Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

E-Devlet Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti üzerinden başvuru yapabilirsiniz arkadaşlar.
İlk açılan ekranın en üstünde zaten Aile Destek Programından faydalanmak istiyor musunuz diye seçenek var orayı işaretleyip diğer bilgileri girebilirsiniz.
En son açıklama kısmına ise Aile Destek Programından faydalanmak istiyorum diye varsa diğer maddi gerekçeleri durumunuzu kısaca yazıp başvuru yapabilirsiniz.
Ben sabah erken saatlerde başvuru yaptım fakat şu an kontrol amaçlı bile Sosyal Yardım Başvuru Hizmetine girmeye çalışıyorum açılmıyor yoğunluktan. İyi Günler.

BnymnYldz

Evet bende basvuru yaptım süreç devam ediyor ve degerlendirilmek üzere sosyal yardım vakıfına iletilmişdir diyor

Ebru101
Başvuruyu nerden bakıyoruz benim görünmüyor şimdi başvuru yaptım diye mi yoksa hata mı verdi acaba site

Son düzenleme:
E devletten baktım da bizim maaşlar aynı görünüyor, bayram harçlığı falan yok yine bize,

Bende yaptım,engelli maaşı alıyorum ben umarım bir sıkıntı olmaz.

(Gölge)

Evet ıban lazım, valla bende yaptım ama bilmiyorum umarım maaştan olmayız

İyi akşamlar bende bu Türkiye aile destek programına başvurdum bende sosyal yardım sorgulama yerinde bu başvuru için devam ediyor yazıyor yani onaylanmismi

Benimkindede başvuruldu yazıyor bu ne demek acaba sizin kabul olmuş inşallah bizimde kabul olur

Bursali
sÜREÇ DEVAM EDİYOR DEMEK KABUL ANLAMINA gelmiyor komisyona girecek görüşülecek demek

Son düzenleme:
Yeni gelen zamlardan sonra evinde emekli olan biri Kişi başı geliri geçmiş olacak bu yardımda gelir güncellemesi olur mu eğer olmazsa evinde emekli olanlar hiç umutlanmasın

tolg@
Bu sürekli verilecek bir para değil süreli yardım sanmıyorum hesaba katılacağını

Hanede kisi basi geliriniz 1416₺ den fazla ise zaten red alirsiniz , engelli maaşina sıkınti olmaz

Özel bilgilerinizin gozukmediği sekil ekran goruntusu atarmisiniz başvurunun devame ettiği bolumu

Haziran 27 sinde aile destek paketi başvurusu yapmıştım.E devlette Sosyal yardım bilgileri sayfasında Diğer Yardım ''750 lira banka talimatı verilmedi'' diye yazı var. Bu ne demek oluyor? 2022 maaşı alıyorum bu arada

Son düzenleme:
Anlatıgına göre destek ödemen onaylanmış
Bizim daha basvuru devam ediyor yazıyor

Bende başvuru yaptım 28 temmuzda kaç günde onaylarlar ki hala süreç devam ediyor yazıyor

Son düzenleme:
eymen demir
0 gördüğün 750 TL BAYRAM YARDIMIDIR Aile destek paketiyle ilgisi yok

[FONT=Arial]27 Haziran'dan önce açıklama kısmında "bayramı memlekette geçirmeyi düşünüyorum fakat bilet fiyatları uçmuş, bu yüzden Bayram Harçlığına ihtiyacım var" belirtip nakdi yardım için Sosyal Yardım talebinde bulundum e-devlet platformundan. 27 Haziran'da Türkiye Aile Destek Programı (TADP) yürürlüğe girince de mevcut aktif olan başvurumdaki TADP sekmesini de işaretleyerek güncelledim. Ardından 4 gün sonra 600 lira para (ki, TADP'daki belirlenen aylık gelire göre verilecek yardım tutarına göre almam gereken nakdi yardım miktarı) yattı PTT kartıma. Ama Sosyal Yardım Başvuru sorgulaması ekranında en sonki başvurum hala sonuçlanmamış gözüküyor ve 'başvuru durumu'nda "başvurunuz değerlendirilmek üzere SYDV'a iletilmiştir" yazıyor. 2 Haftayı da geçti başvuru yapmamdan.
Sorum şu; yatırılan 600 liralık yardım TADP kapsamındaki para mı, dolayısıyla Bayram Harçlığı babında bir yardım daha alma şansım var mı? Yoksa bu başvurum nihayetlenmiş mi?
Yorum yapacaklara şimdiden teşekkürler...[/FONT]

