Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kışa hazırlık :)

mineuy10 hem doğa kirlenmez hemde kışı beleşe getirmiş oluruz doğaevrim ponçiğim Bnm birazda çekirdek alsak fena olmaz demi yhaa😂🤭♥️🎈😍

Kışa hazırım oleeyy
Ev Sinema sistemi
Kutu kutu 3'ü bir arada + Papatya çayı
yıkanabilir Şemsiye (o ne ya)
kurabiye tarifleri için mini fırın
battaniye arada kaynadı demiycem elektriklisinden alacam bol bol çarpsın

tapasya...kim qidicek kışın asqari ücrete işe aayy kış boyunca uyusak di'mi bebek qibi ...evet şekerim çekirdek de alalim...❤😻🤗

Ooo maşallah hızlısın Selda..:)

Birtek melemenlik yaptık.. kavanozlara domates koymak istiyoruz yalnız domates ve kapya biber bu sene bol degil pahalı ve iyi değiller. bekliyoruz gözümüze gönlünüze göre domates biber gelsin diye.
salça için domatesi geçen hafta 75 krş bu hafta 1,5 tl ye aldık tabi birazda domatesine göre değişiyor.köy domatesi 3 tl.salçalık biber geçen yıl 1,5 idi bu yıl biz 1,6 tlden aldık galıba tutturabildikleri fiyata satıolar pazarlık yeteneği önemlı. meyvelere gelince onlar epey pahalı.incir arada bi beleşe geliyo,üzüm asmada var eyi kötü idare ediyo.ALLAH olmayanlarada nasip etsin

birazda çekirdek alsak fena olmaz demi yhaa😂ğŸ¤*â™¥ï¸ğŸŽˆğŸ˜
kış uykusunamı çekırdek keyfınemı gıdıonuz.eyice yiyip yatın.baharda kalakbilirseniz bi deri bi kemik kalırsınız :D
gerçi maraba el altından erzak stoku yapar mağaraya :D

Bugün kilosu 7 liradan taze fasulye alıp dildik. Kuruyacak. Kışın yumurtalı kavurmasını seviyorum. Dondurucudan çıkan fasulyeyi sevmiyorum. Annem yine de oraya da koyuyor. Geçen ay Halep ve dolmalık biber kuruttuk. Ablam patlıcan içinden ezme, sapına yakın yerinde kalan bölümden de kavurmalık dolaba koydu. İki 5 lt lik şişe turşu, bir de salamura yaprak bastık. Daha sırada melemen, acılı ezme var. Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.

-mka ayyy ne qüldüm çekirdeksiz olmaz ki sende bize şarkı söylersin olmaz mı 😂😉🤭☺️

-mka salçalık domates biberi iyi fiyata almissiniz. bizim burada domatesi 125 kr.biberi 4 tl aldık. biberler çok iyidi duble kozlemek için aldık..salçalık alanlarda 3.5, 4 den aldı..
Mavidenizim Taze fasulyeyi hiç kurutmadık merak ettim.Biz kış için taze fasulyeyi hep kavanoza yapıyoruz öyle alışmışız bize iyi geliyor. soğansız bol domatesle pişirip sıcak kapiyoruz.

Acılı ezmeyi nasıl yapıyorsunuz kavanozluyormusunuz?

Bugün kilosu 7 liradan taze fasulye alıp dildik. Kuruyacak. Kışın yumurtalı kavurmasını seviyorum. Dondurucudan çıkan fasulyeyi sevmiyorum. Annem yine de oraya da koyuyor. Geçen ay Halep ve dolmalık biber kuruttuk. Ablam patlıcan içinden ezme, sapına yakın yerinde kalan bölümden de kavurmalık dolaba koydu. İki 5 lt lik şişe turşu, bir de salamura yaprak bastık. Daha sırada melemen, acılı ezme var. Allah ağız tadıyla yemeyi nasip etsin.

