Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Distoni tanısı konan kim var?

Merhba bende servikal distonı hastasıyım
nasıl oldu bır sonuc alabıldınmı merak ettım yazını yenı okudum

Herkese Merhaba,

Öncelikle hepimiz inşallah bir an önce düzeliriz. Ben de 1,5 yıldır servikal distoni sıkıntısı çekiyorum. Bu 1,5 yılım hastalığa alışmakla ve araştırma yapmakla geçti. Tedavi yöntemlerini araştırdım, diğer hastalarla tanıştım ve bilgi paylaşımları yaptım. Halen de yerli-yabancı çok kişiyle görüşüyorum. Araştırmalarımda bu işi tedavi eden Güney Kore'e Dr.Lee ile çok kez yazıştım. Tüm videolarını izledim, makalelerini yazılarını okudum. Ondan tedavi alarak düzelen kişilere ulaştım ve görüştüm. Aynı şekilde Kanada'da bulunan Dr. Farias ile de görüştüm, onun hastaları ile görüştüm, kitaplarını okudum. Bu hastalıkla ilgili büyük bir bilgi birikimim oldu. Bizim nörologlara takılmayın.

Bu araştırmalarım sonucunda bu işin tedavisi özetle "EGZERSİZ ve POZİTİF OLMAK" arkadaşlar. Ve bunun sebebi ( doğuştan olmayıp sonradan gelişenler için söylüyorum): VÜCUDÜN FİZİKSEL VE RUHSAL DENGESİNİN BOZULMASI. Bu iki madde bu hocaların tedavide uyguladığı başlıca ortak noktalar. Egzersizi ihmal etmeyin. Günde en az 5 km düzenli yürüyüş yapın. Kolları kaldırarak tempolu şekilde yürünecek. Omurga düzgünlüğüne dikkat edin. Manuel terapi, dorn terapi vs. alın. Omurga düzeltici egzersizler yapın. Boyun hareketleri yapın. Zamanınız oldukça bunları yapın. Hacamat veya kupa çektirin. Akupunktur deneyin. Oturuşunuza dikkat edin, postür düzgün olacak. Eğik otırmayın. Dik oturun ve dik durun. Kafanın ağırlık merkezini vücut ekseninde tutmaya çalışın. Otururken bacak bacak üstüne atmayın. Simetrik şekilde dik pozisyonlanın daima. Eğri büğrü oturmak yasak.

Bunları sallamıyorum, iyileşenler ve yukarıdaki doktorların yöntemi. Bu işin batı tıbbında çözümü yok. Doğu tıbbında çözümü mevcut. En önemlisi egzersiz ve olumlu psikoloji. Papatya çayı için, rahatlatıcı gevşetici bitkisel çaylar için. Bunları ihmal etmeyin, düzelmek belki zaman alacak ama bu iki konu üzerinde ne kadar pes etmeden kendinizi disipline ederseniz düzelme süreci o kadar hızlı gelişir. Hepimize geçmiş olsun, bu işin çözümü budur arkadaşlar.

Bende de 1 buçuk sene önce boynumda kasılmalar meydana geldi bir sürü doktora gittik hepsi boyun da kasılma var dedi kas gevşetici verdi gönderdi en son fizik tedavi doktoruna gitttigimizde distoni tanısı konuldu ve botoksla tedavi olunabileceğini söylediler bizde büyük araştırmalarımız sonucu Ankara Hacettepe de Bülent elibol u bulduk botoks yapıldı ve çok iyi geldi ilk başta yapıldı 3 ay sonra gel denildi ve gittiğimde hiç bir şeyim kalmamıştı sonra 4 ay da gel dedi 4 ay sonra gittiğimde yine bir şeyim yoktu 5 aya çıkardı ve çok iyi geliyor bana önemli olan doktorunuzu iyi seçebilmek

Merhaba arkadaşlar öncelıkle sızlere tesekkur ederım dediğiniz gibi akupuntur ve manuel terapımı yaptırdım ve yuzde 40 gıbı bır faydası gordum sanırım sımdı duzenlı egzersızlerde onlarıda mumkun oldukca yapmaya calısıyorum ama henuz duzene oturtamadım gittigim manuel terapıdekı kısıde sızın dedıgınız gıbı boyun kaslarını guclendırmemı ve egzersız yapmamı soyledı şimdi size ayrıca bısey sormak ıstıryorum ayın 25ınde botoks randevum var bu randevuyu 3ay once almıstım sizce bu randevuya gıdıp botoksu yaptırmalımıyım yoksa boyun kaslarını guclendırmeye devam mı etmeylıyım cok kararsız kaldım onerılerınızı beklıyorum :)

Şahsi görüşüm botoksu hemen yaptırma. İlerleme göstermişsin ve bu büyük başarı. 3 ay daha gözlemle kendini o arada doktorun önerdiği egzersizleri yapmaya devam et.

