Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Distoni tanısı konan kim var?

Arkadaşlar 3 senedir botox oluyorum serviksl distoni için. İlk 2 sene bir faydasını görmedim ama son bir sene etkisini göstermeye başladı. Şimdi botox olduğum sürece iyiyim. Sizlerde yılmayın arkadını bırak ayın derim. Ben New York da oturuyorum. Çok iyi bir doktorum var ve muhakkak EMG makinasına bağlı iğne yapılmasını öneriyor.

Merhaba benimde 3 aydir boynum sola kasiliyor xenazine getirttirdim 1 haftadir iciyorum nekadar sure sonra etki gosterdi bilgi verirsebiz cok sevinirim

Mersinde prf.Okan Dogu varmış bu konuda iyi oldugunu soyluyorlar

Tamamen iyilestim demissiniz box lam yoksa ilaç tedaviylemi iyilestiniz yazarsanız sevinirim

Slmlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim sorum şu hem distoni hem de skolyoz hastalığına maruz kalan varmı varsa durumumuz hakkında bilgi verir misiniz

distoni

İstanbul da distoni tedavisinde önerebileceğiniz doktor varmı acaba cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

Distonide akupunktur tedavisi hakkında bilgisi olan varmı arkadaşılar

Bir sitede gördüm ve en fazla 15 seansta iyileşme olabileceği yazılmış cevaplarınızı bekliyorum

Sevgiler🌸

aygulsarikus

Lütfen dikkat ediniz. Bu tür yöntemlerin çoğu etkili değildir. Plasebo etkisinden yararlanırlar.

arkadaslar botox tedavi edici degil tetrabenazin gabapentın saglık bakanlıgı zaten botox ödemiyor cebinizden yaptırıyorsunuz

hozgul valla çoğu insan bir şeyi duyunca doğrumu yalanmı diye sorgulamadan direk üstüne atlarlar o sitede de durum aynı ne yazıkki ne yediği belirsiz insanlar tamamen iyileşme olmayan bir hastalıkta bile bu kadar kesin konuşabiliyor

Yazık diyorum sadece.....

Arkadaşlar bu hastaligin artik caresi var yurt dişinda hem tedavi ediyorlar isteyen dr lere egitimini veriyorlar dr antoniy sims araştirin ben bimere yazdim sizde dr yi taleb edin milet basit bir agiz aparatiyla iyileşirken biz burda ya toksin almak yada beynimizi deldirmek zorundayiz gelin birlik olalim sesimizi duyuralim bir organisazyon düzenliyelim

Halime Arıtürk şimdi izledim ve o ağza konan damak gibi şey ne merak ettim doğrusu keşke Türkiye de de olsa bu tedavi

Lutfen üstteki yaziyi okuyun yutub tan izleyin dünya böyle tedavi oluyor sizde sesimizi duyurmak adina biseyler yapin ayrica ayni tedavi tikler parkinson tum distoni cesitleri skolyoz hepsini tedavi ediyor

Ben bu dr antoniy sims ile yaziştim davet edilirse gelebilecegini bildirdi tv kanallari dahil bircok yere yazdim ama bence tüm hastalar bimere yazarsa cevab aliriz bu hastaliktan sizde yorulmadinizmi bu dr ye turkce yazarsaniz bile birkac saat icinde cevap veriyor merak ettiklerinizi sorun cevapliyor

Halime Arıtürk doktora ulaşabileceğim bir iletişim yolu verirsen sevinirim benimde konuşmak sormak istediğim şeyler var

Selam arkadaşlar botilinum toksini dışında kullandığınız ilaç varmı

Ben yeni botoks olmama rağmen sol kürek kemiğine doğru ağrı çekiyorum ve başım öne doğru düşüyor acaba bu ağrı distoni yüzünden mi yoksa skolyoz ameliyatı oldum 3 ay önce o yüzden mi bilgisi olan varsa yazabilirmi birde reçetesiz alabileceğim ilaç tavsiyesi rica ediyorum lütfen

SM-G355HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gülo34 skolyoz ameliyatı sonrası ağrılar normeldir. distoni hastalarında genelde aşırı kasılmalar sonucu ağrılar meydana gelir oda bölgesel ağrılardır. boyun el ayak vs yani ağrılarınız çoksa doktorunuza baş vurun.

