Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

PTC124 adlı ilacın patenti alınmış. Ataluren ismiyle piyasaya çıkacak..

TTedTT arkadaşım bende sürekli olarak ataluren i araştırıyorum ama yeni bi bilgi bulamadım. hep aynı şeyleri söylüyorlar. acaba sen nerden öğrendin bi tanıdıklamı yoksa başka bi yerden mi ? yani kaynak nereden iyi yerden mi umut38 arkadaşın çünkü herkes başka bi tarih veriyor.kimi 2012 kimi 2011in 6. ayından sonra diyor kime inanacağımızı şaşırdık... neyse inşallah hayırlısı ne zaman sa o zaman olur...

"Dear Erdal,
Thank you for your email and your interest in ataluren (formerly known as PTC124).
We are currently conducting a Phase 2b study of ataluren in nonsense mutation Duchenne muscular dystrophy and have recently opened a Phase 3 trial in nonsense mutation cystic fibrosis in the coming months. "This proof-of-concept trial in a third indication represents a major step forward in the development of ataluren as a potential treatment for nonsense mutation genetic disorders," stated Stuart W. Peltz, Ph.D., president and CEO of PTC Therapeutics. "We are excited by the clinical progression of ataluren. We recently initiated a pivotal trial in nonsense mutation cystic fibrosis and expect to complete the pivotal trial in nonsense mutation Duchenne and Becker muscular dystrophy by the end of the year with results expected to be announced in the first half of 2010."
Ataluren may have the potential to treat many genetic disorders in which a nonsense mutation is the basis for the disease. If the studies mentioned above yield positive results we hope to conduct clinical studies in additional genetic disorders. We do not have plans to do a trial in Frederich's Ataxia at this time.
If you would like to be added to our mailing list to receive updates about ataluren, please follow this link to the contact section of our website: PTC Therapeutics — Contact Us. Be sure to check the box "receive PTC updates."
I hope this information is useful. If you have any additional questions, please feel free to contact us again.

Sincerely,
Alissa M. Coslit, RN
Patient and Professional Advocacy
PTC Therapeutics
100 Corporate Court
South Plainfield, NJ 07080
Office: (908)912-9221
Fax: 908 222-7231
acoslit@ptcbio.com
PTC Therapeutics

Diğer maili bulamıyorum ama sanırım nmCF için 2010 nun ilk yarısı için kullanıma başlanır. Ama genede bir zamana odaklanmayalım, haliyle kriz ortamında sağlık çalışmalarına ayrılan ödeneklerde kısılıyor. Aşağıdaki adrestede çalışma 2b hazıran 2011de bitecek diyor.
Study of Ataluren (PTC124®) in Nonambulatory Patients With Nonsense-Mutation-Mediated Duchenne/Becker Muscular Dystrophy (nmDMD/BMD) - Full Text View - ClinicalTrials.gov
İlaç erkende çıkabilir geçte, onun için kısa bi zaman sonra gelecek diyelim:)
Hepimize acil şifalar ve Allah tan sabr diliyorum.

artık umudum tukendi sanırım bu ilacda fos çıkacak buyıl eskiye oranla daha cabuk yorulup uzanmak zorunda kalıyorum korkarım yakında pcde kullanamaz hale geleceğim mevlam hepimizin yardımcısı olsun

Abd'li bilim adamları, 2400 genetik hastalığın ilerlemesini durduran toz şeklinde ilaç geliştirdi

WASHINGTON - - Genetik hastalıklardan mustarip olanlara müjdeli haber, Abd'den geldi. Amerikan bilim adamları, aralarında kas distrofisi, sistik fibrosis ve hemofili gibi rahatsızlıkların da bulunduğu 2 bin 400 genetik hastalığın ilerlemesini durduran ve belli ölçüde iyileşme sağlayan bir ilaç geliştirdi. Ptc124 adı verilen ilacın, genetik mutasyona yol açarak vücudun belli proteinleri üretmesine engel olan hastalıklara karşı geliştirildiği belirtildi. Pennsylvania Üniversitesi'nden Doktor Lee Sweeney, ilacın hayvanlar ve insanlar üzerinde yapılan deneylerde yüzde 5 ila 70 arasında değişen bir oranda iyileşme sağladığını kaydetti. Uzmanlar, beyaz toz şeklinde hazırlanan ve vanilya aroması katılan ilacın, su, süt ya da meyve suyuna, veya yemeklere katılarak hastalara verilebildiğini vurguluyor. İlacın 2010 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.
Kaynak

umarım bu ilaç biran önce çıkar günden güne eriyoruz allah hepimizin yardımcısı olsun

Benim hiç umudum yok. Son dakkada gene birşey çıkar gibime geliyor :D :D

mrb arkadaslar ekimin 13.de biyopsi yaptırdım da sonucu alamadım ama piyopsi yaptırırken piraye hanıma sordum ptc 124 diye bir ilac bana iyi gelirmi diye oda bana piyopsi sonucunu alalım dedi çünkü kas hastalıgının da 101 cesiti varmış ptc 124 ( alaturen ) adlı ilac bazılarımıza şifa olacak inş sevgiler nur

Yapilan son aciklama, ducherli cocuklarin 6 dakikalik yurume testinden gecirelecegini basina bildirdiler. Uzerinde deneme yapilacak cocuklarin yasi ortalama 12,hastaligin derecesi kiminde daha ileride kiminde daha geride olmak uzere ilacin etkisi olculecek.

Enseleri karartmayin cocuklar az kaldi motorlari maviliklere surecegiz, benim yasimda olanlara bakin bizden sonra gelecek cocuklar adina cok mutlu olmaliyiz, biz cektik ama bundan sonraki kusak cekmeyecek umudunu tasimaliyiz.

ptctechnology.jpg

haydi bismillah diyelim ohalde mevlam tekrar yurumeyi nasip eeder bizlere inşallah

inş inş da 20 gün sonra 2010 dayız yani 20 gün sonramı çıkacak bu ilaç piyasaya ?

snipercem kardeşim battık mı tam batıyoruz çıktıkmı bir anda çıkıyoruz. Gelsin hele bi 2010 :)

Hasan zaten sabır taşı çatladı :D sen bari kafamızı karıştırma dai :D

snipercem 2010 agustos ta cıkacak diyordu sayfanın baslarında sanırım öyle olacak artık çıksın hayırlısıylada hepimiz yararlanlım gucum klmadı artık

Desene daha 9 ay var :D Sanki Asker yolu bekliyoruz :D
Neyse 12 sene dayandık şükür rabbime 9 ay daha dayanırız inş

Siteyi inceledim ama 2010 çıkacak diye bir bilgiye rastlamadım, daha faz3 denemeleri yapılıyor sanırım. her faz iki yıllık bir süre aldığına göre, az kaldığı kesin ama henüz kesin bir tarih yok.

faz4' de zaten piyasaya çıkması için başvuru yapılan süre. Bur da yaklaşık 1 yıl sürer bana göre.

Yani tahminen 2011' i bulur diye düşünüyorum

Umudunuzu kesmeyin arkadaşlar, herşey düzelecek inanın buna.

selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım benimde kardeşim konjinental umarım yanlış yazmıyorumdur müsküler distrofi yaşı 14 doğuştan hastaydı yani öle solununm vs problemi yok çok şükür ileri derecede skolyoz var
bu ilcın bizim tedavide kullanılıp kullanılmayacağını nerden öğreniriz

dualarım hepimiz için allah kimseye böle çaresiz hastalık vermesin

suskun 26 kesin bir tarih yok evet dikkatli incelersen yazının türkçesinde DMD yılında ataluren 2010 yılında beklenen ile üst satırında kilit veri, bu PTC önemli değer yaratma olanaklarının doruk üzerinde olduğuna inanıyoruz." gecıyor beni umutlandıranda bu oldu

arkadaşlar ptc124 atalurende bir gelişme varmı

----------

ben ilaç yetkilisine i mail attım cevap geldi çok iyi haberler verdi

----------

melek hanım az kaldı biraz daha gayret 18 ay kaldı

talathan nasıl ii haberler aldın paylaşırmışın
biliosun umuda ihtiyaç varrr

sabırlı olalım arkadaslar yuzduk yuzduk kuyruguna gedlik birazdaha sabır mevlam hepımıze guc versin buyıl çıkacak umudumuzu kaybetmeyelim

O hap hepimizin derdina çare olmayacak yanlışmıyım ? Sevinmek için erken ben de sevinmiştim ama kendimi toparladım çünki sevinmek gelip geçiyor ama o gün geldiğinde üzülmek ömürden ömür götürür diye düşünüyorum.

Üst Alt