Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

DMD ve MD Hastalarının beklediği PTC124 isimli ilaç bir yıl içinde piyasada

selamlar mıllet naber nasılsınız sımdı sıkı durun sıze muthış bı cevabım var DMD hastaları ıcın bı ılac uretılmıs gozunuz aydın bende dmd hastasıyım adı freedch ataxıa dmd hastalarında kullanılıyo yanı hem sıze hem bıze ılac gozumuz aydın ılac yenı uretıldı sadece suan ıcın kanadada varmış nasıl alınır bende bılmıyom yabancı dıl bılen varsa bı baksın banada yazsın son dakıka bılgılerı
http://www.engelliler.biz/forum/viewforum.php?f=98&sid=3eb28d3d0613790447d02b86868c57d6
sıtesınden takıp edebılırler
illada ilac uretıcısıyle baglantı kuracam dıyasanız buyurun
http://www.santhera.com/index.php?mid=3&vid=add16c56d60dd91be89cc66d241eaa6b&lang=en
hepımıze gecmiş olsun

Sayın LostBoy,tercümeniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,umarım ki verdiğiniz sipariş bi an önce gelir siz de faydasını görürsünüz,iyi günler dilerim...

Tedavi ve ilaç

Ben duchenne müsküler distrofi hastasıyım. Bilmiyorum genetik mi yoksa dogarken sarılık olmamdan mı bu hastalıgı oldum. Doktorlar sarılık yuzunden oldugunu solediler genetik degil diye ama bu tanım 11 sene onceydi. O zamanlar tedevi var mi diye ugraşırdık ama ilaç olayının bir işe yaramadıgını duuydum bu yarar mı bilmem.
Doktorların verdigi tavsiyeye ve tedavilere göre evde annem ve babamla birlikte fizik tedavi hareketleri yapiyoruz. Artık yapmak zor oluyor babam 63 annem 56 yaşındalar. Gittikce bazı hareketleri, tedevileri uygulamak zorlaşıyor. Bir de hayatımız hiç bir zaman güzel olmadı. hastalık ortaya cıkınca bababm uzulurdu ama utanırdıda işte. Sonradan duruma alıştı ve artık anlaşıyoruz. Babam öyleyken tedavi hareketlerini annem yapardı tam o işe alıştı derken, dışarıya teyzemle alışverişe çıkmışlar. Vakitse kıştı kar yagmış ama annem cıktıgı vakit erimişti kenararda biraz kalmıştı. Olay işte bu kenarlardaki buzlardan oldu ve annem bu buzları görmeden basmış üstüne. Düşerek kırmıştı ayagını, ta kalçadan. ilk başta kırıgı anlamadılar, bu bir incinmedir deyip gönderdiler eve. Sonradan ağrılar ogaldı tekrar gittiler hastaneye bir hafta sonra. O vakit anlaşıldı kırık. İşte ondan sonra ameliyatla protez takıldı. Artık fizik tedavi hareketlerini randımanlı yapamaz oldu. Babamla başlamıştık hareketlere oda alıştı derken bu sefer babam da safra kesesi ameliyatı oldu. İlla bir dert çıkacakya karnında ameliyat fitigi oldu gine hareketleri fazla yapamadık.
Hastanelerde 12 yaşımdan 17 yaşıma kadar gezdik. Bir tedavisi çıktımı diye. Soruyoruz doktorlara ne yapcaz, nasıl geçecek diye. Diyorlardıki fizik tedavi hareketleri vercez onları yapın altı ayda bir de kontrol. Böyle yapıp durduk hareketler, kotrol hareketler kontrol ... Böyle sürdü gitti. Arada sordular doktorlar ilaç kullanıyonuz mu diye? Dedikki ilaçdan bahsetmedinizki yarıyosa kullanalım yazın alalım. Hem soruyolar ilaç kullanıyonuz mu diye sonrada biz sorunca ses yok. Sonra ben araştırdım teyze oğlu araştırdı sadece kortizonlu ilaçlar vardı oda iyi eder gibi yapıp daha kötü yapıyomuş. Şişmanlatoyomuş, ayrıyetten yan etkileri yarardan fazla zarar yapıyomuş. Kullanmadık ,doktorlarda yazmadıki, önermediki.
uzun lafın kısası inşallah bir gün ilacı çıkar. 23 yaşındayım hastalıga göre 30 ve üstünü göremicem, Allah'a bağlı işte. çıkacak ilaç bari benden sonrakilere yarar. Hep kansorojen hastalıklar, Ölümcül hastalıklar gibi hastalıkların ilaçları var yada araştırılıyor. Bizim hastalık hakkında fazla tedavi yok. Bakam ilerde çıkar belki. Genetik gelişirde te hücreyken hasta geni degiştirirler belki.

