Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kışa hazırlık :)

Teşekkürler Sema, ben bilmiyordum bu bilgiyi. Satın aldığımız zaman ilk hasatdan aliyoruzdur ama 3 senedir zeytini alıp yağhaneye verip yaptırıyoruz geçde kalıyoruz böyle.

Burasının aktif hale gelme zamanı:) kavanozlar kapaklanmaya buzluk rafları dolmaya başlamıştır.. Burada salçalık domatesi 1 liradan kapya biberi 3.5 dan alıyoruz..

Kemalpaşa ve Karacabey den..

Bugün yağ biberi közleyip kavanozladık. Kabuğunu soyup temizledikten sonra hiç birşey koymadan kavonoza koyup kaynatıyoruz. salatalarda kahvaltıda yiğimi çok güzel oluyor birçoğunuzun bildiği birşeydir. bilmeyenlere de tavsiye ederim memnun kalınır.

hayatimda tursu yapmisligim, sevmisligim yoktur. kis hazirligi yapanlar lahana tursusunun tarifini yazarlarsa sitedekilere buyuk iyilik etmis olurlar. hazirda lahananinda mevsimi.
yazilanlarin yalancisiyim. bu lahana tursusu kovidden korunmak icin birebirmis.
tarifi alalim hepimiz severek lahana tursusu tuketmeye bakalim. su mendebur pis kovidi kovalim...

Çok haklısınız ☺️☺️🙏 bol sirkeli bol limonlu şöyle ☺️☺️@GRAHAM BELL

GRAHAM BELL benim tarifimi yazayım. ölçülerimi pek değiştirmiyorum.. Lahananın üst ince yapraklarını alıp iç beyaz etli kısmını küçük küçük dogruyorum..diğer tarafta

2 tane kiloluk kavanoz suya (hazır su veya kaynamış suyu tercih etmeli)
2 çay bardağı sirke
4 yemek kaşığı tuz
2 yemek kaşığı şeker
1 çay kaşığı limon tozunu

İyice karıştırarak eritiyorum. turşuyu kuracağım kavanoz un dibine bir iki dış sarımsak 4, 5 tane nohut renk olsun istersen bir havuç doğrayıp ara ara koyabilirsin. lahanalari kavanoza doldurup araya limon dilimleride koyarak üstüne acı biber, kereviz yaprağı koyup.Hazırladığım turşu suyunu üstüne döküyorum hava almiyacak şekilde kapatıyorum.21 gün sonra yemeğe hazır.

(Bir not) turşu kuracağım kavanoza uygun mühürlenebilecek kapak varsa bu turşu suyunu kaynatıp sıcak sicak dokuyorum.öyleside çok güzel oluyor daha garantili..

Bende kudret narı kurdum 3çeşit pekmez bal zeytinyağı

Tmm cnm bnm yapcanim nasılsa evdeyim nelere iyi geliyor peki kuzm ☺️ Pluvia

Denicm kuzum benim teşekkür ederim midem yanıyor ilaçlar yoruyor midemi bnmde 😘🤗💕😍☺️🌹 Pluvia

Tm kuzm o ballı ve pekmezli olan yeniliyor mu peki sen ekersen de olmaz mı kuzm bnm 😍☺️🌹💕🤗😘 Pluvia

ben de kışa hazirlik yapcam...zaten virusten cikamiyoruz doqru dürüst....sürekli tursu kurucam ben de evde....😹

Turşu iyidir çeşit çeşit kurmalı..

Acı biber turşuları çok kurarım. midem sorunlu olduğu halde masada olmazsa olmazlarimdandir..

Bu ara balık biberı turşusu yaptım. tavade közleyip sıcak sicak kavonoza kapadım..iki dış sarımsak bir tatlı kaşığı yağ şeker tuz sirke doldurup mühürlendi. güzel oluyor acısı az..

[FONT='inherit']Benden, denenmiş ufak bir bilgi notu paylaşayım; kişniş tohumu [/FONT][FONT='inherit']ve hardal tohumu [/FONT][FONT='inherit']faydalı bileşikleri yanısıra turşu suyunun berrak olmasını, üzerinde pamukçuk oluşmamasını sağlıyor ve güzel aroma veriyor[/FONT][FONT='inherit']
1f44d_1f3fb.png
[/FONT]
[FONT='inherit'] Mutfağınızdan eksik etmeyin.[/FONT]

5cP6EN.jpg

Bu yıl kışa hazırlık erik pestili yapmayı denedim, oradan buradan baktığım tariflerle uydur-buydur yaptım:)
Fırın tepsisine yağlı kağıt üzerine yaydım, kurutup şerit şerit kestim, içine ceviz koyup muska şeklinde sardım. Bomba gibi bişey oldu. Kışa kalmadı tabi:D Yeniden yapmak için hevesimin gelmesini bekliyorum.:)

Sema Bilgi teşekkürler..:) Pestil hiç denemedim. Ne tür erikten yaptın.

Sema Bilgi teşekkürler..:) Pestil hiç denemedim. Ne tür erikten yaptın.

İncirden o mürdüm eriğinden güzel oluyo kaynat rondadanngeçir tepsiye yay altına yağlı kağıt güneşe koy kurusun dökünce üstğne cevizde serpebilin sonra kurusun güneşte al sana pestil😆

Şefalidende güzel oluyomuş

Engüzel incir

Komşu yapto yedimde ben yapmadım daha

Hiç denemedim. Güneşte kurutmayı değilde, fırında denemek isterim.

pestil cok guzelde meyve fiatlari can yakiyor:(degil pestil tadimlik incir 16 lira. ister ye ister pestil et:(

mineuy10
Kırmızı erik kullandım, görüntüsü böyle.. Anjelik mi, Japon eriği mi diyorlar tam bilmiyorum. Mürdüm Eriğinden de olur, ama onun tadı biraz kekre geliyor.

İncirden o mürdüm eriğinden güzel oluyo kaynat rondadanngeçir tepsiye yay altına yağlı kağıt güneşe koy kurusun dökünce üstğne cevizde serpebilin sonra kurusun güneşte al sana pestilğŸ˜â€*

Şefalidende güzel oluyomuş

Engüzel incir
floryaaaaa tarif yapacagına yapta yollada yıyek.okuduk agzımız sulandı :D
duttanda pestıl yapıolar.

Üst Alt