Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

myigitoguz

Form doldururken orada rahatsızlığınız var mı? diye bir seçenek olacak onu işaretleyin. Zaten memur onu görünce hastaneye sevk ediyor. Durumunuzda uygunsa muaf olursunuz. Bazı arkadaşlar askerdeyken olmuş muhtemelen memurların ilgisizliğidir.

merhaba vetbat abicim bende az önce tecilimi bozdurdum , yarın aile hekimligi pesinden hastaneye sevkedicekdir . kolumda problem var bide kilo problemi , sizce 1.84 boya 123 kilo ne olur içim içimi yiyor resmen :(

ertelememi verirler acaba ve korkuyorum resmen pat die ters bisi olur felan diye.

@BurakSen,Toplamda boyuna göre 42 kilo fazlan var,Bu kilo fazlalığı ile D bendine gıriyorsun ve yönetmelik D bendi hastalarına savaşta ve barışta askerlik yapamazlar der,fakat seni ilk etapta muaf etmeyebilirler ve sana en kötü şartlarda 6 aylık ertelleme verebilirler ve sonraki muayenende yine bir değışıklik olmazsa ikinci bir 6 aylık erteleme sonrasında aldığın toplamdaki bir senelik ertelemenin ardından gideceğın 3.muayene sonrası yine kilonda d2ğişme yoksa muafiyetını verir.

Bu söylediklerim en kötü ihtimaller dahilinde olabilecek şeylerdir.Belkide bakmışsın ilk muayenende muafiyetinide vermiş olabilirler fakat ben ilk etapta muafiyetini zayıf bir ihtimal olarak göruyorum,yani alacağın önce erteleme ve erteleme toplamı bir yılın ardından muafiyet diyorum.Ha,bu arada kafadan muafiyette alırsan senin şansına olur.Geçmiş olsun.

Abi tsk ederim saolasin bilmiorum o sans yuzumuze gulecekmi yarin gidiorum hastaneye tecili bugun bozdurdum umarim dedigin gbi olur

BurakSen

Hocam inşallah istediğin gibi olur. Yarın işkerini hallettikten sonra detaylı olarak süreci buraya yazar mısınız? Benim gibi neyapacağı şaşırmış arkadaşlara yol gösterir..

Tabi ki hocam anlatirim durumu detaylari ile hersey istedigimiz gbi olur umarim ve ben 3 poliklinikden muayene olcam kardiyoloji ortopedi ve dahiliye umarim 1 gunde bitirebilirm kesin donus yapacagim sonucu

Hastaneye geldim sabah cok kalabalikti ,ilk olarak dahiliye den basladim boy kilo olcumu yapti 184 kilo 122.5 cikdi ama kagida 120 yazdi kan idrar ve rontgen istedi verdim ve ogle arasi girdi ne olcak blmiorum endise icinde bekliorum dahiliyede isim bittinde oprtopedi ve kardiyoloji polikligine gecicem yarin aksama bitmis olur muhtemelen işim ( neden kilo 122.5 yerine 120 yazdi anlam veremedim ) deisen birsey olurmu acaba sorulari icinde beklemekteyim

BurakSen

Abi belki elbise ile tartıldıysan düşmüştür o kiloyu yada yuvarlama yapmak için. Keşke tartıdakini neden yazmadınız diye sorsaydın. Diğer aşamaları bitirince anlatırsan çok sevinirim.

Bugunu bitirdik .. dahiliye ortopedi fizik tedavi kardiiyoloji derken gun bitti sadece kardiyolojide efor testim kaldi .. dahiliyenin olcum sonucu 120 kilo 1.84 boy vermesi ile kağida 39 kilo fazla ile 33 B yazdi . Yarin efor testi sonunda heyete vericem sonuclari ve ogleden snra heyete giricem ..

simdi 33 b ne olduguna bakicam yonetmelikte ayriyeten fizik tedavi muhtemelen muafsin dedi ama sonucu heyet karar vercekdir notunu ekledi yuzume karsi bakalim yarin heyette nelerle karsilasicam ��33 b yi arastiricam smdi

33 b f1 yazior kagitta bunun ne demek oldugunu bilen varmi???

Boy 1.83 kilo 130-132 arası arkadaşlar bu oranlarla ilk seferde muaf tutarlar mı yada kaç erteleme verilir. Yardımcı olur musunuz?

BurakSen

Yanlış değilse:

B) 1. 20 yaşına girdiği halde boya göre ağırlığının, Boya Göre Standart Ağırlık Çizelgesindeki üst sınırdan 31-40 Kg. (dahil) fazlalığı.

anlamına geliyor.

Veeeee muafiyet kesinlesti memurlardan ogrendim haftaya persembe 1 kilo tatli ile gelirsin artik dediler allah istiyen herkese versin kolumdaki kirikdan dolayi muaf olmus dahiliye doktoru kilodan dolayi 1 yil erteleme vermis allah tan ertelemeye kalmadan muafimi aldim.

Arkadaşlar merhaba bugün muane işlemleri için gittim aile hekimi dahiliyeye sevk etti tetkikleri istedi dahiliye kan işlemi pazartesiye kaldı devlet hastanesi diyetisyen de ölçülen boy kilo da boy : 1.80 çıktı kilo ise 121 askerlik şubesindeki bayan erteleme alırsın dedi sizce durumum ne olur direk muafiyet şansım varmıdır iyi akşamlar .

Tsk ederim abi bankaciyim ve kaldigimiz yerden devam allahin izni ile herkes umdugunu alir umarim��

merhaba arkadaşlar benim 181 boy 123 kilom var tecil için askerlik şubesine gideceğim fakat kilodan dolayı erteleme veya muaf alırmıyım?

