Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Tekirdag da yaşıyorum süreç cok uzun degil yani ben hastanede 2 saatte isimi hallettim heyet günü 10kisi falan vardık oda en fazla yarim saat sürdü sonra askeriyeden randevu aldım orda da randevu saatimi bir dakika bile gecmedi beni almaları birkac yerde cok beklendigini falan okumustum ama benim oyle olmadı

selimgenc

Yaptigin islemleri sirayla yazablirmisn kardesim msj olarak yda face kullaniosan ordanda iletisme gecebliriz pek bilgim yok sirasiyla hngi islemleri yapicaz

Ben ilk olarak yoklama islemlerimi e devlet uzerinden başlattım orda birkac forum doldurup foto cekildim ki bu islem subede de yapiliyor daha sonra aile hekimime yonlendirdi oradaki doktor tartti.beni ve baska rahatsizligim olup olmadigini sordu ve kilom sınırın uzerinde diye devlet hastanesine yonlendirdi hastanede askerlik icin geldiginizi söyleyin danismaya yoksa benim gibi bosuna sira beklersin dahiliyeye sevk etmisti beni orda birkac imzaya gonderdi sonra doktora gittim direk doktorda tarti beni ve birkac imzadan sonra ogleden sonra gel dedi oglenden sonra gittim heyete sevk ettim seni carsamba gel dedi heyet gunu sirayla iceri aldilar bir daha tartip disarida beklememi soylediler sonra cagirdilar ve askerlik yapmayacagimi yuzume beyan ettiler beklememi soylediler ve heyet sonucunu verdiler onu da askeriyeye götürdüm ama burda bedelli islemlerinden dolayi randevulu gitmek gerek yoksa sira cok beklersin onu da e devletten cok kolay alabilirsin şubede randevu saatim gelince hemen cagirdilar birkac kağıt imzalattilar ve komutana gitmemi söyledi ki benim en çekindiğim durum buydu belki kıllık yapar mi diye ama cok ıyi bir komutan vardı yaşca benden küçük olduğunu tahmin ediyorum yüzüme bile bakmadan belgeleri mühür vurdu ve imza attı geri götür dedi götürdüm orada askeriye ile iliskim kesildigini yüzüme söyledi bir itirazım olursa 1 ay icinde yapabilirmişim birde 3 4 ay içinde evine bakanlık onayı gelir dedi surec boyle gelişti

selimgnc

Cok saol kardesim cvplarin icin yardimci oldun tecil aralikta bitiyoo ozaman belli olucak ins hayirlisi neyse o olur

Rica ederim benimde aslında aralik da bitiyordu ancak bedelliyi kaçırmamak için tecilimi bozdurdum askere uygundur deselerdi bedelliye başvuracaktım

Boy 164 kilo 102 olarak bugün 3. Muayeneme girdim. 2 defa 33/c den 1 yıl erteleme aldım. Doktor bu yıl 33B ye uygundur diye yazdı sağlık kurulu kağıdına. Kurul kasımda toplanacak 33b nedir tam olarak?

Merhabalar öncelikle şunu söylemek istiyorum çok faydalı bir sayfa yapmışsınız emeğinize sağlık bu konu ile ilgili benimde bazı kaygılarım var tüm yorumları okudum bayaa bi faydasını gördüm. Bi kaç soru yönlendirmek istiyorum bende :)
Ben Kamuda çalışıyorum Batmandayım ,
Geçen sene 25/10/2017 Tarihinde boy ve kilodan askerlik şubesine başvuru yaptım. Endoktin doktoruna gittim Devlet hastanesine boyum 1,85 kilo 128 idi geçen sene ki doktorum şunu demişti. Şuan hal ediyorsun ama işlemleri çok güçlendirdikleri için direk çürük yazamıyoruz sana 1 sene erteleme verelim dedi bir sene sonra gelince durumuna bakarız denildi , şuan bu ayın 25 inde tekrar gitmem gerekecek 1 senem doldu şuan kilom 143 boyum 1,85 sordum endokrin doktorunu değişmiş geçen seneki doktor gitmiş katı bir doktor geldiğini söylüyorlar benim ne yapmam lazım bu konuda olayın reddi çıkarsa şikayet edebiliyormuyum?

Mcicek2121

Bu sene de erteleme verebilirler. Zira 185 cm boy için üst sınır 112 kg'dır.

Anlıyorum da 143 kiloyum şuan 145 ile gireceğim net burdan 60 kg fark ediyor boydan. İlk ertelemeden bu yana da 17 kg artmışım. Bu ikinci senem erteleme verilmez inş diye düşünüyorum yaw 😔

Üst sınır 112 ise ben 145 ile girersem nasıl olur ?

Hocam konuyla ilgili bilginiz varsa bilgilendirenilirseniz çok mutlu olurum

Mcicek2121

Birinci veya ikinci seferde muafiyet alan neredeyse görmüyorum. Bana kalsa vermeleri lazım

Benim de düşüncem o yönde , kendimi bildim bileli böyleyim bi de ben bu durumu anlatırım Doktor’a inşallah yardımcı olurlar. Çünkü Geçen sene 1.85 cm boy ve 128 kilo ile c vermişti doktor bu sene şuan boyum 1.85 kilom 145 yaşım 26 bunu göz önüne alarak verir inşallah çünkü tabloya bakıyorum ben sınırın çook çook üstündeyim yani max sınırı bilmiyorum ama ona yakın olduğumu düşünüyorum , benim şöyle bi sorum olacaktı size olumsuz olması durumunda elimden birşey gelir mi benim ???