Oy oy oy, kurutulmuş yiyeceklere bayılırım. En çok da taze fasulye. Bu arada, kurutulmuş et de enfes olur. Bizim burası nemli olduğu için pek kurutma yapamıyoruz. Isparta da çok güzel olurdu. Sağlıcakla yeyin. Afiyet olsun şimdiden :)

@-mka salçalık domates biberi iyi fiyata almissiniz. bizim burada domatesi 125 kr.biberi 4 tl aldık. biberler çok iyidi duble kozlemek için aldık..salçalık alanlarda 3.5, 4 den aldı..
@Mavidenizim Taze fasulyeyi hiç kurutmadık merak ettim.Biz kış için taze fasulyeyi hep kavanoza yapıyoruz öyle alışmışız bize iyi geliyor. soğansız bol domatesle pişirip sıcak kapiyoruz.

domatesi normal alıksınız amma biber çok pahalı.burda 1.5tlye düştü .fasulye,livloz(börülce)kurutkışın soğan salça ile kavur ev ekmeği(yufka)ile dürüm et yanında turşu ve ayran da al afiyetle ye.
fasulye 7 tl normal fıyatmış(gerçi pahalıda)normal sayıyok artık.

Adanalı, şalgamdan turşu oluyor mu?

mağarama stoklayacam da ;)
gardaş .şalgamı tanelı alacan.o tane havuç zaten hem çerez hem turşu sayılır.ayrıyeten turşuya gerek yok.şalgam kara havuç ile yapılıyo.

Oy oy oy, kurutulmuş yiyeceklere bayılırım.
çilek çiçeği o zaman sen ya antep ya maraşa kocaya gedecen.kurutmalıkların başkenti oralar :D

-mka salçalık domates biberi iyi fiyata almissiniz. bizim burada domatesi 125 kr.biberi 4 tl aldık. biberler çok iyidi duble kozlemek için aldık..salçalık alanlarda 3.5, 4 den aldı..
Mavidenizim Taze fasulyeyi hiç kurutmadık merak ettim.Biz kış için taze fasulyeyi hep kavanoza yapıyoruz öyle alışmışız bize iyi geliyor. soğansız bol domatesle pişirip sıcak kapiyoruz.

Domates biber maydanoz böyle ıvır zıvırlar robottan çekiliyor. Sarımsak. Turşu gibi kavonoza koyuluyor. Ben yemiyorum o yüzden çok bilmiyorum. Ben olayın rondolama kısmında varım. Melemen kavonoza koyup ters çeviriyoruz biz de. Yeşil fasulye kavurması benim favorimdir. Kemoterapi alırken bi onu isterdi canım. Turşulardan da fasulye ve salatalık severim. Sanırım deniz olan yerlerde kurutma olmuyor. Bizim komşu köyde kendi ektiği sebzeden getiriyor biz de pazar yerine ondan alıyoruz. Domates salatalık 5 TL sivri biber fasulye 7 TL. Sanırım epey pahalı alıyoruz. 😁 Bidona basılmış peynir ısmarlamıştık bugün haber geldi. 260 TL miş. İçinde 4 kilo varmış. Bu gece bana uyku yok. 😃

Bidona basılmış peynir ısmarlamıştık bugün haber geldi. 260 TL miş. İçinde 4 kilo varmış. Bu gece bana uyku yok. 😃
biz süt yogurt tereyağ ve peynırı köyden alıyok .yıllardır aynı yerden son bir yılda fıyatları arttı
peynir 35 tl.sizn orda 50 tl olup 200 tl eder 60 tlde el amegı alıolar galıba.
yerınız ve ugrasacak kişi olsa sizde üretebilirsiniz.ben netten tohum getıttırdım yağ tenekelerıne dıktık biber müthiş oldu sivri biber gibi kıl bıber denilen türden tatlı olan.geçen .bu yıl tohumunu almıstık onları dıktık çok süper verimli tavsiye ederim salatalıkta dıktık.bu yıl domates dıkmedık.marulda dıkılmıstı evin damında günlük yemek için yetio.eger netten tohum alacaksanız inceleyın her gelen tohumun ürününden tohum alını dıger seneler dıkılmıyor.hem tohumu alınıp dıkılen hemde başka bi sebze türündende hedıye tohum yolladılardı

biz süt yogurt tereyağ ve peynırı köyden alıyok .yıllardır aynı yerden son bir yılda fıyatları arttı
peynir 35 tl.sizn orda 50 tl olup 200 tl eder 60 tlde el amegı alıolar galıba.
yerınız ve ugrasacak kişi olsa sizde üretebilirsiniz.ben netten tohum getıttırdım yağ tenekelerıne dıktık biber müthiş oldu sivri biber gibi kıl bıber denilen türden tatlı olan.geçen .bu yıl tohumunu almıstık onları dıktık çok süper verimli tavsiye ederim salatalıkta dıktık.bu yıl domates dıkmedık.marulda dıkılmıstı evin damında günlük yemek için yetio.eger netten tohum alacaksanız inceleyın her gelen tohumun ürününden tohum alını dıger seneler dıkılmıyor.hem tohumu alınıp dıkılen hemde başka bi sebze türündende hedıye tohum yolladılardı

Balkona sera mı kuralım öyle sebzecilik yapamayız. 😃 Sütün 5 lt si 20 TL. Ama peyniri yapan başkası. Yoğurt 10 TL. Tereyağ 75 TL. Kaç kilo sütten peynir yoğurt yağ olur bilmiyorum ama 6 buçuk kilo yoğurt fiyatına 1 kilo peynir. Bu nasıl bir denge? Nereden baksan tutarsızlık. Bu arada söylemiş miydim unuttum. Eriştenin kilosu da 30 lira.

Balkona sera mı kuralım öyle sebzecilik yapamayız. 😃 Sütün 5 lt si 20 TL. Ama peyniri yapan başkası. Yoğurt 10 TL. Tereyağ 75 TL. Kaç kilo sütten peynir yoğurt yağ olur bilmiyorum ama 6 buçuk kilo yoğurt fiyatına 1 kilo peynir. Bu nasıl bir denge? Nereden baksan tutarsızlık. Bu arada söylemiş miydim unuttum. Eriştenin kilosu da 30 lira.
yok sera demiom yav. günlük yıyecekleriniz için 5 domates 3 salatalık 5 biber fazlasıyla yeter. süt 4 tlye gelio sütü ucuz alıonuz bizden amma tereyağ pahalı.yogurdun kgsımı 10 tl. 5 kg süt 24 yoğurt 25 ya da 26 idi zam yaptılar mı bilmıom

Bahçe işi biraz zor. Yazlığı ilk yaptığımız zamanlar merakla ekmeğe başladık o zamanlar bahçeden aldığımız verim artık yok toprak çok emek istiyor ekiyoruz bi hastalık geliyor biz ne yapalım hangi ilacı vuralım derken ürün gidiyor o yüzden ekim işinden soğuduk.
Mavidenizim eriştenin kaç liradan satıldığını hiç bilmiyordum bizde annemle bu sene erişte kestik annem açtı ben kestim ama epey bi emek istiyor annem dedi hamurun kalınlığı nekadarsa o genişlikte kes ben de braz simetri takıntısı olan biriyim parmaklarım tutuldu.:) şimdi bana kilosunu 30 liradan sat dese biri satarımıyım diye epey düşündüm.;) satmam ama hediye ederim..:)
Erişteye maliyet çıkarayım dedim bi hesap yaptım..5 kilo undan yaptık biz 19 yumurta kullanmışız beş kilo una çoğunluk 15 yumurta kullanıyor..2 kilo da süt.
Un 30 lira yumurta 19 lira süt 10 lira...60 lira malzeme tutuyor. iki kilodan çıkıyor parası. Yapıp satanlar alışmıştır hem erişte kesme makinesi de varmis ozaman kolayliktır biraz daha aşağı fiyat satılabilir.

yok sera demiom yav. günlük yıyecekleriniz için 5 domates 3 salatalık 5 biber fazlasıyla yeter. süt 4 tlye gelio sütü ucuz alıonuz bizden amma tereyağ pahalı.yogurdun kgsımı 10 tl. 5 kg süt 24 yoğurt 25 ya da 26 idi zam yaptılar mı bilmıom

1 kilo süzme yoğurt 10 lira evet.

Bahçe işi biraz zor. Yazlığı ilk yaptığımız zamanlar merakla ekmeğe başladık o zamanlar bahçeden aldığımız verim artık yok toprak çok emek istiyor ekiyoruz bi hastalık geliyor biz ne yapalım hangi ilacı vuralım derken ürün gidiyor o yüzden ekim işinden soğuduk.
Mavidenizim eriştenin kaç liradan satıldığını hiç bilmiyordum bizde annemle bu sene erişte kestik annem açtı ben kestim ama epey bi emek istiyor annem dedi hamurun kalınlığı nekadarsa o genişlikte kes ben de braz simetri takıntısı olan biriyim parmaklarım tutuldu.:) şimdi bana kilosunu 30 liradan sat dese biri satarımıyım diye epey düşündüm.;) satmam ama hediye ederim..:)
Erişteye maliyet çıkarayım dedim bi hesap yaptım..5 kilo undan yaptık biz 19 yumurta kullanmışız beş kilo una çoğunluk 15 yumurta kullanıyor..2 kilo da süt.
Un 30 lira yumurta 19 lira süt 10 lira...60 lira malzeme tutuyor. iki kilodan çıkıyor parası. Yapıp satanlar alışmıştır hem erişte kesme makinesi de varmis ozaman kolayliktır biraz daha aşağı fiyat satılabilir.