arkadaşlar. hastalık yeni başlangınca tedavilere cevap veriyor. oda iyi doktora denk gelirseniz. çoğu doktor klasik yöntemler uyguluyor. yaz ilacı. 15 gün veya 1 ay sonra geldeniyor. kendimden örnek vereyim.

ben ileri derecede distoni tanısı konan biriyim. botox olsun ilaç detavisi olsun. yanıt vermiyor. şu an herangi bir ilaç kullanmıyorum.ve malesefki açıkcası zengin hastalığı. distoni. parkinson. açık ve net. tedavi si olmasa bile hayat sıtandarlarını güç hale getiren. bir hastalık bizimki. yani paran olucak basıcam parayı. olmadımı olmadı tedavisi yok dersin kabullenirsin. ama devlet hastanelerinde çok az noroloji uzmanı ve profösör var. geri kalan bilmiyorum. devlet de zor bu tedavi. ALLAH tüm hastalarımıza şifa versin.

Herkese acil şifalar diliyorum. Eşimde yaklaşık 2 yıldır konsantre olduğunda kafada titreme oluyordu. Sonra boyun omuz ve sırtında ağrılar başladı. 2 ay önce 3 hafta fizik tedavi aldı ve sürekli kötüye gitti. Ft ye başladığımızda boynunu çevirebiliyordu. Ft esnasında boynu da kasılmaya başladı. Doktoru kortizon lokal anestezi ve iğne tedavisi yaptı ama hep kötüleştirdi bunlar. Sonra başka birine manüel terapi şişe yakı ve sülük tedavisi yaptırdık. Ağrıları büyük ölçüde azaldı omuzları düzeldi. Ancak kasılma tam olarak geçmedi. Boynunu ancak ensesine dokunarak çevirebiliyor. Botoks yapmak istemiyoruz. Manüel terapiye devam ediyoruz. Deneyimlerinize göre neleri önerirsiniz?

Saglikli ve iyi gunler dilerim. 7 haziran 2018 tarihinde servikal distoni teshisi konuldu ( yasim 24 ) . Hastalikla ilgili benimle ayni yaslarda teshis konulmus bir hasta varsa eger vucuduma yayilma riski ile ilgili beni aydinlatabilecek olaniniz var mi ? ( bunu bu forumda ozellikle paylasmamin nedeni doktorlarin beni endiselendirmemek acisindan soylemedigini dusunuyorum ama benim gercekleri ogrenmeye cok ihtiyacim var ).
Tekrar iyi gunler dilerim . Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Geçmiş olsun. Eşimde boynunda distoni gelişti. Önce boyun fıtığı ve düzleşme denmişti. Ft ye başladık daha da kötüleşti. Yaklaşık 2 aydır manüel terapi şişe sülük ve masaj yaptırıyoruz. Ağrıları önemli ölçüde azaldı. Kasılması da azaldı. İnşallah tamamen düzelecek. Manüel terapi ve masaj öneriyorum.

Servikal distoni vakasında ağız çene diş yapısı önemli. Özellikle gömük diş ağrı merkezlerini harekete geçirerek sonuçta distoniye neden olabiliyor. Tedavide nöralterapi sonuç veriyor. Doktor tavsiyesi isteyenler yazsınlar. Herkese geçmiş olsun. Allah kimseye dermansız dert vermesin. Derdi veren Rabbim dermanı da mutlaka yaratmıştır. Bize düşen sabırla onu arayıp bulmak. Allah yardımcımız olsun.

Sağlıklı Günler Arkadaşlar 1998 den Beri Servikal Distoni Hatasıyım. Boynum Sağa Kayıyo. Sola Bakmakta Zorlanıyorum. Proloterapi Diye Birşey Duydum Fikri Olan Var mı? Bizim Hastalıkta İşe Yarar Mı?

Geçmiş olsun. Peki distoninin sebebi araştırıldı mi? Ağız Diş ve çene yapınıza baktırdınız mi?

ertaners ben 14 yaşındayken 98 yılında rahatsızlandım kafam titremeye başladı sonra boynum sağ tarafa kaydı. Ağız ve çene yapım da distoninin etkisiyle şekil değiştirdi. Alt Çenem Geriye Kaydı. Sonuçta Bu Hastalık Strese Bağlı.