ya arkadaşlar hep çıkacak çıkacak yok onay bekliyo falan çıkmış bir ilaç yokmuhiç
piyasaya sürülmüş bi ilaç yokmu 2007 den beri çıktı çıkacak çıksın artık ya çıksın.

slm arkadaslar tercume yapan arkadasa teşekkurler bu catena fa hastaları ıcındır dmd olanlarda kullanabılır
ilac cıkacak degıl arkadaslar canadada tum onaylar alınmıs uretım baslamıs fakat ılac aylık uretıldıgınden su an pıyasada yok nedenı tukendı bıttı ılac canadada satısda onay beklenen yer avrupa ve turkıye tr yeyı gec avrupa ne zaman onaylar bılemıyom ılac suan canadada satısda ama catena eskı ıdebenone gıbı vıtamın yada mınaral olmaddıgı ıcın recetesız satılmıyor bılgılerınıze
anladıgıma gore catena fra ıyıleşme saglıyor yanılıyosam duzeltın teşekkurler

bizler o kadar güçsüzüz ki birde türk olunca daha da güçsüzlüğümüz artıyor.canada ilaç çıkmışşsa türkiyeye 2 senede gelir.bu arada SMA hastalığna iyi geliyormuymuş bu ilaç

Genetik hastalıkları iyileştiren 'mucize toz'
15.09.2008 - 12:12

LONDRA - ABD'li bilim adamları, aralarında kas distrofisi, sistik fibrosis ve hemofili gibi rahatsızlıkların da bulunduğu 2 bin 400 genetik hastalığın ilerlemesini durduran ve belli ölçüde iyileşme sağlayan bir ilaç geliştirdi.

PTC124 adı verilen ilaç, genetik mutasyona yol açarak vücudun belli proteinleri üretmesine engel olan hastalıklara karşı geliştirildiği belirtildi.

Pennsylvania Üniversitesi'nden Doktor Lee Sweeney, ilacın hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneylerde yüzde 5 ila 70 arasında değişen bir oranda iyileşme sağladığını kaydetti.

Uzmanlar, beyaz toz şeklinde hazırlanan ve vanilya aroması katılan ilacın, su, süt ya da meyve suyuna, veya yemeklere katılarak hastalara verilebildiğini vurguluyor.

İlacın 2010 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

(GAZETEPORT DIŞ HABERLER)

Hadi Hayırlısı...

yardim

dostlar benim hastali bu

konjenital musküler distrofi. merosin negatif

arkadaslar bunun bana faydasi olurmu .lutfen bir cevabinizi bekliyorum merakla?

tşkkür ederiz.haluk beyin dediği gibi biraz daha varmış ilacın çıkmasına

verdiğiniz bilgiler için teşükker
bekliyoruz inşaallah..

LostBoy' Alıntı:
Selam ptc 124 için ABD de yüksek hemşire olan bir arkadaşıma bu konu ile ilgili araştırma yapıp bana yazmasını rica etmiştim.Şimdi aşağıya bana yolladığı maili aynen yazıyorum.Sağlıklı günler umarım çok uzak deyildir.Sağlıkla kalın..( yeni yazışmalar olursa onlarıda paylaşacağım sizlerle)

