3 mail ile kendinizi devrimci zannettiniz galiba..
Sözlerim beni hedef alanlaradır gerisi üzerine alınmasın...
Bu arada hala kodlarla tercihlerle uğraşıyorsunuz, atanabileceğinizi mi zannediyorsunuz, 100 bin küsür aday var, 2 bin civarı kadro var, her yüz küsür kişiden sadece ikisi atanacak gerisi hayal kırıklığı.. o atananlarında kaçı komisyonda elenecek belli değil..
Her grupta veya forumda hükümet görevlisi(veya yalakası) bir kaç kişi vardır, burada da bunlardan bazıları var. Daha ne istiyorsunuz, diyanetin suçu ne, vs.. vs.. daha önce bulunduğum gruplarda da vardı bunlardan, kızmıyorum artık ne diyeyim onlarda görevlerini yapıyor..
Kadrolar şişirildi, güzel bir oyun oynandı ve bitti, hadi bakalım kötünün iyisine devam...

Arkadaşlar ,Dostlar, sezarın diyişiyle bütün romalılar ;Bir Ata sözü derki : Artık atı alan üskadarı geçti .....sür eşşeğini niğdeye.....

Bir DİVAN sairide Mesnevisi'de oğluna öğüt diye bir haikaye de Tarihe geçmiş yazarken şu vecizeyi kullanır:

Bâtıl isteyü hakdan ayrıldum
Boynuz umdum kulakdan ayrıldum

Şeyhî

(Batıl olanı isteyerek haktan ayrıldım,
boynuz umdum, kulaktan ayrıldım.)

TERCİH LİSTESİ , hazır şeklini örnek gösterirseniz iyi olur…..

özür grupları yalan mı oldu şimdi?

Arkdaslar önlisanstan genel özür grubundan girdim mesela ben,diğer özür gruplarıyla aynı kontenjanları paylasıyoruz bakan özür gruplarına göre yerlesme olucak demisti sanki yalan mı oldu?

arkadaşlar tercihleri nasıl yapiyorsunuz

tercihler nasıl yapılıyor yapan arkadaşlar lütfen açıklasın

kuraya katılacak olanlar nasıl tercih yapacak anlamadım ben.biz sınava da girmedik.bizi tam aydınlatırsanız iyi olur

tercih işlerini yapan arkadaş varmı niçin tercih yapmadınız onu açıklarmısınız

merhaba arkadaşlar lise elektrik veya elektronik mezunu arkadaşlar puanlarınızı ve şehirlerinizi yazarmisiniz en azindan çakişmasin tercihlerimiz ben bursa izmir manisa aydın denizli çanakkale yazmayı düşünüyorum puanım 77.911 .

ben düşünerek tercihimi yapacam.yoksa hakkım yok oluyor

Arkadaşlar Ne üzücü bir tercih Durumu.....1500 TANEYE YAKIN SEÇENEK VAR 15 TERCİH Hakkı var 10 Tane tercihim sivasta gitti çoğu 1 kişilik kadro... bu nasıl bir durumya ...En AZINDAN TERCİHLERİ...ŞEHİR ŞEHİR AL....

maalesef öyle eee ne yapalım gidip ösym başkanının yakasınamı yapışalım

derya_1986;

Evet öyle OLDU onca Haksızlığın içinde Birde o var ....En kısa süreyi kullan ...En zor soruyu çöz.......

Tosun paşa ne kötü bir durum...üzücü

YUNUS ne demiş ;Ben yunusu bir çareyim Aşk elinden divaneyim........

evet çok vahim bir durum ama ne yapalım bunada şükretcez

Ösym aday işlemleri Ömss Tercih sekmesinde sorun var.Sürekli olarak "bir hata oluştu daha sonra tekrar deneyin yazıyor" ... Aynı sorunla karşılaşan var mı ?

Arkadaşlar bi açıklama yapacağım örnek vererek açıklayacağım.Bu nitelik yazan yerlerde ki farklı kodların ne olduğunu.
Örneğin; Önlisans tercih bölümünde yer alan Çatalca Belediyesi 1 kişi alacakmış fakat bu 1 kişi için istenilen niteliklerde yer alan kodlar şunlar;

3173= Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi
Uygulamaları önlisans programlarının birinden mezun olmak

3179= Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi,
Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3183= İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programından mezun olmak.

3185=Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3249= Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve
Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 kişinin bu 5 kodda yer alan 25 Bölümün hepsini okuyup mezun olması imkansız. Hepsi 2 yıllık, 25*2=50 yıl yapar :) :D
:) o yüzden burada demek istediği burda yer alan herhangi birinden mezun olmanız yeterli. zaten kılavuzda bu açıkça yazıyor.

tercih kılavuzu sayfa 2'de

4. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

4.3 Tercihlerinizi yaparken, kadrolar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle
incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir.

Bir kadro için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması
yeterlidir.

Ayrıca, Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu kılavuzda düzenlenen “Başvurma Genel ve Özel
Şartları”nı mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarıları da göz önünde tutmanız gerekir.

Bana inanmayan arkadaşlar olursada Ösym'yi arayarak detaylı bilgi alsınlar.

tercih yapamayanlar google chrome yi kursun bilgisayarına firefox ve internet explorer calısmayabilir

dıe another day;

gittgin kurum çakılı olan kurumsa ordan emekli olana kadar,ama tayin işlemi olan bi kurum en az 4 yıl die biliyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt