Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

mahluk

Senın alt sınırın 116 senın kılon 119 cok krıtık yerde tartıda kaç cıktıysan 3düşüp yazıyorlar bi 5 kilo daha alsan yeter

Üst sınır 116 şuan ki kilom ise 119 aile hekimi direk hastaneye sevk verdi bugün. Dahiliye'ye gittiğim zaman erteleme alabilirmiyim ?

bak şimdi dahiliye boy kilo ölçümü yapıyor cıkan kiloyu 3eksik yazıp öyle hesaplıyor erteleme alman için kurula sevk olman lazım eğer doktor kurula sevki vermezse askere gidersin bi diğer konu muaf olman için en az 2kere erteleme alman lazım ben 179boy 120 kiloyla muaf oldum 2.de

Anladım çok teşekkür ederim cevabınız için.

Kendine kışlık ağır bi ayakkabı al iyice bi yemek ye kola içme ayran iç içeri girmeden tuvalete gitme birde 1.5lt su iç öyle gir içeri

yakupkars
Kurulda tartiya nasi cikariyolar kardesim bnmde tecil vardi bitiyo 31 aralikta boy 1.83 kilo 125 falan ilk seferde muaf verseler keske 89 luyum 🙄

erkaan

kurulda tartıya cıkarmıyorlar bı gun oncesınden dahılıyede ölçüyorlar boy kıloyu

yakupkars
Abi bu hastaneye sevk aldım ya ben , şimdi dahiliyeye ne zaman gideceğim süresi varmı bunun, bir bilgin varmı ?

Benimde tecil 31 aralikta biticek nezamana kadar gidebilirim askeriyeye acabaa 🤔

erkaan
tecıl bittikten sonra 15 gun diye bılıyorum ben dostum

mahluk
onu bılmıyorum ama hastahanede sevk 3 gun gecerlıdır yazıyordu duvarda

Arkadaslar onumuzdeki hafta askerlik islemleri baslaticamda P.tesi askeriyeye gitsem aile hekimi falan halletsem o gun icinde devlet hastanesine sevk edermi ederse p.tesi gunu devlet hastenesinde islerimi halletsem heyete hemen ertesi gunlerde gelin derlermi kilo fazlam var 15 kg kadar ama

33d Heyette degisebilirmi

Arkadaslar ile hekimi fazla kilodan sevk etti hastaneye.Geldim dahiliye ve endokrine gttim dahiliye kontrol edip fazla kilodan kagida +53 yazdi 33d yazdi verdi ve saglik kuruluna gotur dedi suan kan sonuclarini bkliorm seker varmi yokmu onu yazicakmis haftaya seker yuklemesi yapip sonucu yazarim dedi onunla saglik kuruluna gidicem.Kurulda 33d degisirmi yoksa 33d olarak kalirmi

erkaan

Bir sorun olmadan onaylanacaktır. Bulgular netse, heyet doktorun kararına uyar çoğu zaman

+53 kg fazla dedi 33d yazdi kagida endokrinde seker olabilir dedi seker olup yda olmamasi 33d etkilermi acaba

Arkadaslar bugun son kontrollere gttim saglik kurulunua yetisemedim haftaua carsmbaya kaldi ama dahiliye ve endokrin sonuc olarak dahiliye 33d yazdi endokrin ise 33d 1 olarak yazdi sonuc ne cikar heyette acaba 🤔🤔

Hayırlı geceler aranıza yeni katıldım arkadaşlar gecen sene şubat ayında 1sene erteleme aldım 1.76 boy 110 kilodan 1 sene sonra tekrar gel dedi şubat tekrar gitcem şimdi 1.77boy 95 kiloyum askere elverişli raporu verirlermi sıkıntı cıkarmı

hozgul

Hocam banada dahiliyeci 33d yazdi endokrin 33d 1 yazdi bu 33d 1nedir bilgin varmi

arkadaslar bir sorum daha olucak
aile hekimi hastaneye sevk etti toplamda 3 kere hastaneye gitmis olucam yol ucreti icin askeriyeye nasil bi kagit vericem hastaneden alip acaba hastaneden nasil bisey isticem bilgisi olan varmi. ???

Arkadaslar sonunda bitti islemlerim rapor 33d olarak aldim subeye teslim ettim 3-4 aya ev adresine gelir kagidiniz dendi subeden.Hastaneye gidis ucretlerimide vericekler bnkaya yaticakmis.Cok iyi sekilde davrandilar suvede gayet hizlica hallettim bitti islemler.sorusu olan varsa alabilirim

Merhaba boy 166 kilom 45 şuan askerdeyim ve gittikce halsizlik vb. Sıkintılar yaşıyorum bu konu hakkında doktor ne yapar ?

Arkadaşlar merhaba

Geçen sene +48 kilo ile 1 yıl erteleme aldım. Bugün 2. Kontrole gittim heyete girdim ve yine 1 yıl erteleme aldım. Kime sorsam 3. Yılda muafiyeti alırsın diyor. Konu hakkında bilgisi olan var mı

Şafak59

Senı askere nasıl aldılar senın en düşük kilon 56 sen bence doktora git al 3aylık hava değişimini sonra sonra terhis ol askere gitmeden

Arkadaşlar merhaba Bir soruda bulunucaktim
2.kontrole gittim pazartesi askeriye sağlık ocağına sağlık ocağından devlet hastanesine sevk etti ama 1. Muanedeki devlet hastanesine değil farklı bir hastaneye hastanede beni 2 gün ugrastirdilar en son bugün evrakları verdiğimde boy 1.69 kilo 106 çıktı geçen sene evrakta direk ertesi yıla bırakma yazıyordu geçen seneki kilom 101di şimdi 5 kilo aldım evraktada böyle yazıyor ve bu sene verilen evrakta 33C yazıyor ertesi yola bırakma VS yazmıyor bana gün verdiler heyet karar vericek dediler sizde ertesi yıla bırakma mi muaf mi yoksa askere alırlar mı? Bilgi verebilir misiniz teşekkür ederim

Merhaba 1995 doğumluyum üniversite yeni bitti askeriyeye başvuracağım 182 cm boy 137 kilo direk muaf verirler mi erteleme mi olur?

Üst Alt