Sessiz Dünyalı
[FONT=Arial]O yatırlan maddi yardımdır tadp ile ilgili değildir o sistem daha başlamadı bu hafta başlayabilir pazartesiden itibaren[/FONT]

engelli maaşı alanlara bayram ikramiyesi verilmiyor diye biliyorum

eymen demir

sözkonusu nakdi yardım bayram ikramiyesi değil ki zaten, olsaydı 1100 lira olurdu. 600-700 liralık nakdi yardımlar hane yardımı ya da 'gıda yardımı' adı altında veriliyor. ha, gerekçe olarak 'bayram harçlığı' diye belirtmenizle verilebilir.
hem engelli aylığı alanların da bayram öncesi eksta ihtiyaçları olamaz mı? illa emekli mi olmak gerek? zaten emeklilere bu hakkın tanınması baştan sakattı, gençler, işsizler, engelliler dururken. emeklilerin iyi kötü bir aylığı var. siyaseten, tabandan oy almak için çıkarılmış bir yasaydı bu emeklilere bayram ikramiyesi şeysi. bir de 65 ve üstü yaşlılara ücretsiz toplum taşıma aynı sayiklerle çıkarılmıştı.

Benimde başvuru değerlendirmede gōzüküyor.Hmm bu arada gıda yardımı talebinde bulunmamama rağmen vakıf talpte bulunmuş.Büyük ihtimal Aile destek paketinden faydaladırmazlar diye düşündüm.Gıda yardımı istemedim ki bu şekilde oyalarlar,diğeri yalan oldu offf

Benimde başvuru değerlendirmede gōzüküyor.Hmm bu arada gıda yardımı talebinde bulunmamama rağmen vakıf talpte bulunmuş.Büyük ihtimal Aile destek paketinden faydaladırmazlar diye düşündüm.Gıda yardımı istemedim ki bu şekilde oyalarlar,diğeri yalan oldu offf
Onunla bir ilgisi olacağını sanmam bu farklı bir olay Türkiye çapında 4 milyon aileyi kapsıyor beklemekte fayda var .P.tesi veya salı günü belli olur sanırım çünkü bayram öncesi ödeme yapılacak deniyor

Son düzenleme:
gıda yardımı talebinde bulunmamama rağmen vakıf talpte bulunmuş.Büyük ihtimal Aile destek paketinden faydaladırmazlar diye düşündüm.Gıda yardımı istemedim ki bu şekilde oyalarlar,diğeri yalan oldu offf

Benimki de Yardım Türü olarak Gıda Yardımı diye geçti e-devlette. Bizzat SYDV'a gidip sordum, "nakdi yardım istemiştim ama gıda yardımı diye gözüküyor" diye. Onlar da vakfımız tarafından gıda yardımı yapılmıyor, size para yardımı yatacak" dediler ve 2 gün sonra 600 lira yatırdılar PTT kartıma. Muhtemelen size de para yardımı çıkar, enseyi karartmamak gerek. 15 milyar tl kaynak ayrılmış Aile ve Sosyal Polt. Bakanlığına, seçim için.

Sessiz Dünyalı
[FONT=Arial]O yatırlan maddi yardımdır tadp ile ilgili değildir o sistem daha başlamadı bu hafta başlayabilir pazartesiden itibaren[/FONT]

TADP Haziran 2022 - Mayıs 2023 dönemleri arasında aylık yatacak dendiğine göre, ilk ödemesini almış olmam yüksek olasılık. Hem ek bütçe onaylandı hem de 27 Haziran'da program yürürlüğe konuldu. Kaynak aktarımı konusunda pek bir engel bulunmuyor. 30 Haziranda para yatırıldı hesabıma.
'Diğer Aile Yardımı' adında tek seferlik verilen yardımlar hep 500-750-1000tl şeklinde olur. 600 olması pek görülmüş değil.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar inşallah bu yardım sizlerin dediği şekilde olur.Gıda umarım diğer yardımın önünü kapatmaz.Daha öncede koli verdiler para falan hikaye olmuştuda.Paraya ihtiyacım var tabikide ama maalesef umudumu yıkmislardi.Un pirinç tabikide alınabilir 2 kilo almamda 250gr. Alırım verdikleri şeyler sıcaktan kurtlanmıştı.Her gün pirinç ve unmu yiyelim zaten kronik hastalığımdan dolayı yasak bunları tüketmem.

İyi günler size birşey sormak istiyorum ben Türkiye aile destek programına başvurdum başvuru kabul olmuş ama orda inan istiyordu başvuru sırasında ibanım olmadığı için yazmadım acaba adıma pttyemi yatar yoksa babamın banka hesabı var onami yatar daha önce babamın adına bı yardıma başvurmustum banka hesabına yatırmışlardı

Öncelikli PTT hesabı.
PTT hesabı olmayanlara banka IBAN'ına ya da herhangi bir PTT şubesine kimlik ibrazıyla olur ödemeler.
Banka hesabı belirtilmemişse ve PTT hesabı-kartı yoksa, bir PTT şubesine gidip elden almanız gerekecek, imza karşılığıyla. Yani PTT'ye ada yatar.

Üst Alt