Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?

Merhaba arkadaşlar 28 yaşındayım bu ay içerisinde tecili mi bozdurmayı düşünüyorum boyum 185 kilom 118 normalde erteleme almam lazım mevcut hesaba göre ama kilomu pek göstermiyorum danıştığım Kişiler sen her türlü yaparsın diyorlar. Bu konuda çok fazla çekiniyorum 3 yıldır evliyim ve 1 tane çocuğum var. Sizlere ikinci sorum şu olucak eğer bana erteleme vermezlerse bedelli askerliğe başvuru yapabiliyormuyum şimdiden teşekkürler

Evet 120 sınır benim ablamın oğluna 3 kez ertelediler kilo veremeyince en son çürük verdiler

Peki vermeme durumları var mı ayrıca vermezler ise bedelliye başvurabilirmiyim

Derler ya kilonu hiç göstermiyorsun aynı öyleyim 6 kilo fazla var ama herkes askerlik durumuna engel olmaz falan diyor. Benim asıl merak ettiğim işler ters giderse bedelliye başvurabiliyormuyum

Yahya77

3 Kasım'a kadar bedelli askerliğe müracaat yapılabiliniyor

Teşekkür ederim gelişmeleri paylaşıcam burada

Arkadaşlar Merhaba, umarım bu mesajı birir görür çünkü yarın 04.09 kontrole gidiyorum. Benim boyum 1.81 kilom 134KG şuan. Geçen sene bir yıl erteleme almıştım. Bu diyet yapıp askerlik için gittiğim kiloydu ama maalesef ben çocukluğumdan beri kiloluyum ve veremiyorum.

Geçen sene erteleme aldığımda 181 boy 117 kilo ile almıştım. Ben bu sene çürük almak istiyorum. Çünkü boy ve kilom arasında 57 kilo fark var.

Benim hatırladığım çok önceden bir arkadaş 2. senesinde çürük almıştı. Bu 3 sene boyunca uzatma olayı Subay ve Astsubaylar için geçerliydi diye biliyorum.

Bu doktorların elinde ki listede 33D 33C gibi bir muhafiyet kurallarının yazılı olduğu bölüm vardı. Bunu internette bulamadım. Sizde bu dosya var mı ? Böyle kilo tablosu vardı ve altına kurallar yazıyordu. Benim hatırladığım 43 kilo üstüne direkt çürük vermek zorundalardı. BU konuda yardımcı olabilecek olan var mı ? Sizce ne olur?

Bu arada bedelli tutmuyor 08.94 doğumluğum.

mmmutlu

Bu sene de erteleme alırsınız diye düşünüyorum. Doğrudan muafiyet çok istisna. Mesela 200 kg olsaydınız (-ki olmayın) muaf olurdunuz

merhaba.geçen sene çürük aldım kilodan dolayı. e-devlete girince askeri yükümlülük yoktur diyor ama durumda onayda beklemede yazıyor.16 ay olacak ankara oanyalamamış böyle uzun süren varmı?bu normalmi?

mamadak

Benzer bir örneğini görmüştüm geçenlerde. Bürokrasi geç işliyor.

Fakat şurayı okumanızı önerebilirim

selamlar boyum 175 kilom 48 muaf olabilirmiyim ?
çünkü kırmızı tablo dışında bir kaç yerde paylaşılan tablolar var en doğrusu hangisi ?

niptck1

49 kilo sınır. çok kritik bir noktadasınız. erteleme verilmesi gerekir

aile hekimi ayakkabılı boy 1.76 kilo elbiseyle 48.7
eczane boy 1.75 ayakkabısız kilo 47
heyette farklı sonuçlar alma ihtimalim var mı ?

Ben de yaşadım hiç merak etme zaten 1.68 boy ve 100 kg da muaf/erteleme sebebi için rahat olsun kardeş. biraz geç cevap veriyorum ama

Merhaba bugun kurula sevkimi yaptilar 33d1 ile acaba bunun açılımı ne oluyor

Merhaba bugün heyet askere gitmeyecegimi yüzüme bildirdi ve 33d baris da ve seferberlik de askerlige uygun degildir diye yaziyor raporumda askerlik subeye gittim cok yogundu e devletten p.tesine randevu aldım bundan sonra direk muaf mi olacağım tam anlayamadim bilgilendirme yaparsaniz cok mutlu olurum

selimgnc

İlk muhayanenizdemi muaf oldunuz askerlikten acaba.
Bende ilk defa giricemde merak ediyorum ilk seferde muaf olabilirmiyim acaba bilgisi olan varmi bu konuda

Bugün subedeki son işlemleri de yaptım bu da cok sorunsuz gecti muafiyet aldim ilk gittiğimde 170 boy 111kilo ile yaşım 30belki bunun da bir etkisi olabilir

selimgnc

Bnde aralikta giricem muhayeneye 89 dogumluyum boy 1.83 ve 125 kg bnde ilk sefer gidicem kntrole bnde ilk seferde muafiyet alirim ins 👍

Son düzenleme:
erkaan

Boyunuzun 40kilo fazlası direk muafiyet sanırım doktorloru oyle konuşurken duydum benimdr tam 41 di sizin boyunuz kac

Vallaa boy 1.83 kilo suan 120 ustundedir tam bilmiyorum ama bgun tartilip yazarim

selimgnc

boy 1.83 kilooda 130 yas 29 ins ilk seferde muaf verirler ilk seferde vermiyolae diyolar ama

erkaan

Cetvele göre 20 kilo fazlanız var. Erteleme alırsınız.

O kadar bilgi sahibi değilim dediğim gibi bana ilk seferde verdiler bence şansınızı deneyin cok zorlu olmadı benim süreç belki cok buyuk bir sehirde yasamadigimdan hastane islerim cok uzun sürmedi

Üst Alt