Yapan kadın bahçe ekiyor turşu yapıyor. Ankara'nın Çubuk turşusu meşhurdur. Mantı, erişte yapar. Mantıyı da 45 liradan veriyor. Yumurta kendinin 30 tanesini 35 liraya satıyor. Maşallah on parmağında on marifet. Eltisi de yoğurt tereyağ işine bakıyor. Pazara gitmiyoruz alo paket servis eve geliyor. Komşularla bir olup imece usülü erişte yapardık eskiden ama iki yıldır pandemi var. Annem bu sene bir de babama bakıyor. Yemek yapmaya bile vakti yok. Gelinimiz yapıyor. O yüzden herşeyi hazır alıyoruz. Turşu almadık ama onun fiyatını bilmiyorum. Hediye geldi bu yıl. 🙂

yogurdunu kendi yapan yokmu:)biz hep kendimiz yapiyoruz hep.
yalniz bu sefer mayalik diye ayrdigimi biri yemis bitirmis kaldikmi mayasiz. bimden aldigim yogurtla mayaladim tutmadi.
birde AOCyogurdu alip denedim. nede olsa organik olabilir mayasi diye.
sumuk gibi uzuyor:(olmus sana probiyotik yogurt. hic sevmem probiyotik yogurduda.
nohut mayasi kurdum bende gogilden sorup. maya oldu bir gunde. bugun yogurdu mayaladim. bakalim nasil olacak...

Yoğurdu biz de kendimiz yapıyoruz. Her hafta 5 lt süt gelir onla yoğurt yaparız. Süzme yoğurdu ayrıca alıyoruz torba yoğurdu da deniyor.

Yoğurdu biz de kendimiz yapıyoruz. Her hafta 5 lt süt gelir onla yoğurt yaparız. Süzme yoğurdu ayrıca alıyoruz torba yoğurdu da deniyor.
nohuttan yaptigim mayayla 3unce kez mayalayinca gayet guzel yogurt oldu:)
yogurdun faydali yeri suyunda diye suzme yogurt pek kullanmiyoruz.
suzme yogurt lazim oldugu zaman kagit havlu serip oyle suzuveriyoruz lazim oldugu kadar taze taze.

nohuttan yaptigim mayayla 3unce kez mayalayinca gayet guzel yogurt oldu:)
yogurdun faydali yeri suyunda diye suzme yogurt pek kullanmiyoruz.
suzme yogurt lazim oldugu zaman kagit havlu serip oyle suzuveriyoruz lazim oldugu kadar taze taze.

İşte bizde yoğurdu olduğu gibi yeriz. Çorba, kızartma mantı vs için süzme yoğurt alırız.

Turşu da kurdunuz mu peki bol bol acılı ☺️

iplere de dizdiniz mi bol acili biberleri falan qurutmalik için neyim....😹😹😹😹😹😹

ne qüzel ...ben pek bişe yapamadim qiş için qonşu bu sene ..yoqurdu şukufe den alicam qiş boyunca ....qislik seyler neyim yaptiysa isticem şukufe den şurda qonşuyuz yani...🤭🤭🤭🤭elimi neyim atamadim walla qislik seyler yapmaya artık şukufe den alırım...🤭🤭🤭🤭

tapasya ...ewet turşu neyim de yaptiysa wersin şukufe bize aç mi qalalim qiş boyunca yanı...walla elimi neyim atip da qislik şeyler yapamadim ölelim mi açlıktan sukufe wersin bize qislik seyleri ...🤭🤭🤭🤭sonra da kaayyyffeee neyim iceriz şukufe qonsuyla...onu da bi qonşudan alirim bi fincan kkkaayyfeee pişiririm şukufe ye ....🤭🤭🤭🤭🤭ekmeqi neyim de Metepe ye yaptırırim ...🤭🤭🤭🤭içkiyi de yelpaze den alırız...🤭🤭🤭ben de bol bol dinlenirim qişin...🤭🤭🤭🤭🤭

Olmaz vermez ekürürm önce liste verecek malum sonra bizde ondan alıcez dimi yhaaa puhahaa😂😂🤣🤭☺️ doğaevrim

Üst Alt