Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Bizde süreç halen devam ediyor yazıyor sizin kabul olmuşmu

Son adıma kadar geldim doğalgaz desteği alıyordum şimdi bu tık aktif olmuyo

Sessiz Dünyalı
İnşallah öyledir :) Bukadar hızlı olacağını sanmam daha başvuular alınıyor sana belki kıyak geçmiş olabilirler :) diğer aile yardımının miktarı yoktur 300 325 400 500 vs vs :) mesela ben 325 tl + 1 koli erzak aldım

Özlem

Doğalgaz Desteğini aldığınız için aktif değil. mükerrer talep olmasın diyedir. ''Doğalgaz Desteği almak istemiyorum" tıklamanız gerekiyor. Korkmanıza gerek yok, halihazırdaki doğalgaz yardımı kesilmez.

Bende sosyal yardım sorgulama yerinde devam ediyor diyor bide tarih var Ebru hanım

Arkadaşlar 750 lira yardimdan bakım parası alıp . Evde emekli olan başvurup yardım alabilen varmı?

Başvuru yaparken evde bakım ve engelli maaşı gelir hanesine yazmak gerekiyormu ben asgari ücretle çalışıyorum sadece asgari ücretimi yazayım yoksa evde bakım ve engelli maaşınıda yazayımmı bir yanlışlık yapıp mevcut yardımdan olmayalım hanede dört kişi biri askerde ev benim değil babamın ama kira vermiyom

Başvuru yaparken evde bakım ve engelli maaşı gelir hanesine yazmak gerekiyormu ben asgari ücretle çalışıyorum sadece asgari ücretimi yazayım yoksa evde bakım ve engelli maaşınıda yazayımmı bir yanlışlık yapıp mevcut yardımdan olmayalım hanede dört kişi biri askerde ev benim değil babamın ama kira vermiyom

Engelli maaşı gelire girmiyor bakım maaşını bilmiyorum

Engelli Maaşı DEĞiL, Engelli AYLIĞI...
Halbuki Maaş; bir kişiye yaptığı işin karşılığı olarak, düzenli şekilde ödenen para olarak tanımlanıyor.
'Engelli maaşı' deyince 'gelir' tanımına girer ki, yardıma konu olan şartlarla çelişir.
Çoğunluk bu iki kavramı karıştırıyor.

Engelli Maaşı DEĞiL, Engelli AYLIĞI...
Halbuki Maaş; bir kişiye yaptığı işin karşılığı olarak, düzenli şekilde ödenen para olarak tanımlanıyor.
'Engelli maaşı' deyince 'gelir' tanımına girer ki, yardıma konu olan şartlarla çelişir.
Çoğunluk bu iki kavramı karıştırıyor.

Kanun saçma bir kere engelli kişinin gelirine bakılması gerek eve giren gelire bakılması çok saçma koca insan anne babada olsa başkasının eline bakmak zor zaten bu pahalılıkta onlarda yetiremiyor

Ben dün başvuru yaptım,bugün baktım yardımın durumu devam ediyor yazıyor.

Ayın 27sinde başvuru yaptım halen süreç devam ediyor yazıyor daha sonuçlanmadı

tolg@ E devlet e giremiyorum. Sistem de sıkıntı var sanırım. Başvurunuz inşallah olumlu olur.

[FONT=Arial]27'sinde başvurmuştum ben de, ama bugün e-devlet'ten baktım; başvuru tarihim 3 Temmuz gözüküyor ve ilk defa yardım başvurusu adı açık olarak yazılmış, Türkiye Aile Destek Programı diye. Başvuru Durumu ise süreç devam ediyor şeklinde.
Olasılıkla olumlu sonuçlanırsa en geç bu cuma hesaba yatar. Bayram öncesi, hatta biraz geç bile kalındı, çünkü alacağımız ilk ödeme Haziran ayına ait.
1 yıl boyunca süreceğinden, sonbahara kalmaz iyice kuşa döner alım gücü, o yüzden bu yardıma da zam yapılacağını düşünüyorum yıl sonuna doğru. [/FONT]

Sessiz Dünyalı

Bende 25.de başvuru yapmıştım, baktım 1temmuz yazıyor başvuru tarihi, ve hâlâ süreç devam ediyor yazıyor, hani bu ayın 8den önce hesaplarda olur diyorlardı
Ayrıca kayıt olurken ıbanı yazdım, ona mı gelir yoksa ptt hesabına mı

Benim kabul oldu Fatma hanım ama ne zaman alcam bilmiyorum hala sisteme girmemis

Bilmiyorum demekki uygun görülmüş o yüzden sizinkini araştırıyordur onlar

Bayram yardımı ile karıştırmiyorum merak etmeyin sosyal yardım sorgulama yerinde devam ediyor diyor kabul olduğu için ve ücret yazmıyor bide 144 aradım ordanda bilgi aldım kabul edilmiş başvurunuz dedi

Bayram yardımı ile karıştırmiyorum merak etmeyin sosyal yardım sorgulama yerinde devam ediyor diyor kabul olduğu için ve ücret yazmıyor bide 144 aradım ordanda bilgi aldım kabul edilmiş başvurunuz dedi
Çoğu kişide devam ediyor yazıyor bende de aynı bu kabul olduğu anlamı taşımaz araştırılıyor yada değerlendiriliyor anlamı taşır inş dediğiniz gibi kabul olmuştur kabul olsa ücret yazar

Başvuru Tarihi Yardımın Durumu
29/06/2022 - Devam Ediyor

Üst Alt