3 ay önce yazmıştım geçen gün muayene oldum. 184cm boy 48.1 kilo çıktım. 17.9 eksik dediler. Bugün heyete girdim 1 sene erteleme verdiler.

Daha sonucu alamadım perşembe günü alıcam. Dahiliye doktoruna sorduğumda 56 olsam bile alırlar dedi kafamı karıştıran bu oldu fakat dosya da 66 kilo olmamı istiyor. Ben hangisine uymam gerekiyor. 56 mı 66 mı ?

merhaba;

boyum 1.90 kilom 140 boy kilo endeksinde +30 üzerindeyim. 1 yıl erteleme mı alırım yoksa direk muafiyet verilir mi? +41 üzeri muaftır diye bir bilgi almıştım. ben şuan +53 mü oluyorum yanlış mı hesap yapıyorum?

ayrıca guatır troıt ameliyatı olmuştum bu sebepten kilo alıyorum hep ilaçlarım var ömür boyu kullanacagım.sağ ayak bileğimde 2.dereceden lif yırtıklıgı mevcut kalıcı halde kırık parçası (ayak burkmasından 6 sene önce) mevcut ve ben bu halde yürüyebiliyorum sadece.

fiziksel görünümüm vücüduma çok fazla orantılı yayıldıgından ayaktayken kilolu görünmüyorum şayet oturunca farklı bir görüntüye bürünüyorum göbek kendini belli çok ediyor. bilgi verebilirseniz memnun olurum bu yılın sonu tecilim bitiyor.

önümüzdeki ay içerisinde 3.muayeneye gireceğim. askerlik şubesi dahil herkes son muayeneye giriyorsun, artık kesin rapor verecekler şeklinde görüş belirtiyor. artık askere alacaklarsa da alsınlar ya da kesin bir sonuca bağlansın her sene her sene gitmekten bıktım. sizce 1 yıl daha erteleme verirler mi? 4.muayeneye giren oldu mu hiç?

mrblar yaşım 33 boyum 1.86 kilom 127 temmuz ayında askerlik şubesine gittim kilom 123 tü ve bana 35 b eyt verildi ve 2018 temmuz ayına kadar 1 sene tecilli verildi 2. defa şubeye gittiğimde yani 2018 tummuz ayında muaf olurmuyum muaf olmak için kaç kilo olmam lazım şimdiden tşk ederim..

Merhaba ;

Ben 9 Haziran 2017 de birliğime teslim oldum . Farklı rahatsızlıklarıma rağmen çıkmış olduğum heyet beni askere yolladı . 14 Haziranda komutanlarım beni revire yönlendirdi ve revir doktoru beni hastane heyetine çıkmak üzere sevk yazdı ertesi gün hastanede yapılan kontrollerden sonra iç hastalıkları uzamanı madde 33 / b verip heyete çıkarıldım . Boy 1.66 Kilo 100

Daha sonra heyet ilk seferde muaf sorun olabilir gerekçesiyle karar madde 33/c üç ay hava değişimi olarak 15 haziranda geri yollandım . Bu 3 aylık süre geçtikten sonra tekrar kontrole gittim ve 3 ay daha hava değişimi aldım . Problem şu ki 2. gittiğim hastanede tüm doktor ve kurul başkanının raporumun sonuna SMK yazmadı . Sözlü olarak rapor bitime 10 gün kala gel tekrar bakıcaz dediler . Derdimi anlattım ve rapora smk yazmazsanız beni geri yollar şube dedim fakat dinleyen olmadı . Sorum şu şubeden sevk isteye bilirmiyim ?

Birde muaf olma şansım var mı 9 yıllık işim benden geri dönüş bekliyor yorumu olan varsa yazarsa yardımı için minnettar kalırım . Şuanki değerler Boy 1.67 Kilo 104 yaş 30 tşk.

Merhabalar,

170 boyunda 115 kiloyum.90 doğumluyum ve 2018 yılı ortasına kadar tecilim var.Tecilimi bozarak askerlik işlemlerimi başlatmak istiyorum.Yorumları okuduğum kadarıyla kilodan askere alınmıyorum.
Bazı arkadaşlarım ne kilolular askerdeydi belli olmaz diyorlar.Bu kiloyla askere alınma ihtimalim nedir ? Yardımlarnızı rica ederim.

Fark nsl 60 olacak yani anlamadım bnm boyum 176 civari kilom 60 nsl hesapliyorsun bunu cevabini bekliyorum

Merhabalar tüm konuyu okudum neredeyse ancak sormak adettendir;

1. 170 boy, 115 kiloyum kilo verememe sıkıntım var hesaplamalara göre 46kg fazlalığım gözüküyor bu oranla direkt muafiyet söz konusu olur mu?

2. Seneler önce pnömotoraks nedeniyle tüp tedavisi gördüm yönetmelikte bu A sınıfına girmekte ancak kilo ve bu problemim nedeniyle uzun yürüyüşler yapamamaktayım ayrıca ağzımda birden fazla diş eksikliği bulunmakta muayeneye gittiğimde bu rahatsızlıklarımı belirtsem prosedür nasıl işlemektedir? Gitmem gereken doktorları aile hekimi mi yönlendirecek şuna uğra, buna uğra gibi yoksa ben kafama göre mi gideceğim istediğim polikliniğe?

Cevaplarsanız mutlu olurum, teşekkürler.

Merhaba,

Ben 180 boy 55 kilo ile 1999 yılında askerlik yaptım.

iyi günler arkadaşlar buğün tecilimi bozdum yaş 29 boy 172 kilo 112 hastane sevki aldım sizce pazartesi ne sonuç alırım acil yardım istiyorum telekkürler

Üst Alt