Botoksun bi etkisi kalmadığı için doktora söyledim ağustos ayında dysport yapıldı onuda dr doz ayarlayamadı ve başımı tutamama başladı ve halada öyle ağustostan sonra drye söylememe rağmen ne bir ilaç verdi nede bu duruma bir çare buldu şimdi başımı yukarı doğru kaldırdığımda sol kürek kemiğine doğru ağrı giriyor bu skolyoz ameliyatındanmı yoksa yapılan botokstanmı bilemiyorum fkrtce
Bilgisi olan var mı acaba

Gülo34 anladım bende 2012 senesinde yani o aralar Bakırköy de botox olmuştum 500 mg bende 3 gün boynuumu çeviremedim görme bozukluğu yapmıştı botox u uygulayan doktora dediğime geçer dedi umursamamıştı bile. doktor ve hastane seçimin i iyi yapmalısın. istanbuldasın galiba yakınsa size Cerrahpaşa tıp fakültesini tavsiye ederim. yalnız gitmeden devlet hastanesinden noroleji bölümünden sevk al döner sermaye olfduğu için masraflar olabiliyor. sevkli gidersen ücret talep edemiyorlar.

fkrtce maalesef uzak hemde baya bi uzak [emoji17] ben pendik kurtköy deyim

Cenk Bostancının muayene ücreti kaç tl ayrıca btoxs için ayrı ücret alıyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim :D

Arkadaşlar merhaba,

Konuyla ilgili tüm paylaşımları okudum. Ben de servikal distoni ile savaşıyorum. 2015 yılında havuza düşmem ile birlikte başladı bu rahatsızlık. Burada yazacaklarım bazılarınızın hoşuna gitmeyebilir tepki de gösterebilirsiniz. Tamamen kendi düşüncelerim, yaşadıklarım ve tecrübelerimden edindiğim kazanımları paylaşacağım. Anlatacaklarım benim için olan tedavi yöntemidir. Kişiden kişiye farklılık gösterebilir doktorunuza danışmadan denemeyin. Sonra sen dedin de denedim vs. demeyin :)

Öncelikle şunu belirteyim ülkemizde gitmediğim doktor! kalmadı. Beyin cerrahı, omurilik cerrahı, nöroloji doktorları, fizyoterapistler vs. Hepsi de ülkemizin sayılı doktorları arasında gösterilen işin ehli ve isim yapmış kişilerdi. Bir çoğuna hepiniz de gitmişsiniz.

2015 Eylül ayı itibariyle boynumda kasılmalar başladı. Arkadan, önden sağdan soldan çekilmeler, kasılmalar ve kramplar... Konuyla ilgili gittiğim doktorlar! dan bazıları sinir stres yapma geçer dedi. Tabi ki geçmedi :) Giderek daha da şiddetlendi. Bir yandan da internetten falan kendimde araştırıyordum. Distoni olduğu belliydi ancak söylediğim doktorlar dinlemek yerine dalga geçiyordu. Neyse sonra bu isim yapmış nam salmış randevu almak için aylarca beklediğimiz doktor botox !!! dedi o gün bu gündür hala söverim kendisine :) genetik bozukluktan tutunda çaresi yoklara, nijerya'ya gitsem de başka çözümü olmadığına varana kadar her şeyi söyledi. Benim psikoloji diye bir şey kalmadı tabi. İyi hoş peki dedik yaptırdık Botox ben böyle bir baş arası, mide bulantısı ile daha önce tanışmamıştım. Dysport ve botox u karıştırmışmış vs. ölüyorum sandım. Kafamı kaldıramıyorum, sağa sola dönmüyor böyle kaldım tuhaf şekilde. 3 ay sürecek sonra bitecek bir daha dedi seansı 1500 tl + muayne parası 400 tl prof ya malum. bir 3 ay sonra tekrar yaptırmak zorunda kaldım aile baskısı :)

O arada internette hergün araştırdım nedir ne yapılıyor. İnanmadım çaresinin bir tek botox olduğuna var ya dedim bir çözümü ve bulacağım :) Sonra bir doktor buldum Farias adında yazdım kendisine anlattım olanları hemen cevap verdi. Bu arada hastalarıyla da konuştum onlarda olumlu şeyler söyleyince ben bu işin peşine düştüm. Önce şu saçma botox u vücuttan atmam gerekiyordu. Gittim hacamata evet yanlış duymadınız sonra bir de sülük tedavisi üstüne rahatlamalar başladı. Bu arada farias omurgama baktırmamı söyledi. Gittim manuel terapiye orda bütün omurilikleri tek tek yerleştirdiler. Kasılmalar azalıyordu her geçen gün biraz daha iyiye gidiyordum. Bu arada 1 yıl geçti. Farias Toronto üniversitesinde görev alıyor ve bütün uzmanlık alanı distoni üzerine. Sonra kendisine son videolarımı gönderdim. Bana torontonun uzak ve maliyetli olacağını kendisinin temmuz ayında portekize gideceğini söyledi. Kendisiyle portekizde buluştuk. Başladık tedaviye. Şu an ilk zamanlara çok çok daha iyi durumdayım. Tedavim devam ediyor ve iyi de gidiyor.

