Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Bende ayni seyi merak ediyorum acana bilgisi olan varmi bi cvp verseler keske

mehmettttt
Bende ayni seyi merak ediyorum kilo fazlasi olan egitimden muaf olabilicekmi bekliyorz bilgisi olandan cevap. ��

Sa arkadaşlar yaşım 34 boyum 1.86cm geçen yıl kilom 118'di ve bana 35b eyt kagıdıma yazıldı 1 yıl erteleme verdiler ve haftaya çarşamba günü heyete girecem muaf alırmıyım şuan ki kilom 125

Arkadaşlar merhaba. Bu sene haziran başı 1 yıl sevk geciktirmesi aldım. Sebepleri ise obezite (boy-kilo uyumsuzluğu) ve pes planus ( düz taban ) olarak yazıldı raporda. Boyum 162 kilom 93.7 yazıyor sonuçlarda. Size sormak istediğim;
1- Benim boy-kilo olarak net sınırım kaçtır?
2- muafiyeti seneye yani 2. Kontrolde mi yoksa sonraki sene 3. Kontrolde mi verirler ? ( bazı arkadaşlarım 2 de verirler uğraşmak istemiyorlar diyor ama ne kadar doğru bilmiyorum ?

efeymz

93 kilo sınırız. Yani kıl payı ile diyebiliriz. 3. kontrolde muafiyet verilir.

Teşekkür ederim hozgul
Peki bu 2. Kontrol veya 3. Kontrolde verme olayı neye göre değişiyor ? Mesela 3-5 kilo daha alsam 2. De verme ihtimalleri oluyor mu ?

efeymz

Rutin olarak isterler ama çok fazla, çok aşırı kilosu olanlar için ne olur bilemiyorum

Ankara'da yaşıyorum. Yüksek lisans tecilim 30.08.2018'de bitecek diye belirtilmiş e-devlet'te.

Kilom 110 ve boyum da 1.78.

Üç yıl önce lisans diplomamı verdiğim zaman tartıldığımda kilom 93'dü. Bedelli için yaşım da tutuyor ama kilo durumumdan muaf olmak istiyorum.

Ancak bedelli yaparsam 21 gün eğitimden muaf tutulmam için izlemem gereken bir yol var mıdır? Bedelliye harcama yapmadan (borcumun olmasından dolayı) kilo durumumdan muaf olmak için önce aile hekimine mi gitmeliyim? Ankara biraz zor şehir ulaşım açısından, hastane ve askerlik şubesi arasında sık sık gelip gitmek mi gerekecek?

İşyerimden de izin almak zor. İş yerindeki izin meselesi sıkıntı olmadan en kısa sürede, en hızlı bir biçimde kilo durumundan muaf olabilmek için tavsiyelerin nelerdir ve nasıl bir yol izlemeliyim? Toplam kaç gün sürüyor kilo durumundan muaf olabilmek, cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Sevgiler, saygılar..

Benim da ayak düz taban, bende de kilo fazlalığı mevcut. ( 1.78 boy - 110 kg. )

Düz tabanlık için hangi muayeneler yapıldı? Toplam kaç gün sürdü kıymetli efeymz.

Saygılar, hürmetler..

çok özür dileyecem de limit integral mi sordum cevap veren olmuyor :D

Merhabalar AnkaraLEVENT kusura bakmayın cevap veremedim mesajınıza. Özelden detaylı bir şekilde cevaplıyorum şimdi

merhabalar herkese yaşım 26 evliyim ve okul sebebi ile bu gune kadar tecil nedeniyle askere gitmek nasip olmadi boyum 1.78 kilom 140 askerlikten muaf olur muyum ilk seferde

sayin @hozgul cevaplarsaniz cok mutlu olurum

Dostum kusura bakma yeni gördüm mesajını. Şimdi şöyle ki önce e devletten askerlik başvurusu yapıyorsun muayene başvurusu sonra aile hekimine gidioyrsun senin ölçtüğün boy ile orada ki daha kısa çıkıyor. Vel hasıl şuan ki boy kilo hesabına göre erteleme alırsın daha sonra ki süreçte de muaf alırsın. aile hekimi seni sevk ediyor devlet hastanesine orada doktor tartıda boyunu kilonu ölçüyor kıyafet ile ölçerse ne çıkarsan çık 1 kilo siliyor bilgin olsun daha sonra da sorguluyor. Şimdi senin durumda çok rahat erteleme alırsın için rahat olsun. 111 kg çık tartıda gerisini dert etme sadece ayakkabılarını çıkarıyorsun tartılırken etimesgut hava hastanesi denk gelirse en azından.

merhaba arkadaşlar.ben de heyete girdim. 3.kontrolden sonra muaf oldum.aile hekimi boyumu 168 kilomu 100 ölçtü.heyetdeki diyetisyen ise boyumu 165 kilomu 102 ölçtü.ben şimdi korkuyorum bu aradaki 3 cm fark ve 2 kilo bana sıkıntı yaratırmı?ankara onaylamaz geri döner diye korkuyorum.hiç böyle farklılık yaşayan oldumu?
hozgul bi fikrin varmı abi?

Son düzenleme:
Sanmıyorum ama çok kilolu arkadaşımı askere alıp oradan göndermişlerdi artık olmuyordur, iyi beslenmeye devam edin derim 😁

168.ilk sene 167 ölçmüşlerdi.sıkıntı çıkar mı diyosun abi?

terry28

Boy 165 ise kilo sınırı 95, 168 ise 98'dir. 100'ün üzerinde olduğunuza göre her türlü geçiyorsunuz...

sıkıntı çıkartmazlar dimi abi tekrar heyete girmemi istemezler?tuhaf olmuş dedin aklım takıldı.korkmaya başladım

terry28

Boy dediğiniz göreceli değildirdir ya! Siz de ölçseniz ben de ölçsem aynı sonuç çıkmalı... Ölçüm cihazlarının kalibrasyonu mu bozuk 3 cm fark çıkıyor, onu anlamadım

abi diğer arkadaşlardada oluyomuş.bi kaç forumda okudum boyu eksik çıkanlar var.valla 165 ölçtü diyetisyen.sağlık ocağında farklı heyetde farklı ölçülenler var.iyice şüphelenmeye başladım dönecek diye

benim saglık işleri biraz geç oldu ve bana askerliğe elverişsiz raporu verdi heyet umarım diger arkadaşlarda en kısa zamanda alırlar

Bugün heyete çıktım şuan askerim boy 1.75 kilo 105 olarak haftaya gel al sonuçları dedi sizce ne yaparlar 3 kilo üst sınırdan fazlam var kıl gitme gibi bir durumda hakkımı nasıl savuna bilirim

selamunaleykum..
ben boy kılo oranından 1 yıl erteleme aldım sımdı 2 ıncısıne gıdıcem bu 2 ıncısınde kesın dırek muaf alma sansım varmı ılla 3 mu son .?
ilk muaynede 177boy 106 kılo felandım 38 kılo fazla yazıo raporda sımdı 117 kılo felanım...

Merhaba benimde bir sorum olacak 171 boyundayim ve kilom 112 erteleme alir miyim ve kiloda kalirsam 3 senede muaf mi olurum

3sene sonumda bu kiloda olursam muafiyet alır mıyım acaba sizce

Üst Alt