IYI AKSAMLAR Ben 2 kere heyete girdim ve ikisindende 1 rer yil erteleme aldim 1. Yoklamada boyum:160 kilom: 97
2.yoklamam ise boyum 161 kilom 98 idi
Sali gunu 3. Kez Heyete girecem boyum: 162 kilom:101 sizce curuk verirlermi son yoklamaymis

IYI AKSAMLAR Ben 2 kere heyete girdim ve ikisindende 1 rer yil erteleme aldim 1. Yoklamada boyum:160 kilom: 97
2.yoklamam ise boyum 161 kilom 98 idi
Sali gunu 3. Kez Heyete girecem boyum: 162 kilom:101 sizce curuk verirlermi son yoklamaymis

Merhabalar arkadaşlar boyum 1.69 kilom 108 vermiş olduğunuz tabloya göre askerlikten erteleme alıyorum.

Peki bunun tersi olma bir durum söz konusu mu ? Yani bu verilen kilo boy oranına uymuyorsunuz ancak sizi yinede askere alıyorlar gibi bir durum var mı ?

Ayrıca benim okuduğuma göre yönetmelikte kilo boydan +38 kg fazla ise d bendine göre karar alınması ve erteleme değil muaf edilmesi gerekli neden erteleme veriyorlar ?

Gene diyelim ki bedelli askerlik yapmak istiyorum bu boy ve kilo ile nasıl oluyor bu durum ?

Sen git paran bizde kalsın seneye tekrar gel kilo verdiysen 21 gün yap mı diyorlar.

Cevap verirseniz sevinirim , hepinize saygılar..

Canrot

Kilo fazlası varsa askere almazlar. Genelde erteleme veriyorlar.

Her ne kadar yönetmelik aşırı kiloda doğrudan muafiyeti işaret etse de biraz çekingen davranıyorlar.

Hocam verdiğiniz bu cevap için size çok teşekkür ederim.Acil yardıma ihtiyaç duyduğum bir konu daha var.

Şimdi ben para olmadığı için öncelikle e devlet üzerinden asal yoklama başvurusunda bulundum sonrasında sistem beni aile hekimine yönlendirdi.
Aile hekimi devlet hastanesine yönlendirdi.

Orada göz,ortopedi,dahiliye,psikoloji gibi bölümlere muayene oldum.Dahiliye 33 c obezite yazdı.yarın kurula gideceğim

diyelim ki 1 sene erteleme verdiler.

Bedelli için son gün 5 kasıma uzatıldı.Ben parayı halledersem bedelli için başvuru yapabilirmiyim?
Prosedür nasıl işler?

Tamam kardeşim ertelensin ama bedelli olarak ertelensin.

Şimdi parayı hallettim gibi ama ne yapacağım lütfen yardım edşn

Merhaba arkadaşlar,
Bedelli parasını bulamadım içimde bir isyan bir acı var ki tarif edemem.
Boyum 1.79 kilom:112 erteleme alabilirmiyim.Tecilim 31.12.2018 de bitiyor.Bazı arkadaşlar direk askere alıyorlar demiş ne yapmam gerek aile hekimine,hastaneye sevk et falan mı diyeceğim ?

kardeşim boy kilo tablosuna bak.boyuna göre kilonun üst sınırına 30 kg ekle senin sınırın o kilo.o kilonun üstünde 1 kilo üstünde olursa bile alamaz.itiraz edersin.merak etme kilon sınırın üstündeyse erteleme alırsın

İyigunler arkadaslar 31.12.2018 te tecilim bitiyor.Nekadar surem olucak askeriye gitmem icin 10-15 kg fazlamda var

arkadaşlar çok kafam karışık lütfen banada yardımcı olabilirmisiniz benim boyuk 1.80 kilom 107 tabloya göre tam sınırdayım yani erteleme alıyorum ancak askeribilgiler gibi birçok sitede https://www.askeribilgiler.com/2015/10/askerlik-boy-kilo-siniri-hesaplama-2016.html boyun son hanesine 30 ekleyerek üst sınırın belirlendiği yazıyor yani bu durumda benim 3 kilo eksiğim oluyor erteleme için hangisi doğru sizce ben erteleme alırmıyım?

Kazımsoyalp Tam sınırda olman sıkıntı ben 1.79 boy 120 kiloyla girdim 117 yazdılar üstündekileri düşüyorlar 2 3kilo öyle yazıyorlar

2. Kontrolde 33d f1 le savasta seferde askerlığe elverişli değildir raporumu aldım 179 boy 120 kılo

İyi akşamlar dilerim, ben askerlik yoklama başvurusu yapıp daha sonra aile hekimine gidip yoklama muayene'si oldum. Boy 189 Kilo 119 ölçümleri yapıldıktan sonra '' ASKERLİK YOKLAMASI SAĞLIK MUAYENE BELGESİ '' aldım. Sağlık Kararı : Hastaneye (İç Hastalıkları (Dahiliye) Polikliniğe) Sevki Uygundur. Açıklama: Boy/Kilo uyumsuzluğu bulunmaktadır. Dahiliyeye gittiğim zaman ben askerlikten erteleme alabilir miyim veya muaf durumu var mı bunu öğrenmek istiyorum. Bilgilendirme ve cevaplarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim tekrardan herkese esenlikler dilerim.

Üst Alt