Gömülü dişiniz olabilir? Dişlerinize baktırdınız mi hiç? Diş röntgeni ile belli oluyor.

merhaba yazınızı umutla okudum.bende yaklaşık 5 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum.önce hafif boyun tutulmalarıyla başlayan bu hastalık aşırı boyun kasılmaları ve başta oluşan tremorla ilerlemeye başladı .sizinle irtibata geçebilir miyim .msjıma cvb yazabilirseniz çok memnun olurum.bana umut ışığı oldunuz

@aycak lütfen msjıma cvb verin.bende distoni hastasıyım ve belki sizin tedavi aşamalarınızı bende denerim bana yardım edin.dr.farias ı takip ediyorum ve izlediğim videolar bana umut oldu

Arkadaşlar Ankarada doktor Yüksel Küçükçelebi distoni vakalarına bütünleyici tıp yöntemi ile çare olabiliyor. Eşimin tedavisine 20 gün oldu başlayalı, postür bozukluğunu büyük ölçüde hallettik, boyun kasılması da hafifledi. İnşallah tamamen düzelecek. Servikal Distonide ilk önce kontrol edilmesi gereken çene ağız ve dişler. Gömülü diş var mı? Çene açıklığı var mı? İlk önce buna baktırın

ertaners eşinizde baş tremoru var mı peki.bende boyun kasılması ve tremor var.butunleyici tip hakkında ne gibi tedavi yöntemi kullanılıyor

1 yıldır Servikal distoni hastasıyım tedavi yöntemleri ile cevap alabilen arkadaşlarımız varmı şuan için 3 ayda bir botox yaptırıyorum sonuç aynı başım sol omzuna dönük sadece ağrılarımı dindiriyor manuel terapi akupunktur nöralterapi vs gibi

Bende bu sorunun cvbini arıyorum. RABBİM HEPİMİZE ŞAFİİ İSMİYLE TECELLİ ETSİN.İNŞ. sanırım iyi bir doktor bulunursa manuel terapi ve akupunktur un faydası olucak.Yabanci bir bayan akupuntur sayesinde iyileşmiş. Türkiyede var mıdır acaba akupuntur yapipta şifa bulan ???

Biz Yüksel beyle yeni başladık. Henüz 3 seans aldık. Zaten ilk seansta diş röntgeni istedi ve gece plağı yaptırmamızı söyledi. Röntgen sonucunda burnun altında gömülü diş olduğu anlaşıldı. Oysa 2 aydır Gazi dişte çene üzerine muayeneler röntgenler vs devam ediyordu. Fethedemediler. Neyse... 10 gün önce gömülü diş a aameliyatla alındı. Ağrı ve kasılmada hafifleme hissedildi. Ctesi dikişler alındı ve sonrasında kasılma yeniden arttı. Damakta apse var. Bilemiyorum. Yarın 4. seans için gideceğiz. Sonuçları paylaşırım. Allah cümlemize acil şifalar versin inşallah

ertaners

Amin amin.inş.sonuçları merakla bekliycem.size ulaşabileceği m bi numara yada mail adresi verebilir misiniz.

ertaners

Ertan bey aradim yüksel hocanın muayenehanesini. Proloterapi noroterapi fizikoterapi ve manüel terapi uyguluyolarmis. Haftasonu da Ortadoğu Damla Tıp Merkezine gittim proloterapiden bahsettiler orda da seansı 250 tl dediler. Başkent üniversitesindeki fizik profesorune sordum o işlemler geçici fayda sağlar hareketlerini düzenli yap dedi. Doktor öyle söyleyince ben tamamlayıcı tıp için önerilen tedavi yontemlerinin seanslarına o kadar para vermeyim dedim.

Asevda sizdede baş kısmında titreme var mı.peki ne yapıcaz nasıl kurtulcaz bu hastalıktan.bende bütünleyici tıp tedavilerine başlamayı düşünüyordum.siz böyle yazınca umudum kırıldı.bahsettiğiniz hareketler nelerdir acaba .bilgi verirseniz çok memun olurum.

ysr

kardeş evet titreme de var sağa kasma da var. Fizik doktoru kas gergin olduğu için titrer dedi. Başkent üniversitesinde fizik doktorundan boyun kaslarını gerdirme kuvvetlendirme egzersizleri aldim. Fiyoterapistler nasil yapılacağını gösterdi. Bugün sinirlendim ağladım üzüldum boynum birden sağa kastı his gitti boynumu ceviremedim bi süre. Stres de çok etkiliyo. Ben 14 yaşında yakalandim distoniye

Allah hepimize acil şifalar versin .peki bu durum sizi ruhsal yönden ne kadar etkiliyor.bende 25 yaşında ve şimdi 30 yaşındayım.ruhsal yönden artk çok kötüyüm.dişarı çıkınca ya biri farkederse diye dah bir stres yapıp üzülüyorum.peki yaptığınız bu hareketler titremenizi azaltıyor mu

Ysr kardeş dün de güven hastanesinde noroloji doktoruna sordum malesef hicbir tedavi yöntemi gelişmedi distoni ile ilgili 10 sene önce nasılsa şimdi de aynı dedi

Üst Alt