Kusura bakma hemen yazamadim. Verdigin bilgileri arastirdim. Soylediklerin dogru. Yalniz bu arastirmalarin basamaklari var. Bu ilac genetic mutasyon problemi olan hastaliklar icin. Yani md ve baska bazi hastaliklar icin bunlardan biride cystic fibrosis. Bu hastalik seninkinden cok farkli ama arastirmalari bunun gibi yanlis dna mutasyonu olan hastaliklarda deniyorlar. Senin hastaligininda degisik cesitleri var. Seninki hangisi bilmiyorum. tahminim Duchennes veya leg and girtle dedikleri bacaklari daha cok etkileyen. Bu ilaci duchenne md de denemisler. iyi sonuclar vermis. Fakat simdi biraz daha uzun vadeli deneme yapacaklarmis. Sanirim sonra ilacin fda dedikler fedaral ilac denetleme mudurlugunden izin alacaklar. Anlayacagin biraz daha zamani var. Ama ben e mailimi otomatik bilgilendirme listasine koyacagim. Ayrica uluslar arasi hastalarda denemelerde yapmayi plaliyorlarmis. Su anda bu konuda israilde de arastirmalar var. Bu hastaliga isvicrede cok rastlaniyor. Avrupa'da da arastirmalar var. Ama turkiye'de ilaci hasta uzerinde denerlerse gonullu olabilirsin. Doktorun kim bilmiyorum ama universite hastanesine gidersen daha iyi olur. Istanbul yenikoyde md dernegi var. onlarada uye olabilirsin.
Tabi fizik tedavi ve spor onemli. Adeleleri cok zorlamadan her gun belirli araliklarla eksersiz yapmak hic olmazza kaslarin kisalmasin onler. Eminim bunlari zaten biliyorsundur. suya girmekte iyi bir eksersiz. Bunuda yaptigini gordum. bazen steroid veriyorlar ama yan etkileri cok cok agir.
Senin icin duaciyim. Insallah hersey yolunda gider. Yeni birsey duyar duymaz sana yazarim. Insallah gunlerini iyi geciriyorsundur. Hasta olmayan icin belki soylemesi kolay derler ama, insallah elinde olanlarla hayatini en iyi bir sekilde yasamaya calisiyorsundur. Amerika'da bir soz vardir: make the best with what you have. Saglicakla kal.
Selamlar.
Selma

Türkiye'de varmı gönüllü olacağımız deneme yapılan bir hastahane.Kendimi tıp bilmine adamaya hazırım :)

arkadaşlar beninde oğlum dmd hastası 6,5 yaşında 09 10 2008 de teşhis koyuldu fakat senelerce ortopedi doktorlarına bel bağladım beni oyaladılar hep yanlış tanı koydular.ama ben 5 hafta önce fizik tedaviye başlamıştım 5 haftada 2 kez düştü fizik tedavini öneminin çok olduğunu düşünüyorum.antalya'dayız.bilgileri lütfen paylaşalım. birde ptc124 le ilgili sayfa adresini yazarsanız çevrim yaptırabiliriz.herhalde hiç ümüdimizi kaybetmeyelim.ALLAH dermansız dert vermezmiş İNŞALLAH bununda dermanı en kısa zamanda olacaktır.hepinize ALLAHTAN şifalar diliyorum.

Sayın Ramazan Akkaya, ptc124 le ilgili Bilgilerin (ilacın bildirildiği sitedeki) tamamı
LostBoy arkadaşımızın yazılarındakilerdir.
Bende okutturup aynı bilgileri aldım.

bitkisel bir şeyler deneyeniniz varmı .ben bir telefonu aradımtelefonda raporları istedi nasıl bir şey bilmiyorum ama deneyen varmı acaba hatay daymış. altarnatif tıp mı bu

ramzan abi ben 19 yaşındayım tam 1 seneden beri 2 milyarlık bitkisel ilaç kulandım.hiçbir yararı yok.daha da kötüleşiyorum.doktorum carnitienne ilacı verdi.onun kulanıyorum iyi yani.ama çok umut taciri var söyliyim.

çok teşekkür ederim bende öyle düşünüyorumda kullananlar varsa en azından bilgi edinmiş oluruz.denize düşen yılana sarılır varya aynen şimdi öyleyiz. yılan dolu etraf. umut tacirleri.

Doktorum bana bu PTC124 denen ilacın 3-5 yıl içinde piyasaya çıkacağını ama her kas grubu hastasına uygulanamayacağını söyledi.