3 senedir bu rahatsızlıkla ilgili okumadağım makale, izlemediğim video ve konuşmadığım doktor kalmadı. Sizlerde araştırabilirsiniz. Bizim doktorlarımızın! söylediği çaresi yok, genetik vs. gibi şeyleri bir kenara bırakın. Şu sözü unutmayın ölümden başka her şeyin bir şekilde çaresi vardır. Çok şükür hepimizin eli ayağı tutuyor ve kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Biraz daha teknik olarak açıklamam gerekirse servikal distoniyi:

Hepimiz sinir sisteminden kaynaklı bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz değil mi? Kabaca anlatmaya çalışacağım. Sinir sistemimiz iki ana gruptan oluşuyor. Sempatik sinir sistemi ve parasempatik sinir sistemi. Sempatik sinir sistemi ile parasempatik sinir sistemi dengeli çalıştığı zaman vücudumuzda herhangi bir fiziksel sorun yaşamıyoruz. Sempatik sinir sistemi yüzeyseldir ancak parasempatik sistemi vücudun koruma mekanizması gibidir. Şöyle düşünün gün içerisinde hareket halindeyken titremelerimiz, kasılmalarımız artıyor ancak uyku halindeyken tüm bu tepkimeler duruyor ya da azalıyor. Bu durumun nedenini ise Farias şu şekilde açıklıyor. Parasempatik sinir sistemi vücudu korumaya alıyor. Bunu da kasılmalarla ya da titreşimlerle belli ediyor. Uyku halinde sizi dışarıdan etkileyen herhangi bir etken olmadığı için de vücut rahatlıyor. Burada yapılması gereken parasempatik sinirleri aktif hale getirmek. Bunun için çeşitli egzersizler, nefes teknikleri, yoga programları vs. var. Kısaca parasempatik sinirlerimize her şeyi baştan öğretmemiz gerekiyor.

Bazılarımızın boynu şu an tek bir yönde sabitlenmiş olabilir, bazılarımızın ki de hareketlenmiş olabilir. Aslında bütün bunlar belki de yaşağıdığımız tramvalar sonucunda orta çıktı ve girdiğimiz ortamlarda, iş yerlerimizde, yaşadığımız çevrede karşılaşmak istemediğimiz durumlar olduğu anda vücudumuz dile getiremediğimiz için tepki mekanizması geliştirdi. Bu rahatsızlığın kontol manyağı ( o ben oluyorum :)) insanlarda, inatçı kişilerde daha fazla görüldüğü gözlemlenmiş.

Sonuç olarak, ben bütün bunları öğrendikten sonra çevremi, yaşam şeklimi, arkadaşlarımı, yaşadığım evi bile değiştirdim. Değiştiremediğim şeyleri kabullenmeyi öğrendim. Farias ın verdiği egzersizleri düzenli yapmaya çalışıyorum. Kişiye özel oldukları için söylemem doğru olmaz ancak genel olarak tavsiye ettiği 3 şey var. Hergün 1 sa yüzün, 40 dk tempolu kollarınızı öne-arkaya sallayarak yürüyün ve koşun aslında bu kadar basitmiş çözümü :) Bizim doktorlara kalsa şimdi ameliyat olmuş beynimde pille geziyordum.

Sorusu olanları cevaplayabilirim. Ancak dediğim gibi bu benim hikayem sadece paylaşmak istedim. Farias hakkında bilgi almak isteyenler olursa Dystonia Treatment bu arada tüm hastalarıyla da konuştum. Whatsapp grubumuzda var herkes yaşadıklarını paylaşıyor.

Parasempatik sinir sistemi için de yoga, diyafram nefesi ve spor yapmanız önemli. İnsanların içine çıkmaktan çekiniyorsanız akşam yapın ben kulaklık takıyorum müziğe ritim tutuyorum sanıyorlar.

aycak çok geçmiş olsun. Travma sonucu oluşmuş seninki, c1 c2 ne durumda baktırdın mı? Atlantoaksiyal subluksasyon var mı? Ayrıca özele bir bakar mısın?

aycak telden görüşmemiz mümkün mü acaba ayrıca özelden yazdım bakar mısınız

Az önce ALİ ZIRH hocanın sekreteri ile görüştüm muayene ücretinin 500 lira olduğunu ve botoks yapmadığını öğrendim ve ne yazık ki yine hayal kırıklığına uğradım [emoji17]
fkrtce cerrahpaşa da önerebileceğiniz nöroloji hocası varmıdır sanırım en mantıklısı oraya gitmek çünkü doktorumdan hiç memnun değilim

Cerrahpaşa tıp fakültesinde nöroloji uzmanı prof dr.hülya apaydın botoks uygulaması yapıyor. Servikal distoni tortikollis hastasıyım 3gün önce kendisine botoks yaptırdım. alanında Türkiyenin en iyilerinden biri olduğunu söyleyebilirim, ayrıca çok kibar ve nazik bir insan .

Bugün botoks günü ama ne yalan söyleyeyim hiç umutlu değilim ve doktorumdan da hiç memnun değilim uzakta olsa cerrahpaşa tıp fakültesine gitmek gerekecek sanırım

Üst Alt