Slm baran carnitienne nasıl bir ilaç sana faydası oldumu peki bilgi verirsen sevinirim.

ya carnitienne tabi az da olsa moral olarak iyi ediyor.ama size nasıl gelir bilmiyorum.kutusu 17 ytl 10 tablet var.1kutu alıp kulanabilirsiniz

birde carnitienneinin kutusunda kas yapımına yardımcı olur ve kilo almamaya yardımcı olur gibi birşeyler yazıyordu

arkadaşlar şu ptc124 ilacının hangi hastalıklar üzerinde etkili olacak.ben sma III hastasıyım.bende bu ilaçtan kullanabilecekmiyim.kimisi diyor sadece duchanneliler kullanacak kimisi diyor becker olanlar kullanacak.acaba gerçek nedir yaa.??

gercekten boyle bir gariplik var bende

merosin negatif konjenital musküler distrofi.

hastasiyim.kim kullanacak kim kullanmayacak belli degil galiba

sene yil vermek dogru olmaz 2010 yilinin agustos ayinda calisma
sonlanacak ... deneylerin cok iyi gittigini soyluyorlar kim soyluyor
ilac firmasi pekiii niye soyluyor... bu isten yuklu bir sekilde kazanc saglayacaklar... yaniii ilac ciksinda firma kazansin yoksaa
bunun kadar emin konusmaz bu adamlar...en son yapilan basin
aciklamasinda cok buyuk yol alindigini soylemislerdi dunya basinina duyurmuslardi bunu ... yuzde bes ile yuzde 70 arasi hastalara iyi gelecegi soyleniyor bu sartlarda yuzde 40 bile bizim icin iyidir... umutsuzluga yer yok bizim durumumuzda olanlara ancak sabir tavsiye edilir ... sabirli olmayi sebatli olmayi ogretiyor bu hastalik ...

PTC124 ADLI İLAÇ KONJENİTAL MUSKÜLER DİSTROFİLİ(MEROSİN NEGATİF) HASTALAR İÇİN UMUT OLABİLECEK Mİ?

Arkadaşlar dün Kaan Ankaradaydı Haluk hocaya muayene olmaya gitti.
Haluk hocanın yanına gitmeden önce hocaya soracaklarımızı tasarlayıp sayfalara döktük(2sayfa). Bu soracaklarımın arasında PTC124 adlı ilaçta vardı(2400 kas hastalığına iyi geleceği iddia edilen ?).Bize en doğru bilgiyi verebilecek uzman kişilerden biri o çünkü.Hocanın bize dediği şu; sizin kas hastalık grubu için sizinde araştırdığınız SNT-317 (Omigapil).Bu ilacı takip edin dedi çünkü bu ilaç 2.faz çalışmalarına başlandığını ve fareler üzerinde çok olumlu sonuçlar alındığını ayrıca insanlar üzerinde çalışmalarınında başladığını söyledi.Benimde üzerinde durduğum ve takip ettiğim PTC124 ilacının bizim kas hastalık grubunu içine almaması beni oldukça şaşırttı :shock: doğrusu.Bize Haluk hoca PTC124 ü önermedi ne-denini kendisine sorduğumda tam net cevap alamadım kendisinden.
sonuç olarak araştırma safhasında olan PTC124 ilacı her kas hastalığı
için uygun değilmiş.

evet ya banada aynen öyle dedi.ptc124 senin ilaç değil demişti 2 ay önce.kaan senin hastalığın nedir.benimkisi smaIII.bu arada SNT-317 hangi hastalık için ve çıkış tarihi nedir.bellimi?

biz kaan1974 ayni hastaliktaniz baran arkadasim

merosin negatif konjenital musküler distrofi

hastalığımın adı KONJENİTAL MUSKÜLER DİSTROFİ tanısı Merosin eksikliği
diğer adı alfa laminin 2 proteini eksikliği.( Hakan cevap yazmış :) ama birde bende yazayım dedim.)
Haluk hocanın dediğine göre ilaç birkaç seneye kadar çıkar diyor.Ayrıca
Baran snt-317 nin smaIII için kullanılabilecekmi onu bilmiyorum.

Üst Alt